Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

BluT

já jsem byl až moc nadšenej po skončení! Fakt mě film upřímně bavil a vůbec jsem nečekal, že se do toho tak vžiju. Jedničku už jsem si tolik nepamatoval, ale jelikož byla hlavně o akci a o hláškách, tak mi stačilo, že jsem znal hlavní postavy. Nejlepší je na filmu asi výběr herců. Všichni jsou skvělí, sympatičtí a hodící se do svých rolí. I dialogy jsou napsaný luxusně, prostě člověk může vypnout a nechat se vtáhnout. Jediná opravdová výtka jde ode mě k přílišnému násilí. A to říkám jako člověk, kterému ve správném filmu nějak zvlášť nevadí a špatně se mu z něj nedělá. Ale sem se to prostě nehodilo. Kdyby něco jen naznačili, tak by asi udělali líp. Nevim jestli se to do budoucna bude ještě stupňovat a za pár let bude i v amerických animácích spousta krve a sexuálních narážek, ale do filmů tohodle typu se to prostě nehodilo. Bojím se, že ve mě Kick-Ass 2 nezanechá nijak hluboký dojem, ale svůj účel (pobavit) splnil na jedničku, takže se přikláním k maximálnímu hodnocení. 85% ()

Mistickzz

Oproti jednotke diametrálny rozdiel. Už to nebola tá zábavná originálna jazda, ale len využívanie úspechu prvého dielu na úkor kvality. ()

serger

Po jedničce hodně velké zklamání, nuda, nic moc překvapivého nebo zajímavého. Ale aspoň pár zábavných scén tam naštěstí bylo. Mother Russia and Motherfucker both on the same team? That doesn't work, Chris. ()

hefoo

Kick-Ass 2 nemôžete porovnávať s jednotkou pretože je o trocha o niečom inom. Jedna bola otom, že každý človek môže byť superhrdinom (ak chce) avšak dvojka mala už trocha vážnejší tón - je pekné byť superhrdinom ale už horšie žiť normálne ako každý človek. Ale dosť bolo teórie. K veci, bolo to premakané nápadmi, bolo to krvavé (krv všade striekala), bolo to zábavné, hlášky jak sa patrí, z Mendy sa stala neskutočná kočka (kto by to povedal, že :) ) Kick-Ass ako vždy stále ešte trocha trkvas ale tréning s holkou, ktorá dokáže zabiť chlapa jeho vlastným prstom urobil svoje :D a ktomu tu máme Reeed Mist alias Mother Fucker! Tak to bola konečná priatelia! A ktomu nabuchaný plukovík ktorého hral Jim Carrey (a hral ho fakt dobre), desiatky superhrdinov a máte všetko čo ste si kedy priali. Dúfam, že potitulková scéna na niečo bola a môžeme sa tešiť (teda dúfam) na ďalší diel! Justice Forever! ()

klukluka

Z nostalgie dávám jednu pecku a nemůžu pochopit, kam se vytratil všechen ten nádhernej esprit perfektní jedničky..? :-( Tu jsem si troufnul pustit i svým dětem, dvojku si snad nepustí, ale odpustí. Servírovaly by se jen vulgarity, obscénnosti, krev, násilí a balast. Kam se poděl humor? U jedničky jsem se smál, že mi tekly slzy. Tady bych nejraději taky nějakou uronil. Ovšem z úplně jiného důvodu. Smutný... ()

Chipsonator

Od druhého dílu jsme nečekal vůbec nic, přeci jen tvůrce prvního nářezového nářezu Vaughn odešel....a víte vy co? Na Vaughna sere pes! Druhý díl servíruje ještě větší porci nářezové eRko zábavy. Všechny příběhové linky ať už ta záporácká, nářezová nebo ta od Mindy fungují skvěle, všechny mě vtáhli a já si je maximálně užíval (především ztracenou Mindy v životě středoškolačky), navíc všem příběhům se daří hrát na vážnou notu bez jakékoliv křeče a za to tleskám. Akční stránka je pak krásně krvavá a akční vyvrchlení nám krásně graduje. Také jsme se dočkali nových magorů v kostýmu, kterým především kraluje Jim Carrey, který si film očividně užíval ať už pak prohlašoval cokoliv. Kick-ass 2 je vybroušenou eRkovou komixovou podívanou, kde funguje téměř všechno na jedničku, jen bych příště vynechal ten fekální humor (ano, to už celkem křečovité bylo), no i když kdo ví jestli jaké příště bude, když se dívám tak na ty tržby....ach jo, dalšího nářeze bych si po tomhle dal s chutí...a víte vy co? Mě by stačila jen zabijačka. 88% PS: Stejně největším frajerem po zabijačce byl Javier! ()

