Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Blue.Shark

Zklamání...bohužel. Z nějakého důvodu se Kick-Ass 2 nemohl pořádně rozjet. Akční scény byly zdařilé - nebyly vidět provazy, skvěle se na to koukalo, ale chybělo v tom jakési charizma. V příběhu lze také najít světlé chvilky (Jim Carrey byl perfektní), kupu nadsázky a Rkový humor, ale paradoxně to nestačí, přestože první díl byl složený z úplně stejných ingrediencí. Problém bych viděl v Motherfuckerovi, který jednoduše nebyl uvěřitelný záporák a také v přímočarém motivu pomsty, který v tomhle případě těžce nedostačuje. A pokud bych měl porovnat akční scény z obou filmů, v tomhle díle jim jednoduše chybí délka, uvěřitelné "bojové umění" a ze všeho nejvíc Hit Girl, která by svými kousky nepochybně utáhla celý film...jenomže ono se těžko tahá, když není na scéně. Třetí díl údajně bude, a já upřímně doufám, že se jej ujme Vaughn. A také upřímně doufám, že za snížení kvality může změna režiséra. ()

majo_svk

Kick Ass 2 nie je zďaleka tak štýlový, zábavný, nadhladový, výnimočný a gradujúci ako prvý film. Postavy a príbeh získali vážnejší tón. Brutalita a akcia dostala väčší priestor. Stále je tu však dosť hlášok, vtipu a nápadov. Akčno-brutálno-zábavné scény striedajú dramaticko-emotívne prechody, ktoré vyznievajú zvláštne a nič vo vás nezanechajú. Chýbajú tu výrazné osoby, ktoré jednotku tak ťahali a gradovali príbeh. Je to pokračovanie, ktoré pokrivkáva, ale stále patrí medzi to lepšie, nepokazí náladu, zabaví, neurazí a neunudí. ()

Martinius

rovnako skvele ako jednotka aj napriek tomu, ze za reziserskou klapkou nestal matthew vaugn. film nezostal v tieni jednotky a udrzal si pocas celeho deja stabilnu uroven - ci uz hlasok, gagov, zvratov. a to bez toho, aby sa zbytocne pritiahol za vlasy. je to jedna velka recesia, parodia a sebaparodia na hrane cynizmu. ()

Kerbello

Musím se přiznat, že závětečnou bitvu "hrdinů" jsem si musel pustit dvakrát, přestože si pořád myslím že banda "american people" by proti hrdlořezům z gangů neměla sebemenší šanci - bylo to prostě žrádlo. V místech akce a sarapatiček je vůbec film dotažený do mrtě a snad i lepší než jednička, příběh je ale dost urousaný a nudný. Jak je prokletím dvojek superhrdinských filmů, prožíváme krizi identity a protože máme víc hrdinů, máme i více krizí. A do toho ty děsné dojemné, povzbudivé a vůbec americké kecy. Ano, jsem proti americkému pozitivnímu způsobu vyprávění. I tak si ale myslím, že byl film natočený dobře a vlastně mě dokopal k tomu, sehnat si komiks, jen prostě byl slabší než jednička a to je přes ten potenciál celkem škoda. ()

Antaeus

Prvotný nával originality obsiahnutý v jedničke tu už síce mierne vyprchal, stále sa však jedná o mimoriadne zábavné dielko. Vynechať zopár zbytočných scén (napríklad tie s "blitkobuškom". Nie som fanúšik podobného humoru), trošku skrátiť a plnka by bola istá. Každopádne som sa bavil. Jednak na filme samotnom a jednak na neskutočne fťypnom českom preklade výrazov ako "blitkobušek", "noční rajda" či plukovník "pravdoláska". Žeriem, keď vo filme odznejú doslovné preklady názvov stupídnych už v origináli. Dodáva to dialógom zaujímavý punc.. povedzme.. "zábavnosti" navyše. ()

