Lidská stonožka 2

(festivalový názov)
  • Holandsko The Human Centipede II (Full Sequence) (viac)

AppleCore odpad!

Napsal jsem to u Martyrs, fláknu to i sem: Tuhle věc si dejte do black listu všeho, co nikdy v životě nechcete vidět! (jste-li normální) A vy, co už jste to viděli a nedali odpad, přehodnoťte situaci, protože je zaručeně něco špatně. Film, jehož umělecká hodnota je natolik nulová, že i poslední díl Saw působí oproti tomu jako inteligentní oscarovej velkofilm. Čumět devadesát minut na tlustýho dementa, jak v závěrečnejch čtyřiceti šije lidi hubou k prdeli, prostě neni zábava. ()

Dzeyna

Tak dvojka je překvapivě slabší než jednička. Nejen, že ji ubírá na kvalitě černobílost, ale také herecké obsazení a téměř žádné hrozné záběry s detaily. Čekala jsem nějakou bombu a zděšení, kterého se mi opravdu nedostalo, bohužel. ()

MikeCool

Moc velké ambice jsem od druhé stonožky neočekával, ale byl jsem velice a mile překvapen, že mě svojí "hororovou" atmosférou druhý díl přímo uchvátil! Nicméně jako celek je to perverzní a nehorázně šílená gore záležitost, ale rozhodně dvakrát tak kvalitnější jak první díl, už jen díky té skvělé atmosféře. ()

Kothy

Tak tohle bylo ještě odpornější než předchozí díl. Místo 3 lidí jich tam bylo 12. Ten chlap byl vážně nechutný. Přišlo mi divné, že mu všechno až podezřele vychází. Inspiroval se dějem 1 a vůbec se s tím nesral. Ale to sraní na konci bylo fakt odporné. Dokonce se tam objeví i Ashlynn Yennie. ;) ()

Okara

Velmi těžce zhodnotitelný film...co se týče filmové stránky a některých hereckých výkonů by zasloužil odpad, pokud by se ale filmy měli hodnotit podle toho, jak velký ve vás zanechá pocit, byť je jakýkoliv, automaticky dostává 5 hvězdiček...jednoznačně nejodpornější film všech dob, Human centipede I. a Srpski film jsou proti němu disneyovky...kdo u něho nepřivře oči zaslouží pochvalu nebo spíše pokoj v Bohnicích...s přihlédnutím k perfektně zahrané hlavní roli v podání Laurence R. Harveyho dávám tři hvězdičky. Úprava Od srdce se teď směji, když si čtu tento svůj komentář. "Nejodpornější film všech dob". To jsem měl na sobě ještě růžové brýle a nevěděl jsem o snuffech, Squirmfestech a o Luciferu Valentinovi. 60% ()

Campbell

Tak teda jo, gratuluji Sixovy že se mu povedlo sehnat snad nejodpornějšího záporáka/hrdinu(každej si vyberte) co jsem kdy viděl. Takhle odpornej, spocenej, ufuněnej sráč..... To jsem dlouho neviděl. Doktor z prvního dílu byl slabej odvárek. Jinak mi film přijde spíše jako rutina. Věděl jsem do čeho jdu, Six sliboval že humus a zvrácenosti se zdvojnásobý takže jsem nebyl nijak překvapenej. Atmosféra celkově ušla ale byla fakt nechutná, žít s takovým hovadem jako byl Martin musí být fakt peklo. Ke konci to bylo spíše o nechutnostech a ty jsou fakt pěkné a strčení stonožky Martinovy do prdele opravdu nemá chybu. Ale kdybych film měl hodnotit jako celek tak dávám čistej průměr. ()

Pedestrian

Eat shit and die. Tom Six si splnil sen a degradoval lidstvo na úroveň pouhých členovců (hmyzu). Nenechte se zmást vysokým hodnocením, dvojka je stejná sračka jako jednička, hloupá a s minimem dialogů, odehrávající se v nějakém paralelním vesmíru, kde neexistují žádná pravidla a žádná policie, a kde Martin je sám svým Bohem (i když to může a nemusí být omluvitelné, je tu jistá teorie; a pokud je správná, je Tom Six chytřejší, než si myslíme). Černobílá forma filmu sluší a padne mu jako huba na prdel a částečně tím tak zakrývá režisérovu neumětelnost. Pro mě ve výsledku lepší než "psychologičtější" jednička. V jednu chvíli se smějete a o chvíli později si dáváte ruku před pusu. Ano, splnil, co předsevzal. :) Zábavná sračka. P.S.: Ashlynn Yennie si po tomhle filmu snad už nemůže nikde jinde zahrát. :) P.P.S: tak VODrip je skutečně cenzurovaná verze a chybí v ní 2 minuty. ()

Rocky62 odpad!

