Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

bono22vox

Nádherně jednoduchý dokonale odvyprávěny skutečný příběh s originálním dechzatajujicim soundtrackem od frontmana kapely Sigur Rós... ()

Jonatána

Nevěděla jsem, jestli se mám dívat. tak jsem si to tady přečetla a bylo jasno. Krásně milý film, výborní herci a ta maličká byla prostě úžasná. Jen mě mrzí, že jsem neidentifikovala skutečného Benjamina Mee. ()

RajAthen

Nejsem moc na zvířátka a rodinné vztahy ve filmu, natož Scarlett Johanssonovou. Při rámcové znalosti děje asi vytušíte, kdo koho sbalí, kdo si co s kým vyjasní a kdo na konci bude slavit. Víte, ale popravdě bude se Vám to líbit. Film si příjemně na nic nehraje a celý příběh je vyprávěn s poctivou upřímností, které nakonec přeci jen sednete na lep. Na Matta Damona je zkrátka každá škatulka krátká. Jen s ohledem na poselství filmu mi přišla zvláštní poslední scéna filmu, kterou bych čekal o maličko dříve. Nejchytřejší z osazenstva je pak s přehledem jeho nejmenší členka, škoda že v druhé půlce filmu není více dávkována. ()

netWoor

Překvapivě nudné, kdy vlastně nemůžu říct nic, co by se mi opravdu líbilo. Jen kýč a klišé, čemuž chybí alespoň trocha toho humoru (ne, otvírání zámku s lvem v zádech za humor nepovažuju) ... přesto ty tři hvězdy dám ()

ZnalecH

Velice příjemná komedie o rodině, lásce a penězích. Je v tom schovaná spousta pravd, které jsou v životě důležité. Bavit se budete od nejmenších až po dospělé. "Chce to jen překonat prvních 15 sekund a pustit si film." ()

Kritik.

Niekto by film mohol označiť za naivne rodinný, avšak kto si niečím podobným prešiel, vie oceniť každý detail scenára; rozhovory, pocity, emócie, atmosféru... Výborné, dojímavé, hlboké. V niektorých chvíľach nedotiahnuté a myslím že herci nedostali možnosť naplno ukázať svoj potenciál, ale to už je problém jednoduchého deja. ()

rejsek9

V jednoduchosti je krása. Koupili jsme zoo je toho důkazem. Bez zbytečností nám předkládá zajímavý rodinný příběh s krásnou hudbou a zvířaty... ()

Nocturno culto

Pohodový rodinný film ze zajímavého prostředí zoo.Damona mám v poslední době čím dál raději a tady si s tím poradil dobře, Scarlett mu významně pomáhá a jako celek to dává hezký film na nedělní podvečer.. ()

lakart

Velmi dojemný a podařený rodinný film s dobrým obsazením a skvělým scénářem...od Croweho bych ani nic menšího nečekal. 80% ()

mira.l

Takový průměrný rodinný film, který mi teda asi stačilo vidět jednou. Přeslazený to teda bylo, hanba mluvit...Ten závěr... no ten bych si asi i odpustil. Co je zajímavé, že je to podle skutečné události. ()

Likan7

Příjemných filmů se točí málo. Ale pokud se už takový natočí, tak to stojí za to. Koupili jsme zoo je přesně takovým filmem. 2 hodiny krásně plynou a Vám je po těle prostě hezky. Na konci máte dobrou náladu a jste i trochu dojatí. Skvělý herci, ohromně příjemný výkon všech, od Damona, přes skvělý zvířata po nenucenou a příjemnou Scarlett a hlavně Elle, které si kradou film pro sebe. Není to oscarovka, která by sbírala ceny, jenže tohle mi je prostě jedno. Je to příjemný, nenucený a dojemný. Od první chvíle všem fandíte a na konci jste rádi, že to skončí dobře. Překvapení, kterých nikdy nebude dost. ()

GAVIN17

Skvělá komedie i drama zároveň, romantika i realita a hlavně dobré herecké výkony. Originální námět, krásně rozvedený. Film jsem objevil díky Colinu Fordovi (Útěk na Aljašku), který byl v tomto filmu výborný, výborný malíř a citlivý kluk, který se postupně našel a vše pochopil - nesl v sobě odkaz lásky své matky, proto mi byl tolik sympatický, zrovna jako jeho otec a sestra i celý kolektiv lidí, kteří žili pro svoji zoo. Dlouho mě film takovéhoto zaměření tolik nepotěšil a v dnešní, nepochopitelně divné době ukázal, že jsou tady jiné hodnoty, na které spousta lidí zapomnělo. Příroda a její tvorové, žádné chladné a betonovo-kamenné město, které utváří lidi ke svému smutnému obrazu. Plné bodové ohodnocení a dobrý pocit naděje, který si dlouho ponesu. ()

