Zombieland: Rana istoty

• Česko Zombieland: Rána jistoty (viac)

Herecké hviezdy Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin sa v pokračovaní kultovej zombie komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny. (Itafilm)

departed

Opakovaný vtip není vtipem? Nevím, lepší kec mě nenapadl. Přišlo mi, jako bych se díval znovu na první díl, protože všechno, dokonce i hlavní herci, kteří v mých očích zas o tolik nezestárli, vypadalo úplně stejně jako deset let stará jednička. Ta byla samozřejmě super, protože byla neotřelá, přinesla trhlý humor do světa zombie apokalypsy, ale proto přece nemusela vzniknout dvojka, ne? Že by nostalgický záchvat producentů? Doufal jsem, že to bude mít nějakou přidanou hodnotu, něco, co to na poměry dnešních standardů obohatí, ale vůbec nic jsem nenašel. ()

HEED

A zase jedna velká jízda ze zombíkova. Víc bláznivé, víc akční a mnohem víc hláškující parta. Pátá hvězdička je za blonďatou pipinu, která tomu všemu nasadila korunu. Tohle se fakt povedlo. Možná byla malinko zastíněná jen ta nejmladší ženská role. Ale příběh si to žádal. No a samozřejmě hudba, ta byla víc než vkusně vybrána. ()

borohub

Pro mě rozhodně jedno z největších překvapení za posledních několik měsíců. První díl Zombielandu se mi sice líbil, ale nebylo to nic takového o čem bych musel psát domu, ale tohle se skutečně povedlo. Humor je zde fakt skvělý, film si dělá prdel i z věcí, které se v moderních "sluníčkových" filmech moc nevídají - jako blbá blondýna, neschopných hipíků, které jediné co umí je bojovat proti genderovým nespravedlnostem, tohle se v dnešních filmech příliš nevidí (bohužel). Nejlepší herec v tomto filmu je rozhodně Woody Harrelson, všichni ostatní mu v podstatě jenom sekundují.. Film příjemně odsýpá, je prošpikovaný fóry, nenudí ani minutu. 90% ()

Hemlock

Rána jistoty?? Spíše tak trochu rána pod pás... S prvním dílem tento film srovnávat nebudu, protože je to do jisté míry nesrovnatelné a já jsem krapet v rozpacích - nevím, zda některé momenty byly myšleny sarkasticky a nebo vážně. Začátek skvělý, hlavní postavy a jejich trable se vám dostanou pod kůži okamžitě, humor je prvotřídní, ale co ty pacifistické kecy?? Ve světě zamořeném zombíky prostě místo pro nějaké duševně nemocné sluníčkáře a pacifisty není a jsem si jistý, že tento typ lidí by přišel na řadu jako potrava hned po miminech, důchodcích a jinak hendikepovaných jedincích. Ale v Zombielandu nejenom přežívají, oni si tam dokonce vybudují no-guns osadu s obří budovou ve tvaru penisu uprostřed, v klidu si tam hulí travku a hrajou na bubínky... Upřímně jsem si přál, že bude celý tento lidský vřed na závěr pořádně krvavě zdecimován, ale šťastného konce jsem se nedočkal. Za toto zklamání, které beru jako hodně velký přešlap musím s hodnocením dolů - 50% a to asi jenom z nostalgie ke skvělé a vtipné jedničce. ()

MartinTerran

Ne tak dobré jako jednička, ale i tak dost dobré. Trochu mě vyděsily nové typy zombie, ale extra velkou roli to moc nehrálo, takže cajk. Herecké výkony jsou opět luxusní a vtipné to opět je. Hodnocení: 82/100. ()

marek29

Ehm. Čekal jsem víc teda. Jednička? To byl totální nářez! Překvapivě vtipné, ostré, syrové, dechberoucí atmosféra postapokalyptic světa, sexy herečky. Co má dvojka? Sexy herečky, opakovaná pravidla z jedničky, ale NIC navíc :( a to je škoda. Čekal jsem víc. Takhle je to nástavba původního dílu. Bohužel jen průměrná. Čili neurazí, nenadchne. Parta kolem Woodyho měla podle mě na víc ()