Vlastně se to týká i první sto...tedy šestinožky, ale vzhledem k těžkým nechutnostem, které se rejža rozhodl do filmu zakomponovat jsou už bohužel takového rázu, že se nabízí otázka, zda je nejen režisér duševně v pořádku, ale i sám divák. Buď tu tedy máme jen extrémně úchylný psycho horor, který slouží jako indikátor, kolik je na zdejší databázi úchyláků, a nebo jsme jen poněkud nepochopili, o co tu šlo. Každopádně mě to šití dršek k prdelím skutečně nebavilo a doufám, že se všichni zúčastnění úspěšně vyléčí...vlastně i já bych se měl asi léčit. -40% ()

iamek

60 minut totální nudy a sledování vyžraného prasete, jak hledá své oběti a 20 minut naprosté nechutnosti. První díl byl zábavný, ale tohle byla obrovská nuda. Na druhou stranu, hodně dobrý nápad to natočit černobílé. No uvidíme, co třetí díl. ()

heyda

No ty vole! Nechutnost, nechutnost a nechutnost. Jako těšil sem se na tenhle film hodně, ale po zhlédnutí jsem si uvědomil, že na tohle se může těšit fakt jenom zvrácenej psychouš. Ale teď k filmu. Není potřeba čekat na titulky, celý film má asi 10 vět. Zároveň si nejsem úplně jistý, jestli bylo černobíle provedení výhrou. Asi si teď klepete na čelo, ale mě tam prostě ty barvičky chyběly. Co bych chtěl pochválit a za co dávám 2 hvězdičky? Laurence R. Harvey = tahleta kreatura předvedla v podstatě one man show úplně oskarových rozměrů (pokud není skutečně blázen). Druhou hvězdičku bych chtěl dát za pár nových exploitačních nápadů. Celkově však musím říct, že jsem zklamán. Ty díry v logičnosti jsou zde obrovský jak Macocha (nejvíc do očí bijící je to, jak dokázal sám hejbat i s metrákovým chlapem). Těch kravin je tam ale mnohem, mnohem víc. Co mě zklamalo, byl příběh. Ehm příběh, no on tam žádný příběh totiž není a já jsem doufal, že Six přece jenom s něčím přijde. Bohužel se ale zaměřil jen a pouze na samoúčelnou nechutnost bez jakékoli gradace, což byl od něj hodně špatný krok. Svým způsobem je Human Centipede II revolučním snímkem, do některých zemích bude asi i zakázána distribuce, nicméně já radši brutalitu, ve které je cítit napětí a emoce, jako bylo např. v Srpskim filmu. Tady je to jen a jen o hovnech. Bohužel :-( ()

lillien

Jestli vás napadá, jaký ještě horší nápad než v jedničce by tvůrci mohli v dvojce nabídnout, klidně vám to prozradím: žádný, jen to všechno jaksi povýšili na ještě větší humáč:) takže dvojku doporučuji jen opravdovým fajnšmerkrům a zarytým fandům. Tentokrát neřádí doktor Heiter, ale jakýsi obézní „pan vajíčko s astmatem“. Je božšký. Moc se mi líbilo, jak svou roli pojal. V celém filmu totiž pronese asi jednu větu, jinak všechno utáhne výrazovými prostředky, v nichž dokonale využívá onemocnění štítné žlázy a jeho bulvy vyvalené Bazedovovou nemocí ..no to je vskutku herecký koncert. Pan vajíčko vám názorně předvede, jak to dopadá, když odfláknete nastudování příručky pro samouky „Začínáme s chirurgií“. No kupříkladu ta začátečnická chyba, kdy místo anestezie používá pajsr vás jistě donutí nostalgicky zavzpomínat na mnohem humánnější přístup dr.Heitra z jedničky.... narozdíl od něj taky většinu chirurgického náčiní vyštrachá v kuchyni nebo garáži, podle toho pak ty „řezy“ taky vypadají. Takže je to celé opravdu pikantní a vy budete v duchu blahořečit tvůrcům za to, že to celé vyvedli jen černobíle. No články stonožky si užijou své, místama už možná měly zasáhnout herecké odbory!! některým scénám v závěru filmu už se ani nedá říkat „fekální humor“, prostě se zde naplno proflákne, že režisér Tom Six může směle kandidovat na koprofága roku (volný překlad: požírač hoven ). Jinak závěr mě dokonale dorazil, takže pokud režiséra ještě před natočením trojky nezavřou do ústavu, budu se opět těšit na pokračování:) ()

Pítrs85

Pokud se dala v prvním díle vyzdvihnout alespoň ta postava novodobého Mengeleho, dvojka už je jen snůškou trapáren, nechuťáren a debility. Žaludek se mi nezdvihal, to se mi spíš zdvihá při filmech typu Martyrs (mučení ženských a tak), spíš mi bylo trapně, že se dívám na tenhle... no film je v tomto případě hodně nadnesený výraz. A ne, tím, že film natočíte černobíle, z něj umělecké dílo neuděláte. Six je očividně takovej Láďa Hruška filmu... A já přemýšlím, proč že jsem to vlastně nehodil do odpadu... ()

SOLOM.

