Milá komedie Butter vypráví příběh Laury Picklerové (Jennifer Garnerová), která je tradiční výherkyní soutěže v uměleckém vyřezávání másla. Rozhodne se, že se letošního ročníku nezúčastní, ale nedokáže si představit, že by její rodina neměla titul a začne trénovat. Její největší rivalkou se stává mladá afro-americká adoptovaná dívka Destiny, která je pro tuto disciplínu velice talentovaná. Konkurence je opravdu veliká a Laura se rozhodne pro poněkud drastickou metodu - přemluví svou bývalou lásku k nekalým praktikám, které by jí dopomohly k vítězství. (HBO Europe)

Morholt

Ale jo. Docela prča. Jen mi vadilo to citový vydírání. Chápu, že černí sirotci soutěžící se zlou a arogantní bílou ženskou zkrátka musej vyhrát, ale bez těch slz a výlevů by to šlo určitě taky. Scénář tudíž neni moc nápaditej, ačkoliv se to může zdát, protože hlavní roli hraje máslo. To mi ale nevadilo, protože tu bylo pár ověřenejch jmen, který mě v tomto případě nezklamaly. Asi nejvíc mě bavila Olivia Wild v roli striptérky s pořádně prořízlou pusou. Byla až nehorázně sexy a ty její oči..........ach jo. Jennifer Garner jako nafrněná panička bez špetky sebereflexe byla taky fajn a Jackmanův burnaskej výstup rozhodně nezklamal. Vlastně nejvíc mě vadila ta černá holka, ale zase ne tolik, aby mi film zkazila. Jinak bych distributorovi doporučil, aby se na film nejdřív mrknul, než začne psát hovadiny. 60% ()

ScarPoul

Nič invenčné ani natoľko zábavné aby to dokázalo vylúdiť poriadny smiech, alebo sa stať pamätným. Ale kopec hviezd na čele s natvrdnutým Jackmanom a božskou Oliviou Wilde to hravo vytiahnu do roviny priemeru, čo robí s Butter výbornú jednohubku. Ale to je asi všetko. Maslo sa mi znechutilo, aj keď som ho vlastne nikdy nemal až tak rád a Jennifer Garner naozaj s úprimného srdca prajem konečne úlohu, kde nebude hrať tú do kostýmu natiahnutú, utiahnutú a totálne nesympatickú bitch, keď ako žena a herečka má čo ponúknuť. Butter je jednoduchý film, ktorý sa vyžíva v sentimentálnej nálade a posúva ju do takých výšin, až je v určitom momente neznesiteľná. Burrell ako herec totálny zbytočný a černošké dievčatko by mohlo roztomilosť predávať na akomkoľvek radikálnom združený fanatikov, ktorý nevedia čo zo životom a bodla by im nejaká tá nádej. ()

Kryton

Vyhlasuji soutěž: Kdo mi poví, v čem je tady zakopán humor, vtip a komedie, tak dostane rodinné balení másla! Nezasmál jsem se, nebavil jsem se a nebudu chtít pár dnů jíst máslo. Opravdu jsem nevěřil, že 90 minut se dokáže natáhnout na trojnásobek. Jim Field Smith minule utvořil dobrou romedii, ale tady se máslo zkazilo a smrdí. ()

FFilipCZ

Nic proti máslu, i když já mám radši pomazánkové, ale tohle je velký zklamání. Nejspíš jsem byl na tento film moc přemotivovaný a čekal jsem nějakou super komedii u které se budu bavit, ale ono tam v podstatě o nic nešlo (jak dějově, tak herecky). Laura (Jennifer G.) je totálně ulítlá afektovaná manželka, která touží po vítězství v nějaký trapnomáslosoutěži, oproti tomu malá Destiny (moc hezky zahraná Yarou Shahidi) touží pouze po milujících rodičích a do toho vám najednou z ničeho nic do filmu vlítne Olivia Wilde, jakožto šlapka, která chce zpátky svý peníze. Za mě hodně pomatené, místy komedie (ale ne natolik, abych se válel smíchy), místy to zase smrdí dramatem (příběh Destiny). Možná bylo cílem vytvořit kontrastní role, které by spolu přece jen měli něco společného a rozuměly si, ale já z toho mišmaše mám ještě teď hlavu v pejru. ()