DoubleJack

Neměl jsem přílišná očekávání, protože po originální skvělé jedničce je těžké držet laťku, ale humor, provedení a pohodový příběh zůstal. Ano, chybí mi tu to "něco", co dělalo jedničku jedinečnou, ale i tak se jedná o povedenou záležitost, s kterou hodina uteče. Finále není bůh ví jak ztrhující, ale o to v takovém filmu zas tak nezbytně nejde. Důležité je, jestli si člověk ten čas užil a já můžu říct, že ano. PS: jo a mimochodem cena roku pro italského krotitele zombieků je opravdu zasloužená! :) ()

Olafsson

FIlm má hodně vtipných momentů a odsejpá v řízném tempu, ale jelikož se mi bytostně hnusí ten chcípáckej beta soy boy v hlavní roli tak na víc než průměr u mě nedosáhne. ()

adamix

Konečne sa mi dostalo do obzoru nejaké poriadné pokračovanie, ktoré je živé, vtipné a staré postavy na rovnakom leveli uletenosti (až na Breslin, ktorá bola strašne suchá - ďalšia detská hviezda, ktorá stratila svoj lesk). Ju tam skôr nahrádza tá ružová blondínka, ktorá je často otravná, ale to bolo jej zámerom. Po vynikajúcom intre ma film ani raz neunudil a kupodivu priniesol do zombie žánru aj nejakú tu originalitu. U mňa 4* a 85%. ()

curfew77

Dlouho to vypadalo, že druhý díl zahladí většinu neduhů toho prvního, závěrečná půlhodina ale bohužel dává naopak vzpomenout přímo na ty největší. Škoda, protože hodinku jsem se docela bavil, na rozdíl od minula nepřišla chuť to okamžitě ukončit, Emma Stone je už opět k sežrání a Zoey Deutch slušně hláškuje. Prostinká dějová kostra je pořád lepší, než to velké nic z jedničky, jenže na naprosto nefunkční vnitřní logiku došlo i tentokrát a postavy se v závěru jednoduše změní podle přání scénáristů, aniž by k tomu měly jediný důvod. A argumenty typu "zombie přeci ve skutečnosti taky neexistují" opravdu neberu, tyhle věci by prostě měly vnitřně dávat smysl i v takovéhle přiznané parodické blbince. Na 50 % a třetí hvězdu to ale vytáhnu, takže vlastně jeden z mála sequelů, který je lepší, než originál, nicméně případnou trojku už asi jedině omylem - což byl mimochodem vlastně už případ DOUBLE TAP, protože jednička byla tak marná, že jsem ji ani nedokoukal a tím pádem ve finále vůbec nepamatoval. ()

JosefTomas

Už to psali jiní, takže to jen utvrdím: Zombiland 2 je jako jednička, jen... (skoro) stejná. Není větší a hlasitější, je prostě svá. Čili, fanoušci to už viděli a ti ostatní to neuvidí. Jednoduchá matika, co? Oproti prvnímu dílu mi ale přijde, že tvůrci skáčou sem a tam, ale nikam to moc nevede. Druhý díl tak působí jako na sebe nabalená smršť gagů, které někdo sestříhal do hromady. A (hlavní) zápletka tu funguje jen jakýsi odrazový můstek k již zmíněným gagům. Jednička byla více o postavách a o jejich nekonečné rozepři, ale i o hledání sebe sama. Dvojka už tenhle trumf nemá a proměna postav je tak spíš vynucená, než aby vyplynula z příběhu. Je to trochu škoda, ale zřejmě jsme dostali to nejlepší, co mohlo vzniknout, ostatně, všichni jsme ten druhý díl chtěli, tak ho tu máme, no ne? ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (viac)