Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

ZnalecH

No, tak zatímco kreslený Asterix a Obelix je docela úspěšně zpracován, tak tato hraná forma už je opravdu moc. Kdyby to bylo cokoli jiného a nebylo tam takové nezměrné množství vtipů, tak by mé hodnocení nedopadlo takhle dobře. ()

rublik05

Co se to jen s touto sérií stalo. Už třetí díl byl takový všelijaký, ale tohle dobrodružství Asterixe a Obelixe se fakt vůbec nepovedlo. Chemie mezi ústřední dvojicí prakticky nulová, výběr herců naprosto tragický. Příběh má sice příjemnou uvolněnou atmosféru, na druhou stranu má však plno hluchých míst, minimum kvalitního humoru a naprosto přestřelenou stopáž. Vizuálně vše působí zbytečně moc uměle, scénář je čistočistá tragédie. Zlaté první dva díly, to býval svět ještě v pořádku. 2/10. ()

Lupes

Když jsem viděl kdysi poprvé, byl jsem mnohem kritičtější, ale jelikož úroveň západní kinematografie jde trvale a nezadržitelně dolů, ve srovnání s novějším pokrčováním je britská anabáze docela dobrá. Milostná vzplanutí mají jistý vtip a uvěřitelnost, a byť je jich možná až příliš (sbalit holku se snaží všechny hlavní postavy včetně Asterixe a Obelixe!), příjemně pobaví dospělejší část publika. Ta také ocení zachování všech reálií předlohy, byť všechny vtípky na Anglány se tam samozřejmě nevešly. Děti se mohou trochu nudit, přece jen je tu konverzace na úkor akce, ale co.. milé a zábavné. ()

TommyDiamond

Asi nejslabší ze všech dílů. Předešlé tři díly byly pro mě o úroveň lepší. Ale i přesto jsem se docela bavil. Byli zde vtipné okamžiky, kterým se dalo zasmát (kmen válečníků ze severu,atd.). Chyběl mě zde ale Obelixův věrný pejsek Idefix. Celkový příběh byl slabý a bez šťávy. Mluva Angličanů byla trapná( alespoň v dabingu to tak vyznělo. A co vážně nešlo překousnout, že v dobách starého Říma nebyla žádná Anglie ani Její veličenstvo. Ale je to film, takže se dá nakombinovat prakticky cokoliv. Dám tři hvězdy, ale je to opravdu o chlup..... ()

Lilien odpad!

to je čím ďalej horšie. Po ako tak priemernej no kvalitne obsadenej jednotke prichádza jedna rana za druhou, a pritom sa čudujem lebo Francúzi mávali i dobré filmy a komédie no tie časy sú už asi preč. TOTO JE JEDNODUCHO CHORÉ. ()

sWONDER

Sral ma hlavne nový look filmu, nový Asterix, predvídateľné (ne)vtipy, celková dĺžka, otrasný dabing(preklad) a vlastne ani neviem prečo nedávam odpad. ()

Zajija odpad!

První díl byl bomba. Druhý dokázal držet krok. Olympíjské hry to už nebylo nic moc a tohle je už nic. Opravdu je mi to líto dát filmu, který je podle oblíbené komiksové předlohy, ale podle mého názoru, to je naprostá blbost. *Odpad ()

Diable128

Děs, běs! Absence vtipu, neautetičnost postav, snaha smíchat 2 díly komixu v jeden film. To vše dovedlo tuto ságu na samé dno. Rozhodně nejslabší díl celé filmové série. 2 hvězdičky: jedna za Gerarda Depardieua a jedna za to, že se jedná o Asterixe a Obelixe :) ()

ANTYCHRYST

Určitě nejslabší ze všech dílů. Hlavně Asterix jinej herec, galská vesnička se taky moc nepovedla, skoro vůbec nepijou lektvar prostě to je celkově slabota. Ale z Britů tam udělali teda dobrý trubky :) a pár světlejch momentů se tam našlo, takže nakonec za 3 * takovej průměr. Hudba a celej soundtrack povedenej Klaus Badett je záruka kvality :) ()

