Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

boo-boo

Skoro až "punkový" image jednotky tomu celému svedčal viac. Druhý diel je už akoby len povinná jazda, v ktorej je minimum priestoru na inováciu a opakovanie pôvodných propriet už rovnaký zážitok nerobí. Kde prvý Kick-Ass šokoval, tento len podivne prešľapuje na mieste a fakt, že ťažiskom celého humbuku je dvojka prvotriednych debilov, tomu veľmi nepomáha. Prosím si spin-off s Hit-Girl bez tých stredoškolských slepačích úletov...a vlastne aj bez toho pudingu. ()

dannyd14

Nesiaha to predchodcovi až po päty, ale je to pekne spracované, Kick-ass je konečne v tvrdej škrupine, Hitgirl znovu podala drsný výkon, Jim Carrey, ala Colonel stars and stripes ma milo prekvapil. Jediná výtka je to, že Wadlow dal tomu dosť dramatickú esenciu a tým pádom mi to prišlo, že režisér sám nevie, aký žáner točí. Ale samozrejme, to je len maličkosť a chcem oficiálne oznámenie Kick-ass 3! ()

waeslly

Lepší než jednička to samozřejmě není. Nicméně to není ani o moc horší. Je to hodně zábavný místy trošku hluchý a trošku přestřelený. Asi nejvtipnější je The Motherfucker a nejlíp hraje Chloë Grace Moretz. Českeý překlad udělal taky spousty fórů je totiž tak strašnej až je vtipnej. Jinak perlička jsou Vzpoínky na Tommyho. Když vypráví svuj smutnej příběh a vy se smějete jak debilně jsou oblečený..:D ()

Milda003

Docela jsem se těšil na Jimma Carreyho alias Plukovníka a ten mi celkem předvedl to co jsem od něj očekával, ovšem Kick-Ass a Hit-Girl mne hodně zklamali. A vadilo mi tam pár nedomyšlených věcí, které mně nutili nad nimi pořad přemýšlet a očekávat vyjasnění, které se neukázalo.. ()

RAFT

Tenhle díl je o trochu slabší než jeho předchůdce ,zasmál jsem se , ale ne tak jako v předchodím díle .Kde 1 díl měl měl zábavný děj ,hlášky atd. co mě na tomhle filmu dost naštvalo tak postava jima Carreyho ,čekal jsem že do příběhu bude víc nacpán a ne že jenom chvilku. Režisér to celkem zvádl, ale jak říkám chybí mi tu režisér 1 ,dílu ,určitě by tenhle kousek líp natočil. ()

Hisnuklusi

To byl naprosto luxusní nářez. Vůbec jsem nečekal, že by se knedla Wadlow třeba jen přiblížil kvalitám jedničky a čekal jsem docela propadák. Ale Wadlow k mému vlastnímu údivu o chlup překonal i samotného mistra. Na začátku mi přišlo, že Moretz mírně přehrává, ale to se postupem času spravilo. Nakonec musím uznat, že všichni zahráli velice slušně. A nemyslím si, že by tohle byla o něco větší a nesmyslnější splácanina než jednička. Možná spíš právě naopak. Akčních scén bylo požehnaně a byly občas i mírně epické, dokázal jsem si je perfektně vychutnat se vším všudy. Střih byl občas zběsilejší, ale nebylo to nic, v čem by se nedalo orientovat. Carrey v roli zapáleného dobráka a taky docela mlátičky rozhodně nezklamal, bylo ho tam sice docela málo, ale to se dá pochopit vzhledem k tomu, že o jeho postavě ten film zkrátka tak úplně nebyl a neměl být. Ale Hvězdy a pruhy byl fakt drsný týpek, tahle role mě potěšila hodně. Pro mě osobně tenhle film velké překvapení letošního léta a vedle Muže z oceli a Odpouštějícího Boha je tohle rozhodně další z mega hitů tohoto léta. Plná palba není vůbec žádný problém. A to je o hvězdu víc než dostal můj oblíbený režisér za jedničku. Opravdu se mi tohle zdálo ještě o chlup lepší, dynamičtější, vychytanější. Jednička byla velice dobrá, ale občas mi v ní něco jakoby vázlo. Tady jsem ten problém neměl. Ps: Záporák byl tak neuvěřitelně originální, že jsem něco podobného snad ještě ani nezažil a je to možná zvláštní, ale ten idiotskej kluk mi svým jednáním občas připomněl i Jokera. ()

