Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

BlackHood

Žena v černém, to je rasistický porno, ne? Dělám si srandu. Byl to dobrý horor, kde je hodně lekaček. Středověký příběh mi sedl, herci taky. Avšak byla to celkem nuda. Knihu si klidně přečtu. Na dvojku se určiťe nedívejte, už vůbec není mysteriózní a je strašně nudná. ()

Blue.Shark

Velmi milé překvapení. Přestože se Žena v černém řadí spíš do žánru klasických duchařin, je poznat, že kvalita zpracování je rozhodující. Nemohu říct, že bych viděl neviděné, ale film je natolik atmosferický, že klasické scény, které jsme viděli jinde už tisíckrát, dokáže podat s úplně jiným nábojem. Překvapil mě třeba závěr filmu; na takové rozhodně zvyklý nejsem. A to rozhodně není výtka. Daniel Radcliffe se jinak hlavní role zhostil s jistotou, a přestože jsem se zpočátku bál, že nepřestanu očekávat, kdy zpod kabátu s výkřikem "Lumos!" vytáhne hůlku, musím nakonec uznat, že role Harryho Pottera rozhodně nemusí zůstat jeho nejslavnější. Také spokojeně bručím nad krásnými exteriéry, jenž, ať už byly digitální nebo ne, výrazně dotvářely atmosféru filmu. Jsem zkrátka velmi spokojený. ()

jandula00

Teda musim říct, že jsem se chvílema fakt bála. Jinak se mi moc líbilo zpracování, mrazivá atmosféra a hlavně všechny možný zvuky, už kvůli kterým si myslím, že je lepší vidět (slyšet) film v kině. Myslím, že Daniel Radcliffe má slušnou šanci vymanit se ze škatulky Harryho Pottera. Akorát ke konci mi přišlo, že je děj už trošku překombinovalný, ale výsledný dojem je dobrý a podle mě je tenhle horor dost nadprůměrný...Zlatej Voldemort:) ()

Game90

Právnik Arthur Kipps odchádza od svojho syna do dedinky, aby zariadil veci okolo starého domu. Začnú sa diať divné veci a začnú zomierať deti a vždy sa pri nich ukáže žena v čiernom. Výborná atmosféra aj lakačky ktoré ma skoro zhodili zo sedačky. Hlavný hrdina Daniel Radcliffe bol bezchybný ale moc sa nehodil na túto postavu otca štvorročného syna. Neviem si na neho zvyknúť v iných filmoch ako v sériach HP(už som len čakal kedy vytiahne čarovnú paličku a zakričí Wingardium Leviosa). Ale film naozaj podarený. ()

Móó

Myslela jsem si, že v dnešní době už jsou horory jen o tom, kdo koho brutálněji zavraždí a kde bude více krve, ale tenhle film mě přesvědčil o opaku. Konečně film, u kterého se budete bát a budete pěkně napjatí. Zažívala jsem úžasné pocity a vážně se bála, což se mi u filmů moc často nestává. 90% ()

Tred2

Velmi "příjemné" hororové překvapení z posledních let. Popravdě jsem nečekal, že něco takového by v dnešní době mohlo vypadat rozumně (ať už typově, či castingově) a jsem moc rád, že jsem se pletl. Woman in Black není jeden z těch pokusů "strašit" diváka co největšími nechutnostmi. Film velmi dobře pracuje s atmosférou, díky které pak i vlastně "jisté" momenty fungují naprosto správně. Technicky se jedná tedy o velmi zdařilý kousek (ať už výběr lokality či práce se zvukem). Nastává tu akorát otázka ohledně zvolení hlavního představitele. Daniel Redcliffe přece jen na roli otce mladého chlapce ještě nevypadá, ačkoliv vzhledem k době by na to věk už teoreticky měl. Každopádně svojí role se zhostil velmi sympaticky a uvěřitelně a tak je otázka jak by tahle záležitost vypadala s někým, kdo by lépe pasoval vzhledově, ale bůh ví jak by odvedl svoji práci herecky. Určitě by se dalo najít pár "WTF?" scén (hledání chlapcova těla...), ale fatkem pořád zůstává, že se žánrově jedná o velmi zdařilý kousek, který svůj účel plní. 75% ()

Han-cock

Dobre mi padlo vidieť Daniela v inej role ako Harry Potterovi... síce mi zo začiatku trošku vadilo, že v roli otca vyzerá trochu mlado, ale po chvíli som mal fakt dobrý pocit z jeho hereckého výkonu. Bolo niekoľko scén keď som sa fakt vyľakal čo samozrejme dalo filmu šmrnc a ešte viacej napätia, no a konec som tak trošku očakával, že bude taký aký bol, ale vôbec mi to nevadilo. ()

Viperine

Vleče se to, vleče, až mě to uvleklo do nudy... Obrazově se to celkem povedlo, ale ten scénář... Není hloupý, ale není strhující. Divák, co už má za sebou pár duchařin, neshledá tady nic nového. Z mého pohledu koukatelný ale vleklý popcornový horůrek, který ve mně nic nezanechal. ()

