Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

Hanes88

No tak rozhodně to nebyl takový velkofilm, jaký se z něj dělalo před premiérou, ale rozhodně nechápu tak přísné kritiky, které si tu čtu....no ano, byl to film, který nebyl komplikovaný tak, že ani nevíte čí jste, ale prostě děj sic nebyl světový tak ušel, efekty byly super a herecké výkony se mi taky líbily...na takových 70% tento film rozhodně má. ()

lucijelucije

Kéž bych mohla říct, že After Earth zachránil alespoň W. Smith, ale to bohužel nemůžu. W. Smith tady nehrál on prostě jen jen mluvil ke svému synu, který podle mě neskutečně přehrával. Co se týče příběhu, velmi slabé, nudné, bez nápadu, a neskutečně plytké, přitom se tento projekt jevil jako potenciálně výtečný nápad. ()

Piri

Je to chudé ako Twiggy, ale pozerať sa na to dá. Línia príbehu je jasná takmer okamžite, ničím nás príbeh neprekvapí. Ani tento film sa nevyhol sci-fi banalitám ani infantilite. Výprava celkom obstojná, aj metráž vzhľadom k deju postačuje. Tohto filmu je fakt škoda. IMDb 50% a Metascore 33% hovorí za všetko. ()

Paldiny

Bola sranda sledovať sci-fi film s ľuďmi, ktorí sa ocitnú na nehostinnej planéte menom Zem. Ale Shyamalan si to tentokrát postrážil, možno síce dvakrát zabalansoval, no nespadol a ponúkol slušný, zručne natočený survival. ()

Movie Gourmet

Asi nejlepší z posledních filmů M. Night Shyamalana. Byl jsem celkem i napnutý, i když bylo jasné, že to musí celé dobře dopadnout. Scéna s orlem byla pro mě poněkud nepochopitelné a tak nějak "ulítlá". Možná, že se v synovi Willa Smithe skrývá nový talent. Verdikt: 3* a 70 %. Víc by bylo moc a míň zas málo. ()

ac3r

Debilní scénář a příběh totálně o ničem od začátku do konce. Ten indické patlal už by se na to taky měl radši vykašlat. Za dvě hvězdy a to jenom díky W. Smithovi, kterého mám rád, jinak jsem to po půl hodině vypnul rovnou. ()

serioga

Nečakal som,že Will Smith bude skoro celý film sediet na prdeli a rozdávať synovi rozkazy a rady,aby prežili a dostali sa zo Zeme skôr ako mladého vystopuje URSA.Film mal stat na mladom Smithovi a kedže nie je taký charizmatický ako jeho otec tak celý film neutiahol.Ale to nebolo jediné minus.Po vizualnej stranke sa filmu neda nič vyčítať.Ale zo slabého scenára sa nedá viac vyžmýkat nech je rozpočet akokoľvek veľký. ()

mosnak

Strašně slabé :-( ležící taťka Will radí svému pubertálnímu synovi Jadenu,který má potřebu si celý film dokazovat,že je lepší než fotřík. Začátek vypadal slibně,ale pak začala hrozná nuda. A nezachránil to ani ten miniboj s ursou (nebo jak se to podsvinče co loví lidi jmenovalo). Slabota za 20% ()

Milky.

Scénáristický průser vycucaný z hovna podaný nám prostřednictvím jednoho neherce a jednoho dobrého herce, který se ale šetří, aby nechal synáčka vyniknout. Takže nakonec ani on nijak extra nezáří. Příběh nedává sebemenší smysl a nevím za co šel rozpočet, ale CGI to určitě nebylo. Za mě dávám jednu hvězdičku. Ale to jen za nápaditý interface lodního PC a protože znám horší filmy. Jinak co měla znamenat ta nesmyslná story s orlicí? To nemohli vymyslet nic jiného jak by ho zachránili před zimou? A v době osidlování nových planet je fakt jediná zbraň oboustranný meč? ()

Nethar

Scénáristicky nezajímavé. Herecky je to připravené pro koncert dvou postav, ale bohužel si kluci moc nezakoncertovali. Technicky paráda, dobré nápady s hračkami z budoucnosti. ()

peto580 odpad!

