Milá komedie Butter vypráví příběh Laury Picklerové (Jennifer Garnerová), která je tradiční výherkyní soutěže v uměleckém vyřezávání másla. Rozhodne se, že se letošního ročníku nezúčastní, ale nedokáže si představit, že by její rodina neměla titul a začne trénovat. Její největší rivalkou se stává mladá afro-americká adoptovaná dívka Destiny, která je pro tuto disciplínu velice talentovaná. Konkurence je opravdu veliká a Laura se rozhodne pro poněkud drastickou metodu - přemluví svou bývalou lásku k nekalým praktikám, které by jí dopomohly k vítězství. (HBO Europe)

Juto

Jedným z jeho najväčších zlyhaní je neochota filmu vyrovnať sa s niekedy veselými a často problematickými vecami, ktoré jeho postavy hovoria a robia. 4/10 ()

dr.fish

Málokdy můžu napsat, že mne film opravdu překvapí. Tohle téma, máslosochařství, mne dostalo. Je to ale hlavně o lidech kolem a ty figurky jsou pitoreskní. Osobně jsem to velmi užil. 75% ()

StanislachKo

Príjemný film. Nič viac nič menej. Garnerová skvelo zahrala tú malomeštiansku nánu, Olivia bola sexy, Ty sympaťák, poloretardovaný Jackman... skvostný :-) ale že som sa vždy tešil, keď sa ukázal zrovna Rob Corddry.. to je celkom prekvapenie, ale ozaj, ten film si v mojich očiach ukradol pre seba. ()

Doudis19

Neškodná až milá zábava, plná známých tváří, co se ze sebe nestydí udělat legraci. Ačkoli účast Roba Corddryho předzvěstuje dosti nekorektní humor, opak je pravdou. Vše se drží v mezích dobrého vkusu a tak není problém se k "Máslu" znovu bez obav vrátit. ()

kinghome

Tohle se moc nepovedlo. Tolik hvězd a tak nevýraznej a průměrnej film. Já myslel, že půjde o komedii s hláškama a ujetým příběhem o soutěži v tvorbě másla, ale dostal jsem slabé drama o černé adoptované holčičce, která má dar vytvářet věci z másla. Za celý film jsem se zasmál 2 krát a vážně mi to moc jako komedie nepřipadalo. Nebýt sprosté Brooke a pár tvrdších slovíček, tak bych řekl, že jde o rodinný film. Je to škoda. Takové skvělé obsazení a nic z toho. Jediný kdo za něco stál byla Olivia, která tu rebelku a tanečnici u tyče hrála vážně skvěle. Možná to je trochu zaujatý a způsobený tím jak vypadá, ale neuděláš nic. Nebít Olivie tak dám ** pro mě to bylo vážně zklamání. Takhle to je za *** ()

Gothar

Ľahko nadpriemerná komédia so zaujímavou hereckou zostavou. Chválim absenciu fekálneho humoru, ktorý si v posledných rokoch našiel cestu skoro do každej lepšej komédie. Olivia Wilde ovládla každú scénu v ktorej sa vyskytla a zabavila aj bez extra hlášok. Butter neurazí, ale ani neprekvapí, je to príjemná komédia na jedno pozretie a v pamäti ostane asi iba Olivia :) 60 % ()

ecceHOMMO

Jennifer Gardner ako "čúza jedna pitomá", Olivia Wilde ala sexica od vedle a Yara Shahidi roztomilé dievčatko čo maslu vládnuť chce. Znie to zaujímavo. Iste! Avšak iba ako jednotlivé elementy filmu. V celkovom kontexte je to o dosť horšie. **/*** ()

Mrkvič

Co je to sakra za obsah filmu??? No nic. Film mě hodně mile překvapil. Pustil jsem ho hlavně přítelkyni (kterou nakonec taky docela bavil) a sám jsem si ho také užil. Sprostá nádherná kurva v podání Olivie Wilde, která nikde nebyla tak nádherná! Ty Burrell hraje to samé co v Takové moderní rodince a je to zase super. Humor trefující se do američanů, kultury, politiky a dalších věcí, které nemusí každý pobrat. Prostě hodně fajnové překvapení. ()

Johnny.ARN

Príjemná, ľahká komédia s hviezdnym obsadením, vhodná do TV. Wild potešila neskutočne, Garnerka skvelá, rasistický podtón tomu dával ten správny šmrnc. Bavil som sa. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Velmi příjemná komedie, braná nejen z jednoho pohledu, s netradičním tématem sochařiny z másla. Zdá se mi to, nebo Jennifer Garner hraje hlavně ve filmech, které dokáží jakýmkoliv způsobem dojmout? Kdo ví. Zde byla každopádně opět v roli spíše záporácké postavy perfektní. A cameo Hugha Jackmana taky zajímavě překvapilo. 70% ()

terunka003

Máslové, sochařské, americké, podlé, umělecké, soutěžící, mstivé, bojující. Bůh žehnej Americe! A jako komentář by to stačilo. Dobrá komedie o "praštěnosti" Američanů, jejich bizardních soutěžích, bojích a válkách mezi sebou. Jennifer byla opravdu roztomilá americká ženuška s citem pro rodinu, americké cítění a hrdost.. Co naplat, stejně fandíte malé černé osiřelé holčičce, kterou si konečně k sobě vzali normální bílí lidé. Jak to dopadne? Vlastně tak nějak nijak. ..soutěž v sochařství z másla je dost ujetý a jestli tohle existuje tak to je teda mazec.. ()