hous.enka

Máslo je povedený nezávislý malý film o velkých věcech se skvělými herci. Zápletka je jednoduchá, ale celé to dobře plyne a ač je závěr očekávatelný, přesto je film velmi podařený. Hugh Jackman jako místní playboy, který se nebojí kdykoli skórovat, u mě jasně vede. Jo a mimochodem: nikdy by mě nenapadlo, že se z másla dají sochat automobily, koťátka nebo dokonce celé rodiny. ()

ivishka

Příběh, který není jen obyčejným natíráním másla na chléb, nebo hořekováním nad tím co vše obsahuje či neobsahuje margarín. Snímek se totiž drží mnohem promyšlenější a zajímavější dějové linie, která opět přesahuje obyčejné americké a srdceryvné komedie dnešního typu. Bývá pravidlem, že počátek snímku vás musí zaujmout, abyste u něj setrvali. Ovšem u Butter tomu zdaleka tak není. Opět se potvrzuje výjimka mého nepsaného pravidla. ()

JJ.Gibson

Máslo :) Velmi nevyvážené, velmi vulgární, nepříliš vtipné a né zrovna postavy, které byste si nějak zvlášť oblíbily. Asi nejsympatičtější byla striptérka Brooke v podání Olivie Wilde a závěsu se drží Destiny spolu s náhradními rodiči. Zbytkem se dá vcelku opovrhovat :) i mužným Wolverinem! Po celou dobu sledování, jsem nedokázal identifikovat žánr tohoto snímku. Měla to být romanticko-drama komedie nebo klasická sprostá komedie nebo paničkovská komedie?? Vážně nevím a právě tato rozervanost a mix všeho Máslu zrovna neprospívá... ()

Laxik

Docela zábavná krémově vláčná maličko absurdní moralitka, z jejíž struktury tu a tam vyskočí geniální vtip. Poslední hvězda za okouzlující malou Yaru Shahidi a hlavně za hvězdami posetou striptérku Brooke, která si pro sebe krade každou scénu. Olivia válí. ()

zipper111

Máslo se dá namazat na chleba, nebo na zadeček Olivie Wilde... což bych preferoval :D Film je slušnej, svojí délkou ideální, má jakési poselství, které stačí odvyprávět v jedné hodině, půlhodinka navíc je v podání humoru a hlavně, jak říkám, Olivie... :) 4* ()

kaylin

Když jsem poprvé slyšel o snímku "Butter", už je to nějaký ten měsíc, hned jsem věděl, že tohle je přesně typ filmu, co mě zajímá. Naivní komedie, která se zabývá dost šíleným tématem na to, aby zaujala. Navíc má skvělé herecké obsazení. Jennifer Garner a Olivia Wilde jsou zárukou toho, že krásy zde bude dostatek, navíc je ještě doplňují Alicia Silverstone a Ashley Greene. No a k tomu ještě Hugh Jackam n v krásné malé roličce, která mu sedí skvěle. A to všechno v příběhu o sochách z másla. Já vím, že je to ujeté, že to téma je naprosto blbé a schválně se bere naprosto vážně, jenže právě proto mám takové filmy rád. Něco jako film "Ready to Rumble ("Hromy a blesky"). Prostě film, který 95 % populace nebude zajímat, protože je v podstatě o ničem, ale já jsem za takové příběhy rád. Jsou svým způsobem krásně zvláštní a to je na nich krásné. Dokážou být vtipné, dokážou být dojemné a to je to, co se mi líbí. Není to velké umění, nehrají si na něco, co nejsou, ale snaží se divákům nabídnout zábavu, která je alespoň na chvilku přiměje myslet na něco celkem hezkého. I když jsou kolem nás pořád problémy, tak se dají nějak vyřešit. Pořád si můžeme myslet, že láska je všude kolem nás. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/little-ashes-nezapomen-na-me-butter.html ()

ABLABLABLA

No ten začátek mě trošku odrazoval aneb "I believe in America. I believe we are the best. I believe we are number one and i won't apologize for that." Ale potom se to celkem rozjela a vyklubala se z toho příjemná lehce nadprůměrná komedie. Jedna z nejlepších scén? "You could die of a tragic butter overdose. There could be a rabid grizly bear. - There could be a python inside. - What of this building is full of monkeys with deadly virus. - There could be a ghost of Hitler. - What if there's no gravity in there? And you flowed up and bang your head on the ceiling and then sudden gravity kicks in and you bang your head on a floor - There could be black hole, suck me all up. - What if this place is full of good looking British vampires? - The worst of all of them. - They're so pale. - Or hungry cannibals. Or racist ninjas. - Really what's the worst thing that could happen? - It could be a terrible loss." A ještě z vystřižených scén "There could be a Miley Cyrus concert. - There could be a Justin Bieber concert ready to break out. - What if this place full of piranas, that learn how to walk. - Could be full of vegeterians." Jinak skvělá hlavní představitelka Destiny, super Oliwia Wilde, opatrovníci Destiny taky neměli chybu, ale jako vždy se projevil můj odpor k Jennifer Garner. Nemusím ji jako jerečku a ještě když tady hrála takovou roli, tak už vůbec ne:D A taková jedna větička, která se mi hrozně moc líbila na závěr.She dare to dream. ()

