Twixt

• USA B'Twixt Now and Sunrise

Do malého městečka přijíždí v rámci turné, propagující jeho knihu, spisovatel (Val Kilmer), jehož kariéra již nějakou dobu stagnuje. Připlete se k záhadné vraždě a ještě tu noc ho navštíví duch mladého děvčete se jménem V (Elle Fanning). Není si úplně jist jejím spojením s vraždou, ale v té době je vděčný za každý námět na knihu. Nakonec se dopracuje k pravdivému konci příběhu a je sám překvapen, že má tolik co do činění s jeho vlastním životem. (Pria)

bourec odpad!

Naprostá slátanina,ve který se dá dost těžko orientovat.Coppola je zřejmě na dost silnejch tabletkách,protože jinak by si celym tímhle výtvorem na hajzlu utřel zadnici.0%. ()

tomtomtoma

Twixt svým vzezřením i náladou odpovídá standardní filmařské rutině zvuku se jménem Francis Ford Coppola. Stížnosti diváků nad neschopností konzumního filmového režiséra u hororového žánru je úsměvná, Coppola svou kariéru započal s hororem a několikrát se k němu během kariéry s úspěchem a ovacemi vrátil. Twixt zaujme netradičním postupem, z něj je uhnětena konstrukce příběhu i extravagantní taneček napětí, i když se mu cestou tradičně roztřesou kolena a několikrát dokonce upadne obličejem do výmolu prašné cesty. Coppola dokonce z těch pádů dokázal předstírat záměr toku proudu zábavy. Twixt je halucinačním chvěním, rozplývá jistoty a v posedlosti dychtí po poezii za úplňkové noci. Coppola na malou chvilku dokáže osvobodit svůj vnitřní svět a pláče svou bolest ve vizuální stylizaci škrobených vidin. Rytmus odlehčení není závadou, ale elegantním oproštěním se ze rdousících spár pocitu vlastní viny. Twixt dokáže pobavit toho, kdo zatvrzele nelpí na klišé a neočekává obvyklý žánrový balast, byť je to stále jen a pouze Coppola. Hlavní postavou hororozujících halucinací je Hall Baltimore (velmi příjemný Val Kilmer), spisovatel brakové literatury s niternou bolestí. Stereotyp obživy se v odrazu dosud nepřekonaného traumatu otupuje alkoholem, přesto se návštěva zapadlé venkovské díry znenadání stává toužebně očekávanou možností k narovnání vlastní sebeúcty. Hon na upíry, čarodějnice a ďábla v sedmiboké zvonici může započít. Výraznou postavou je Bobby LaGrange (zajímavý Bruce Dern), místní šerif a nadšený fanoušek brakového hororu Baltimorových knih. Spořádanost života se musí řídit přesně danými pravidly, každá odlišnost ve znamení stínu je možným zdrojem zla. Hlavní ženskou postavou je Virginia (Elle Fanning), zbloudilý duch místa zločinu a ve spásu pomoci doufající halucinační mámení. Rozplývání některých uživatelů nad krásou dvanáctiletého děvčátka je všeříkající a zlo má zde proto své jasné rozhraní. Důležitou postavou je Edgar Allan Poe (sympatický Ben Chaplin), duch nejvíce upřednostňované tváře americké romantické literatury. Kdo jiný by měl být průvodcem bídnosti lidského nitra? Kdo jiný by měl být rádcem tvůrčího psaní? Z dalších rolí: finanční mizérií Hallova velmi nespokojená manželka Denise (Joanne Whalley), Hallův stále nervózní knižní vydavatel Sam Malkin (David Paymer), ctihodný pastor a dobrodinec sirotků Allan Floyd (Anthony Fusco), prokletý básník upíří noci Flamingo (Alden Ehrenreich), či šerifův zástupce Arbus (Bruce A. Miroglio). Twixt nepatří v Coppolově filmografii k tomu horšímu. Otevírá svou niternou bolest, celkem věrohodně předkládá hledání tvůrčích sil, nápadů, postupů i pointy, dosahuje napětí i zlehčení. Twixt je sympatický svým ztřeštěnějším odklonem od prověřených postupů režiséra. ()

Nivenx

Tak abych Twixt nějak tak shrnul, tak je to asi takhle. Téma mi absolutně nesedlo, scénář není nic moc a celkově jsem z celého filmu dost zklamaný. 15% ()

LEGACY

No vida, tak přece jenom to nebyla nějaká odpadová sr**ka, jakou jsem trochu předpokládal. Přesto se ale všichni shodneme na tom, že režisér umí natočit mnohem lepší filmy. Neřekl bych, že je to přímo horor, osobně bych to nazval spíš psycholgickým thrillerem, ale jo ten konec je hororový. Já jsem se celkem bavil, škoda, že jsem se moc nebál. Postavy mě taky nezklamaly a přesto, že to bylo chvilkama debilní, tak nedám dvě ale tři hvězdičky. Jsem přece jenom dobrák a když vidím horor jako tento rád ty tři hvězdičky dám. Hodnotím 60% ()

