Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

Heroine

I když jsem se musela pekelně moc snažit, aby mi nic neuniklo, abych se vyznala ve všech postavách a retrospektivách, nakonec to byl přeci jenom zajímavý film. Nejsem fanda do špionážních zápletek, navíc ještě z minulosti, ve které se tak moc dobře nevyznám, a taky tak plné takových decentně (ne)vysvětlovaných detailů. Myslím že hlavní klad celého filmu je mimořádné obsazení, které mu dodává na váze, a zároveň i pomáhá orientovat se v postavách. Gary Oldman je tradičně dobrý, ale tady byl v jedné ze svých nejlepších rolí Mark Strong. ()

sadlokan

Lehce zmaten tímto dokonalým špionážním retrem.Až posléze mi došlo že se do britské tajné služby infiltrovali též francouzi pomocí"Fantomasova"citroenu.Přátelé,do toho by přece gentleman normálně nevlez. ()

GOREGASM

Extrémně pomalý snímek s chladně nekompromisním, či nekompromisně chladným (u mě za a) přístupem k divákovi. Pokud ovšem patříte mezi trpělivé jedince, mezi něž se řadí také autor textu, užijete si tuto spletitou pavučinu špiónských eskapád na výbornou. Jsem neskutečně rád, jak pravidelně začínají úspěšní (byť třeba jen jedním filmem) evropští režiséři dostávat pod své kreativní prsty scénáře podobných kvalit. Alfredson se v tomto případě ocitl ke všemu ve snové castingové ruletě, která dala jeho režisérským kvalitám křídla a jeho dobově stylovým obrazovým kompozicím se obtížně cokoliv vytýká. Tady jedna projekce rozhodně nestačí. 90% ()

BOURQUE

Nevyužitý potenciál hereckých velikánov, nie vždy logický strih a nevyrovnané (skoro „uspávací“ ) tempo. Škoda! Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

fr3ak

Film, který budu chopen plně docenit asi až po druhé projekci. Režijně znamenité a herecky brilantní (ještě aby ne při takové sestavě). Zápletka i její (uvěřitelné) rozuzlení také bez chyb. Jen musím přiznat že jména a některé důležité detaily mi díky jejich počtu a hustotě dost komplikovaly zážitek, což mi bránilo si film plně vychutnat. Pokud máte rádi špionážní Thrillery ve kterých se víc mluví než střílí, tak jste na správné adrese, ale pokud chcete svižnou podívanou, ruce pryč. ()

Raziel_cz

Výborná adaptace příliš sofistikované předlohy, aby se celá vešla do pouhých dvou hodin. Přesto ty úlevy jsou zvládnuté důstojně, všechny podzápletky patřičně utažené, a pokud jste nečetli román, nebudete nic postrádat. Snad jen Prideauxovo působení v Oxfordu by si zasloužilo trochu rozvést. I tak jde ale o obsáhlý a inteligentní film, u něhož vážně musíte dávat pozor, abyste se orientovali v zápletce a postavách. Stylisticky a herecky naprostá bomba. Je to chladné a odtažité, stejně jako kniha, a o to víc pak zasáhnou emocionální okamžiky podpořené skvělou hudbou. Elegantní Gary Oldman sice nenaplňuje le Carrého představu malého obtloustlého chlapíka v nepadnoucím obleku, ale jeho minimalistické herectví je radost a zdatně mu přizvukuje plejáda britsko-irských džentlmenů. Zamrzí snad jenom přesun stěžejní mise z Československa do Maďarska. IMHO jeden z nejlepších špionážních filmů. ()

anatheman

Dle mého názoru těžká nuda, byť po technické stránce výborně ztvárněná. Jedna hvězdička za herce, ta druhá za Van Hoytemovu kameru. Aber nie wieder! ()

RedDuck

Naprosto precizní záležitost se skvělými herci, stylově zobrazený sedmdesátky a chladný stroj informačních služeb MI6. A výborné drama, kde stojí za to si všímat detailů. Předlohu jsem nečetl, seriál neviděl. Asi to budu muset napravit. ()

Hulk Hogan

Nádhera! Zas jednou velice povedenej špionážní film od kterýho se mi dostalo přeně to, co jsem očekával. Přesto chápu, že se někomu nemusel až tolik líbit. Děj je chvílemi možná nepřehledný a i já sám jsem se v tom někdy trochu ztrácel. To ale koneckonců k filmům tohohle typu patří. A jako nudný bych tenhle film rozhodně neoznačil. Možná nebyl tak akcí nabitý jako kdyby to točili Američani, ale i v tom tkví jeho kouzlo. O to víc si lze vychutnant herecké umění všech akterů. Právě v obsazení hlavních postav (nejen hlavních) spočívá asi hlavní triumf filmu. Já osobně mám britskou hereckou školu ve velké oblibě a tahle plejáda v čele s Oldmanem a dalšími (zejména Strong a Cumberbatch) v jednom filmu je skutečně takřka splněným snem. Vzhledem k povaze a pro někoho možná i složitosti příběhu doporučuju shlédnout i vícekrát. ()