Zombiepod

Ešte nechutnejšie, prehnanejšie a extrémnejšie ako jednotka, i keď to už nie je ono. Iskru však ani na sekundu nestráca, aj keď úvodná polhodina trošku zmätie. Keď sa to ale všetko rozbehne a padne prvá odseknutá ruka, začne to naberať riadne gule. Dej spadá čím ďalej tým dramatickejšie a napínavejšie, zároveň ale nestráca ani na humore, postavy vykreslí do omnoho väčšej hĺbky a práve dve scény - Chloe na idúcej dodávke a záverečný boj - sú neuveriteľne EPIC!. Takýto film jednoducho musíte milovať. ()

Bezmenny

Na jednotku sa to už nechytalo, bolo tu mnoho okamihov, ktoré mi vyslovene vadili. Bonusom bol Jim. Príbeh vlastne ťahala Hit girl (pričom ten jej skutočný súboj s realitov sveta bol najdramatickejším v celom filme). Kto sa zabavil na jednotke, aspoň čiastočne sa zabaví aj na tejto 2. ()

Shredder

Ked som sa prvykrat dopocul o zmene na reziserskej stolicke a navyse, kto bude onym nahradnikom, dostal som obavy o osud dvojky. Bohuzial sa ukazali ako opravnene. Vizual, hlasky, styl, akcia a vsetko vratane feelingu v druhej casti sa snazi verne napodobnit tu prvu, avsak zalostne to zlyhava. Kick-Ass zozal u divakov taky uspech, pretoze tam kde mal byt epicky bol epicky, tam kde clovek cakal emocie aj emocie vznikali etc., jednoducho vsetko fungovalo tak ako ma fungovat. Kick-Ass 2 nema zly scenar, ci hercov, problem je v tom, ze Wadlow je neschopny rutinersky reziser, ktory zabezpeci, ze natacanie funguje, ale chyba mu kreativita a schopnost vytvorit nieco vynimocne, ktoru vyuzivaju vizionarsky majstri svojho remesla, ako napriklad Matthew Vaughn, ktori s preciznostou svajciarskych hodiniek vypiplaju kazdy moment. Uplnym vysmechom filmarcine je akcna scena na streche dodavky. CGI naposledy takto zle vyzerali v The Mummy Returns a neobstali by ani 20 rokov dozadu, nehovoriac o dnesnej dobe kedy tu mame roznych Avatarov, Avengerov a ine kusky. Finalne skore Kick-Ass 2 : dvakrat tolko akcie (nekvalitnej) a polovica pozitku, ktory poskytla jednotka. ()

Nešpi

Stejně jako u RED je druhý díl slabší, ale to neznamená špatný, velmi silný rozjezd, který nám představí Generála Stars and Stripes a další super charaktery, ovšem dál to už je jenom šílený ... The Motherfucker, Mother Russia atd. Konec ovšem kazí rádoby filosofické řeči o tom jak je těžké být superhrdinou .... za velmi silný rozjezd o hvezdu navíc ()