V roce 2009 natočil holandský režisér Six svůj vůbec první film, který český divák může znát pod neoficiálním názvem Lidská stonožka. Jeho prvotina získala několik zajímavých ocenění, ale v několika státech si vysloužila opovržení a velkou kritiku. I tak si získal řadu fanoušků, kteří jeho snímek považují za geniální zvrhlost. Najde se však i dost takových, jenž ho zavrhují. Já patřím do první skupiny a tohohle chlapíka svým způsobem prostě „miluji“. Proto jsem byl nevýslovně potěšen, když byla letos konečně natočeno další pokračování. A byl jsem zklamán? To v žádném případě! Six má vážně neuvěřitelný instinkt při výběru herce/hlavní postavy. Dieter Laser byl svou visáží skutečně „odpudivý“ a Harvey za ním rozhodně nezaostává v ničem. Tenhle tlustý chlapík vypadá, že by ani mouše neublížil, ale svou roli zvládl naprosto geniálně až mi z něho sem tam lezl mráz po zádech. Zatímco jednička se drží ještě jakžtakž v rámci přijatelnosti a i přes bizardní ztvárnění – propojení tří lidských článků – snažila se totiž zabodovat především po psychické stránce, tak jeho pokračovatel tvrdě zaútočil na divákův žaludek a to v enormním rozsahu. Rovnou můžete zapomenout na nějakou propracovanou zápletku a sbližování se s jednotlivými postavami, které přece mají nějakou minulost! Předchozí díl se totiž snažil divákům vcítit do trápení všech tří postav a krok za krokem nás provést celým procesem jejich propojení. Zde se prvního kroku nedočkáme vůbec a toho druhého jen z části. Pokud se vám však zdála jednička nechutná a za rámcem snesitelnosti, tak zde vám doporučuji si připravit rovnou kýbl na blití (pro slabší jedince). Výhodou je, že se tady moc nemluví, takže ani k tomu nepotřebujete moc titulky. Pohodlně se tedy usaďte a nechce se unášet směsicí násilí, krve, nechutností a lidských výkalů…Human Centipede II určitě nebude patřit mezi kousky, které bych si pouštěl se svou přítelkyní pro zpříjemnění sobotního večera. Nicméně musím uznat jako fanda této série, že v mých očích dvojka svému předchůdci rozhodně ostudu neudělala a v něčem jej i předčila. Určitě tedy co se nechutnosti týká. Oba filmy mě okouzlili zcela něčím jiným a jak už to tak vypadá, tak je budu mít rád naprosto stejně. ()

Xeelee

[FOD 2015] První díl byl absolutně nelogickej a emocionálně nefungující nízkorozpočtovej snímek. Nahoru ho táhl jen nápad stonožky, postava doktora a závěr filmu. Řemeslně nic moc. V pokračování Six spojit výbornou řemeslnou práci, atmosférický psycho drama (v hlavní roli úžasně hrající psychopat) s nechutnostmi a brutalitou velmi naturalistickýho ražení. Film se formálně odehrává v realitě, kde se Martin inspiruje prvním dílem, ale celej film má v kontrastu k tomu velmi surreálnej nádech, ať už jde o kameru, černobílý ztvárnění, to, že Martin ve filmu neřekne snad ani slovo, neexistuje tam nic jako policie nebo náhodní kolemjdoucí… Celé je to takové snové, mimo realitu. Atmosféru pak dokresluje ambientní hluk místo hudby. Prostě sem si držel od toho, co se v poslední třetině filmu odehrávalo, odstup. A pak přišla poslední scéna, která mě nepřekvapila, ale dodala celému vyznění snímku na působivosti. BTW kam se hrabe klystýr dravou stonožkou na znásilňování tatínkem v dětství… :-) EDIT: Po dvou letech od prvního shlédnutí byla projekce na velkém plátně velmi silným zážitkem. Obdrženého pytlíku na zvracení jsem ale přeci jen nevyužil. ()

prochyy odpad!

Dlouho jsem neviděl něco tak nechutného. Jestliže chcete zhubnout a nemít chuť k jídlu dva dny, tak tento film je pro vás. ()

ARI50

Bože takhle to všechno skr... jednička vyzerala jako nějaký nový námět na horor prostě o pokusu a dvojka je tak odporná fekální já nwm co prostě hnus nechápu co jim při natáčení se honilo hlavou ale tady tohle je proste katastrofa a ještě k tomu černobílá. ()