Kozy9

Vždy som mal rád Asterixa a Obelixa, dokonca aj všetkych filmy som si vychutnal na plno a preto som sa naozaj tešil na pokračovanie. Vlastne všetky filmy o tomto páre Galov sú ľudovo povedané na jedno kopyto. Musia obsahovať francúzsky humor v podobe ironicky vykreslených rozhovorov, v každom diele sa musia objaviť nešťastný piráti a Asterix s Obelixom vždy všetkých zachránia. V podobe rozprávky to bolo vždy nadmieru uspokojujúce a ako rodinný film to taktiež nesklamalo, no najnovšiemu prírastku do rodiny A a O sa nepodarilo dosiahnuť kvality predchodcov. Najprv ale poukážem na určité plusy. Film má úžasne a úsmevne vykreslené postavy, celé je to farebné a pestré, dokonca sa pár krát aj zasmejete. Na druhej strane film obsahuje veľké množstov závažných nedostatkov. Prvým je prepísknutá stopáž, ktorá nemá čo pri detskom filme robiť (ak to nie je Harry Potter), po druhé nápad zasadiť viktoriánske anglicko do dôb vlády Rímskej ríše je nepredstaviteľná a pôsobí ako päsť na oko, možno sa to deťom nezdá ale mne sa tento element nepozdával. Najhorším sklamaním je však dejová línia, ktorá je nudná, bez nápadu a zameriava sa ba na mizernú hlavnú zápletku. Ako dieľ v seriáli možno priemerné, no ako film veľké sklamanie. Škoda peňazí, autori by si už mali dať pokoj s natáčaním ďalších pokračovaní, lebo čím novší prírastok, ťým menšie hodnotenia a väčšie sklamania: 45%. ()

JohnZ87

Sestupná tendence každého následujícího dílu se bohužel potvrdila a čtvrtý díl je tak bezkonkurenčně nejslabším z celé série. Opětovné přeobsazení představitele Asterixe bych ještě zkousnul, ale prostoduchý scénář a plytký děj už ne. Navíc stejně jako předchozí dva díly se i tento nese v parodickém duchu s různými prvky (moderní soundtrack) a narážkami na současnou moderní dobu, což spíš působí, jako by se jednalo o maškarní z roku 2012, než o film, který se má odehrávat ve středověku. Naštěstí je tu alespoň malá hrstka mírně nadprůměrných vtípků, ale to je na alespoň průměrný zážitek pořád málo. Vzhledem k pravidelnému poklesu kvality bych případný pátý díl už raději oželel a nebo se nechal snad příjemně překvapit? 40% ()

Bezmenny

Uff..toto bolo veľmi zlé. Neviem, či to bolo momentálnymi okolnosťami, ale nevidel som v tom žiaden vtip. Francúzi sa snažili nakkladať angličanom, ale veľmi im to nešlo. Dialógy neboli ani z ďaleka také vtipné ako v minulých dieloch, nový Asterix mi vyslovene vadil.. Už nikdy viac... ()

zElina

Opravdu jsem se snažila sebe samu přesvědčit, že jsem už moc velká na takové filmy a jsem otrávená jen kvůili tomu. Ovšem to ani na pět minut nebyla pravda. Pokud si pustím animované seriálové Asterixe, připadám si zase jako osmiletý harant, co ukecává babičku, aby ho nechla se dívat ještě na jeden díl. Tohle mě málem rozplakalo ihned po úvodních titulkách. Za tento snímek bych jednoduše vyliskala všem zůčastněným. Takhle prznit ideály nám odkojeným na galských divočácích. ()

filip289

Strašne nevtipný, trápny, dlhý a lacný (kde sa podelo tých 61 miliónov? Na reklamnú kampaň vo Francúzsku?) film nehodný tejto série. Kostýmy boli navyše také strašné, že to dokonca vadilo aj mne, človeku, ktorého trápia kostýmy vo filme väčšinou ako to posledné (ak vôbec). 1* len za Depardieua, bez jeho prítomnosti by to bol absolútny odpad. ()