Silný príbeh filmu Nič nás nerozdelí je založený na skutočnej udalosti jednej rodiny, ktorá v roku 2004 prežila úder ničivej vlny tsunami v Indickom oceáne. Manželia Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a ich traja synovia sa rozhodli stráviť pokojné Vianoce v Thajsku a tešia sa na niekoľko dní prežitých v tropickom raji. Rodinná idylka však náhle a nečakane skončí dva dni po Štedrom dni, keď juhovýchodné pobrežie Ázie zasiahne vlna tsunami. Obrovská masa vody sa valí na hotelový komplex, zmetie všetko, čo jej príde do cesty, a rozdelí aj utekajúcu rodinu. Hoci všetci členovia rodiny prežijú, ani zďaleka nemajú vyhrané, pretože nájsť jeden druhého uprostred pekla je skoro nemožné. Možno práve vo chvíľach absolútneho zúfalstva, plných ľudského utrpenia, sa v ľuďoch začínajú prebúdzať lepšie vlastnosti a nastáva situácia, keď je celkom prirodzené prejaviť súcit, odvahu a pomôcť tým, ktorí to potrebujú... (TV Markíza)

DavidS.

Pět minut vlídného rodinného fotoalba, které se mění v technicky bravurně natočený katastrofický snímek následovaný až fyzicky hmatatelným survival rozměrem...Vědomé a nesentimentální plné hodnocení, protože lépe tato "true story" filmařsky odprezentovat nešla...Jeden z filmů roku 2012, vedle něhož některé oskarové nominace působí jednoduše směšně... Důstojné memento všem obětem... ()

Wicky

Myslel jsem, že se bude jednat o přehnaně ubečený film bez špetky napětí. Ovšem se jedná o napínavý, pohlcující a dojemný film s příběhem podle skutečné události. Herecké výkony dvou hlavních postav jsou velmi dobré a dětšní představitelé jsou taky fajn. Taky musím pochválit skvělou hudbu. Jsem překvapen. 80% ()

Chris Wulf

Hodně silnej film, kterej mě málem úplně minul. Člověk si asi nikdy pořádně neuvědomí, co museli ti lidé prožít za hrůzu. Tenhle film to hodně přiblíží a to hlavně díky Naomi Watts. Doslova jakoby tam opravdu byla. Naprosto zasloužená nominace na Oscara. Ještě jsem neviděl další adeptky, ale pro mě je už teď vítězka asi jasná. ()

Lisabellla

Djkoma psal, že je to "Emocemi nabitý (a kdo tvrdí že ne, tak si na něco hraje...) snímek, ..." a má pravdu. Ale to je každé druhé drama a každá třetí romantická komedie. Dokonce i leckterá parodie zacloumá našimi emocemi. Distributor to popisuje jako silný příběh. I on má pravdu. Ale to jsou všechny, které stojí na pravdivých událostech. Čím si ale zrovna tohle zasloužilo tak vysoké hodnocení, to nemám tušení. Je mi až do breku, jak se lidé chytnou každé maličkosti, za kterou dávají body k dobru. Hudbu divák vnímá víceméně sporadicky (ono také není moc o co stát) a že by se vyšvihli ve střižně, se také říct nedá. Snad jedině uječená Naomi, která si zaslouží hvězdu za to, že ukázala kozy a maskéři, kterým se zlámané kosti a monokly celkem věřit daly. Je mi líto, tohle není žádný trhák, je to jen další zfilmovaná katastrofa, která se prostě někde stala a která zase někde někdy přijde. Už bychom se měli zamyslet nad tím, zda dávat hvězdy za prázdné letadlo, kterým odlétá typická americká rodinka z ostrova plného zničených lidí, toužících se navrátit domů z toho pekla. ()

bari68

Ako R.I.P ľuďom, ktorým zahynuli pri tejto katastrofe je to pekný a dôstojný pomník.Celkovo, z atmosféry, scenáru a prevedení to dýcha hollywoodštinou, s trochou patosu a hyppyendu. Inak cez tieto všetky chytáky a lákadlá si rodinu Naomi a Ewana obľúbite a tento príbeh budete hltať a prežívať s nimi. ()

Indy

Veľmi by som chcel dať aj štvrtú*, pretože ma film v niektorých scénach dojal, režijným poňatím nadchol a hrajú v ňom moji obľúbení herci, ale jednoduchý scenár je tou prekážkou, pre ktorú sa to nedá. Ja by som sa asi vykašľal na pridŕžanie sa skutočného príbehu, do popredia by som staval odyseu Ewana McGregora pátrajúceho po žene a synovi a na tejto ploche pridal pár dramatických scén ukázujúcich v plnej miere apokalypsu, ktorú tsunami spôsobila. Španielskeho režiséra J.A.Bayonu nepoznám, ale jeho práca na tomto filme sa mi veľmi pozdáva, pretože aj na prvý pohľad jednoduché scény pretavil v originálne filmové obrazy, výborná bola aj kamera a práca so zvukom. 7/10 ()