nikdy som si nemyslel že Smith sa niekedy dá na takú kravinu. Ako chápem snahu zapojiť syna, (nehrá to vôbec špatne) ale ten pseudo vzťah, na debilmon mieste s ešte blbším koncom sa prepáčiť nedá. ()

Phorbo

Tak na to, že si to napsal Smith vlastně na kůži a na synovu kůži, tak to teda není nic extra. Vememe-li v potaz, že se režie ujal Shyamalan, tak to je o další stupeň dolů. Od něj bych čekal o hodně víc a ne něco takového, hmmm... vlastně nudného. Nic nepředvídatelného se tam neděje, rodinné video otce a syna Smithovic nepřináší žádnou orgii, kterou jsem čekal třeba u I, Legend. Tady je to více o Jadenovi, chápu. Tatínek potřebuje proslavit synáčka. S takovou bude mít mladej Smith ale víc vrásek než tatík (kterej teda za ty roky co hraje vypadá pořád stejně). Jaden se pořád něčemu diví, z něčeho má strach, a vlastně možná proto dostal takovou roli, kde se bát nesměl? To by bylo docela vtipný, ale docela bych tomu věřil. Za hezkou přírodu, hrozně zpracovaný opice a za slepou Ursu to je fakt jenom za 2. Na to že používají černé díry, cestují mezi světy a co já vím, jaké další vymoženosti mělo lidstvo v budoucnu tohoto filmu, jak je možné, že loď nemá štíty? Možná to je jen takový všeobecně známý rozmar, že vesmírné lodi mají štíty, ale tak, proč v tom nepokračovat... Takže nakonec tak 30% a vic ani ťuk. ()

H4ku11

Je krásne, že Will podporuje synátora, ale bohužiaľ ten nezdedil toľko hereckého talentu ako otec a keďže v tomto filme sú na obrazovke stále len oni dvaja, bolo to buď vyniknúť alebo prepadnúť. Veľmi slabé a nudné. ()

kumite

Tak to byla ta správná oddychovka. Příjemně namixovaná dobrodružná popcornovka Zdejší některá hodnocení plná invektiv a výlevů vůči osobě Shyamalana a rodině Smithových zcela vysvětluje nepochopitelně nízké hodnocení, které si film dle mého nezaslouží. ()

dezert

Rozhodně to není dobrej film, scénář má víc děr než irácký námořnictvo, Jaden je dřevo, místama komický. Na druhou stranu se to dá přežít bez jakýchkoliv pocitů trapasů nebo chuti si urvat ruku a hodit ji na plátno (jako v případě Posledního vládce větrů). Ze série špatných Shyamalanových filmů (od Ženy ve vodě až doteď + Úplně vzhůru) se tohle dá zařadit do kategorie "dá se na to dívat", což je u něho v poslední době slušnej úspěch. Will Smith je pořád charáč a jeho scény jen ukazujou, jak se Jaden nepotatil. A kam se sakra podělo těch 130 mega? ()

Mr.curry

Na co si tak stěžujete? Ano, Kitai skáče přes tekoucí lávu, nad kterou netaje sníh, a unikne smečce namíchnutých paviánů, ale myslíte si, že by Forrest z té napalmové džungle jen tak vyvázl? Že by tekutý dusík v ocelárně akorát zamrazil model T2000? Snad aby se jeden bál fandit i Ripleyové ve skladovém robotu. Zkrátka celý snímek není vůbec špatný a čtyři hvězdičky jsou rozhodně zasloužené. ()

Rondell

Achjo, zase špatně. Dobrá zpráva je, že aspon režijně to Shahlfuewefman zvládnul slušně. Teď už ho jenom přesvědčit, ať si nechá napsat scénář od někoho, kdo to umí a mohli bychom se zase dočkat dobrýho filmu. Jednou.. ()

Illy

Tak jako lítat do vesmíru ok, ale vyrobit chudákovi mrzákovi alespoň dřevěnou nohu...to ne? Lepší aby ho dva chudáci podpírali. Potom se nedivím že ta bambusová loď ,po jakési prapodivné srážce sebou flákne na Zemi. Přeživší dvojice - (být na planetě opic, mohli být v klidu) ..........(.hoooodně politicky nekorektní a za hranou) - pak nudí celý zbytek filmu a orel se zatoulal z Pána prstenů. Zbývá jen doufat že to brzy (jakkoliv) dopadne a budete moct jít spát. Jako já. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)