Hepy13

Nejlepší jsou ty nicky jako...Noční Rajda, Hmyzí Muž, Matička Rus, a nebo borec v ženskym sado-maso kostýmu si dá přezdívku Vyjebávač. Stejně tak jako v jedničce se jde na to pěkne od podlahy. A útok na vaši bránici nemá konce tak jako brutalita. Už se nejede uplně single, a začíná se ''Teamovat'' na způsob Avengers nebo Ligy Spravedlivých. Ovšem nejsilnější postavou je stejně jako v prvním díle Zabijačka. Na jedničku to samozřejmě nemá, protože tam šlo právě o ten nápad a originalitu, ale i tak je to zase pořádnej Nářez! ()

waits

Oho, čekal jsem tuto dvojku daleko horší! Jediné, co mi zcela nesedělo bylo takové zvláštní těkání v akčních prvcích od , brutálně syrových nekomediálních scén (dvakrát vězení) po vyloženě odlehčené (akce v autě), popřípadě mixu obou (Colonel vs Red Mist). Chloe ovšem opět ke koukání, Aaron mužnější a skvěle napadnuté hudební motivy (Prodigy Stand up a Hit-Girls Farewell neboli v prvnim dile Flying Home) tam , kde mají být - na začátku i na konci. ()

Lilloos

Na rozdíl do prvního dílu, který schytal své hodnocení z jiných důvodů, dvojka si pouhou jednu hvězdičku zaslouží. Stále je to nechutné a ubohé, už ale ne tak negativně šokující (snad že Chloë přeci jen trochu vyrostla, a nebo mi jen otrnulo?). Pokračování ale postrádá veškeré filmařské kvality přítomné v originále (kam se poděl příběh a občasný ucházející vtip?), film stojí za prd. Označení odpad si však nechávám pro výjimečné kousky, tahle nudná volovina si ani to nezaslouží. ()

kamil.i

Keď sa Jim Carrey ospravedlňoval za tento film, mal vo všetkom pravdu. Kým prvý Kick-Ass viac-menej neškodne oslavoval "nerd-ovské" nadšenie pre komiksy, až mierne parodoval komiksovú kultúru, jeho pokračovanie bezprecedentne glorifikuje násilie a každý "druhý plán" tu zlyháva. A to si nezaslúži nič iné, len kritiku. Navyše lúzerskej polohe uhladeného a namakaného macho Aarona Taylor-Johnsona už nemôže nikto uveriť. ()

KosiR_ksr

Váhal jsem na okamžik, zda zvolit tří nebo čtyřhvězdičkové hodnocení, ale seznal jsem, že to pro mne byl "sedmdesátiprocentní" film. Dvojku tedy stále považuji za docela nadprůměrný filmový zážitek, ale zdaleka nedosahuje kvalit jedničky. Nejvíce mi vadila nevyváženost - v jednu chvíli se na vás valí záplava laciných fórů a gagů nebo litry zvratků a sraček (kam se na Kick-Ass 2 hrabou mnohé soudobé teenagerovské komedie) a minutu potom se snaží působit vážným dojmem. ()

sNeDy

Kéž by všechny druhé díly dopadaly takhle. Wow efekt jedničky se sice nedosahuje, ale pořád jde o dostatečně brutální, vulgární a stylovou podívanou, která zaujme a během téměř dvou hodin nudí jen občas - ve chvíli, kdy se KA-2 pustí do existencionálních úvah a na půdu fekální komedie. Naštěstí zůstaly komentáře současné kultury (kluci z youtube musí tvůrce nesnášet), vyšperkované a brutální fórky a neskutečný over the top přístup k superhrdinům. ()

Platom

První díl byl prvním dílem a velikým překvapením! Druhý díl je rovněž nabušený, akční, dramatický, místy komediální, praštěný a pro mě osobně jen o malou píď méně zábavnější, než jeho předchůdce. Slečna Moretz je výborná herečka, gymnastka a s vyšším věkem je její postavě věnováno více času, což je moc dobře, jelikož se jedná o postavu zajímavou. Role Jima Carrey potěšila a upřímně rád(SPOILER), že Wadlow měl odvahu na to, aby ho po tak krátkém čase, jež strávil na plátně, nemilosrdně vyškrtl z dalšího dění.(KONEC SPOILERU) Taylor Johnson opět předvedl kvalitní výkon + postavu, na které od prvního dílu zapracoval, což ve filmu působilo jako výsledek tvrdého tréninku s Mindy. Když to všechno shrnu, bavil jsem se a určitě bych rád třetí díl - jen se obávám jeho výsledku, pokud nějaký bude. ()

