Päste zo železa

• Česko Pěsti ze železa (viac)

V odľahlej dedinke kdesi pánubohu za chrbtom v Číne 19. storočia prinútia súperiace klany tajomného cudzinca (RZA), obdareného mimoriadnym kováčskym talentom, ukuť im špeciálne zbrane, akých inde na svete niet. Keď sa jedného dňa v ich dedinke objaví legendárny Jack Knife (Russell Crowe), konflikt znepriatelených gangov, v ktorom majú čo povedať aj vplyvná kurtizána Madame Blossom (Lucy Liu) a jej neviestky, sa nebezpečne vyhrotí vďaka hriešne veľkej zásielke zlata, ktorú chce získať... Asi úplne každý! Mladému kováčovi neostáva nič iné, len siahnuť až na dno svojich možností i fantázie a uzavrieť pár naozaj nečakaných spojenectiev, aby zachránil svoj biedny život i životy nevinných dedinčanov pred vražednou presilou! (TV Markíza)

ludovit14

VO FILME:Pěsti ze železa,netreba hľadať žiadnu pointu alebo logiku-jednoducho si film treba užiť a vychutnať si veľké množstvo akčných scén,resp.bojové umenie,sú tu aj veľmi pekne spomalené zábery,šišky,halušky,krémeše z každého niečo.Je to taký veľký úlet,ktorý občas nezaškodí vidieť.Takto podobnú paródiu(ktorá,ale nie je na škodu) som zažil aj v Thajskom filme z roku 2004: Zrozen k boji,len stým rozdielom,že tento film nebol FANTASY(Sci-FY). Taká milá oddychovka,ktorá zaujme svojou akčnosťou.HOD:60%.Potešia aj sympatické výkony známých tvári. Škoda,že niektoré akcie sú dosť chaotické.PS:plusom je aj,že film je natočený za prijateľný rozp.$15miliónov. ()

MiniRecenze

Už když se podíváte na poster,tak Vám něco říka,že se nejedná o inteligentní podívanou.Film se totiž odehrává v dobách kdy čínští bojovníci kung-fu se udrželi ve vzduchu a letali alespoň 30 vteřin...Jo,přesně tak i přes slavnější osobnosti ,které se ve filmu objeví,poznáte,že máte co do činění s podprůměrnou béčkovou capinou,která nemá vlastně ani hlavu a ani tu patu.Setkáme se zde i s fantasy prvkem,který se snaží filmu dát nový nádech,ale nepodaří se.Snímku neprospěje ani krvavý efekt,který je příjemným osvěžením,ale časem začne slábnout a vy tak z digitální krve poznáte kečup.Celé herecké a produkční osazenstvo se potřebovalo zřejmě vyblbnout ,protože se jedná o : VÝPLACH!!! ()

Benjo

Nebýt Russela a Lucy Liu stálo by to za prd. RZA neumí hrát vůbec a celkově to je samozřejmě strašná blbost, ale to jsem čekal :) ()

Goumen

Jediné, co se mi na tom filmu líbilo byly asiatky v bordelu, kde se velká část filmu odehrávala. Jinak je to hrozná ptákovina. Šílené postavy, jako např.Batista, jehož tělo se při nárazu mění v mosaz. Souboje a zbraně taky přehnaně ujeté, že jsem několikrát uvažoval o vypnutí tv ()

Raziel811 odpad!

Nejspíš to měla být pocta od fanouška asijských filmů (RZA), ale výsledek je opravdu katastrofální. Opravdu nechápu, jak se k tomuto snímku mohlo upsat tolik známých herců včetně Crowa. Každopádně, choreografie bojových scén je chaos, zbraně působí plastově vzhledem i váhou, režie nezajímavá a příběh milionkrát viděný. Bylo to útrpných 95 minut. ()

Mukade

pathetic, ale dalo sa , ako tak, niečo bolo za 4* dokonca až 5 niečo za 2 či 1. priemer 3..............update 2015 (po zhliadnutí dvojky) - 4* :) ()

Tomulka

Slušná podívaná ve stylu starých kung fu filmů. Bohůžel má film na to jak má malou stopáž příliž mnoho hluchých míst. A nástup smrtících pěstí byl dost pozdě a velmi divně pojat. Jeho boj pak byl slušný, ale velmi krátký. ()

Pavlo

Chcelo sa to podobať najlepším ázijským akčným filmom a mať dej a postavy obohatené americkým heroizmom, „originálnym“ príbehom s čiernym kováčom v Číne (WTF) a cool hláškami. Vzišlo z toho dielo, v ktorom nič nesedí, v ktorom nie je nič zapamätihodné, a v ktorom nie je ani jediná akčná scéna státia za pozornosť. Nuda, častá demencia a slabá zábava spôsobí len šokovanosť, že takéto dielo vzniklo a že si tam zahrali i známi herci. Zjavne sú ako opičky a za peniaze budú hrať v hocičom. ()

DEADek

I bych dal 4*, ale zkazil to RZA jakožto plně nevhodná postava a dost mi nesedí, povětšinu filmu, hudba. Jinak se na to dalo dobře koukat. Lucy Liu supr, Russell Crowe dostal konečně správnou roli :-) a postava Bautisty nemá chybu! ()

Paokara

polostupidní-pologeniální akční nářez,celkem to ušlo,nejlíp zahrál Russell to je bez debat..role RZA ůplně k ničemu,prostě neumí!!55% ()

bSaR

Pěkně obsazená variace na Mortal Kombat... Je to taková ptákovina, ale mrknout se na to z nudy vyplatí, obzvláště máte-li rádi někoho z hereckého zastoupení. ()

Alboin

Rza si splnil sen. Úžasná zmes vecí, ktoré má rád spojená do jedného podľa mňa veľmi podareného filmu. Detaily čo obsahuje tento návrat ku Kung Fu filmom z 80tych rokov mi vyvolávali počas celého pozerania úsmev. Ale nebudem tu predpojaté publikum nimi zaťažovať.(Kto pozná veci ohľadom Wu Tang klanu, filmového žánru a režiséra bude nadšený.) Podľa mňa skvelý film od najinteligentnejšieho rapera na svete s hudbou od asi najlepšej kru akú hiphopový svet poznal. ()