Idiot na cestách

• Veľká Británia An Idiot Abroad

Ricky Gervais a Stephen Merchant říkají, že Karl Pilkington je kulatý, dutohlavý blbeček na úrovni šimpanze, klaun a idot. Ve skutečnosti jsou ale dobří přátelé. Jen si z něj rádi dělají legraci. A pořad Idiot na cestách je zatím nejdražší způsob, jak si z něj utahovat. Posílají ho zhlédnout nových sedm divů světa a nechávají ho zakusit věci, které by normální "zápaďan" nikdy neudělal. Díky tomu vznikl naprosto netradiční dokument, ve kterém můžete vidět divy, jaké opravdu jsou a jaké prostředí jim přiléhá. Mnoho informací se o nich nedozvíte, ale zato zjistíte, jaké to je, muset sníst žábu, sedět v autobuse plném plivajících lidí do pytlíku, jet několik hodin na velbloudu, bydlet ve věčně hlučných městech nebo džungli, a to vše s komentáři člověka, který opravdu nerad opouští své pohodlí a právě toho se mu vůbec nedostává. (sluppka)

Carlossss

Ricky Gervais a Stephen Merchant jsou opravdu kamarádi do deště... pošlou vás obdivovat pyramidy, ale mezitím vám naordinují noc v hotelu, kde se nevyspíte, jízdu na velbloudovi, který vám rozdrtí koule a jako zákusek ochutnáte oční bulvu z kozy... proč? Protože je to prostě prdel... Karla mi bylo několikrát líto.. ale přiznejme si to.. může si za to částečně sám. Já mít za kamaráda takovýho prosťáčka.. udělám to taky. ()

honajz2

Bál jsem se, že z toho vypadne přihlouplá kritika jinakosti ostatních národů, ale naštěstí jsem se nemohl více mýlit. Karl je prostě člověk, co nerad leze ze svého domu a kterého Ricky a Stephan hned třikrát pošlou na cestu kolem světa, přičemž vše nespokojeně komentuje, neustále hláškuje, ale za celou tu dobu se nikdy nestane, že by se těm cizincům vysmíval. Naopak má spíš upřímný zájem o to, proč ti lidé dělají co dělají, jen to nikdy nechápe a komentuje to. Z toho plyne veškerý humor a ten je opravdu geniální :D Ricky a Stephan to Karlovi ještě ztěžují a zařizují mu v každé zemi bizarní úkoly, ale i přes to, že občas jsou v tomhle konceptu moc na sílu, tak stále ve většině případů spíš fungují než naopak. Podrobněji u jednotlivých epizod. 4* ()

Gaskin

Hodně zajímavý nápad, který plodí přesně požadované - neotřelý cestopis. Škoda jen, že to nefungovalo úplně a dost situací je až příliš očividně naskriptovaných. ()

majo25

Už samotný námet je blbosť. Trapno-humorné spracovanie, v ktorom akože nikto o ničom nevie, tomu nedávajú velké plusy. Možno na niektorých gagoch či hláškach (napr. pohľad na hrocha zo zadu..."Zezadu celá Suzanne...") by sa dalo zasmiať, ale keby boli autentické, nie dopredu "nainštalované" a tváriace sa o ničom neviem. Po tretom dieli to vzdávam, nikam inam to nevedie. Hodnotenie: 50% ()

Cedr

Dokonalý nápad a skvělé provedení. Karl je prototypem jednoduchého člověka. Je sice angličan, ale šel by snadno popsat i jako "typický Čech". A jak to asi dopadne, když takového jedince pošlete z jeho comfort zone u piva a fotbalu do ciziny. A to nikoliv se řízky v alobalu na 14 dní "do Chorvatska" ale do těch nejexotičtějších a nejdivočejších míst na planetě. Jedinečný cestopis. ()

Tyny

Pane bože ten Karl má legendární hlášky. Občas přemýšlím, kde na takové hlody chodí. Skvělé, vtipné, dobrodružné a ještě poučné. ()

yeniczek

Neskutečný, ale i přes neustálé Karlovo remcání vidíte, jak to s ním něco dělá. A to je na tom to nejlepší. Ricky to občas přehání, ale co, furt to jsou ve skutečnosti dobří kamarádi. ()

Skeksis

Všetky diely sú cool, ale odporučila by som Meet a Gorilla, Swimming with a Dolphine, všetky časti v Číne... A vlastne všetko. Karl Pilkington nikoho neodsudzuje, má priateľskú povahu a prístup, a to sa mi páči. Zároveň má britský suchý humor, a teda škodoradosť môže naplno rásť, keď sa ocitne v inej krajine. ()

ghatos

Nápad to není špatný. Některé díly jsou lepší, jiné horší. Filosofické rozbory pana Pilkingtona jsou vtipné, ovšem někdy to producenti uměle tlačí a i přes velkou snahu padají do rutiny. 70%. ()

dinsdale

Vlastně to není skoro vůbec vtipné a Karl ani moc nehláškuje, ale pokud ho máte pod kůží po The Ricky Gervais Show, užijete si divy světa jeho očima a naschvály Rickyho a Stevea. ()

navorski

Viděl jsem jen dva díly, ale je to pecka. Je minimálně stejně těžký dělat speciální digitální efekty jako točit realitu, aby vypadala reálně. A to se tady dost daří, a navíc je to sranda. Poklona těm hlavám, co to dali dohromady. ()