EvilMari

No.. žádnej zázrak. Na to, jací jsou to pošuci, tam bylo na můj vkus až moc mrtvol. Ne, že bych se nedokázala srovnat s násilím, nebo nechápala, že "je to jenom film"... I film by měl mít nastavený hranice co ještě je ok a co už ne a v tomhle pro mě nebyly dost dobře vymezený. Asi to neumím správně popsat, ale takovýmu Tarantinovi sežeru každou mrtvolu a i když jich jich je nepočítaně, jejich množství je prostě adekvátní a vůbec mi to nepříjde divný. Kick-Ass 2 tohle nezvládl. (Jednička jo.) Jinak se u toho ale dá pobavit. ()

El-Barto

Už to neni ono. Neni to špatný, události se po jedničce celkem dobře a logicky vyvíjejí. Nepůsobí to ale tak svěže a drze jako jednička, do který Vaughn dokázal nacpat včetně neuvěřitelně zábavný a krvavý akce čtyřikrát tolik emocí. V patnácti bych se u toho možná bavil daleko víc a nebylo by mi trapně u některých fórů (průjem a zvracení?!). Nezdá se mi, že by to bylo cílený na stejný diváky jako minule. A jestli mají v plánu dělat další díl, tak postava Kick-asse se celkem dobře vyvinula, ale bez Hit-Girl to nepůjde. Buď to vůbec a nebo s ní a daleko víc o ní. ()

frolish

Neveril som, ze ma to dokaze vtiahnut tak ako jednotka, ale opat som ostal cumiet s otvorenymi ustami. Tato seria nema chybu a sposob akym dokaze sklbit vaznost a humor nema obdoby. Okamzite chcem trojku. ()

Martyr

Kto by to bol povedal, ze z malej Mindy sa po par rokoch stane sex idol pubertiakov..a neklamme samych seba, aj dospelych. Ustocka uz sice spuli ako keby bola na svoju prvu ohavnu skusenost pripravena ale je vidiet, ze si budeme musiet pockat na 3ku, kde sa otvaraju nove moznosti ako nalozit s dejom a zaujat aj slabsie polovicky, ktore mohli byt sklamane z nedostatku romantickych pasazi. Uplne uprimne, pri troche predstavivosti a odpusteni si comixoveho nadychu Kick-Assu by mohla byt 3ka uplne seriozny akcny film so sexi zabijackou v hlavnej ulohe, ktora ma za seobu sice comixovu minulost a co to si odzila aj s kurvami na strednej skole, ale teraz uz vie ako so svojimi perami a mecom narabat poriadne..nieco ako Kill Bill...no nechajme sa prekvapit. Kazdopadne ma Kick poriadne prekvapil, cakal som vykradackovu traposinu plnu hrdinskej hudby, fraz a imbecilizmu..aaa, mate pravdu, presne tak to aj dopadlo. Ale vobec mi to nevadilo, teda okrem odpornosti a slizskosti mr. MthFckera, ktory nechutnost svojej postavy nehral ale zil. O svoju buducnost sa urcite bat nemusi kedze dementnych narusenych xichtov ako je on je sice vela ale takto z hlavy ma nenapadne niekto, kto by mal ohavnejsi fejs ako tato hnida...fuj. Hnusny..chlap (?) ()

Tred2

Narozdíl od jedničky už to nemá ten cool nádech a stylové provedení. Působí to velmi lacině a samoúčelně. Téma s kterým si Kick-Ass pohrává je ale dost zajímavé na to, aby to aspoň nějaké uspokojení přineslo. Faktem je, že jak Kick-Ass tak Hitgirl jsou zatraceně dobrý postavy. Jenom by to chtělo k nim přistupovat s trošku větším respektem a snahou s nimi pořádně pracovat. ()

Lukin413

Další zbytečný sequel s příliš velkým nových postav, které mnohdy nemají žádné opodstatnění a film by se bez nich obešel (ukázkovým příkladem je Night Bitch) a zbytečně bortí už tak kulhavé tempo filmu. Černohumornou brutalitu prvního dílu, která byla jeho největší devízou, nahradila tuctová PG-13 akce s pár cákanci krve a videoklip jakéhosi boybandu. Chvála bohu alespoň za Jima Curreyho. 50 % ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)