Rok 1937. Cirkusové opice divoce vřeští ve svých klecích, zatímco venku se odehrává úplně jiné představení – Španělská občanská válka. Klaun je proti své vůli povolán do armády proti frankovským fašistickým jednotkám, do nichž tne svou ostrou mačetou. Zanechává po sobě syna Javiera, jenž v sedmdesátých letech také přilne k cirkusu jako „smutný klaun“. Javier se zamiluje do překrásné artistky, která náleží Sergiovi, veselému a v soukromí autoritářskému klaunovi. Mezi oběma muži se rozvine smrtící souboj o srdce akrobatky. Postavy obou klaunů prezentují dvě vzájemně soupeřící podoby Španělska – násilné autoritářství Frankova režimu a na druhé straně nevinnost. (Febiofest)

Disease

Romantika až na půdu! Film bych v rámci tvůrce hodnotil rovnicí: Balada Triste/Dia de la Bestia = Příliš dlouhé zásnuby/Delikatesy ()

Piggsy

Tak tomu říkám pořádný cirkusový nářez! A geluán Patizon s tou svojí Vodou pro slony se může jít tak akorát zahrabat! :-D ()

evil_ryu

Nevtipná blbosť. Mám rád zbesilé jazdy. Mám rád gore komédie. Ale toto bola štylizovaná nuda. Dávam 2* za kreatívne charaktery. ()

LBsmoke

dobře dobře 5* za odvahu a za klauny.. když pominu tu nehorázně promarněnou šanci, že tam bylo spousta okamžiků kdy se to mohlo stočit v perfektní závěr.. během filmu jsem odpustil i to, že tady ten přepálený styl kamery se mi hnusí a málokdy se s ním pracuje kloudně..(tady je ten smysl v tom přepálení celého filmu, nejen kamera i v ději je toho tolik přepáleného, že se to občas nevyhne klišé..) jsem za to naštvaný a smutný, zároveň sem se skoro výsostně bavil. ()

fredisek

A pak se nemá člověk bát klaunů. Drastické a drsné, ale ne nechutné (překvapivě). De la Iglesiův cit pro detail, pro červenou a černou barvu, pro změny světla je geniální. Balada triste de trompeta asi nebude film, který si člověk pustí opakovaně, ale aspoň jednou by měl. ()

f7r

Film jsem si pustil na základě doporučení, očekával jsem horor, ale že se z toho nakonec vyklubala komedie mne vůbec neotrávilo. Obecně mi pak klauni nepřipadají jako vtipné postavy, takže se mi filmové vyobrazení líbilo - to už jsem ale čekal podle traileru - "Because if I weren't a clown, I'd be a murderer" - (který teda film představuje spíš jako horor než jako "zábavnou šílenost", kterou pro mne film skutečně byl) ()

bolan

Tohle opravdu není film pro každého. Bizaní spojení válečného filmu a 6 mědvědů s Cibulkou ani mě nijak nezasáhlo. Po pravdě mě to svým širokým záběrem Válečný / Drama / Horor / Komedie / Romantický spíš dost otravovalo - v hudbě se tomu diplomaticky říká: Neujasněnost koncepce ()

Silviaxx

Hneď ako som film zapla mi pomaly začínalo byť jasné, že sa stáva mojou srdcovkou. Spojiť vojnové zábery (veľké plus, že aj autentické sa vyskytli) s drámou + hororovými/psychopatickými a komediálnymi prvkami, moje srdce doslova jasá. Čo sa týka španielskej produkcie, tak pre mňa osobne je to záruka vysokej kvality, čo sa mi aj opäť potvrdilo. Dnes budem zaspávať s úsmevom na perách, že som obohatená o skvelý filmový zážitok :) ()

Shagrath19

Tahle španělská podivnost má nálepku naprostého originálu,protože nic podobného jsem neviděl.Alegorie lásky,šílenství,smutku,posedlosti,obsese.Velice bizarní!! ()

FilmWave

Tam, kde je Terry Gilliam romantický a pohádkově výpravný, je ze začátku i "Balada". Tam, kde je Tarantino brutální a přitom vtipný, je "Balada" ještě brutálnější a nechutná. Úplně zbytečně přetažené ve všech směrech. ()

