Gakuen mokuširoku: High School of the Dead

• Japonsko 学園黙示録 HIGH SCHOOL OF THE DEAD (viac)

Stredoškolák Takashi Komuro jedného dňa pozoruje, ako sa do jeho školy dobíja čudná mužská postava. Tá následne pokúše člena učiteľského zboru a tým rozšíri nebezpečnú nákazu po celej škole. Pokúsaní ľudia sa postupne menia na zombie a pre Komura nastávajú ťažké okamihy, lebo sa musí za každú cenu dostať so svojimi priateľmi von zo školského areálu. Podarí sa im to za pomoci školskej zdravotnej sestry, ale veľmi rýchlo zistia, že táto smrtiaca nákaza je rozšírená po celom meste, možno dokonca aj po celom svete.. (Trip)

LadyVader

Po dlouhé době jsem zkoukla nějaký to anime a nejsem nějak zklamaná, sice jsem si musela chvíli zase zvykat na samoůčelný ecchi scény ale jako celek dobrý :-). ()

D.Snake

Už dlouho jsem nic nedropnul. HotD mě k tomu ale po dlouhé době zase donutilo. Kombinace hororu, akce a ecchi komedie sice zní lákavě, ale ve výsledku to je strašná slátanina... A toho ecchi tam nakonec ani moc není. Fail. :( 3/10 ()

Darik

Kdyby se vynechaly ty scény s poprsím apod. tak by to bylo klidně na 5*. Jenže ty scény tam bohužel jsou. Ale to naštěstí zas až tak moc nesráží kvalitu příběhu, který je velmi ucelený a navíc napínavý. Akorát by to chtělo víc dílů, snad bude i další řada. 80% ()

Prochy38

Pohodová akční zombie jednohubka. Těch 12 dílů si dáte za večer a je to prostě delší filmek.... Dost mě tu zaujaly jednotlivé profily postav. Na to, jak celý děj doslova letí, aby se za těch pár dílů vůbec stihlo něco stát, si s tím tvůrci pěkně pohráli. Skupinka velmi sympatická. Malinko už se na mě zbytečně moc žánrově rozvášnili. Jasně, akční hororová řežba, s nádechem komedie, místy až praštěné a na mě asi až zbytečně moc chycené soft pornem, protože některé ty záběry... ale zase je to něco nového, proč ne. Vtipné, bavilo, pecka. Super. ()

Five By Five

Krásne ženy, silné zbrane, zombíci, akcia ako sa patrí a atmosféra - o ničom... Čo tomu chýba??? Tak je toho dosť - zo začiatku snáď určite zaujímavejší príbeh, čo vás dostane a na záver - menej "tradičný" koniec (ako to už pri zombiích býva)... ()

Kharsh

Jak je již uvedeno u některých komenřářů zde již napsaných, kdyby tam nebyly ty poměrně stupidní scénky, kdy na obrazovce vidíme jen poněkud přehnané ženské zbraně a ve kterých také zjistíme, jakou barvu spodního prádla nosí hlavní hrdinové (respektive hrdinky), byl by to poměrně slušně koukatelný seriál o zombíkách. Akce je tam dost, krve taky, jako ve správném "zombiňákovu". Avšak kombinace vizuální ukázky spodního prádla a zabíjení zombíků? Nemyslím si, že je to pravé ořechové. Postava prostoduché doktorky, která jako by byla ztělesněním všech vtipů o blondýnkách, nezapadá k ostatním postavám. Pusobí akorát rušivě. Nejzajímavější pro mne byl asi blázen do zbraní a šampionka v kendu. Jen kdyby ty zbraně měla trochu přirozenější. Slabší čtyři hvězdy. ()

John8

Zombie jsou prostě in a Anime chce taky kus koláče a upřímně, kombinace s Echi a šílenou akcí, zvráceně funguje, a i když si to s největší pravděpodobností víckrát nepustím, bavil jsem se. ()

maciii

Nudná trapnost, která svými hloupými dialogy, zápletkami a uječenými dívčími charaktery nadchne tak akorát dvanáctileté holky, zatímco spousta na kaši rozmáznutých zombie, krvavých stříkanců a záběrů oněm ječícím děvčatům pod sukni nebo na těsně obepnutý hrudník rozšiřuje divácké publikum o chlapce na prahu puberty a zdálnivé dospělosti.... podivná a sebevražedná to kombinace. ()

Eduardo

Totálne zvrátená úchylnosť, ktorá ale tak neskutočne baví. Vyobrazenie žien ako chodiace vemená s reklamou na spodné prádlo mi spočiatku strašne vadilo, ale neskôr sa z toho stal taký komediálny prvok, že sa pri tých detailných záberoch často nemôžem zdržať výbuchov smiechu. Príbeh tu v podstate ani neexistuje, postavy sú často totálne dementné a celé dianie absurdné, ale komebinácia takmer až hentaiu s často veľmi efektnou vyvražďovačkou zombíkov na mňa postupom času začalo fungovať priam excelentne. Po prvých pár epizódach by som tomu strelil odpad len by sa tak zaprášilo, ale po polovici prvej série si nemôžem pomocť a musím tomu uvaliť plný počet. Je to až tak zlé, že to je až geniálne :D ()

