Rubber

(festivalový názov)

Když Robert, neživá pneumatika, objeví své destruktivní telepatické schopnosti, zaměří svou pozornost na jedno pouštní město a zejména ho zaujme záhadná krásná žena, tou je doslova posedlý…  Hororová komedie režiséra Quentina Dupieuxe vypráví příběh obyčejné pneumatiky pohozené v kalifornské poušti, která náhle nevysvětlitelně ožije. Jakási záhadná síla udržuje pneumatiku jménem Robert v pohybu a jak se řítí silnicí, objeví v sobě telepatické síly, díky nimž dokáže zničit cokoliv se mu zachce. Zpočátku se spokojí s lovem drobných pouštních zvířat a vyhazováním různých věcí, ale brzy se jeho pozornost stočí k lidskému druhu a zvláště jej zaujme záhadná krásná žena. Robert se stává chaotickou silou, po níž zůstává široký pás zkázy napříč pouštní krajinou. Rubber je chytrý, zábavný a originální hold kinematografické koncepci "bez příčiny". (oficiálny text distribútora)

warrenur

Hm, viem o co v tomto "art-dielku" slo. Srandovny bol kontrapunkt "deja" a publika a tiez par fajnych hlasok robiacich si srandu z roznych aspektov chovania divaka, ci postav vacsiny filmov. Po technickej a zvukovej stranke velmi pekne natocene. Avsak film by ma mal vtiahnut do deja, oslovit. Z tohoto hladiska, ktore je pre mna najpodstatnejsie, to nestalo za to. ()

kesty

čo ja viem..z počiatku zaujímavé, potom už na nervy lezúce, s pocitom, že vlastne toto by som mohol natočiť aj ja, stačilo by len vymyslieť totálne nezmyselné dialógy a scény..ale prevedenie je uveriteĺné, bola tam aj náha žena a tretia hviezdicka je proste za to, ze niekto vobec mal odvahu natocit film o vrazdiacej pneumatike. ale vlastne som sa nudil. ()

joudas

Stará pneumatika se takhle kutálí po poušti, spí, divá se na televizi, dává si ranní sprchu, koupe se v bazénu… jo a vraždí, co se jí zlíbí. Zní to šíleně? Taky že je. A to se přitom jedná jen o malou část absurdit, které se ve filmu odehrávají. A aby toho nebylo málo, něco takového hodnotím třemi hvězdami. Proč? No fucking reason. ()

melloun

Jedním slovem úlet. Kdo by taky čekal, že hlavní postavou může být pneumatika. Přestože jsem se držel hlavního motta NO REASON, nedokázal jsem se přenést přes ty všechny podivné a nic neříkající scény. Nápad zajímavý, bohužel vedlejší linie je úplně mimo, takže nemám žádný důvod dávat vyšší hodnocení. ()

Noomi

Aj obyčajná guma má svoju dušu. Chce spoznávať nové veci, chce sa sprchovať a v neposlednom rade sa pomstiť za ohavné vyvraždenie svojich sestier. Toto si priam pýta pokračovanie. ()

zdeny99

Originální zajímavá cypovina, která je ve skutečnosti strašná kokotina. Z počátku je to super, kdy pneumatika zlikviduje pet láhev, škorpiona, flašku pivu, plechovku, králíka, vránu... prvního člověka... Ale pak už to začíná být nuda. Být to krátkometrážní film na 30 minut, tak je to super filmeček, ale 80 minut je moc dlouhých. [1470. hodnocení, 198. komentář, 57%] ()

Raziel_cz odpad!

Rádoby film o rádoby inteligentní pneumatice. Snímek nemá příběh, děj, ani není nijak napínavý či vtipný. Jedná se o učebnicovou ukázku naprosté nesmyslnosti a nudy, která mrká na diváka skrz sled na sebe v podstatě nenavazujících scén. Fakt tleskám, protože něco podobného jsem ještě nikdy neviděl... a doufám, že už nikdy neuvidím. ()

Topolos

Pneumatika je masovým zabijákem. Když tenhle kus gumy zrovna nevraždí, tak sleduje televizi. Nejraději má přírodopisný pořad o želvách a automobilové závody NASCAR. Čas od času si dá i sprchu. Zaplave si v bazénu. Promění se v tříkolku. Vše se děje bezdůvodně. Kritika všeho možného. - Zkrátka geniální film :) ()

Nerd4Dreaming

Blázinec ale musela bejt sranda tohle natáčet. Pobavil mě taky jeden ze zdejších komentářů: "Když je nejlepší herec z filmu pneumatika, je asi něco špatně." ... Made my day! ()

foundation odpad!

Nech už je tam tá výpovedná hodnota akákoľvek, ja ju tam proste tentoraz nevidím. Zo začiatku sa to tvári ako niečo veľmi origoš ale ako bežia minúty a nič sa nedeje stáva sa z toho vyslovená nuda. Úplne mimo mňa. Bohužiaľ som tam nenašiel nič ani na tú jednu hviezdu. Ten začiatok je síce dobrý ale ďaľších 70 minút ma sklamalo oveľa viac ako bolo znesiteľné. Ku koncu už bol iba fastforward. ()

gp_one odpad!

Na něco takového už nikdy nemám čas ani náladu. A i když jsem obé měl, když jsem si tento jistě svébytný a originální snímek pustil, záhy jsem zas o obojí bleskurychle přišel. Ještě teď, týden po té náloži, si připádám, jakoby mi hlavou projel jeho brácha Barum. Možná to ale měl být zajímavý desetiminutový krátkometrážník, ale někdo zapomněl vypnout kameru. KDyby to na těch 10 minut sestříhali, tak dám plnej počet. A navíc ten úlet v hodnocení na CSFD ! Přirovnal bych to k podobné, maximálně artové kravině Až vyjde měsíc.No nazdar. ()