Komediálne ladený príbeh o troch priateľoch, "skalných fanúšikoch", ktorí sa snažia získať vstupenky na významný futbalový zápas s brazílskym klubom. Všetci pracujú v projektovom ústave a robia všetko preto, aby mohli povzbudiť svoje mužstvo na chystanom zápase. Lenže všetko sa im vymyká z rúk... (oficiálny text distribútora)

Prubner

Slovákům komedie nikdy moc nešly, ale tohle je jedna z mála vyjímek. Velmi dobře napsaná i zrežírovaná komedie, s mnoha vtipnými situacemi. Dibarbora to chudák musí celé utáhnout skoro sám, ale zvládl to skvěle. Příjemné překvapení. ()

Don Maty

Tak som sa na to tešil. Až príliš. Obyčajná slovenská komédia o bláznivých fanúšikoch. Pobaví, človek sa pár krát podusmeje, to je asi tak všetko. "Výlet po Dunaji" ma bavil oveľa viac. ()

xpaja

Celkem koukatelná slovenská veselohra o partě skalních fanoušků, kteří se složitě snaží dosta k lístkům na zápas s brazilskou reprezentací. A ani ve chvilí kdy mají lístky v ruce, nemají zápas jistý a tak musejí překonávat další nesnáze. Jen ten recept na zaručenou horečku poslouží spíš k vyvrhnutí obsahu žaludku, než k cestě do nemocnice v mdlobách. Úroveň filmu není špatná, zvlášť na to, že slováci na komedie nikdy machři nebyli. Ale po čase děj trošku padá do stereotipu a ztrácí šmrnc. Film tak táhne především výkon F. Dibarbory. S ohledem na dobu vzniku dávám --- == 55 % == --- . ()

alanwilder

Přiznám se, že jsem do včerejška o tomto filmu nevěděl. O to víc mě mile překvapil a jsem rád, že jsem ho viděl. Po Mužích v ofsajdu, Naši XI. a Klapzubově jedenáctce jde další film z fotbalového prostředí, tentokrát ze Slovenska. Zajímavé jsou tehdejší reálie, které se ve své podstatě neliší od těch dnešních, jen forma byla tehdy mnohem kultivovanější... Rozhodně zajímavý film. ()

brasek

Jedna z najlepších komédií z našej kinematografie. Skvelá zábava, ktorá očarí diváka aj po rokoch a predpokladám, že táto klasika ešte dlho bude vyrábať úsmev divákom na ich perách. ()

Majoslav11

"Radi by sme koňakovali ! Gruzínsky !" Veľmi milý snímok, miestami stále celkom vtipný. Herecké výkony veľmi slušivé. Vadí len do očí bijúci pátos tej doby, kedy bolo všetko dokonalé a ľudia boli všetci slušní a s veľkým srdcom, hlavne policajti. Potešia dobové obrázky Bratislavy a futbalu tej doby. ()

PTuranyi

Príjemná veselohra založená na zmätkoch troch priateľov projektantov a futbalových fanúšikov túžiacich dostať sa na zápas ČSSR-Brazília. Humor je založený na komických situáciách vznikajúcich na základe prekážok, ktoré im pri ich snahe prichádzajú do cesty. Najprv to je len problém so zháňaním lístkov, potom svokrine okrúhle narodeniny a nakoniec zadržanie políciou kvôli výtržnostiam na inom zápase. Okolo toho rodinný a pracovný kolorit, klamania žene, nadriadeným len, aby sa splnil ich sen. Záverečná naháňačka po štadióne v snahe vidieť aspoň časť zápasu je miestami pritiahnutá za vlasy. Herecké výkony sú dobré. Nie je to Pierre Richard a miestami je snaha vyprodukovať vtip evidentne silná ako napríklad menenie názorov na výlete, len aby sa rodina vyhla nepríjemnému stretnutiu. Na rozdiel od Mužov v offsidu tu futbal nezíde z obrazovky celý čas a nemá len epizodický výskyt. 70% ()

milos.bradik

Za mne tedy velké zklamání. Přehnané a přehrávané, hodní policajti, tedy vlastně příslušníci VB, kteří mají jediný zájem a to, aby umožnili výtržníkům vidět mezistátní utkání. Pokud to srovnám s Poláčkem, tak toto byl slabý odvar. ()