Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Karlosik_4

Svět kde se nebude obchodovat toliko s penězi, jako s časem života? To zní vskutku jako dobrá premisa. Ono to krásně funguje, narativ dává smysl ale zvrat a zápletka jsou tak ledy do kalíšku na vajíčko, ani jedno z toho mě nedonutilo brát film vážně co se týče napětí, překvapivých situací a zajímavých taktik. Celá krimi mi zde přišlo jako wannabe MI a zároveň být ´´epic´´ jako Matrix. Za mě film se snažil být obojím a nevyšlo mu ani jedno. Přesto to má myšlenku, jenž lze předat dál, ale nějak to nestojí za těch 100 minut ()

MrKrahujec

Konečně (po velmi dlouhé době) film, na němž je vidět, že jeho autoři nemají v hlavách úplně na....o! Samozřejmě, připomene to trochu i Orwellovo "1984", i "Strážce času" Poula Andersona, možná i "My" Jevgenije Zamjatina (nejvíc asi "Smrtku" Neala Shustermana), ale zaplaťpámbu opravdu jenom trošínku. Horší už je to možná s tím poněkud automatickým nasazováním očekávaných filmových stereotypů, ale kdo to v dnešní filmové produkci nedělá? Opravdu, tohle naprosto vážně docela ujde. I na tu bídu... ()

Grimaldi

Film má opravdu skvělý námět. Možná nejzajímavější jaký jsem za dlouho dobu viděl. Bohužel je velkou měrou pokažen scénářem a jeho zkratkovitostí / nelogičností. Relativně slušné obsazení kterému už tehdy kraloval Cillian Murphy tak přes veškerou svou snahu hraje postavy co dělají zbrklá a nelogická rozhodnutí. Při propracovanějším scénáři, klidně podepřeném o delší stopáž, mohla tahle variace na Bonnie a Clyde fungovat ještě mnohem víc. Opravdu velká škoda promarněného potenciálu. ()

PTuranyi

Premrhaná šanca a ukážka ako geniálny nápad zahodiť priemernými hereckými výkonmi a hlúpym scenárom. Hocjako je nápad s časom ako platidlom sofistikovaná jeho technická realizácia je nedotiahnutá a odfláknutá. Čas si možno vymieňať dávať a brať bez akéhokoľvek bezpečnostného prvku a podobných logických nezrovnalostí je tu plno. ()

PanPyzamo

Čím mě film zaujal, byl nápad. To si chytlo mou pozornost. To mi připadalo zajímavé a drželo mě až do konce. Samotný film byl jinak fajn. Utekl mi rychle. Bavil jsem se. Občas i nějaká akce, kterou jsem si užil. Byla to supr podívaná, která mě ale tahala ovšem svým nápadem. Podle mě to je dobrý film, ale co jak už se opakuji to pro mě tahá na jinou úroveň je ten nápad. To mě zkrátka chytlo. To se mi zalíbilo. To mi připadalo zajímavé a nebylo to nějak extra dlouhé a užil jsem si to. Podle mě skvělý film. Pro fandy Sci-Fi věřím supr. Já ani Sci-Fi nějak nemusím, ale tohle mě zaujalo. Líbilo se mi to. Myšlenka nebo zkrátka nápad podle mě dobrý. Za mě skvělý film. Můžu doporučit. 8/10 ()

Ajsin

Skvělý a hlavně originální námět se mi zalíbil. Bohužel zápletka nebyla plně využitá a po odchodu z kina jsem se cítil vyplněn tak nějak napůl...nicméně herecké výkony byly dobré, zápletka originální, a proto hezkých 80%. ()

