Sintel: Příběh draka

Réžia:

Colin Levy

Scenár:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

Hapretor

Hezký, ale smutný. Takhle si kvalitně animovanej večerníček rozhodně nepředstavuju. Akorát to člověka citově rozladí, místo potěší na dobrou noc. P.S. Jakto, sakra, že ji hned nepoznal??? ()

Evander

Tohle dílo mi posloužilo spíše jako ukázka technologií, neboť šlo o mé první 4k video. Animace je krásná a velmi detailní, takže v tomto směru není co vytknout. Horší je to s příběhem. Ten mi přijde o poznání slabší a navíc se moc nemohu ztotožnit s nabídnutým závěrem. ()

Josit

Také niečo by bolo naozaj super v nejakom benchmarku napr. Futuremark by mal podobnú vec implementovať, avšak ako krátkometrážny film jednoducho až moc krátke.... ()

Vorima

Povedeně ztvárněný příběh, který má velmi dobrý nápad, který bych si dokázal představit i v delší stopáži. Závěr je sice trochu očekávatelný, přesto zajímavý a pro slabší povahy slzopudný. Doporučuji! ()

Nail

Příběh je krásný, ale mohlo by to být klidně o něco delší. I to končí tak, že se možná dočkáme dalšího dílu :-) ()

Orina

No vida! Téma ze kterého by američani udělali dvouhodinový doják, holanďani smrskli ani ne do patnáctiminutovky a fungovalo to naprosto stejně. Výjimečně krásná animace, která za 14 minut dokáže udělat pěknou paseku v citech. ()

PEZ

Miestami uzasna animacia, miestami trosku slabsia. Celkovo vpohode animak, ktory na zaver malinko prekvapi, no nejedna sa o nic revolucne. Na to vsak, ze Sintel je nezavisly animak, tak ok. 6/10 ()

IXOXI

Velmi podařenou animaci kazí popírání kauzality, což má divákovi zabránit v dřívějším odhalení plánovaného vyvrcholení. ()

redwik

Príbeh nič moc, neočaril a ani ničím neprekvapil. Na animácii sa mi najviac páčili hory navôkol a drak, ten uznávam, že bol spravený celkom pekne. No keď si to tak zhrniem, bohvieako sa mi to nepáčilo. Súhlasím s názorom, že by to celkom ušlo ako nejaké intro k počítačovej hre, no takto ako krátkometrážny film ma to neohúrilo. ()

sigf07

Chci víc. Říct to u jakéhokoli jiného fantasy, asi se rovnou sám praštím přes pusu, ale u tohoto kraťasu si umím představit, že by mě jeho celovečerní verze dostala do kina. Zajímavý koncept, grafické provedení a především neokoukaný (i když neříkám, že nepředvídatelný) závěr. ()

Sakinose

Opravdu překrásný filmeček atmosféra mě úplně pohltila i za tak kratičkou chvíli a konec byl opravdu něco co ve mě uvolnilo opravdu velký kus ledu nikdy bych neřekl že i takto kratičký film dokáže tolik říci a ještě více toho v člověku nechat opravdu Epický skvost hodný ohromného obdivu. ()

rottik-cb

Jednoduše nádherný film- krásná a hodná (i když jen animovaná) hlavní hrdinka, roztomilý dráček, dojemný příběh, sympatická- freewarová!- grafika a silný závěr, u kterého jsem brečela. Neuvěřitelné, jaký vztah si lze vytvořit za 15 minut... ()

Zombiepod

Neuveriteľne krásny a dojímavý animovaný fantasy príbeh, ktorý by som si vedel predstaviť ako celovečerný projekt, ktorý by navyše s vysokým rozpočtom a ešte krajšou animáciou dokázal spraviť dieru do sveta animákov. V podstate ani s týmto krátkometrážnym spracovaním od toho ďaleko nemá. ()