venison

Hodně ironická komedie, která je hodně přitažená za vlasy, dost přehání a snaží se tváři vážně.. Příběh nic moc, ale charaktery se mi líbily ;-) Jennifer Garner je správná megera a Hugh Jackman v epizodní roli trotlíka naprosto bezkonkurenční :-D ()

hroubek

Příjemná indie komedie. Za posledních pár měsíců, asi nejneobvyklejší téma na film. Nevím jak Vy, ale já teda neviděl moc filmů, kde by se soutěžilo ve vyřezávání soch z másla .Když, pominu zápletku, tak mám upřímnou radost z herců, kteří šli do toho naplno a nedělalo jim to problém hrát rasistický, sobecký a hodně buranské postavy. Jennifer Garner mě naprosto překvapila tím, jak svou roli pojala, a i když je nejsobečtější postavou filmu, tak jsem jí aspoň trochu fandil. Olivia Wilde jde z role do role, ale z této mě několikrát spadla pusa na zem. V každé scéně, ve které se objeví, si krade prostor, jen pro sebe a je na první pohled vidět, že si svojí roli moc užívá. Yara Shahidi je hodně talentovaná, takže snad jí to vydrží. A jako poslední mě snad nejvíce překvapil Hugh Jackman. To co předvádí stojí za to vidět, zvláště když si ho pamatujete jen jako Wolverina. Ve filmu je spousta momentů, které Vás přesvědčí o tom, že i vyřezávání soch z másla je umění stejně jako například malířství. Jediné co mě zklamalo bylo to, že se ve spoustě okamžicích tlačilo na pilu trochu více, než bylo třeba. Netradiční komedie, která pobaví svou ojedinělostí. ()

drake31

Takéto trhlé komédie mám rád. Celá tá záležitosť okolo masla je natoľko šialená, že to proste nejde ignorovať, a len sa stačí zabávať na celom tom dianí okolo. Vynikajúci cast len podporuje moje sympatie k tomuto filmu. Butter u mňa fungoval na vynikajúcu, a jeho sledovanie som si veľmi užil. ()

VasaX

Butter má velice jednoduchý, i když ne úplně přímočarý příběh. V celku nic extra. Ale o to více herecky podpořený. Garner, Wilde, Burrell a mnozí další dělají z tohohle meziřádkového posměchu maloměstské malosti a naivnosti koukatelnou záležitost. Střet tradic a starých hodnot, které se snaží za každou cenu přetrvat, i když jejich opravdová hodnota klesá v moderní době na své pomyslné dno. Střet starého, upjatého s novým, svobodnějším. A to je podstata veškeré komedie v Butter. Což dost pravděpodobně povede k řadě lidí, kterým to vtipné nepřijde - v tom smyslu že tam ten vtip nevidí. A proto se zdržím s doporučením, protože přeci jen nejde o extra dobrý snímek, který by pomohl otevřít v tomhle směru oči, jde jen o obyčejný kousek, který pro ty správné oči má i tu trochu humoru navíc, než se letmo zdá. Takže za mě politicky neutrální tři hvězdičky. ()

zdenny

Celkem citová vydíračka, ze které si pamatuji především tu malou černošku, která snad, kdyby nikdy neexistoval, by byla Ježíšem Kristem sama. Reálně velice neuvěřitelné. Dalo by se v tom najít určitě dost pozitivních myšlenek. Mně se ale film díky té holčině znechutil natolik, že jsem žádné nehledal. ()

Dreadd

Po delší době zase jedna zajímavá komedie s netradičním námětem, která přináší náhled do života několika naprosto rozdílných charakterů žijících na maloměstě. Navíc dialogy jsou opravdu povedené a některé scény, jako například zápis do soutěže, u něhož byste nic moc nečekali, mě doslova dostal. Olivia Wilde se do role striptérky neskutečně položila, takže je na co se koukat i tam, kde byste to do ní neřekli a zábavný je i Jackmanův idiot Boyd Bolton. Máslu by se dala vytknout určitá nevyváženost mezi dramatickou a komediální polohou (jo, to zní hrozně blbě, ale vážně je tam přechod od smíchu k slzám dost divně provedený, jako kdyby ho tam nikdo nechtěl, ale dneska je to ve filmu povinnost), přičemž ta komediální mu sluší víc a občas vypráví trochu zkratkovitě, ale naštěstí to dohání svým humorem. ()

Scar

Moje hodnotenie naozaj kolísa niekde medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Pri pive by som pokrčil plecami a odporučil film len so slovami, že je dobrý. Na pseudointelektuálnej úrovni tohto webu by som ale mal vyzdvihnúť morálne významy prenesené do postáv, od dobráckej, hoc škodoradostnej prostitútky, po posadnutú paničku z predmestia, ktorá má všetko a nič zároveň. To všetko komediálne postavené na hlavu, zároveň ale v poučnej dramatickej rovine. Nie každému ale musí tento humor sadnúť. Niekto holky, iní dolky,... niekto možno radšej fekálno-pubescentno-sexistický humor Prci, prci,... 2 a viac. ()

Lukyn007

Tak hádejte kvůli komu dávám slabší 4 hvězdy :) No jo...až do tohohle filmu jí to nejvíce slušelo v novém Tronovi. Ano, je to Wilde. Olivia Wilde. 67% ()