Nufa

Musím říci, že první díl mě zaujal trochu více. Samozřejmě hlavní roli hraje absence Big Daddyho, který vytvořil spolu s Hit Girl nezapomenutelný zážitek. Dále nám Cindy trochu povyrostla, takže už to není to malé děvčátko, její dětská obratnost jí ale naštěstí zůstala. Díl se ubírá úplně jiným tempem, navíc se mi zdá, že se povaha vtipu od posledního filmu zcela změnila. Jestli jsme se v předchozím díle zasmáli několika vtipným scénám, tentokrát film sází především na parádní hlášky hrdinů, což není zrovna podle mého gusta. Když toto ovšem pominu, šlo celkem o povedené pokračování, které se nemá za co stydět. Akce, napětí a jistá dávka parodie na Batmana tomu rozhodně nechyběla. Film bych hodnotil na 70 %, díky výbornému prvnímu dílu jsem se ale nakonec přiklonil k tomu zaokrouhlit hvězdu směrem nahoru. ()

sWONDER

Obsahovo slabšie, ale inak to je riadny nárez. V podstate je to zlátanina, ktorá ma ale výborne pobavila, vďaka poriadnej porcii brutalitky a dosť vtipným hláškam. Bez problémov pozeratelné viac krát. Kick-Ass, Ass-Kick, Ass-Kicker, Ass Licker. ()

vZeč

Překvapivě v pohodě. Kdyby se to nesnažilo tolik napodobovat styl jedničky (bez její konzistence), bylo by to možná ještě lepší. Jsem přesto rád, že nezůstalo jen u trapných popkulturních narážek a krve, ale dokáže to být slušně napínavý s náběhem na pořádný průser a strach o postavy. Zápletky to rozehrává celkem logicky a zajímavě. Jen je škoda té dramaturgické zmatenosti. Jednička je samozřejmě geniální, tohle je solidní epilog. Herci jsou staří, Carrey je boží. ()

lisa.ginmi

Příliš mi nesedl ani první díl, ale uznávala jsem, že prvky na kterých stavěl - choreografie akčních scén, využití dětské hrdinky, dost zvrhlý humor, zvládal dokonale. Bohužel, všechny tyto silné stránky pokračování chybí. Hlavní hrdinka je sice stále sympatická a zůstává hlavní devizou, bohužel ale tentokrát stojí uprostřed obyčejného příběhu prostoduché pubertální komedie. Sice si už jedničku nepamatuji nijak dokonale, ale nemůžu se zbavit dojmu, že zřejmě snížili rating. Přeci jen mi z ní v hlavě utkvěl pocit čehosi syrového, šokujícího a svým způsobem silného, co opravdu bořilo určitá tabu. U dvojky jsem se zasmála, ale už teď, pár hodin po shlédnutí, jsou mé pocity z ní totálně vyvanulé. Jen vím, že finální souboj Mindy s Matičkou rusí byl (především ve srovnání s jedničkou a Mindiným průchodem "uličkou smrti") příšerně odfláknutý. ()

Basso

Jednotka nastavila pre túto sériu latku dostatočne vysoko, čo však nevadilo, pretože Jeff Wadlow si s dvojkou poradil veľmi dobre a vypustil minimálne rovnako dobrú komédiu. Je naozaj vtipné sledovať tínedžerov ako sa navzájom chňápu a popritom ešte rozdávajú tie ich životné rady. Niektoré hlášký boli však naozaj originálne. Nemyslím si, že Kick-ass spraví v kinách taký rozruch ako vo filme s jeho parťáčkou, ale na zlepšenie nálady postačí. ()

iKosser

Tady se mi chce kdoví proč být kritický...přijde mi to jako jednička víc pro amíky, takže víc levných nadávek, wtf momentů a krve. Hodně krve. Kurňa proč?? Jednička tohle nepotřebovala a byla perfektní..Jako je se na co dívat, Hitgirl trochu, ehm..dospěla, což je potěcha spíš pro to mužské oko, ale tím se ztratila trochu pointa ne? Jako ten příběh s tím dospíváním jsem trochu nepobral, prostě, na co jednička netrpěla, tj. na scénář a nápady, dvojce chybí. A to zabolelo..:( Sem se tak těšil.. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)