Silný príbeh filmu Nič nás nerozdelí je založený na skutočnej udalosti jednej rodiny, ktorá v roku 2004 prežila úder ničivej vlny tsunami v Indickom oceáne. Manželia Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a ich traja synovia sa rozhodli stráviť pokojné Vianoce v Thajsku a tešia sa na niekoľko dní prežitých v tropickom raji. Rodinná idylka však náhle a nečakane skončí dva dni po Štedrom dni, keď juhovýchodné pobrežie Ázie zasiahne vlna tsunami. Obrovská masa vody sa valí na hotelový komplex, zmetie všetko, čo jej príde do cesty, a rozdelí aj utekajúcu rodinu. Hoci všetci členovia rodiny prežijú, ani zďaleka nemajú vyhrané, pretože nájsť jeden druhého uprostred pekla je skoro nemožné. Možno práve vo chvíľach absolútneho zúfalstva, plných ľudského utrpenia, sa v ľuďoch začínajú prebúdzať lepšie vlastnosti a nastáva situácia, keď je celkom prirodzené prejaviť súcit, odvahu a pomôcť tým, ktorí to potrebujú... (TV Markíza)

easaque

+3* sice mě od filmu odrazoval tak často popisovaný sentiment či klišé, ale ve výsledku mi to tak hrozné nepřišlo a u katastrofických filmů s dobrým koncem to snad nemůže být zpracováno jinak a trošku přikrášlení od scénáristy nevadilo. Provedením je slušný a věrohodně natočený a jen to občas trošku kazí "hloupé" chování postav ... ale kdo ví, co bych prováděl já na jejich místě v podobné situaci. Je to film o lidskosti a hlavně vzájemné pomoci v těžkých podmínkách přírodní katastrofy. A za těch pár chybek ho nelze jen tak shodit. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Nifgai

Vždy se snažím vyhnout katastrofickým filmů a filmům které jsou založené na skutečných událostí. Nemám je ráda. Jsou na mě moc emočně zatěžující a drastické. Jsem lítostivá takže jsem bohužel asi 70%filmu probrečela.Asi špatně načasované shlédnutí. Tenhle film jsem určitě viděla poprvé a naposledy jako mnoho podobných. A trošku mě zklamalo, že když to bylo už podle skutečných událostí, proč tam nebyli žádná statistická čísla? Nebo pár slov i o rodině toho pána s telefonem, který s ním taky hledal rodinu? Trošku mi to tam teda chybělo. Jinak efekt valící se vody byl velmi pozoruhodný, i jsem se dohadovali kam až to asi tak teklo. ()

Aljak

Niektoré časti juhovýchodnej Ázie si na konci roku 2004 naozaj prežili svoje peklo - a v tomto filme máme šancu "prežiť" jedno z jeho podôb. Krásny film podľa skutočnej udalosti plný emocionálne vypätia a dojemného hľadania svojich milovaných. Naozaj tento film potvrdzuje starú známu pravdu, že nikdy nevieme akí sme silní - až do chvíle kým byť silným nie je našou jedinou možnosťou...Obdivuhodné spracovanie osudového príbehu rodiny, ktorú rozdelilo ničivé tsunami a nikto nevie, kde sú jeho najbližší - tento príbeh bol však jedným z tých so šťastnejším koncom (čo očividne niektorým fakt vadí - keď tak čítam recenzie niektorých nespochybniteľných milovníkov tragédií). Zaujala nielen hlavná dejová línia, ale aj tie jemné vedľajšie nesúce posolstvo spolupatričnosti, ktorá vždy rastie v časoch spoločných nešťastí. V boji o život sme si predsa všetci rovní... Úžasne precítené, zopár krát mnou prešli malé "tsunami" zimomriavok a tiež niekoľko prílivov sĺz, ktoré sa v niektorých momentoch tisli do očí. Nedá sa inak, jedine 5 hviezdičiek. ()

roorybacky

Emocionálně zdrcující a naturalistická první polovina je vystřídána příliš okatě vykonstruovanou, Hollywoodem načichlou polovinou druhou. Škoda, že se tvůrci takto zaprodali obecnému vkusu a neusililovali o onu hrůznou, drtivou autentičnost po dobu celé stopáže. I přesto ale Lo Imposible patří jednoznačně mezi současnou špičku katastrofických filmů. ()

Martin741

Celkom slusny film o tsunami, ktore sa odohrali v decembri 2004. Scenar je vyborny, len skoda, ze sa utoci moc na city. Sceny, ako tsunami zaplavuje pobrezie su sice fajn, ale okrem hladania najblizsej rodiny film postrada hlbsiu myslienku. 82 % a na viac nevydalo. ()

peiton

Keby mi niekto povedal, o čom to je, asi by som si pomyslela, že sa mi do toho nechce,lebo nezvyknem pozerať takýto žáner.Ale som rada,že mi bol odporučený a naozaj vo mne zanechal citlivý,emočný zážitok. Do deja som bola úplne ,,vcucnutá" miestami sa mi chcelo uroniť nejakú tú slzičku. Prežívala som to ,akoby som bola jednou z postáv a práve som sa tam s nimi nachádzala.Prežívať príbeh, cítiť bolesť, trápenie, zhon...Odporúčam aj tým ,čo neholdujú katastrofickým filmom. ()