Darth Vader

No jakožto divák totálně ignorující hororové snímky.. musím říct, že tohle mě opravdu bavilo. Když jsem byl naposled na hororu v kině, který byl tady vanášen do výšin, tak to jsem se málem po..al smíchy nikoli strachem. Miluju ty machry co tu tvrdí jak se nebáli. Je asi 20:35 venku chčije a já se sakra proklínám, že jsem si tento film vůbec pustil... Tak jsem se bál!.. příběh aji malá skrytá závěrečná pointa se mi moc líbila... ikdyž se na tento film asi nepodívám, přesto musím hodnotit velmi dobře! KDY SI FILM PUSTIT: Jste sami v prázdném domě.. venku je chladno, fouká a prší.. je tam tma a vy vydíte jen pouliční světlo! Ha a teď se ukažte! ()

R4d3oN

Nemám rád lekavé horory. A tenhle film si na lekavých, šílenými zvuky vyhrocených scénách přímo zakládal. To je taky jedna z mála věcí, které nemám rád, když podle stupňujícího se hluku poznáte, že přijde "lek jako prase". Atmosféra a prostředí výborná, děj slabší, ale navozování strachu tímhle způsobem mi přijde kapku rána pod pás. Herecky zahrané celkem slušně. I když největší výkon byl asi, potopit se do toho bahna a pak se dostat ven. Jinak vázání uzlu s hlavou v bahně na tak širokém laně radši nekomentuji :) ()

Petrus1

Vzhledem k tomu, že sem žádnej horůrek neviděla, ani nepamatuju a duchařiny já docela ráda, jsem si tuhle černou ženskou stáhla. A kupodivu ji neodeslala na disk mezi dalších 200 neviděných hororů, ale měla chuť se na ni podívat. Narazila jsem na to vlastně tak nějak omylem, ale jsem ráda, že sem si to nenechala ujít. Vidět Radcliffa v jiné póze než s brejličkami a hůlkou je docela osvěžující, ale nějak jsem nemohla uvěřit tomu, že by měl tak „velkého“ syna. Ale to je jen detail. Celý mi to tak trochu připomínalo Sirotčinec, ale tohle bylo ponuřejší a ta atmoška celkem fungovala. Lekačky fungovaly díky hudebnímu doprovodu (bacha na volume), ale jinak by to ani nešlo – éra němého filmu je dávno fuč. :-)) Prostě i když ste shlédli podobných filmíků neúrekom a víte, co a kdy přijde, to malé bušení srdce přece jen přichází. Jako strachy se u toho neposerete, ale já byla spokojená. Dokonce i s koncem. Začínám nějak měknout, či co… :-)) Ale jak tak koukám, zas to není původní verze, takže tu si ještě doplním. Ráda se na to dívám v pořadí, v jakém to spatřilo světlo světa…ale už je pozdě…měla sem si to zjistit dřív…co už… ()

Heffleyka

Nebylo to žádné originílní téma, ale to zpracování bylo úžesné! Ta příšerná děsivá atmosféra sychravé Anglie vám vleze pod kůži a do konce filmu (já ani po jeho skončení) se jí nezbavíte... Film stavěl hlavně na lekačkách, kterých tam bylo opravdu hodně. Někdy očekávané (ale stejně jsem se lekla), někdy naprosto nečekané. Ale většinou tam byly spíš jen takové náznaky, jako žena v pozadí nebo nejaký ten stín... Závěr byl sice trochu zklamání, něco tomu chybělo, ale jinak bych řekla slušně zpracovaný horor. ()

warrenur

Vyborne. Po dlhom case opat kvalitne spracovana ducharska zalezitost. Silne atmosfericka ma v momente vtiahla. Radcliffe prijemne prekvapil a som presvedceny, ze sa od neho dockame dalsej skaly perfektne zvladnutych postav. Atmosfera je paradne temna a na sluchadlach mi parkrat skoro srdce z hrude vyskocilo. Fajnovka. Hudobny podmaz i kamera dejove napatie este umocnia. Zial, mam tohto zanru napozeraneho dost vela a tak tu moc inovacii nebolo. Napriek tomu vsak vyslo z tejto britsko-kanadsko-svedskej kooperacie skutocne podarene dielko. Vrelo odporucam. ()

Druury

Záčátek filmu tajemný, lekavé scény.. přesně takhle to mám rád. Ale proboha ten konec ? Pro mě absolutně nepochopitelný.. nebylo ani nějak vysvětleno, proč i přes nalezení těla mrtvého chlapce musela vraždit dál.. nevím.. pocit průměrný proto hodnotím.. 3* ()

Dlaha

Dobře zahrané, pěkně vypadající, ale nic inovativního. Příběh je až přehnaně jednoduchý, v podstatě bez zvratů, a i přes vizuální kvality jsem nebyl skoro vůbec vtáhnut do děje. Čekal jsem bohužel víc. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)