Willy Wonka

Jeden musí z kola ven je divácky náročný film. Výborné herecké obsazení v čele se skvělým Gary Oldmanem. Vynikající atmosféra, která výtečně vystihuje dobu studené války. Detaily jako je jízda autem natočená postaru ve studiu před filmovým plátnem moc potěší, zákonitě se dostavuje pocit nostalgie. ()

hulinsky

Film je sam o sobe natoceny hodne kvalitne, minimalne ctyrhvezdickove, ovsem sobe jakozto divakovi davam odpad, protoze svoji ulohu jsem podcenil, sel se divat s latkou blize neseznamen, a proto na mne film pusobil chaoticky a neprehledne, v neposledni rade take ponekud zdlouhave. Pristoupit k tomu lepe, verim, ze by hodnoceni bylo vyssi. Zatim tedy ***. ()

darkreider

Žiaľ, aj ja sa musím radiť do skupiny ľudí, ktorých tento film vo veľkej časti nudí. A je to iba jednou jedinou vecou, rozprávaním príbehu. Keď zložitý dej prerozprávate neprehľadne s využitím flashbackov, ktoré sa väčšinovo nedajú odlíšiť od prítomnosti, tak tento príbeh nebude dávať veľa ľuďom zmysel a tým rapídne opadne ich záujem. Ak sa odhodlám na druhú projekciu, tak možno s iným rozpoložením a svieži, budem všímavý aj na tie jemné detaily, ktoré mi poodhalia bližšie súvislosti. ()

Vorima

Výborné drama! Je to přesně ten typ filmu, který má pomalejší tempo, ale přesto určitou jiskru, která se v dnešní době zas tak často nevidí. Oldman je skvělý a ostatní ho svými výkony výborně doplňují. Soundtrack slušný, ale ničím nevyniká. ()

Kingjiri

Už než jsem TTSS zkouknul, mi bylo jasný, že mě moc bavit nebude. Mám ale takovej pocit, že získá nějakýho Oscara, tak jsem chtěl být aspoň v obraze, pokud se tak stane. Je to fakt ve špionskym stylu - celou dobu nevíte skoro vůbec nic, děj je hodně nenápadnej a místo přímočarý akce se buď kecá nebo špehuje. Asi po prvních pěti minutách jsem se už začal v příběhu ztrácet, takže jsem byl vlastně ten, kdo šel nakonec z kola ven. Aspoň, že jsem moh celou dobu nasávat povedeně zpracovanou dobovou atmosféru (výprava, kostýmy, auta apod.) a nebýt znuděnej hereckýma výkonama, jinak by to byla totální ztráta času. ()

PEZ

Kvalitny spionazny oldschool film. Oldschool nielen kvoli Gary Oldmanovi. Oldschool do poslednej stipky. Pre niekoho nudny. Pre ineho precizny. U mna so skvelou atmosferou, napatim a paradnym hereckym ensemblom, ktoremu kraluje spominany Gary Oldman. Toho Oscara by som mu doprial (nakoniec ostalo pri 3 nominaciach - za vykon Garyho Oldmana, scenar a hudbu). Skoda, ze tato spionazna lahodka nemala trosku silnejsi zaver. UPDATE 23.12.2013: Druhe pozretie ma bavilo snad este viac, predsalen som sa lahsie orientoval v zaplave postav a mien. Uzasne skladacka, pomaly odmotavana, no napinava a do detailu premyslena. Skvely kus, Smiley najlepsi. Uz nech je tu pokracovanie - Smiley's People. ()

Torgal

Voči forme tohto filmu nemôžem povedať krivého slova - z filmárskeho hľadiska je dokonalý. Ale je aj tak strašne neosobný a emocionálne vyprázdnený (čo bol ale iste režisérov zámer), že ma neoslovil a nedokázal zaujať počas celej svojej dĺžky. A čo z toho že má geniálne herecké obsadenie, keď každá z postáv dostane minimum priestoru? Práve kvôli množstvu postáv som ma problém orientovať sa v komplikovanom deji, čo výslednému dojmu tiež nepridalo. Napriek všetkému tomuto som chcel ísť s hodnotením vyššie, lebo je to naozaj výborne natočené aj zahrané, ale nemôžem. 7-/10 PS: Garymu Oldmanovi by som toho Oskara doprial, ale nie za tento film, takéto minimalistické herectvo dvakrát nemusím. ()

Charlie84

Po všech stránkách precizní, castingově přesné a herecky dokonalé...škoda jen, že to není seriál...nebo aspoň minisérie...v dané stopáži, která je i tak úctyhodných 127 minut, totiž za stávajícího počtu postav hlavním protagonistům nezbývá, než si smyslně koukat do očí, zad nebo do dáli a občas zadeklamovat monologem. Kdyby totiž měly vést rozhovory a nedej bože ještě budovat nějaké vzájemné vztahy, potřebujeme minimálně další dva díly. Takže komu nevadí, že si musí charaktery a z toho plynoucí rozuzlení domyslet, nechť si klidně přihodí hvězdičku. Kdo by naopak po dokoukání uvítal stručné několikastránkové shrnutí kdo, proč, s kým, proti komu a jak,může si jednu odečíst. Patřím do druhé kategorie, ale včela v autě mi nedovolí jít níž. A také fakt, že jsem se, na rozdíl od většiny kritizujících, nenudil. Ani chvilku. ()

kersten

Neviem čím to bolo, ale akosi som sa nemohla dostať do deja. Film mi nemal čo ponúknuť, bol nudný. Jedine na Colina sa dalo pozerať, ale bohužiaľ nemohol v plnom ukázať svoj talent, kedže sa ukázal len zriedkavo. Hodnotím negatívne, vôbec ma nezaujal. ()

DAPDO

Mám rád špionážní filmy. Po přečtení obsazení jsem se na tohle dílko moc těšil, ale bylo to pro mě hrozné zklamání. Šíleně jsem se nudil, ztrácel jsem se v ději od začátku filmu a navíc mi jaksi unikla pointa. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)