Joann

Velká dojímačka! Nemůžu říct, že se mi to ,,líbilo", protože je to vlastně strašný, každopádně hodně dobře natočený. Sice mě trochu překvapilo, jak to dopadlo (čekala jsem horší konec), ale jestliže je to podle předlohy, tak ok. Jen doporučuji pro slabší povahy být v kondici, protože se mi z některých záběrů udělalo trochu šoufl a nervózně jsem v kině posedávala, jestli mi nebude ještě víc zle :D. ()

Kratas558

Silný je příběh sám o sobě, avšak když k tomu doplníte vynikající charismatické herce, skvělou gradaci a napětí a také perfektní herecké výkony (i malých hereckých představitelů), dostanete prostě a jednoduše výborný film. ()

terin.manka

Už mám husí kůži jen když kouknu na trailer. Po dlouhé době smutný film o rodinné katastrofě. Herci odvedli skvělý výkon a ani emoce opravdu nechybí. Rodina která jede na dovolenou si užít k moři a najednou je zaplaví tsunami. Dojímá mě i to že je to natočeno podle skutečného příběhu. ()

TheNine

Připravte si kapesníky, tohle je ždímačka slz od začátku do konce. Příběh tak šťastný, až je tomu těžko uvěřit. Ukazuje se, že svět ještě není úplně v háji, že si lidi dokážou pomáhat, nehledí na barvu nebo majetky a dokážou se v těžkých chvílích spojit. Tom Holland má před sebou asi velkou hereckou budoucnost, dost mi připomíná Christiana Balea. Dialog: "Lucas! Mariaaaaaa!" Hodnocení: 80% ()

Testament

Ach, tak jsem to dokoukal. Poučen, že všichni lidi ze všech světů plakali jsem se připravil na nejhorší a .. ono ano. Bylo to slzopudné. Vlna tsunami smete vše vez ohledu na hrdiny...Srdceryvné scény shledání dětí, bloudění prcka mezi lidmi co mluví jinou řečí a vše zabaleno do "true story". Ano, je to povedené a působí to na city, ale pořád na mě "Nic nás nerozdělí" působilo patetickým dojmem. Možná se to opravdu takto stalo, ale na můj vkus to bylo natočeno až moc násilně a pseudo-dobře. Kalitní řemeslo to je, ale nechtějte po mně, abych propadal uměle vyvolaným emocím. ()

Zagros

Pro mě první katastrofický film o tsunami, který jsem viděl. Řemeslně natočeno výborně, obsazení a herecké výkony dobré, příběh?... no je to dle skutečné události a režisérsky a scenáristicky upraveno pro kina a většinové publikum. Očekávejte drama, napětí, boj o přežití, slzy, dojemné scény a podobné filmové věci, které v reálu byly trochu jinak. Nicméně jako celek film funguje a mohu jej s klidným svědomím na jedno podívání doporučit. Minimálně uvidíte, co skutečná tsunami může dokázat. ()

Lewisek

Výborný pohled na tsunami "zevnitř". Trochu mě mrzí, že nebyl závěr pojat více ze široka. Chápu, že film vypráví příběh jedné rodiny, ale u filmu s takovouto tématikou by se nějaké věnování obětem hodilo. Jinak to na mě zafungovalo a zapůsobilo, navzdory tomu schématu. ()

Kanca

Naprostá emocionální ždímačka...taková už tu podle mě dlouho nebyla! Myslím, že to je opravdu jeden z nejlepších filmů roku 2012 a rozhodně si zaslouží proměnit aspoň nějakého Oscara! 90% ()

CarlosX

Slza ukápla, takže cíl filmu byl asi naplněn ...přesto se nemuzu ubránit dojmu, že s tím scénářem šlo naložit trošku filmartějc než se Bayonovi povedlo...ale i tak prokázal dost filmařského citu, když nechal prostor skvělému nejstaršímu synovi na úkor dávno herecky vyhaslemu Ivanovi. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Bayona vyslyší netvora

Bayona vyslyší netvora

20.04.2014

Juan Antonio Bayona by se s trochou nadsázky dal označit za španělského Stevena Spielberga. Mladý hitmaker hororovým Sirotčincem i katastrofickým Nic nás nerozdělí trhal domácí rekordy návštěvnosti,… (viac)