Životopisy: Whoopi Goldbergová

• USA Biography: Whoopi Goldberg
všetky plagáty

Americkou herečku Whoopi Goldbergovou zná většina diváků z filmu Duch, v němž hrála s Patrickem Swayzem. Jedna z nejvýraznějších komiček současnosti má ovšem na kontě mnohem víc známých snímků, v nichž dokázala, že umí zahrát i charakterní role. Narodila se roku 1955 a ve filmu debutovala až ve svých třiceti letech - a to hned u slavného Stevena Spielberga v jeho Barvě nachu. V roce 1992 natočila svůj nejúspěšnější film Sestra v akci, který se dočkal několika pokračování. Je také brilantní improvizátorkou a autorkou, což několikrát prokázala při udílení Oscarů, které uváděla. Mimochodem, sama získala Oscara právě za snímek Duch před dvaceti lety. Má jednu dceru, která ji ve svých 14 letech učinila babičkou. V poslední době se Whoopi intenzivně věnuje rozhlasu a společně se svými přáteli Robinem Williamsem a Billy Chrystalem také charitativním vystoupením. (oficiálny text distribútora)

majo25

Na začiatok musím povedať, že mi Goldbergová nebola nikdy sympatická, a dupľom mi nie je sympatická aj po zhliadnutí tohoto dielu seriálu Životopisy. Ale diel je urobený celkom dobre, okrem nič nehovoriacich fotiek je tu dost filmových a skečových scénok, takisto jej vlastný pohlad na umeleckú kariéru. Je to dost rozmanité, i ked tie keci afro-američaniek sú úplne odveci :) Hodnotenie: 70% ()

castor

Tipoval bych, že je starší, ale věk nehraje žádnou roli.. škoda jen, že se jí vyhýbají skutečně velké role (vyjma debutu Purpurová barva nebo komediálního partu v Duchovi), nicméně svůj nezpochybnitelný talent opakovaně prokazuje jako moderátorka, improvizátorka, skvělá bavička nebo autorka dětských knih. Plusem je, že v dokumentu mnohokrát (a k věci) hovoří i její herečtí kolegové. ()

Lacike

Po par dokumentoch z tohto cyklu musim povedat, ze som sklamany. Celkovo mi pripada, ze su tocene pre ludi, ktori o konkretnych hercoch nikdy nepoculi, pretoze su prilis povrchne a informacne riedke. A to sa o sukromie hercov nijak cielene nezaujimam a bulvar necitam. Tomuto ako jednemu z mala davam 4* prave preto, ze som o sukromi Whoopi nevedel absolutne nic a len vdaka tomu tento diel obsahoval pre mna kopu novych informacii. Ale inak tento cyklus fakt za vela nestoji. ()