M.i.k.e

na jednu stranu dobře zahrané,výborně zrežírované a celkově podané poměrně syrově,bez zbytečného patosu a hraní si na něco.Na druhou stranu jsem pak ale čekal mnohem větší emocionální ždímačku,což se zas tak úplně nepovedlo a osobně sem čekal po této stránce mnohem víc...80% ()

zbyshek

Opravdu silný příběh, který vyvolává stejně silné pocity. Emoce které jsem při průběhu sledování pociťoval, jsem u mnoha filmů nezažil. Silný zážitek s opravdu realistickými pasážemi. Soucítil jsem s každým. 80%! ()

Havaj8

Hodně slušnej katastofickej a celkem i smutnej film "podle skutečný události". Nejednou mi u toho nacházeni se a rozcházení vyhrkly slzy.Překvapil mě ten konec, na to že to je ze Španělska a ti si s koncema uměj vyhrát. Ale co, rozhodně to patří k těm lepším kouskům. ()

Jonash87

Bezemocni, s rodinou se mi nepodarilo naladit na jeji utrpeni, prozivat to s nimi. Par zaberu bylo pusobivych, ale krome vizualna me nic neoslovilo, obcas mi prislo, ze ona rodina je jedina, co tam trpi. Ocekavani byla vyssi. Skoda. ()

Caym

Jak si pobrečet bez krájení cibule (aneb tentokrát si dáme tsunami záběry nikoliv letecké, ale podvodní). Shit, příroda umí být děsně zlá (ale ta druhá polovina se setkáními... prostě... všichni víme, co se stane, že ano... a ta hrozně dojemná hudba a prostě... eh, ne, v neděli večer na nově - a dávat o hvězdičku navíc jen proto, že je to podle pravdy... to je normální citový vydírání!!) [PS pro příště - nedívej se na filmy od Bayony, Nikol, nic ti neříkají] ()

bourec

Film natočenej opravdu parádně,emoce pryštěj sem tam,herecky taky bomba.Vlna a prvních dvacet minut mě doslova přikovaly k sedačce,a i když už ve filmu,kromě toho setkání žadná podobná scéna nebyla,tak jako celek fakt dobrý.Přiznám se ,že bych asi dal tři hvězdy,ale vzhledem k moji citový otupělosti dám čtyři,ten film si to zaslouží.80%. ()

Nach

Velice silný příběh s dobrými herci, výtečnou kamerou i režií. Důraz na onu realitu je skutečně cítit a emocemi je to zde narvané, přesně, jak si v katastrofickém dramatu představujete. Je úžasné, že tohoto se vlastně nedotkla ruka hollywoodská, ale stojí za tímto snímkem čistě Španělská produkce. A já jí tleskám, neboť se mi tento film líbí více, než řada jiných z továrny na sny. 80% ()

Streeper

Dlouho jsem u filmu nebrečela tak, jako právě u tohoto snímku. Už jen fakt, že je to natočené podle skutečné události je pro mě neuvěřitelný. Na začátku filmu nevíte co čekat a pak to najednou přijde, nejen vlna Tsunami, ale i vlna intenzivních emocí, které se na vás z filmu hrnou a když jsem viděla brečet Ewana McGregora, tak jsem musela brečet taky. ()

Rocky88

Co se týče zachycení katastrofy a atmosféry zdecimovaného pobřeží a lidí, nelze filmu nic vytknout. Člověku se jen z představy sebe sama na podobném místě udělá špatně. Zbytek filmu je hledání členů rodiny (chytré drama, hezký vývoj postavy nejstaršího syna) a boj se zraněními zakončený happyendem. Ne že bych si přál opak, ale člověka tu už nic nepřekvapí. ()

JohnRambo

Najemotívnejší filmový zážitok aký si pamätám. Druhý krát v živote som sa neubránil slzám kvôli filmu. Neviem čo tomu viac povedať, som stále v šoku. 100% za film a posolstvo ktoré prináša, a hovorí že ľudskosť stále existuje... ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Bayona vyslyší netvora

Bayona vyslyší netvora

20.04.2014

Juan Antonio Bayona by se s trochou nadsázky dal označit za španělského Stevena Spielberga. Mladý hitmaker hororovým Sirotčincem i katastrofickým Nic nás nerozdělí trhal domácí rekordy návštěvnosti,… (viac)