Seti

Bohužel příběhová zajímavost a řemeslná hravost a lehkost jedničky se z pokaračování Kick-Ass vytratila a nebýt Jima Carreye a několika skvělých Mindy momentů, tak se u mě hrdinové z Justice Forever nedoškrábou ani do průměru. Wadlow se sice snaží, ale samotný materiál druhého dílu je prostě slabý a režisérovy pokusy navázat na Vaughna a být stejně "cool" vyznívají násilně a strojeně. Něco sice zachraňuje finální good vs. evil fight ve skladišti, nic to ale nemění na faktu, že na mě z druhého Kick-Assu čišela nevyrovnanost a zároveň taková ta chtivost a podbízivost většiny nepovedených sequelů. ()

honzii

Jasně, že tomu dal verbal plnej počet. Protože tohle je prostě zvrhlost zakamuflovaná jako zábavný veselý akční snímek. Dlouho jsem neviděl film, který si hraje na morální drama o superhrdinech a přitom naprosto glorifikuje násilí. Je vidět, jak daleko jsou už naše hranice zábavy. Nejde ani tak o to, co bylo nebo nebylo vidět na plátně, jde o mentalitu, kterou si film nese v sobě. Vím, že si scénář dělá poměrně slušné alibi a myslí si, jak je nakonec bůhví jak morální, ale film samotný svým pojetím prostě není. Ano, místy jsem se bavil, ale taky mě ten film pěkně urazil. Elegance Marka Stronga a vtipné shazování násilí a zla z jedničky se zde mění v jeho naprostou krvežíznivou posedlost. Postava Chrise - Motherfuckera - je prostě too much. ()

adam9

Tyhle ty syndromy nutnosti druhého dílu nemusím. Komiksově nevím na kolik to je dílů, ale filmově by bohatě postačila jednička. Neříkám, že Kick-Ass 2 není zábavným a dobrým, to chraň bůh, ale už mi to všechno přijde jako zbytečná, ohraná a ničím nepřekvapující nadstavba. ()

MARTIN*I

Jsou filmy, které by prostě nemělý mít pokračování. Ale touha po výdělku některých pánů je asi větší. Pak musí trošku vařit z vody, aby upoutali, přidají trochu více krve a násilí, co bylo vtipné zopakují nebo "vylepší". Výsledkem je pak pouze tuctová záležitost v naprostém stínu původního snímku, bez originality a nápadu. Pár vtipných situací/hlášek (viz. situace ve vězení) mi názor bohužel nezmění. Jiná režie, scénář, kamera a výsledek je znát - naprosto odlišný film s některými stejnými herci.. Velké očekávání -> velk0 yklam8n9. ()

KoRner

Drsná krimi s veľkou dávkou nadsadenia, ktorá však nezabúda ani na postavy. Je to na jednej strane temnejšie, ale aj vtipnejšie než jednotka. Už tam síce nehrá Ennio Morricone, ale stále je to zábava, najmä čo sa týka Matičky Rusi. - Tá teda za tých 50 000 stála! :D ()

iXtr3m3

Je to slabšie ako prvá časť, takže "len" veľmi silné tri hviezdy. Mám rád Carreyho, ale priznám sa, že Cage a jeho postava mi v prvej časti viac sedela. Rovnako tak pozícia syna hlavného záporáka a vlastne všetko. Prvá časť sa ešte dala brať ako partia komixami zmagorených puberťákov v akcii, ale dvojka išla všetko ad absurdum a to nakoniec nebola tá správna cesta. ()

RichardLev

Je to stejný nářez jako jednička! Zatím nejlepší film tohoto roku. Absurdita, brutální násilí, černý humor a šílenství pokračuje v neskutečné jízdě. Mother Russia válí, Chloe je zlatíčko, Jim Carry nepřekvapil ani nenaštval a Jackman složil moc pěkný soundtrack. Teď jenom zjistit, co hrálo za skladbu, když si podávali Colonela… A Matthew Vaughn má u mě opět plus - jeho vliv je na filmu znát, i když ustoupil v režii Wadlowovi. ()

kukuuuc10

Druhý díl se mi líbil o něco víc, než první, i když podstata je stejná. Nevšední humor, říznutý dávkou násilí a krve. Do toho, když si člověk uvědomí, že je MOTHERFUCKER a hodí na sebe převlek sexistického otroka... no řval jsem přes celé kino. Samozřejmě legendární Hit-Girl a i když plukovník Jim Carrey Stars and Stripes byl proti násilí, jsem rád, že se přes to přenesl, protože jeho osobnost je záruka zábavy! **** ()

Corpsegrinder

Stejná úroveň jako jednička, jen je všechno tak trochu víc komiksovější. Tim pádem už si to nedělá srandu z komiksů ale z reality, ať už jde o debilní generaci středoškoláků nebo problémy doma. Zda je to špatně to už je na vás ale bavil jsem se naprosto stejně jako u jedničky. ()

rapstorm

Nářez, zabijačka, čurák, pan gravitace a spol. překročili moje očekávání ve všech směrech !!! Pokud jde o komedii, lepší a zábavnější než-li v díle prvním - aneb jak se na začátku školního roku parádně pobavit. Co se akce samotné týče - oběť, pomsta je sama nejcennější akce. Nepokazilo mi to ani dojem z atmosféry kina, rozhlídnu se za sebe, před sebe a napočítám 4 lidi. Takhle má vypadat akční komedie. Myslím, že se jedná o jedno z nejlepších pokračování všech dob - co se komiksů týče. ()

Litvicek

No jednička byla naprostá hovadina, aspon já to tak vidím. Ted dvojka. No, do kina bych na to určitě nešel, nicméně nemohu říct, že by se mi to nelíbilo. Akční a vtipné, dobrá kombinace. Škoda Jima Carreyho, snad jedna z mála rolí, ve které se mi zamlouval. Pro ty, kteří film ještě neviděli, nemusíte spěchat, není to zase nic tak skvělého, aby to nepočkalo. 3 hvězdy, lepší průměr. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)