BMAJTZ

Cestopis necestopis a hrdinou kterého bych chtěl určitě osobně potkat. Karl Pilkington je prostě skvělá postava je to pesimista, hodně velký snílek a pokud to jenom nehraje tak taky prosťáček, který má ovšem v některých věcech dokonale jasno. Kamera a lokace jednotlivých dílů jsou dobré, bohužel nejde moc o cestopis v pravém slova smyslu a z velké části se to zaměřuje právě na Karla. Abych byl přesnější první série se snaží o zajímavé záběry divů světa, bohužel v druhé sérii jde hlavně o mučení Karla a celou dobu jsem měl pocit, že se kamera až příliš zaměřuje na něj. Další ústřední dvojice Ricky Gervais a Stephen Merchant v roli mučitelů zajímavě doplňují děj, ale upřímně řečeno nebýt v tom Stephena asi by se nic moc nedělo, hlavní šílenosti totiž vymýšlí Rick. Jak už jsem naznačil první série byla skutečně lepší. Karl evidentně svoje mučitele zná, přesto byl některými věcmi občas zaražen. Když nad tím přemýšlím mám takové tušení, že některé scény byly vyloženě nahrané, ale některé zase ne. Což dokazuje smích kameramanů v některých záběrech. Takže takhle melancholická a nasraná postavička si to lítá po celém světě a navštěvuje divy světa. Samotné záběry přírody jsou parádní a některé komentáře Karla jsou geniální. Druhá série je bohužel o stupínek horší. Je to z části způsobeno tím, že původně nebyla vůbec plánována a tak se vymyslel námět kdy si Karl splní životní sny, které ovšem nejsou jeho, ale všech ostatních "normálních" lidí. Přestože nápad je to docela dobrý, tak Karl už ví, jak to chodí a vtipné situace které by v první sérii dokonale fungovaly, zde člověku vykouzlí maximálně střídmý úsměv. Přesto je to nadmíru zábavný pořad, kde si ovšem dovolím doporučit hlavně první sérii. ()

matolas

Karl Pilkington je neskutočný tvor. Iba jemu môže napadnúť, že pyramídy vyzerajú ako partička Jengy, ktorá sa vymkla spod kontroly. Odporúčam však dávkovať v malých dávkach, lebo to jeho večné frflanie sa časom omelie. ()

Callas

Pro fanoušky trojky Gervais, Merchant, Pilkington samozřejmost! Pro ostatní možnost podívat se na sedm divů světa z trošku jiného pohledu. A to z pohledu možná osmého divu světa, kterým je Karl Pilkington. Představte si, že pošlete kolem světa člověka, který prohlásil věty jako: “Why didn't evolution make a giraffe good at carpentry so it could build a ladder?” :) ()

Gogo333

Hodne povedena britska dokumedie, kdo znaji tvorbu Gervaise urcite vedi jaky styl on dela a ze ho dela dost dobre. Dokaze zaujmout a pobavit. Jen tak dal a doufam ze se jeste dockame 3.serie. 1. serie - 80%, 2. serie - 100% ()

Ixbalanke

Tento velmi originální počin nelze hodnotit jen po shlédnutí jednoho dílu. Stejně jako se vyvíjel můj vztah k Rickymu a Karlovi. Tato dvojka obohacená ještě o Stephena boří mnoho filmových tabu a rozhodně nedělá ostudu geniálnímu britskému humoru. Za chvílemi buranským Karlovým chováním se však skrývá velmi jemný cit pro prožití situace a naservírování divákovi události, při kterých by mu vyskočil adrenalin na bod varu. Interkulturní situace a konflikty Karl řeší s citem pro věc, ale údernými poznámkami. Je velmi příjemné vidět na obrazovce člověka "normálního" typu, žádný výtvor posiloven a maskérů, který se nebojí jít i do nejtrapnějších situací. A velkou chválu pěji na výběr situací, do kterých je hlavní hrdina přiváděn, díky kterým vidíme místa zeměkoule z netradičního pohledu. ()

TERRORDROME

Cestopisná zábavka kde trotlovský chlapík s priblblým výrazom chodí po svete a miesto toho aby klasicky obdivoval jeho krásy neustále len hundre, hláškuje, podozrivo mudruje a vôbec všetko a všetkých sprdáva. Aj slávny čínsky múr je v jeho očiach len dlhočizná kamenná chujovina okolo ktorej sa motká primnoho ľudí. Nesledoval som to pravideľne, skôr len príležitostne keď som práve prepol na Discovery a akurát to išlo, ale potom som už neprepol a dychtivo som očakával aké perly zo seba Karl zasa vypotí. Ricky Gervais mu cesty riadne znepríjemňuje, posiela ho na rôzne "atrakcie" a potom sa škodoradostne smeje keď mu Karl hovorí aká to bola hrôza a blbosť. Obzvlášť ma bavila jeho návšteva Indie kde musel ísť náboženský festival plný nahých jogínov a svätých mužov čo vyzerajú skôr ako klauni ( napr. chlap čo už 15 rokov drží ruku nad hlavou ), čo sa samozrejme neobyšlo bez jeho typických hlbokých úvah typu - "prečo to tí debili sakra robia"?! Úplne najviac ma ale dostala scéna z japonska kde mu v reštaurácii naservírovali nejakú extra luxusnú rybu ktorá sa údajne fermentovala tri roky a hustili do neho že je to neskutočne delikátna lahôdka, čo on po ochutnaní okomentoval asi tak, že mu to priniesli vo veľmi peknej krabici ale veko na nej by malo byť pribité klincami a celé to treba niekam zakopať aby to už nikto nikdy nenašiel... a potom išiel zvracať. Nie každému to príde úžasne vtipné, ale kto má rád britský humor mal by sa na to aspoň juknúť. ()