Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

czema

Za mě to nebylo až zas tak zlé.Akorát se mi moc nelíbí že rejža propletl dva filmy naráz(asterix v británii a asterix a vikingové),ale jinak jsem se smál dost.A pan Ladislav Špaček je proti slečně McIntoš hadr, z normana ,ketrý jí předtím nadá do krávy a pak ji prosí o kapku mléka do horké vody to se mi taky nezamlouvalo.Jinak bitka ožralých římanů ve sklípku to jsem nemohl,ale ještě horší to bylo když se ožral obelix to už na mě bylo moc :D.Je to o kapku mléka lepší než byli olympijské hry(2008). dávám 4**** jen protože mám tuhle sérii rád. ()

whale

Co tomuto filmu vytknout? Snad úplně všechno. Asterix a Obelix není parodie na jiné filmy, ani přemrštěná komedie. To by si měli autoři uvědomit. Tři hvězdy za to, že mám Astrixe rád..to je vše. :( ()

MiniRecenze

Třetí filmové pokračování,které z části vykrádá animovaného předchůdce s Vikingy.Zatím co dva předchozí díly se mě líbili,tak tady se jedná o zoufalství.Už jenom výměna herce Asterixe je hodně výraznou chybou,častá práce s miniaturami a někdy nepochopitelné kostýmy Vám taky budou vadit.Ale co mě dostalo,tak bylo sídlo anglické královny,které z venku vypadalo jak hobití nora.Kladů zde opravdu moc nehledejte,snad jen zachovalost G.Depardieu a trochu směšní vikingové.Bohužel jde o snímek,který nezaujme ani děti. NEPOVEDENÉ!!! ()

Usir

Sakra co to mělo znamenat? Příšerný dabing, Asterix a Petr Rychlý, to fakt nejde dohromady. Nejhorší ze všech hraných filmů, o této populární dvojici. Nebýt Obelixe (Gérard Depardieu), tak neváhám a dávám to do odpadu. ()

MorraEddie

Tady se dá určitě bavit o nejhorším dílu,který kdy byl o Asterixovi natočený. Navíc nechápu jak je možné,že pro roli Asterixe zvolili právě Eduarda Baera,když pominu jeho výšku - ano nechápu,jak Asterix může být stejně vysoký jako Obelix a celkově patřit mezi největší postavy filmu,ale největším problém bylo jeho toporné přehrávání. Celkově se tato anglická mise vůbec nepovedla. Výsledkem snažení Laurenta Tirarda je toporná podívaná bez špetky nápadu a vtipu. Film jsem viděl v CZ a dabing je v tomto případě kapitola sama osobě. ()

sisa140

Filmová adaptace tak hezkeho komikus se ani trochu nevyvedla Celé to je už velice nudné ,není to ani vtipné... Dojmu z celého filmu nasadil korunu příšerný herecký výkon Edouard Baer. Dvě hvězdy jen za to že jsem fanda tohoto komiksu. ()

werxix

Nevím proč tolik nelibosti vůči tomuto filmu tu jest. Já se bavil, i když se mi moc nelíbí spojení dvou různých příběhů komiksů (Normani, Britan..) dohromady. A jinak kam strčili Panoramixe ?!? ()

WoodoX odpad!

Neskutočné. Proste toto sa nedalo ani dopozerať, kto je už len zvedavý na spleť kŕčovitých vtipov a neskutočne trápnych hercov - manekýnov, naviac s nehorázne otrasnými kostýmami. Prisahal by som, že jeden mal V-neck tričko, a to je už iné kafe. ()

bmx6

Jednoznačně nejhorší Asterix.Nudil jsem se.Tohle už byla opravdu slátanina.Dávám dvě hvězdičky jen proto,protože postavičky Asterixe mám rád. ()

unclejack

Ako dokumentácia zreteľného úpadku série od skvelej jednotky Clauda Zidiho, cez rozpačitú Misiu Kleopatra a prepísknutú Olympiádu - ale stále dostatočne vtipnú - sa dostávame ak do Británie. Jedna smola spočíva v tom, že animovaná verzia tohto dobrodružstva bola skvelá a filmová verzia sa rozhodla zavrhnúť takmer na všetko čo doteraz bolo. Kameraman zvolil sýte cukrkandlové farby a hoci Smaragdovému ostrovu - tam sa nakrúcalo - to svedčí, všetko ostatné vyznieva o to naivnejšie. Hlavným problémom je scenár presýtený plochými fórkami a isté oživenie poskytujú možno tak party Vikingov. Ich spomalená kreácia na cover What a Wonderful World je koniec-koncov dôvodom tej mojej jednej hviezdičky. K hereckým výkonom je nutné sa obšírnejšie vyjadriť - Gérard Dépardieu už vyzerá unevený a mierne znudený, s jeho energiou z jednotky a dvojky to už nemá veľa čo spoločného. Edouard Baer je ako Asterix voľba zúfalá a už len jeho výzor mal tvrcom napovedať, že tudy cesta nevede. Catherine Denevue si asi prišla na slušné peniaze, inak by sa pod to zrejme nepodškriabla. Zvyšok castu pôsoí poloprofesionálne a väčšinu replík prednáša s poker facom, takže ich herecké umenie sa len ťažko odkrýva. Vrcholom absurdna je český dabing, v ktorom dvojicu hrdinov predstavovali hlasy Petra Rychlého a Ota Jiráka a hlasové stvárnenie Britov je viac než len rušivé. Na druhú stranu počuť Zlatu Adamovskú patlať čestinu s britským prízvukom je zážitok, na ktorý sa nezabúda. ()

Gumeedek

Na to, že vyměnili skoro všechny herce, které mohli, bych si možná i zvykla. Ale aby Asterixe hrál zničehonic člověk, který předtím hrál Otise v Misi Kleopatra, to je i na mě moc... ()