Puol

Nevedel som úplne do čoho idem a po zhliadnutí som zostal patrične zaskočený. Brutálna, preštylizovaná jazda plná uchylnosti, ktorú sa mi nepodarilo žánrovo jednoznačne zaradiť. S lepšou znalosťou novodobej španielskej histórie by som možno pridal aj 5.*. ()

agassi68

Ťažko zaraditeľné. Aj Tarantino by sa mohol priučiť! Ako keby sa Španieli chceli podobať ázijským gore filmom. Po prvej polovici som to videl na plný počet, druhá polovica už bola trošku rozpačitá a uletená. Niežeby som nadsádzku nemal rád, ale keď veci smerujú až k paródii na seba mi prekáža. Ak to malo byť podobenstvo na bývalé režimy, tak režisér to zvládol na výbornú avšak len pod vplyvom psychotropných látok.. ()

Rathalos

Vojnovy zaner nehrozi,komedia absolutne,horor taktiez nie,drama uz mozno ano,no nakoniec je vysledkom boj dvoch kretenov-sokov,ktory bojuju o priazen jednej cundry z cirkusu,ktora by si to rozdala asi s hocikym,pre mna osobne je to kravina prvej triedy,jednu hviezdicku dam za nejaku tu brutalitu...:-) ()

SatanX

Šílené? Zvrácené? Brutální? Romantické? Dost možná všecko dohromady a proto je tento snímek tak vyjímečný. Po shlédnutí tohoto snímku mám úplně jiný pohled na klauny....teď z nich budu mít zase o trošku větší strach :D. Nejlepší postava z celého filmu? Jednoznačně klaun s mačetou. Nejlepší scéna: když oba klauny na konci zavřeli do antona a každý ukončil představením svým údělem. Sergio jako veselý klaun to zakončil s úsměvem na jeho ošklivém oblyčeji a Javier zase s pláčem jako smutný klaun. ()

AloeB

Že by i jeden z šílených klaunů tohoto filmu hravě předčil filmové To, to není třeba zdůrazňovat, ale tihle magoři by si dost možná došlápli i na Jokera, který je oproti nim ztělesnění nevinnosti. Tolik k referencím na jiné filmové klauny, ještě by stačilo postesknout si, že Balada triste de trompeta pokračuje ve stigmatizujícím leč však populárním trendu psychopatických klaunů, který snad už i poslední provozovatele tohoto řemesla přesvědčí, že Gacymu fak nemá cenu dělat cosplay. Hravá až bizarní kombinace nešťastné španělské historie minulého století s tragikomickým příběhem kluka, který nikdy klukem nebyl, determinovaného k tomu se klaunem stát je všechno, na vysoké škále od geniality k blbosti, kterou Álex de la Iglesia umí prostě kvalitně vybalancovat (čemuž se ostatně po Las Brujas de Zugarramurdi a 30 monedas není třeba divit, ať už jde o čarodějnice, démonická monstra či psychopaty s klaunským líčením, ten kluk to prostě umí rozehrát), trochu se však obávám, že jsem v případě tohoto filmu trochu nepochopil konec. Je sice krásné, že se (alespoň dle premisy zde na ČSFD) snaží film ukázat kontrast mezi autoritářským Frankovým režimem a nevinností, tak to druhé neměl ukazovat na vraždícím klaunovi, který střílí po lidech a vyvolává v nich chaos - a už vůbec ne nechat Carolinu Bang (por cierto, neskutečná herečka, když už jsme u klaunů, tak by mohla být žhavou kandidátkou na roli Harley Quinn) milovat toho duševně menšího z obou magorů (čímž nechci omlouvat násilnosti toho duševně většího z obou magorů). To je ale možná jen nepochopení z mojí stranu, obecně na film pohlížím pozitivně a na scénu, kdy se Javier ptá teroristických atentátníků, k jakému cirkusu patří oni, snad budu vzpomínat ještě dlouho. ()

fililipekk

Dost zajímavej kousek. Takový mixle v pixle. Sekání mačetou v klaunském obleku, zvrhlá a chtivá akrobatka, tyranský a věčně ožralý klaun, výborný žehličkový make-up Javiera, krev sem tam taky ňáká, jakož i násilí. Občas příjemný závan komedie, love story, drama. Ale musím uznat, že to funguje dost dobře, alespoň u mě. ()

Lumberjack

Nechal jsem se zlákat creepy plakátem a popiskem "horor" a k mé smůle si nepřečetl obsah... Docela slabé drama, kde celkem první polovina docela ušla, ale druhá půle opravdu nuda... Potěší sexy scény s Carolinou (gang)Bang... 1.5* ()