Dr. Watson a Holmes riešia prípad záhadného ničenia búst bývalej predsedkyne vlády Margaret Thatcherovej. Je možné, že tieto činy majú spojitosť s temnou minulosťou Mary Morstanovej... (TV Markíza)

NiaWolf

*obsahuje spoilery* Tohle byl snad nejslabší díl z celého seriálu. Plný logických chyb. Vedlejší případy nemají hlavu ani patu. Jako fakt, někoho napadne se převlékat za sedadlo, aby na někoho udělal baf? WTF?! Případ o černé perle najednou vyšumí někam. Nebezpečná osoba míří zbraní na civilisty, naběhne tam celá tajná služba, která pak jen kouká, jak jednoho z civilistů zastřelí, aniž by cokoliv podnikla? Pachatelka se pak zničehonic vypaří, nikdo nemá ani blbou lékarničku....tohle se opravdu nepovedlo. ()

dalziel

Po rozpačitom melodramatickom až komicky-nudnom úvode to rýchlo nabralo na obrátkach a v klasickom tempe a napätí to pokračovalo až do konca...ja som bol spokojný ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY Jak už někdo trefně poznamenal, za plus lze považovat zabití pani Watsonový, jejíž postava mě víc iritovala než bavila. Jinak spíš průměrná epizoda s překombinovanym dějem, většim než nutnym množství náhod, ale aspoň bez Moriartyho (za což jsem rád). Třetí hvězda za zajímavě vymyšlenou pointou smrti politikova syna v úvodu a pár povedenejch vtípků. ()

chrispe

Popravdě. Asi nejzajímavější na této epizodě mi přišel Watson a jeho mobil. Bídák! :D Jinak mám potřebu zdůraznit, že je to stále velmi sympatické, aby ten můj komentář nevyzněl moc přísně. ()

NorseSword24

Sherlock skvelý, prípady napínavé, ale ten koniec? Ako ďalší oblúk deja okolo Sherlocka a Johna to je fajn ale... ///SPOLERI////Vycvičená špiónka do minúty zomrie na postrelenie do stredu trupu a ešte pri vojenskom doktorovi... nie som expert ale príde mi to trochu nasilu////// ()

swiss

První polovina jede ve starých a zábavných kolejích. Druhá je otravná a nezajímavá. Watsonovi cesty autobusem mně byli vyloženě nepříjemné. A to jeho každoroční urážení se a obviňování milovaného kolegy je už trapné. Doufám alespoň, že Watsonová zůstane tam, kde je. ()

waska

No, začíná to být tak překombinované, že by se v tom jeden ztratil. Nicméně po Vánočním propadáku, jsem se opět bavil. ()

balcazar

Netuším, čím to je, ale keď zomiera jedna z hlavných postáv vo vašom obľúbenom seriáli, mali by ste byť aj vy smutní, hoci to je len seriál. Keď zomierala Watsonova Mary, bolo to smutné, ale povedané bez servítky: nič extra. Možno to je Amandou Abbington, ktorá hrá Mary, možno príbehom, ktorý bol v tejto časti (ale aj v poslednej časti tretei série, kde bola Mary stredobodom pozornosti) slabý, možno to je zápornou postavou, proti ktorej Sherlock bojuje a je príliš nevýrazná. Neviem. Viem však naisto, že Mary mi v seriáli chýbať príliš nebude a nevytvoril som si k nej žiadny vzťah - ani pozitívny, ani negatívny. Proste nič. A to je chyba. ()

ŠpetaMarek

Tak tohle bylo hodně špatné. Skoro vše je tu zle. Scénář bez krimi zápletky, oscilující mezi nedůležitými podzápletkami (pamatujete doby, kdy měli nějaký význam pro hlavní linku). Zápletka kolem nejotravnější postavy. Dramaturgie dovolující víc závěrů jak Návrat krále. Režie po režijně geniální třetí sérii sebeparoduje a je rádoby progresivní. Herci se netrefují do svých poloh (Cumberbatch ze začátku na ránu, pak se uklidnil, zato Freeman se teda předved u té "dojemné" scény, to jsem se začal smát). Nejlíp z toho nakonec vychází amanda a její intermezzo v letadle. To nám ten rok 2017 začíná... ()

HERGImanCZ

Obrovské zklamání! První tři série byly skvělé. Samozřejmě se našly lepší a horší díly, ale všechny člověka bavily. Tohle byla ale katastrofa největšího kalibru! Příběh byl nezajímavý a nudný, objevovalo se v něm hrozně moc hloupostí. A nesmyslný slowmotion na konci tomu všemu nasadil korunu. Ještě že Rachel Talalay k další epizodě už nepustili. Tak doufám, že kvalita alespoň o trochu vzroste, a nezkazí tím celou sérii! ()

boo-boo

Toto už je mimo sfér, ktorým rozumiem. Tempo žiadne, humor takmer neprítomný, zápletka (to špionážno je skoro na smiech) čisto účelová a navrch ťažká telenovela. Naozaj musel Sherlock dospieť do bodu, kedy sa miesto detektívnej zápletky gro pozornosti sústredí na vzťahové/rodinné peripetie postáv? Naozaj má niekto pocit, že takto vyzerá fan service? ()

0verseer

“Looks very... fully functioning.” “Is that really the best you can do?” “Sorry, I've never been very good with them.” “Babies?” “Humans.“ Už v závere poslednej série som písal, že kombinácia Mary-tajný agent mi zrovna nesadla. No a štvrtá séria odštartovala epizódou, ktorá sa opäť celá točila okolo tejto postavy a jej minulosti. Dejovo zatiaľ asi najslabší Sherlock. Niekoľkokrát som sa dokonca pristihol pri kontrole časomiery v snahe zistiť, kedy už konečne bude koniec. Nebyť tradičnej nádielky humoru a žiaľom trpiaceho Watsona v závere, z ktorého bolestného vrčania šli poriadné zimomriavky, možno by to ani nebolo ani na 3... ()

IZFNP

Po dlhom čakaní sa vrátil jeden z najlepších seriálov doby a... sklamanie. Sherlock vždy vedel kombinovať osobné s detektívnym, žiaľ diely točiace sa okolo Mary sú vždy o úroveň nižšie. Talalay ako priemerný režisér ani nemohol ponúknuť nič lepšie. ()

ESNYR

Tento díl se silně nepovedl. Netuším kam ještě chtějí tvůrci zajít v natahování tohoto seriálu ale jestli tohle má být jakási ochutnávka dílů budoucích tak ať raději rychle skončí. Já nechci sledovat pana a paní Watsonovi (a už vůbec se mi nelíbí že by John Watson, mohl být nějaký záletník, i když v kontextu s tím co se na koci stane je to asi takový rozumný krok na to abychom si zvykly na novou situaci) ::::::::::::::::::::::::: Příběh byl dost zmatečný a musel jsem si tuto episodu pustit ještě jednou abych se chytil. což by asi u kriminálky nnemělo nastat. Tento díl hodnotím hodně nízko - 2 hvězdy a snad se to zlepší. Mám pocit že už třetí série malinko ztratila rychlost. Proazatím bych řekl že 4 série se rozjíždí velmi podivně (beru v potaz pilot a první díl) ()

Lucia.T

Pro mne jeden z nejlepších dílů Sherlocka. Ačkoliv by si pan Holmes za svou aroganci zasloužil opakovanou ránu lopatou po hlavě, ukázalo se, že vlastně nením takovým sociopatem za kterého se vydává. A pokud je celá serie v tomto duchu, nekonečné čekání se vyplatilo. ()