Kto zachráni Jej veličenstvo britskú kráľovnú, keď je agent 007 James Bond práve nedostupný? Jeden muž už pred rokmi dokázal, že sa dá naňho spoľahnúť a že radšej Britské ostrovy zbúra, než by ich vydal napospas nepriateľovi. Volá sa Johnny English, nosí tvár Rowana Atkinsona, alias Mr. Beana, disponuje mimoriadnym registrom grimás a silným magnetom na katastrofy všetkého druhu. Po poslednej "nehode" sa Johnny English dobrovoľne uchýlil do tibetského kláštora, kde hľadá okrem vnútorného pokoja aj esprit pravého bojovníka. Až tu si ho nájdu materské tajné služby, ktoré sa práve rútia do veľkého problému. Na oficiálnu návštevu Veľkej Británie sa chystá čínsky premiér, pre ktorého to má byť podľa zaručených informácií posledná cesta v jeho živote, ak nepočítame cestu na cintorín. A pretože sa šéfka MI17 nemôže na nikoho spoľahnúť, lebo sa to v jej revíri len tak hemží dvojitými agentmi, ktorí sú do plánovaného atentátu zapojení, staví všetko na jednu kartu - na Johnnyho Englisha. (TV Markíza)

hejahou

Tak jak miluju Mr. Beana...tak v obou filmech Johnyho me proste nesedi, jeho humor me moc k srdci neprirostl.....ale mozna je to tim, ze ho znam jako Beana, a English ho proste neprekona ani kdyby se na hlavu postavil..... ()

Terva

CITÁT - Tak kde se English teď nachází ?.......... Honička na střeše je unikátní. Například Englishům přeskok z jedné budovy na druhou je něco neuskutečnitelného. Musel jsem si ho pustit zpomaleně :). CITÁT - Nejsi mladý a s věkem přichází moudrost........ Film obsahuje spoustu srandy, která srandou opravdu je. Příběh je sice parodií, ale Rowan Atkinson někdy překvapuje svým nekomickým vzhledem. CITÁT - Taková organizace v tajné organizaci......... Akční honička v Londýně na invalidním vozíku je úžasná. Zvláště při použití červeného tlačítka, které nese nápis Zzzz. Mám rád Atkinsonův humor a příkladem je určitě jeho oblékání kalhot. Tato relativně jednoduchá činnost je v jeho rukou supráckou groteskou. CITÁT - Timoxeline Barbebutenol......... Cesta Rolls Roysem do Švýcarska je plná blesků z rychlostních kamer. Tahle akce je prostě skvělá. CITÁT - Agent v tísni, JSEM TADY !!!!...... Co dodat ? Bylo to dobré, co dobré, bylo to parádní. Akce, vtip, pěkná hudba, hezký ženský, žádná nuda - tedy Johny, to jsem nečekal. CITÁT - Jo, konec, konec.....konec........ Hudba : Ilan Eshkeri. V závěrečných titulcích je v pravém rohu vidět ukazatel energie v baterii videa, které ukazuje délku titulků. Asi v půlce vybité baterie můžeme na obrazovce vychutnat nepoužitý materiál. ()

Ouwen

Naprostá bomba! Rowan se opět překonal a dvojka je stejně dobrá, jako jednička, i když tu je o něco méně humoru. Některý hlášky mně doslova zabíjeli, potom xichty a gesta, co dělal mně dostával do breku. Těšil jsem se na pokračování, je i hodně napínavý a sympatické obsazení. Jediný, co mně tam štvalo byla ta uklízečka :D :D ()

JohnCZ

Johny English nám prošel změnou žánru. Zatímco jednička byla bláznivá komedie, dvojka je spíše akční film s komediálními prvky. Vtipu rapidně ubylo a nejvíce tím trpí nemastná neslaná první polovina. Naopak druhá se po akční stránce vyšvihne a snímek stoupne o několik úrovní výše. Nicméně to na čtyři hvězdy nestačí, protože první polovina mě vcelku nudila. Ale Gillian Anderson neskutečně potěšila! ()

Marek1991

Nie je to Austin Powers, ale nie je to ani prvý diel Johnnyho Englisha. Vtip tam je, to treba uznať, ale nemá to ten štýl ako prvý diel, nemá to tú energiu. Akosi som sa nedokázal stotožniť s dejom a bol to pre mňa len obyčajný film, ničím výnimočný, ale zábavný, taký na pár hodín popoludní k odpočinku. ()

corpsy

Rowan Atkinson opäť hybnou silou tejto paródie. Ostatné postavičky sú len výplň, doplnok, niekto koho by mohol English naháňať, milovať, strápňovať atď. Ani prvý diel, nebol originálnym, tu ale Johnny trochu mierne poľavuje v nápaditosti. ()

Ajinka126

Britský humor je skvostný. Velmi jsem se pobavila. Jediné, co si zpětně nějak nemohu vybavit, byl nějaký ten příběh.. Mě asi nějak unikl nebo neoslnil :) ()