Kadas97

Doteraz jediný japonský animovaný seriál, ktorý som pozeral bol Pokémon a preto som bol veľmi zvedavý ako bude vyzerať hororový seriál. Prvých 7 epizód bolo vynikajúcich plné akčných scén, ale ostatných 5 nestálo už zaveľa. Animácia je veľmi pekne urobená a totálne som namotaný na tú úvodnú znelku. 6 z 10 ()

Angelos

Ať si říká kdo chce co chce, byl to nářez! Od začátku do konce... Chci toho víc, a hlavně chci nějakej pořádnej konec. Vždyť takhle to nemůžou nechat !! :( Potenciál 100%.. Ale hlavně jsem se bavil, a o to přeci jde :) ()

Kingi

Solidní příběh a akce byla vynikající, seriál se odvíjel velmi dynamicky kupředu, a tak nemáte čas se nudit. Postavy jsou trošku podivné a často jejich chování nedává smysl vzhledem k situaci, pokud to teda nejsou psychopati xD Míra fanservice je více než značná. Překvapivě to k té akci dost sedlo, ale hrozně to přehnali a některé z těch ecchi scén byly více než směšné. Abych pravdu řekl, tak jsem si seriál užil, ale prostě za věci výš zmíněné jsem musel hodnocení strhnout. *** ()

Koonix

[] Opening-Ending (skladby, každá epizóda ma inú) [] Prvé anime ktoré mi príliš nesadlo, a to aj napriek tomu že zombie filmy mám preveľmi rád. Tomuto seriálu sa proste, nech sa už snaží akokoľvek, nedarí vzbudiť ani ten najmenší záujem o postavy, a kompenzuje to početnými zábermi na mamutie poprsia ženských postáv, vo všetkých možných aj nemožných polohách. A veľmi rady si aj jedna druhej vnady pochvália, či sa posťažujú ak ich majú pomačkané alebo podobne :) Ale verte mi že v skutočnosti to až také zábavné nie je, a ani tie (hlavne v prvých dieloch) často sa vyskytujúce ecchi prvky nie sú až také rajcovné ako sa zdá z tunajšej galérie :) Slabšie 3*. ()

ikilledjenny

Hrozně moc fanservisu a velký kozy, velký kozy, co dělají divný pohyby. A taky holky, holky s velkýma kozama, co kosí zombíky. Nemůžu uvěřit tomu, že mě to tak bavilo. Pěkná animace, cool Takashi, Hirano - tlouštík, co to umí se zbraněmi. Pak tu máme Saeko, co rozbíjí hlavy zombíků bokkenem. Postavy byly skvělé. Navíc musím také pochválit opening. Jediné, co mi u tohoto anime chybí je nějaké vysvětlení. Prostě jsem vypnula mozek a užila si to. ()

Hulkee

Ujetost do posledního puntíku splňující svůj Béčkovej scénář, za který se rozhodně nemusí stydět. JE to pohodová odpočinkovka, která nemá přednášet žádné hloubavé filozofické otázky, ale prostě jenom poskytnout nadrženému úchylnému divákovi dobrý pocit při samohaně. Prakticky softcore hentai s bezva postavami. Dialogy, které se dají poslouchat, protože nejsou moc dlouhé, jsou vždycky utnuty nějakou tou zombí při jejímž zabíjení si náležitě užijete všechny možé úhly toho, jak zabrat kalhotky a poprsí. Samozřejmě nesmí chybět ani obligátní scéna s promáčenou holčinou s mečem zabíjející zombíky. Prostě bezva béčko u kterýho se zasmějete. ()

Herr_Karotte

Ja si myslim, ze tohle anime vubec neni o zombiich... je to typicky zastupce Ecchi (perverzniho) anime, ktere se v jednom mixeru setkalo s velkou davkou agrese, kreativni silenosti a nekolika zombiich koncetin. Kupodivu mi zmineny koktejl dost chutnal a to zejmena popojeny s kamarady. Rozhodne se nejedna o hluboky filmovy zazitek, nybrz o velice zabavnou uchylnost :) ()

3KAVKY

Se zombie tématikou nemám vůbec žádný problém. Navíc tenhle počin měl opravdu raketový start, ve kterém bylo snad úplně všechno správně. Tempo pravda postupně upadalo, ale to je u tohoto tématu v posledních letech skoro pravidlem. Co se mě týče, je vybíjení zombíe za zvuku ostře řezaných kytarových rifů prostě ta správná zábava na pozdně večerní siestu. Žádná velká dramata a žádná velká romantika. Naopak tyto záležitosti jsou v takovém akorát poměru k akci, aby moc neprudily. Sam tam trochu přehnané ecchi. No ale co má být, že? Konec je hodně otevřený a já bych si nášup určitě dal. Tohle jsem totiž zhltnul během dvou večerů. ()

Cchrerkk

Příklad seriálu, kde se úžasné scény (fotografie z letadla) střídají s tragickými (v nebezpečných situacích se zastaví svět a všichni se stihnou vykecat), stejně tak je to s postavami. ()

Palisander

Pomalí zombíci.. aké nostalgické :-). Mohlo byť menej ecchi a viac hororu, ale čo už teraz. Páčilo sa mi, ako sa čudácka záľuba podivného týpka može stať zrazu rozhodujúcou výhodou v boji o prežitie. Takže sľubujem že si nebudem zo žiadneho zbraňofila robiť srandu ;-). Zvláštnu pozornosť si zaslúži Saeko a jej balet s mečom. Strašidelnejšia ako všetky tie hladné mŕtvoly. Porovnateľné snáď len s River Tam ()