neo10

Husty. Antikapitalisticky protesty se objevili uz i ve filmu. Film je o tom, jak novodoby Robin Hood bere bohatym a vykrada banky s casem, aby je daval vsem lidem. Film nema uvod (nevime, jak to ze jako platidlo se zacal pouzivat cas), nema ani zaver a dokonce nema ani zapletku. Vyprava je naprosto nemozna. Je z toho patrne, ze je to toceno v L.A. v atelierech cely trapne, jedna ulice se tam objevuje snad 50x :-D. Ztracel jsem pak uz prehled kdy je noc a den. Smysl celeho filmu je boj se systemem a to i na ukor filmove kvality. Cert vem namet, je to jen film, ale v tom filmu neni nic pozitivniho z hlediska filmarskeho provedeni. Cesta letadlem do USA mi prisla kratsi nez tenhle film. Davam tomu jednu hvezdicku a to jsem zcela vazne uvazoval, ze dam odpad. Tu hvezdicku davam pouze za hereckou snahu Justina Timberlaka a Alex Pettyfer. Sice jsem je uz videl v lepe zahranych rolich, ale ono taky s timhle scenarem a nametem v tom filmu se asi nic lepsiho nevymysli. Rozhodne doporucuju nechodit na tento film do kina. ()

nudlis

Kdyby mi před 20 lety někdo řekl, že Justýn bude i hérec a ne jen jeden hošan z tý ukňouraný party šampónů, asi bych se mu vysmál. A helemese, on už pár filmů natočil a skoro to vypadá, že se i zlepšuje a časem by z něj mohlo něco bejt. A protože mám sci-fi žánr rád, In Time se mi celkem i líbil. Místy mi to připomělo Gattacu, ale není to tak ponurý. Je to celkem normální film, jen s tím, že nejde v první řadě o prachy, ale o čas. Ale vo prachy jde nakonec vlastně taky ... ()

babuška

Veškerý sci-fi žánr převedený na plátno nebývá až tak povedený jako tento film. Odehrává se v rychlém tempu, vybraní herci se sžili se svými postavami. Sociální podtex filmu tady nebudu rozebírat. Mně se to prostě líbilo. ()

landavid

tolik nelogičnosti v jednom filmu jsem dlouho neviděl, s takovým námětem se dají dělat divy,ale tak zkur... scénář to je na trest smrti i pro pro producenta a tímto ho odsuzuji ať odevzdá dobrovolně všechen svůj čas a zkácí se někde na chodbě hollywoodských studií, jelikož se na něj nevztahuje infalibilita,leda,že by přidali dodatek a koncil by ho schválil. Andrew čas vypršel 0:00:00:00:00----game over ()

stroke

Andrew Niccol měl s tak skvělým nápadem prostě navíc ale i přesto je to slušný film a toho času který mu věnujete nebudete litovat :)) ..3,5* ()

Lillyilly

Po dlouhé době v kině snímek, který mě nadchnul. Dobrý námět a dobré obsazení, od Cilliana jsem to čekala ale Timberlake mile překvapil. ()

Matt2626

Jedinečná myšlienka a námet celého filmu, ktorým ma tento snímok zaujal sa mi už dávno nestala. Inštinktívne sa mi počas filmu stalo, že som sa pár-krát pozrel na predlaktie ľavej ruky a kontroloval, či tam niečo netiká. Aj napriek pár hluchým scénam a poslabších "akčných" naháňačiek som si ho užil. Timberlakea veľmi nemusím, ale postava mu sadla a zahral ju vierohodne. Amanda ho dôstojne dopĺňala. Celkom by som si prial dožiť sa pokračovania... 80% ()

skunkos

Tento film je takový jiný. Cítil jsem v tom závan počátkovské "jinoty" a to se mi zatraceně líbilo. Když přičtu éterického Muprhyho jako správce času, tak se dostanu na velmi pěkné hodnocení. 8/10 ()

SgS_Sarge

Svěží sci-fi thriller s vynikajícím nápadem, který mohl být zpracován ještě o chlup lépe. Návštěvy kina ale rozhodně nelituju. Justin Timberlake se asi brzo stane mým oblíbeným hercem. Už třetí kousek v poslední době, který se mi líbil a ve kterém hrál. (Social Network, Friends with Benefits.) 3.5/5 ()

Krastyyy

Námět skvělý, děj filmu opravdu možná trochu jednodušší a předvídatelný, ale přesto slušná, velmi slušná, zábava... Tak za 3* a hvězdička navíc za silné a aktuální "sociální poselství". ()

Dámské posily...

Dámské posily...