Torision

"A co se vlastně stalo v Mozambiku?" Pravda je, že herec typu Rowana Atkinsona si zaslouží bejt jen v těch nejlepších filmech a dodneška nechápu, proč tomu tak není. Ale tady jsem si pro samotnou zábavnost filmu nemohl výceméně na nic stěžovat. Postava Englishe se mi oproti prvnímu dílu líbila mnohem víc, protože je to už o dost menší mamlas, ale na vtipu mu to nijak neubralo. A u gagů je tu narozdíl od prvního dílu znát prvoplánovost. Víc prostoru akorát mohl dostat Englishův poměrně vtipnej černoškej pobočník. ()

liquido26

Jedničku jsem viděl kdysi hodně dávno a líbila se mi. Dvojku jsem si nepouštěl s nějakým velkým očekáváním, ale o to víc jsem byl příjemně překvapen :-) ()

F.man

Proč fungoval prví díl? Protože skvěle pracoval s anglickým prostředím - s MI7, s Bondem, místním humorem a celkově s reáliema. Jasně, že Atkinson je komik a Johny English sám o sobě vtipný je, ale tímhle zasazením to celé mělo smysl a bavilo o hodně víc. Navíc film ve kterém se objeví Malkovich prostě nemůže být špatný. A to je vlastně můj celý problém s Rebornem. Je tady více Englishe ale méně Englandu. Bohužel tím pádem to pro mě postrádá to kouzlo a dostávám tak "jen" parodii na akční filmu s postavou, u které je vlastně jedno odkud pochází či že je z MI7. Pár narážek to sice má, několikrát jsem se usmál, z toho jednou (scéna s křeslem) jsem se smál jak už dlouho ne, ale celkově to není ono. A není tady Malkovich. You mean there's a mole AND a vole? ()

ConanVJ

Filmek, u kterého jsem se občas pěkně zasmál, staví především na Rowanovi a jeho parodii na tajného agenta. Víc toho sice nenabídne, ale i to uspokojí nenáročného diváka. Za mě 70% :) ()

Marsik

Rowan Atkinson mě vždycky coby Mr. Bean baví, ale v roli Johnny Englishe už o poznání méně. Za celých 100 minut jsem se max. 2x zasmál (nejvíce u scény jak blbne s kancelářským křeslem), ale jinak docela nuda a humor nic moc. 55% ()

Kryton

Johnny English mě opět pobavil. Komu se líbil první díl, pak bude mít rád i druhý. Postava Englishe zde dostala daleko dospělejší tvář. Není tedy už tím Mr.Beanem v kůži Bonda. Sám tak dokáže bojovat a třeba sledování uprchlého zloducha je zábava. Filmu však chybí výraznější osoba zloducha. V prvním díle to byl Malkovich. V druhém zločinecká organizace Vortex. Ve výsledku je však celý příběh víc Bond než předchozí a snad i cokoli s Danielem Craigem. Johnny English splnil co měl. Pobavil, nenudil, nabídl akci i romanci. Přál bych si další díl a mohla by z toho být dobrá série. P.S.: Doporučuji počkat až do konce. Dostanete souzvuk hudby Edvarda Griega (In The Hall Of The Mountain King) s vařením. Tak si říkám, zda by Atkinson neměl dostat úkol zabít Babicu. ()

hous.enka

Chápu, že "agentské" filmy svádějí k parodiím. Chápu i to, že když se v Británii chce natočit parodie na Bonda, Rowan Atkinson je jasná volba. Nakonec on není špatný herec - třeba v Univerzální uklízečce byl kouzelnej. Ale jako agent MI7? To opravdu není šťastnej krok. Zajímalo by mě, jak se tenhle film líbí Angličanům. Mně se to ted nelíbilo (vtípky a postava "věčné dvojnice") a doufám, že to bylo poslední znovuzrození Johnyho Englishe. Jedna hvězda za scénu v kukani, která je podle mě vrcholem filmu, a druhou za záporáka, kterej je fakt grázlovitej. ()

FFilipCZ

Ouuuu...tak tohle se nepovedlo. Vůbec to na mě nezabodovalo jako jednička, vtipných situací zásadně ubylo a co je ještě horší ubylo i na vtipnosti jednotlivých scén (to že někdo mlátí starou babku nebo anglickou královnu, jelikož jí má za nájemného vraha, se mi opravdu vtipné nezdá). Zklamání. Johnny, radši si zkus střihnout roli nového Beana, tohle se nepovedlo. ()

schizmo

I když od filmu nic neočekáváte, nustále vás to nutí se ptát, kdo má zapotřebí tohle točit (a sledovat) a proč. Ve fimu se sice najde pár momentů, které vám vyvolají úsměv nebo smích, ale naproti tomu se ve vás většinu času mísí pocit trapnosti a ztráty času. ()

VojinRyan

Johnny English sa vracia. Obsadiť do komédie Rowana Atkinsona je záruka zábavy už len v tom, keď sa pozriete na jeho tvár. On predsa nemôže hrať drámu. Veľmi veľa robí práve on sám tým, že ho každý pozná ako Mr. Beana a čakáte, čo zase domrví. Ale film má aj momenty pri ktorých som sa zasmial. Dôstojné pokračovanie. Aj keď trošku slabšie. 60% - 3* ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (viac)