Jake Vig (Edward Burns) je podvodník velkého formátu, který šikovně využívá darů, kterými ho obdařila Příroda: přirozeného šarmu, odvahy a schopnosti vylhat se i z té nejošemetnější situace. Štěstí se však od něj odvrátí v okamžiku, kdy prostřednictvím dvojice zkorumpovaných policistů Whitwortha (Donal Logue) a Manzana (Luis Guzmán) a navenek bezúhonného Lionela Dolbyho přijde nezákonně k slušné sumičce dolarů. Když Lionel a Jakeův parťák Al (Louis Lombardi) zahynou, vyjde najevo, že Lionel vůbec nebyl tak bezúhonný, jak vypadal: pracoval totiž jako účetní pro krále zločinu Winstona Kinga (Dustin Hoffman). Aby splatili dluh a zachránili si život, musejí se Jake a jeho zbylí komplicové - Gordo (Paul Giamatti) a Miles (Brian Van Holt) vrhnout do obzvlášť složitého a nebezpečného podniku. Na pomoc při realizaci famózního podrazu si přizvou tmavovlasou kapsářku Lily (Rachel Weisz). Když však dívka vrazí do dveří s vlasy čerstvě obarvenými narudo, je to první signál smůly, která se na partu začne lepit. Na obzoru se totiž objeví Jakeův letitý nepřítel - všeho schopný agent FBI Gunther Butan (Andy Garcia).

Režisér James Foley (Konkurenti, Cela, Válka gangů) rozjíždí ve velkém stylu kriminální thriller o souboji velmistrů podrazů. Rafinovaná hra s důvěřivostí, spolehlivostí a loajalitou se mění ve smrtící souboj kdo z koho - a za kolik. (oficiálny text distribútora)

YURAyura

Kdyby to misto toho vymasteneho Burnse hral nekdo s koulema nebo aspon nekdo, kdo umi hrat dal bych 5. Nastesti to ta dalsi sebranka zachranuje ()

Thomassi

Jakoby jsem už podobný film s podobným scénářem viděl. Že by to byli Dannyho parťáci? Jo, to bude vono. Ale scházela mi tady ta elegantnost a coolovost, která zdobila Dannyho a spol. Tak proč tedy tak vysoké hodnocení? Jako příběh se mi to zdálo na dobré úrovni, mělo to nápad a dobře se to zamotalo, no a konec taky nebyl špatný. Mělo to prostě všechno, co by takovýto žánr měl mít. A na herce se také nemůžu stěžovat. Právě oni asi drželi celý film na tak slušné úrovni. Hlavně Dustin Hoffman a Paul Giamatti. Rozhodně by si tahle partička mohla podat ruku s Dannym. I když Dannyho prácička byla lepší, tento snímek rozhodně nezatracuji. Já se bavil a proto dám 75%. ()

Martin741

Mam rad filmy, ktore sa venuju lupeziam, a moze sa aj zmixovat dej. Ale nesmie to byt priserna nuda ako tu a nesmie to rezirovat James Foley. 26 % ()

bourec

Víte co,mě se nždycky líbily filmy s tématem podfuku.Jenže i tenhle je s tim vítěznym koncem,ale náplń je komorní,prázdná bublinka,která dost nudí.A těch filmů je víc.50%.Někdy mi druhá projekce dojem vylepší,ale je taky spousta,co už podruhý nemá co nabídnout. ()

Wormboy

Lahko podpriemerna krimidrama, kde takmer nikto nie je tym ako sa tvari. Proste nicim neprekvapujuca klasika, ktora sa nas snazi sokovat vybalansovanou pointou, avsak predklada nam len dalsi, nicim nezaujimavy odvar, toho co sme uz x krat videli. Nic na tom nemeni ani v skutku skvele obsadenie. ()

Baker

pěkná hříčka s divákem, velice hezký obsazení a kdyby nebylo tolik zbytečných průtahů a keců okolo, šel bych víš. ()

tom88

Trošku ohraná téma a priemerné spracovanie. Je to priemerný film, no na pozretie a vyplnenie času je to dobré a pozeratelné, no škoda nevyužitého hereckého obsadenia, inak natočené to nie je zle. 60% ()

SeanLSD

Príbehy o správnych podvodníkoch, čo majú v hlave i v srdci ( a trebárs aj pästiach ) sú moja obľúbená šálka kávy ( čaju, alebo i alkoholu ), na druhej strane niektoré klišé, z ktorých sa medzičasom stali takmer povinné súčasti žánru, mi idú pekne na nervy. A takisto sa neviem často ubrániť pocitu, že mať tak na to hlavu, čas a nervy, s logikou do seba zapadajúcich scén by to nedopadlo úplne najlepšie, ba že niektoré motívy by vyšli úplne mimo... ()

fantoci

Obdivuji herce Dustina Hoffmana. V tomhle filmu můžeme nalézt poměšně zdařilé a promyšlené podvody. Celkově mne film spíáše zklamal a přemýšlel jsem o tom, proč Hoffman roli v takovémto filmu přijal. Na toto dílo pravděpodobně do týdne zapomenete. ()

Cedr

Celkem sympatický podfukářský snímek. Laciněji vypadající varianta Ocean's Eleven. S přihmouřenými oči se možná vyrovná následujícím dvěma Ocean's dílům. Mohlo to ale snadno být lepší, scénář je místy dosti slabý a film jako celek působí jako takový výkřik do tmy, po kterém se nikdo neohlédne. ()

andriy

Filmy tohoto ražení se musí natočit opravdu dobře (Podfuck), aby z toho nebyla jen těžce uvěřitelná ptákovina, kde si všichni hrajou na vychytralý a drsný mafiány, jako je tomu v tomto případě. Herecké obsazení navádí k domněnce, že půjde o trhák, ale je to jen (pod)průměrná oddechovka. Ovšem i od oddechovky bych čekal alespoň trochu zábavy, čehož se mi ale v tomto případě moc nedostalo. Jediné, co mě občas probralo z dřímot a zaujalo, byla krásná Rachel Weisz. ()

lennyd

Jake Wig (Edward Burns) se svými přáteli Milesem a Gordem se zapletou do pěkného průšvihu. Jejich způsob obživy je najít "kavku", a obrat ji do posledního pětníku. Ale poslední z nich byl účetní mafiánského bosse Winstona Kinga (Dustin Hoffman). A s tím se nevyplatí zahrávat. Winston ale s Jakem udělá dohodu, že mu jeho prohřešek odpustí, když obere o 5 miliónů dolarů šéfa nadnárdoní bankovní společnosti, Morgana Priceho. Ale kdo nakonec koho obere? Toť otázka.... Další z filmů, které je nutné vidět do poslední vteřiny, a zásadně není možné komukoliv věřit. Film, kde si celou dobu vypracováváte sympatie (nebo antipatie) k jednotlivým hrdinům, aby vám to v posledních minutách převrátil skrz na skrz. Ač plné hereckých es, většina z nich mi moc neseděla (ať už Burns, který se celou dobu snažil napodobit Affleka, včetně jeho výrazu, či sice krásná Rachel Weisz, ale nepřesvědčivá nebo Dustfin Hoffman - také mu ten mafián nějak nešel). Ale jinak film skvělej :) ()

MiCM

To se mi dost líbilo, především díky atmosféře filmu. Takové rozumné tempo, akorát trošičku překombinované na konec, při čemž se to klidně mohlo povézt jěště o něco lépe. ()