LuiCJ

Na zhliadnutie tohto filmu mám možno prekvapivo celkom dobré spomienky. Ležal som v nemocnici a v jedno nedeľňajšie poobedie to dávali v televízii. Kúpili sme ZOO som už predtým nejaký čas v zozname filmov, ktoré si chcem pozrieť mal. Prišla príležitosť si to zhliadnuť a ja som vtedy ani netušil, ako ma toto filmové dielo ovplyvní. V prvom rade musím povedať, že We Bought a Zoo je neskutočne podarený film. Crowe odviedol skutočne kvalitný kus práce so spracovaním knižnej predlohy od Benjamina Meeho. Aj keď sa deje o dosť líšia, hlavná príbehová linka o otcovi, dcére a synovi, ktorí sa pretĺkajú problémami s kúpou a následným otvorením ZOO, ostáva v podstate rovnaká. Knižku som si prečítal až po zhliadnutí filmu a musím povedať, že ma filmové spracovanie oslovilo viac. Koniec koncov, aj knižka aj film sú založené na skutočnom príbehu. Niekedy až tak fascinujúcom a neuveriteľnom, že je ťažké si to všetko predstaviť. Kúpili sme ZOO veľmi dobre funguje aj ako komédia aj ako rodinná dráma. Celkom ťažký životný príbeh je tu podaný citlivou, zábavnou a aj poučnou formou, ktorá môže pohnúť nejedným divákom (vrátane mňa). Aj keď sa jedná o poameričtenú prerábku britského príbehu a mnohým klišé či presladkým scénam sa nevyhneme, vzťahy medzi väčšinou postáv pekne posúvajú príbeh dopredu. Veľmi sa mi tiež páči prostredie, v ktorom je príbeh zasadený. Hidden Valley, v kalifornskom okrese Ventura, je fakt fotogenickým miestom. Výborné vystihuje atmosféru života okolo ZOO. A tak či už sú to scény domáce, zobrazujúce život vdovca so svojimi deťmi alebo scény zvierace, zobrazujúce tigre napríklad, o dobré zachytenie atmosféry nie je núdza. Čo sa negatív týka, chápem, že to mohlo prísť niektorým divákom až príliš sladké. Mne sa to však aj napriek tomu páčilo, prišlo mi, že každá scéna mala nejaký svoj zmysel. Vecí, ktoré sa mi však nepáčili nechádzam asi viac. Možno je to aj ovplyvnené tým, že som film videl, keď som bol celkom oslabený chorobou a takéto sentimentálne dielko, bolo presne to, čo som vtedy potreboval. Dobrý výber hercov robí príbeh oveľa viac živým, divák dokáže s postavami súcitiť, možno sa sám v niektorým vidieť. No a aby toho nebolo málo, je tu ešte soundtrack. Ten sa po nejakom čase zaradil, k mojim najobľúbenejším albumom vôbec. Mám špeciálnu slabosť pre hlavnú skladbu We Bought a Zoo. Jónsi je hudobnom odbore skutočný majster. Musím zhodnotiť, že We Bought a Zoo sa vydaril. Zábavný, poučný, citový či povzbudzujúci snímok dokáže zmeniť pohľad divákovi na mnohé situácie v jeho živote. No a na túto hlášku len tak ľahko nezabudnem: You know, sometimes all you need is twenty seconds of insane courage. Just literally twenty seconds of just embarrassing bravery. And I promise you, something great will come of it. ()

John80

Rodinný film ,kde chlapík sa presťahuje z domu na miesto o ktorom zistí, že je to Zoo  a začne sa starať až po jeho otvorenie 3* ()

stuplik20

Možno som naivný ,ale páči sa mi. Naozaj som sa tešil na kombináciu Matta Damona ako otca a oddychový film o zvieratách. Samozrejme trochu uletený obsah je podľa skutočnosti ,takže musíme byť iba ticho a veriť na americký sen. Do tejto príjemnej atmosféry sa ešte zamiešal Jónsi s jeho výnimočnou islandskou hudbou ,ktorú si rád vypočujem ... čiže som si užil dve hodiny príjemného relaxu. Konečné hodnotenie 5*. ()

dydl1

Po dlouhé době koukatelný rodinný film,který mě na jednu stranu ničil typickým americkým dějem o ztrátě a sebeznovunalezení,ale nadruhou stranu je film zaměřen pro celou rodinu a co více může být pro všechny společným jmenovatelem,než získání obrovského pozemku s nádhernou faunou doprovázejícím nadprůměrným soundtrackem.Ano-dlouhé pohledy z očí do očí,svět je tak nějak barevnější,konec je předem jasný,ale vem to čert,odpočnul jsem si a film mi náladu rozhodně nezkazil. ()

dj_kure

Víte co? Napálím tomu 4*! A proč, že to? Příběh jak od Disneyho, tím pádem předvídatelný. Ale mám jednoduše pro skutečné události slabost. Casting super a dávat tomu míň by mi bylo líto. Na koukajdu s dětma ideální. Popřípadě na zabití nudy, těžko hledat něco povedenějšího, obzvlášť v poslední době :) 70% ()