runner85

I keď som sa moc nesmial aj tak to bola príjemné pozeranie, i keď tu by som hlavne ocenil vedľajšie herecké výkony ako Yara Shahidi, Olivia Wilde ako kurvička na bicykli no v určitých momentoch bolo načo pozerať hlavne ta mini milostná scéna s Ashley Greene, hmmmm bolo fajne :D ()

M.i.k.e

až překvapivě příjemný kousek,od které jsem nic nečekal a nakonec se bavil víc než dobře.Nikdy by mě sice nenapadlo,že se dá pořádat soutěž v sochání z másla,nicméně ve chvíli kdy k tomu máte takhle dobré obsazení jde to nakonec samo.Jeniffer Garner je správná bad-ass bitch a Olivia Wilde je pořád stejná kost jako ve všech ostatních filmech...80% ()

Aljak

Americký film s maslom v hlavnej úlohe? :) Na prvý pohľad to znie ako riadna stupidita, však? Ale tak bol som zvedavý, a na veľké prekvapenie to bola skvelá komédia - od skromného adoptovaného dievčatka Destiny (Yara Shahidi), cez štetku na bicykli Brooke (Olivia Wilde), až po bezcharakternú Lauru (Jennifer Garner). Hoci sa celý film v podstate točil okolo masla, celé to bolo doplnené množstvom dejových vetvičiek, ktoré dodali filmu ešte väčšiu atraktivitu. Ale aj samotné súťaženie vo vytváraní maslových sôch malo svoje čaro - hlavne ten symbolický význam diel malej Destiny, ktorú sa snažila krutá Laura za každú cenu ponížiť. Ale uznávam, že tento film bol pre mňa veľkým prekvapením (možno aj preto, že samotná hlavná dejová línia znela tak absurdne) a niektoré hlášky fakt stáli za to a úprimne ma rozosmiali. Kto váha, či sa pustiť do tejto maslovej komédie, lebo sa obáva absurdnosti - tak smelo do toho, niet čo stratiť. ()

Figu

Mě k sobě zezačátku nesedělo to, že jde o nádherné a zajímavé umění, rozkvět malé talentované černé dívenky, do toho drsná, sprostá a odvázaná Olivia Wilde a navíc se tam protrkala polovina filmu... Taková šílená nevyváženost. Po filmu měním názor. Naopak - bylo to něco originálního, jedinečného a svého. Zajímavé a krásné umění, smích a komedie, jednoduchý název. Jo, spokojenost. 70% ()

Streeper

Komedie? Ne. Drama? Nemyslím si. Biografie? Tohle se snad v životě nemohla stát. Občas mám pocit, že se nemá co točit, tak studia sáhnou do šuplíku na scénáře, které byly odložené na horší časy a Máslo je dle mého názoru ukázkovým příkladem. Naprosto prázdný příběh, kde nejzajímavější a nejsympatičtější postavou je Destiny. Jennifer Garner ztvárnila naprostou krávu bez charakteru, takže herecky to zvládla skvěle, ale je natolik nepříjemná, že jsem měla co dělat, abych film dokoukala. Bohužel to nebyl úplně můj šálek kávy. ()

TommyLeeJape

Scénáristé v USA mají velmi, velmi snadný přístup k drogám, protože takhle nesmyslně máslový scénář bych čekal možná tak v reklamě na máslovou Heru. Myslel jsem si, že mám stupiditu za velkou louží zmapovanou celkem komplexně, nemám! Kdyby tam nehrála Olivia Wilde prostitutku nejspíš bych to nedokoukal a určitě bych nedal dvě máslové hvězdy. ()

Crawler-D

Někdo zapomněl zapnout chlazení, aby se film neroztekl jako máslo. Takhle tu jsou prkenné postavy, jejichž vztahy jsou totálně mimo (drama i komedii). ()