Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

boo-boo

Jedinou škodou celého filmu je, že nemá nijaké zábrany skĺznuť do polohy lepkavého dojáku. Akoby sa nevedel rozhodnúť, akoby ten, čo bol zaň zodpovedný, nevedel vyvážiť emocionálne elementy príbehu. Celý film pôsobí, akoby ho točili dvaja ľudia (možno sa Crowe išiel vycikať a medzitým tam nabehol nejaký kameraman). Ale zas nebudem prehnane trvrdý, ako pohladenie po duši film funguje a preto som naň vlastne išiel. Ale zamrzí, že film zo svojho hmatateľného potenciálu nevyťažil zďaleka toľko, ako by si zaslúžil. 60% ()

štófy

Film vytěžil především z výborného výběru herců. Ti tvoří skupinu, pro kterou není složité vyvolat u diváka dojetí, což je dle mě hlavní cíl filmu, který to nijak neskrývá. Výborně do filmu zapadá i vztah mezi otcem a synem, který přidává celému snímku na dramatičnosti, což je dobře, protože jen sladká komedie o znovu nalezeném smyslu života a lásce by nevyvolala u diváka tolik emocí. Film mě velice příjemně překvapil především svojí něžností, které se nám dnes dostává od hollywoodských blockbusterů čím dál tím méně. ()

Renci

Musím spustiť hneď zo začiatku.To, čo sa tvári že bude len ďalší hnusný-americký-výplachoidný-rodinný film, tým nakoniec ani zďaleka nie je. Herecké obsadenie bolo nanajvýš príjemné, Scarlett Johansson je síce fajn, ale oveľa väčšiu robotu urobí Matt Damon, ktorému som to celé dokonale uveril. Je jasné, že celá snímka sa tiahne typickým rodinným duchom, ale je tu veľa momentov, kedy si proste uvedomíte,že vás to celé jednoducho baví, a chcete vedieť ako sa budú postavy pretĺkať životom. Scenár nie je tak isto prevratný, ale obsahuje presne také momenty, ktoré vás rozosmejú, alebo miestami chytia za srdce. Áno, páčilo sa mi to, a tie dve hodinky ubehli skutočne rýchlo. Celé je to natočené s citom a presne takto by mal vyzerať príjemný film pre všetkých... ()

DadysGirl

Oh my... Tenhle film mě rozbrečel... Krása krása krása... zajímalo by mě do jaké míry je to podle pravdivé události?! Každopádně, můžu jen a jen doporučit... ()

Lilien

fakt Feel-good film...príjemný, pohodový rodinný príbeh, so super hercami. Trošku klišovité a sentimentálne ale dalo sa to zniesť. ()

Mijagi

"Někdy potřebuješ jen dvacet vteřin šílené odvahy, doslova jen dvacet vteřin trapné odvahy, a máš mé slovo, že z toho vzejde něco velkého." Přiznávám se, že jsem si tento film pouštěl s předsudkem – s očekáváním romantického příběhu natočeného podle klasického uhlazeného vzorce a navíc zasazeného do prostředí zoologické zahrady, což vyvolávalo tušení emotivních kýčovitých záběrů na roztomilá zvířátka, hrající si mláďátka apod. A všechno jmenované opravdu ve filmu najdete, akorát tu kýčovitost a uhlazenost dávkuje režisér ve vkusně únosném množství. Dětské role lehčí nadprůměr, jejich filmový otec Matt Damon zvládl svojí část pro sebe netradičního scénáře velmi obstojně, Scarlett Johansson překvapila. Jak jsem tuto herečku nikdy příliš nevyhledával a to především kvůli nesympatii a „umělému“ hraní, tak zde mě přesvědčila o opaku. Postava ošetřovatelky jí sluší i sedí. Koupili jsme zoo patří rozhodně k tomu lepšímu, co bylo z romantických a rodinných filmů natočené. ()

TommyDiamond

Film mě přišel dosti vhod, protože hned druhý den jsme jeli do zoo. Což nás jen nabudilo a víc jsme se těšili. Myslím, že příběh byl dosti nadnesený a i předvídatelný. Pořád se nemohli sehnat peníze, které se nakonec přece jen sehnali. Překážky v podobě lidí, inspektora a nakonec i stromu. Konečný happy end byl tak velký, že mě málem dostal. Měl to být velkopříběh, ale z tak jednoduchého příběhu to nejde. Plus filmu 1) záběry zvířat, 2)Scarlett Johansson. Celkově 70% ()

sima275

Tak hned na začátku musím říct, že na lepší film mě taťka v den mých narozek vzít nemohl. Nejenže když skončil film tak jsem měl doopravdy strašně dobrou náladu, ale připadal jsem si že bych v klidu uběhl maraton. Vlastně jsem ani o tomhle filmu nevěděl a jak se jmenuje jsem se dozvěděl až v kině. Tak film začal a po celou dobu mě film tak zatáhl do děje, že jsem dokonce málem nechal nedopitý džus na sedadle. Matt Damon zahrál jako vždy nadlidský výkon a přesvědčil mě že asi nejspíš je i bude můj nejoblíbenější herec na dalších 20 let. Nejvíc mě ale asi pobavil ten chlápek v autě z realitní kanceláře. Asi nejlepší scéna kdy jsem měl doopravdy chuť vyjít z kina a přihlásit se na nějaký bojový sport byla, když tam spadl ten strom přes tu cestu. O ději ani nemusím mluvit, protože už z popisu jde poznat, že je prostě dokonalý :-) Jednou bych chtěl doopravdy žít v zoo. 90% ()

