Ninja Factor

(relácia)
  • Česko Ninja Faktor (viac)
Súťažný / Športový
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiálny text distribútora)

Rediik

Japonci a ty jejich nápady. Přes podivná individua, která skončí hned na začátku, až po ostřílené soutěžící, kteří na vítězství dřou už hezkých pár let( Makoto Nagano aj.) a dostanou se až do finále. Tahle soutěž rozhodně není jenom o ztrapnění, ale soutěžící se tu pěkně nadřou a bez fyzické kondice nemají šanci. Dobrá porce zábavy + kecy komentátora :) ()

Slam7

To je něco! Ty lidi jsou neskutečný, ale hlavně jsou tak skromný, prostě japonci no! Zajímavý je, jak se dráha za ty roky změnila, vážně téměř k nepoznání a myslim si, že teď nasadit tu první dráhu, tak je minimálně v každym turnaji tak 5 vítězů!!! Tahleta poslední je fakt "skoro" nepřekonatelná, hlavně třetí úsek, to je fakt zlo! Makoto Nagano, Šinži Kobajaši, Tošihiro Takeda, Šingo Jamamoto, Judži Urušihara, Katsumi Jamada, Hitoši Kano atd...všichni neskutečný frajeři... ()

dawe3

Zábavné. Dokážu na to koukat hodinu v kuse. Samozřejmě dominují první kola, kdy startuje spousta nemehel a exibicionistů - pan Opice, pan Narcis atd. ()

Bruce_cz

Je to super, s přítelkyní fandíme od začátku až do konce, u těch několika hňupů se vždy hlasitě směji, u těch nejlepších tajím dech čeho je lidské tělo schopné. ()

Mozenrat

I když je to vlastně pořád na jedno brdo, jen s drobnými obměnami překážek, to japonské dětské nadšení pro hru je opravdu hodně chytlavé a zábavné. Soutěž, která z anonymních soutěžících dokáže vypíchávat "hrdiny" zkoušející znovu a znovu zdolat horu. ()

Janie.

Na Ninja faktoru mě napřed zaujaly výstřednosti a pády některých účastníků, které mě připoutaly k obrazovce na dobu, která stačila, abych si uvědomila, že tahle soutěž je úplně o něčem jiném. Na Sasuke mám ráda hlavně to, s jakou bojovností a odhodláním se elitní soutěžící, které si člověk po nějaké době snadno zapamatuje a oblíbí, pouštějí do překážek, které se většině světa zdají být nepřemožitelné. Právě to přeměňování zdálivě nemožného v realitu dělá z tohohle pořadu můj oblíbený, který mě vždycky přitáhne k obrazovce a u kterého se nikdy nenudím. Klobouk dolů před Makotem Naganem, jehož vítězství považuju za nejlepší moment celé téhle čtrnáctileté záležitosti, i před ostatními AllStars, z nichž bych chtěla vyzvednout své další oblíbence - vždycky usměvavého hasiče Toshihira Takedu, na první pohled nenápadného úředníka Bunpeie Shiratoriho, vytrvalého majitele čerpací stanice Shinga Yamamotu a taky Shinjiho Kobayashiho, který už sice nesoutěží, ale přesto byl podle mě jeden z nejlepších. Těším se na další turnaje a doufám, že jich bude co nejvíc. ()

Bornd

Ninja faktor rozhodně vyhrává oproti dalších podobných seriálech jako wipeout a Takeshiho Hrad. První kolo je většinou zábavné a někdy až nudné, ale v dalších kolech přestává legrace a začíná náročný fyzický boj s překážkama, který vymyslí jenom Japonci a hezki se na to dívá. ()

retrix

Řekl bych národní japonská soutěž, pro kterou mnozí obětovali povolání, osobní život a soukromí. Rybář Makoto Nagano, hasič Takeda, prodavač bot Bumpei, pan Chobotnice a spousta další známých či neznámých osobností se snaží překonat tuto dráhu a vždy, když tuto soutěž vidím, říkám si, něco podobného by to chtělo i u nás, co nadchne a zaujme po sportovní stránce širokou veřejnost na dlouhá léta. V Japonsku je účast v této soutěži Sasuke 2 x za rok přímo prestižní záležitostí. ()

sergiokish

Když nemáte totálně co dělat tak je to perfektní seriál na pobavení jinak je to oničem,lidi tam chdí jen ze srandy a je tam málo tich co to berou vážně. ()

YukiKaze

Všichni, kdo do toho jdou mají můj obdiv. Tento rok Urushihara Yuji udělal něco, co ani Nagano Makoto s nejsilnějsím hasičem Japonska (Toshihiro Takeda) nedokázali. Vyhrál podruhé!! Nový Sasuke povstal... A musím sepřiznat, že jsem viděla všech 27. ročníků a je zajímavé vidět, jak se překážky mění a stěžují. ()