Corpsegrinder

Šílenost která vypadá jak mix nápadů Stephena Kinga a Davida Lynche. Místy to nedává smysl ale vůbec to nevadí, jako celek je to hodně slušnej film. ()

LBsmoke

tohle byl obrobroOBROVSKý průšvih.. v rámci Coppolova maratonu sem si řekl že se zasměju jeho novému filmu a skrytě jsem doufal že to nedopadne tak jak to dopadlo.. film je equivalent Val Kilmera, který v něm hraje spisovatele.. špatně napsaný, příšerně oteklá vizáž, nuda a wtf však proč ne.. ()

ApsidalTill

Bolo to zvláštne, na jednu stranu scenár naozaj nemal nič extra v sebe, čo by divák mal odhaľovať postupne a skúšať si spájať fakty (tie totiž sú tak primitívne, že to proste máte účelne dané už krátko po začiatku sledovania), ale zase na druhú stranu sa mi páčila vsuvka v podobe Edgara a jeho nitky rozhovorov, kde spomínal vlastné básne a defacto hovoril zemiakovej hlave (Kilmer s opuchom), kam sa má vydať a prečo a začo sa to deje. Plus technické prevedenie snov bolo príjemné a pekne pasovalo na fakt, že scenárista určite minimálne vie čo je to Alan Wake :) ()

aLPaC

Opravdu velice nudné. Coppola se mění podle desetiletí. 70. a 90. léta super filmy, 60. a 80. průměrné a od nového tisíciletí točí pro změnu jen sračky. ()

Xeno.morpH

Éterická, snová podívaná, s nádhernou vizuální stránkou a dobrými hereckými výkony, kde je často záběr obrazem sám o sobě. Coppola se skutečně snažil a nebál se experimentovat.Příběh o vině a utrpení na pozadí minulých tragických událostí , který se prolíná se snovými epizodami, fantazií spisovatele i realitou zapadlého městečka. Val Kilmer si po dlouhé době zahrál v něčem lepším :) ()

Zeldur

Zvláštní... Je to jako kdyby Coppola, Lynch a Bergman provozovali gruppensex a Stephen King u toho někde opodál sledoval v TV Twilight. R.I.P. E.A.Poe... ()

Solverino

F.F.Coppola!? No to si dělá pr..lel! Celej film děsně smrdí grošem, trapné a laciné efekty a obtloustlej Batman tomu dal korunu... Převeliká slabota.... Velmi nedoporučeníhodné :( ()

petrik11

Videl som aj slabšie snímky, toľko na úvod. Na film som sa tešil. Kilmer je jedným z mojich obľúbencov. Sklamali ma tie bonzujúce vidiny a mal som pocit, že aj v logike deja to riadne škrípe. Ale opakujem, videl som aj slabšie filmy, a aspoň za tri si dielko zaslúži., ()

kubilov

Coppola filmařsky definitivně umřel, protože jestli se z tohodle srabu, způsobenýho asi stařeckou demencí nebo co, vyhrabe, bude to ten nejlepší comeback, čemuž se dá ale jen stěží věřit. Takhle končí jeden z největších filmařů všech dob, docela smutné. Divně natočený něco jako experimentální horor, snažící se setřít hranici mezi snem a realitou, naroubovaný na jednoduchý příběh o spisovateli bez významnější inspirace. Demenci a neschopnost Coppolova scénáře pak podtrhuje nově vzniklá zápletka s E. A. Poem, která mi přišla fakt jako hodně špatnej vtip. Val Kilmer zdal se býti na tom herecky podobně jako fyzicky, Elle Fanning spíše otravovala, a tak bylo na Bruci Dernovi, aby jako jediný zachránil film od odpadu, což se mu o chlup povedlo. ()

J.Mayen odpad!

Ani se nechce věřit, že autorem tohohle hnoje je režisér mého oblíbeného Draculy. Film drze a zákeřeně parazituje na jménech známých autorů (Stephen King, E.A. Poe), asi proto aby byl zajímavější, když už ve všech bodech stojí za hovno. Permanentní pocit,že film není určen pro mě, desně si hraje na itelektuální snímek, je natočen tím typickým zmateným způsobem, aby divák musel přemýšlet a vracet se myšlenkama zpět k rozluštění zápletky, jestli na to můj intelekt nestačil, v tom případě jsem rád, protože něco tak suchýho jsem ani pochopit nechtěl. Pro Coppolu palec dolů, snad už svojí filmovou kariéru pověsil na hřebík a už zbytečně nebude týrat naše mozky. ()

AdamDudas

Audio: nehodnotím Vizuál: 50% Scenár: 30% Filma začína veľmi klasicky, pekná kamera. Neskôr keď vidíme opuchnutého Vala Kilmera ako sa moce pred zeleným plátnom, film stráca na zaujímavosti. Mierna mystická atmosféra, zvláštne vyvrcholenia v deji. Jeden, pre mňa, veľmi zaujímavý pohyb kamerov. Ani neviem prečo som dal tomuto filmu 3, asi preto, že sa od neho nedalo veľa očakávať. Celkové hodnotenie Twixt: 50% ()