Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

matt85

Samo o sobě velice "přelepeně" sladké, ale vevnitř upřímné, ze života a nevtíravě pohlazující na srdci. Život není jen o špatných věcech. ()

Oonika

Hrozně příjemná věc, všem hercům jejich role neskutečně sedla. Neotřelá zápletka, dojemný příběh... Asi to není úplně pecka, která vás srazí k zemi, ale byla to kouzelná podívaná. A tu malou princeznu chci domů a basta!! :) ()

maniche

Emoce, přátelství, láska, splněné sny, Matt Damon, Sigur Ros a Jónsi. Výborná jarní pohodovka, které trochu toho medu navíc odpustíte. 8/10 ()

Poken

Občas je už po prvních 20ti minutách filmu jasný jak skončí. Občas je vám už předem jasný, že po dvaceti minutách filmu budete vědět jak skončí. Občas pak film během prvních dvaceti minut vypnete. Tohle naštěstí není alespoň ten poslední případ. Matt Damon je sympaťák, Scarlett Johanson sexy a malá Maggie Elizabeth Jones je prostě k sežrání! Převážně kvůli poslední jmenované si film jednou pustím znovu:) Závěr? Je to slaďárna jako red kites a blueberry pop tarts dohromady, ale kdo by si sem tam nějakej ten zákusek rád nedal... ()

Withree

Není to bůhvíjak revoluční rodinný film, který by bořil rekordy v návštěvnostech kin (není to animák, ale zase jsou tam zvířátka) nebo sbíral nominace na Glóby a Oscary (nehraje tu Clooney, narozdíl od Děti moje a Lítám v tom), ale pro mě osobně se jedná o jeden z nejlepších filmů podobného ražení. Fakt, nekecám. Ať už jde o přesné herce nebo silně lineární, nepřekvapivý, ovšem silný příběh o znovu nacházení cesty k lidem po smrti milované osoby. Koupili jsme zoo je velký film v tom, že pojí pomyslné kousky příběhu nenuceně a tolerantně k divákovi. Během celého filmu se něco děje a já neměl chuť se podívat na hodiny a říct "Kdy už to konečně skončí". Jednu věc bych chtěl ještě podoknout. Absolutně jsem netušil, že mě tenhle film tak dostane, ostatně jsem ho stáhl, protože patřím mezi velké fandy Jónsiho hudby. Tento hudební génius převedl sílu svojí hudby na plátno tak silně, že po skoro celou druhou polovinu filmu jsem měl zaslzené oči (jo, ani Titanic mě tak nedostal). Je moc pěkné, že člověk, čas od času, najde film, který ho položí na lopatky silou stokilového wrestlingové bijce. 5* konec šmitec. ()

filipes.lu

Pár subjektivních pocitů z filmu: 1) Jak já nemam rád ty dva v hlavních rolích. Ale: Damon mi ani tolik nevadil. Když chlapovi umře ženská, tak ho nebudeme nenávidět, to hraničí až z drzostí. Ale protože Scarlet nikdo neumřel (až na tygra), tak ta mi vadila porád. Klidně bych tím pádem pro své potřeby přidal do žánrů, do kterých film spadá i kolonku horor. 2) Jak já mam rád filmy o zvířatech nebo se zvířaty. A čím víc klišé, tím líp. Co jsem ale duševně neunes byla abolutně megalomansky nelogická scéna s hady. Neřeknu co a proč a kdy, ale stejně. Až si budu objednávat hady na chov, vím, že už jim stačí jenom jedno terárko metr krát metr, nehledě na druhy.>Nebuď urejpanej...! 3) Velký plus za vynechání scény s tygrem, co už nechtěl ve filmu pokračovat. To doufám není spoiler. Ále bod za to je. Já už si připravoval kapesník, ale jelikož je před výplatou, byl jsem rád, že ho můžu schovat třeba na pondělí. 4) Proč ten závěr? Proč mu ta nána musela říct, to co mu řekla...? (Kdo se na to nedíval, toho tahle informace stejně neochromí) Za to její "vyznání" strhávám jednu a půl dolu. Kdyby to byl někdo jinej, možná bych to odpustil. Brrr... 5) Fajn film s fajn zvířatama. Někdy to na večer bohatě stačí. (Teda pokud neplánujete koupit barák, protože vám umřela žena a chcete začít znova- Pak by vám to mohlo připomínat vlastní život a to už by byla móc depka.) P.S. Scarlet, kdyby tě ten tygr zežral, dal bych čtyři. ()