narthasia

Najprv sa mi do tohto filmu nechcelo ale nakoniec som rada, že som si ho pozrela. Je síce pravda, že situácie aj postavy sú trošku ( viac ) idealizované, ALE v tomto prípade mi to vôbec nevadilo. Páči sa mi, že nechali priestor pre herecký výkon (hlavne teda Mattovi) niekedy fakt stačí nechať herca hrať, cítiť bez jediného slova. Dalo by sa povedať, že v niektorých prípadoch môžte čítať Mattove myšlienky. Musím ešte vyzdvihnúť scénu, keď Matt spomína na ženu cez fotky a následne sa mu zjavuje daný výraz pred očami, akoby sa to dialo teraz a potom ešte ten odraz v jeho okuliaroch...citlivé a poeticko krásne :) Jednoducho je to rodinný asi najviac oddychový film, ktorý je natočený s citom, ktorý vás neskutočne dobre naladí. A ja osobne som prežila katarziu, čo sa mi pri filmoch takéhoto žánru nestáva. Takže Crowe má u mňa veľké (pre neho ) bezvýznamné plus :) ()

slavokvasic

Sympatickí a dobre vybratí herci, ktorím to spolu výborne sedí. Film nie je príliš emotívny, tak akurát, čo sa týka aj naťahovania. Nenaťahuje zbytočne tie dôležité veci, iba tak s prijateľnou mierou. Veľmi dobre sa mi na to kukalo a strašne dobrý pocit som s toho mal. Na plno ma vtiahlo do filmu hneď od začiatku. Cameron Crowe odviedol skvelú prácu. ()

mravec

Spousta skvěle poskládaných, hrozně příjemných záběrů (které kromě příjemnosti nabízejí i to "něco" o vztazích a o životě). To jsou čtyři.. a ať se na mě nikdo nezlobí, ale pátá je prostě za Maggie a rozkvétající Scarlett. ()

Hanzo47

Dokonalý film, co ve mě vzbudil skvělé pocity, které jsem na sobě nedal dlouho znát. Scarlett Johansson byla skvělá a Matt Damon z toho vytáhl maximum a pan Crowe proměnil celkem obyčejný příbeh v pastvu pro oči. ()

syphoon

Po přečtení hereckého obsazení jsem si říkal, jak je možné, že tento film s akčním hrdinou Damonem může mít "tolik moc" procent! Po shlednutní však musím konstatovat proč má "tolik málo" :) Za mě jednoznačně 5x hvězda. Soundtrack bezpochyby jeden z nejlepších letošního roku. Sice jsem si Sigura Rose představoval v doprovodu úplně jiného filmového žánru, ale faktem je, že ať dosadíte jeho hudbu kamkoliv, tak se z daného filmu rázem stáva obrovský emotivní zážitek! Velice příjemné překvapení letošního roku 88%! ()

Zajija

Nečekal bych ani ve snu, že v tomto filmu najdu takové zalíbení, až mi bylo po spuštění závěrečných titulků líto, že film skončil. Naprosto fajnová záležitost. ***** ()

IEO10

Přijemný rodinný film z prostředí,které já od mala miluju a proto sem myslel,že nebude problém ve mně vyvolat jakýkoliv emoce,protože jak de o zvířata sem vždycky tak nějak dopředu smířenej s tim,že by mohla ukápnout slza.Jenže bohužel po emoční stránce mě film úplně minul,bylo tam na mě až moc vzpomínání na zesnulou ženu a linka otce ze synem mě vůbec nezajímala,kdyby se syn zbalil a odjel za kamarádama a už se nevrátil vůbec by mi to nevadilo.Myslel sem,že film bude víc zaměřenej na vztahy mezi lidma a zvířatama,to se bohužel nestalo.V konečnym důsledku to neni špatnej film,pár hezkejch momentů by se našlo,např. závěrečná návštěva zoo,nebo hezky vykreslenej příběh tygra,i Damon zahrál roli otce bez větších problémů,mimochodem jedna z jeho nejsympatičtějších rolí.Čekal sem trošičku víc,ale bez problémů chápu ,že z toho může bejt někdo nadšenej....65 % ()

speedy7929

Vdovec s dvomi deťmi hľadá nový domov a náhodou ho nájde, no prikúpi si k nemu aj malý bonus a tým je Zologická záhrada. Romantická komédia, ktorá je zároveň dosť smutná keďže stále spomínajú nebohú ženu. Veľmi podarená snímka, ktorá spája ľudí so zvieratami a sám som si položil otázku: " Keby som si mal vybrať medzi ľuďmi a zvieratami, čo by to bolo?" No, možno raz zoberiem odvahu na 20 sekúnd a kúpim si ZOO.. PS.: Za ten koniec piata hviezda! ()

dwyane

Velmi pěkně natočený film se silným příběhem a solidními hereckými výkony. Koupili jsem zoo je na jednu stranu velmi smutný film, na druhou stranu takový je prostě život a poprat se s ním je ta nejlepší možná varianta. Přesně jak se o to snaží Benajmin Mee s pomocí svých roztomilých dětí a sympatických kolegů ze zoo. Celou dobu budete držet všechny palce, aby se povedlo dát schátralou zoo do původního stavu a nezruinovali se při tom všichni zúčastnění. Jak to všechno dopadne se už musíte přesvědčit sami. Značka- rodinný film ale napovídá dobrý konec...Po všech směrech. ()