haWranka

Vlastně nemůžu napsat nic negativního, herci byli skvělý, hudba taky, atmosféra víc než příjemná... Na druhou stranu je tohle pro ně absolutně zapomenutelný film, který už znovu vidět nemusím. ()

Sophia

Moc krásný film plný lidské snahy, lásky (nejen ke zvířatům) a také životních překážek... Udělal na mě velký dojem :) ()

Jaxx84 odpad!

Matte Matte, kam jsi to došel. Naivně přiblblé až stupidní, děj jako by ho psal žák 4.B ve slohu i s hrubkami a závěrečné typicky americké poplácávání po zádech, true story a od první minuty zřejmá milostná zápletka filmu nepřidá. Sladké úsměvy malé Maggie pocit vnucovaného triviálního pozitivismu také nezachrání. Český dabing udělal Matta ještě více přitroublým než ve filmu měl být. Největší zklamání posledních měsíců. ()

E lan

Velmi příjemný smutný film, který se snaží být i komedií. Ono to sice nejde, ale ve finále má člověk z celého příběhu a hereckých výkonů příjemně hřejivý pocit. Ten zaplaší ani příliš americký závěr, ale v tomto případě to ani tolik nevadí. ()

Tyna31

Čekala jsem od toho něco trochu jiného, ale výsledek je víc než dobrý. Já se celou dobu bavila, dvakrát si i poplakala a film se mi líbil. Dobrá hudba a příjemný Matt Damon. ()

Martin79

Matt Damon to dokázal. Vynikajícím způsobem se zhostil role v romantické komedii a oprostil se předchozí, jinak vynikajicí, škatulky Agenta bez minulosti (Bourna) a Telentovaného pana Ripleyho. Se Scarlett Johansson to zvládli výtečně, moc jim to spolu sluší a film samotný je sice docela klišovitý příběhem, ale samotným nápedem (koupit zoo) vynikající. Hudba je pohodová a celkově ze snímku doslova sálají pozitivní emoce. Takže plné hodnocení je namístě. ()

Streamline

Príjemný, pohodový rodinný film, pri ktorom som mal počas celých 120 minút úsmev na tvári a cítil som sa ako keby som bol súčasťou príbehu a prechádzal sa po snoch hlavných hrdinov, ktorí si uvedomili, že pravý život nie sú drahé autá, šperky, ožran párty, trávenie víkendov s rodinou v nákupných centrách, ale harmónia s prírodou. Preto si vždy radšej zájdem do ZOO... :) 90%! ()

Psycho.R

Velmi naivní, leč v mnoha směrech příjemný film. Myslím, že kýčovitosti mnoha podobných filmů se podařilo vyhnout. Na plný 4* to asi neni, ale já je dávám s tím, že je to kolem 75% ze 100. ()

JolankaMachi

Skvěle ušitá věc přesně pro mě!!! "Kdyby sis měla vybrat....zvířata nebo lidi?"...moje odpověď by byla zvířata a proto ten film byl pro mě hrozně příjemnej. Spousta situací mi byla blízká no a koupit ZOO...to je snad můj dětský, ale stálý velký sen takže paráda. No a herci hlavně hlavně mladý Colin Ford mají u mě jedničku z hvězdičkou ;) ()

hyper01

Dojemný rodinný příběh plný malých i velkých happy endů. Pořád přemýšlím, jestli se mi Scarlett Johansson líbí proto, jaké role ve filmech znázorňuje, nebo proto, že je opravdu neobyčejně hezká a zajímavá... Každopádně celkově pěkná podívaná, u které se člověk pousměje a chvílemi i zesmutní. 70% ()