Emma (Hathaway) a Dexter (Sturgess) se vídají celých dvacet let, každý rok spolu ale stráví jen jeden den. Seznámili se na večírku po jejich společné promoci 15. července 1988, i přes vzájemné sympatie ale zůstávají jen přátelé. Každý následující 15. červenec odhaluje, jak se oba za rok změnili, odkrývá jejich úspěchy i prohry, navzájem se svěřují se svými zážitky, problémy a nevydařenými láskami. Po letech strávených hledáním štěstí a porozumění - ale také dospíváním a dozráváním - si Emma i Dexter začínají uvědomovat, že klíč k opravdové lásce a spokojenosti mají celou dobu na dosah ruky. (oficiálny text distribútora)

ivishka

Film z kterého jsem byla nadšená od začátku až do konce. Zdánlivě ohráté klišé nápadně připomínalo náměty filmů od režiséra Richarda Linklatera(Before Sunset,Before Sunrise)-tím více mě to bavilo.Bravůrně zvládnuté herecké výkony dvou hlavních představitelů a samozřejmě skvělá Patricia Clarkson(i když v menší roli).Nemám této filmové romantické lahůdce co vytknout :-) (až na ten strašně smutný konec,protože jsem už viděla Emmu a Dextera spolu někde s malýma capartíkama). ()

Riddick77

Snaha o netradiční romantiku, kde je vztah dvou lidí zredukován na jeden den v každém roce. Přístup zajímavý, nicméně kvalita jednotlivých epizod velmi kolísavá a celkově je z mého pohledu pro snímek mínus, že je velmi roztříštěný a intenzita prožitku je velmi malá. Chemie mezi Hathaway a Sturgessem nefunguje tak, jak by měla, přičemž selhává především v emocemi nejprosáklejších scénách. Není to úplný debakl, ale čekal jsem mnohem víc a musím uznat, že mi styl vyprávění hrubě neseděl a cosi mi chybělo i z pohledu zajímavosti, chytlavosti či "zamilovanosti". 5/10! ()

MikO_NR_1909

A zase 70% (na *** veľká spokojnosť, na **** trošku sklamanie). 1 a 1/2 hviezdičky (navyše pre film) je za knižnú predlohu - tým som si istý. Príbeh je členený v nezvyčajných časových úsekoch, čo má pozitívne účinky. Predsa len, nepriťahuje ma sledovať klasickú skladbu modernej romantiky v rukách menej skúsených tvorcov (a vlastne i hercov). Preto za množstvo teenegerských lapsusov v scenári mám chuť ísť dole. Ale ako vravím, úprimnosť, všeobecná verva nadšenia a výkon Anne Hathaway za to stojí. ()

GodComplex

Anne Hathaway nesnasim a Jim Sturgess je take pomerne nesympaticky, jeho charakter v tomhle filmu obzvlast. Jak me vubec mohlo napadnout podivat se na romanticky film, kde jsou hlavni tihle dva? Ale o to prijemnejsi prekvapeni. Neskutecne citlivy a decentni film, ze ktereho je citit zensky rezisersky touch Lone Scherfig, slyset velmi prijemna hudba Rachel Portman a predevsim videt nadherna kamera Benoîta Delhommea, ktery naposledy zavalel s Corbijnem, krasne fotogenicke pohyblive obrazky jsou tedy k dispozici i zde. Pribeh, ktery chronologicky postupne proplouva zivotem, zachytava zmeny v prostredi, mode, hudbe a rozvoji ustrednich charakteru. Vubec jsem to necekal, ale moc se mi to libilo a po case zase skutecne dobre natocena romanticka zalezitost ze zivota. 8/10 ()

nirvanafan

Jedná se rozhodně o jednu z lepších romantik, která se dá odsledovat bez vyloženě trapných pocitů. V knize to asi bude popsané lépe, ale tady to působí, že nic nebránilo tomu, aby se dali dohromady rovnou, což dělá celý snímek tak trochu zbytečným... ()

Freemind

Melodrama, které vyčnívá tak o půl srdíčka z růžové, přeslazené šlichty žánru. Záložní vysvětlení: nemám rád citové vydírání a špatné herce. ()

Makky

Celkom originálny námet sledovať dvadsať rokov vzťahu dvoch ľudí len prostredníctvom jedného dňa v roku. Hlavnej dvojke to sekne, samozrejme najmä Anne, ako vždy. Rád by som povedal, že som sa po celý čas nenudil, no to celkom nie je pravda. Verím tomu, že knižná predloha Davida Nichollsa je kompaktnejšia a záver je emotívnejší. Respektíve že taký úsmev cez slzy v závere dokáže lepšie navodiť kniha. Slabá štvorka/dobrá trojka. ()

ABLABLABLA

Velmi zajímavé zpracování dost častého námětu. To z něj dělá unikátní počin. Od L. Scherig už jsem měla možnost vidět film An education a ani v něm mě nezklamala. Zde máme velmi sympatickou ústřední dvojici - A. Hathaway patří mezi mé oblíbenkyně a až na pár výjimek byla vždy skvělá. Ovšem J. Sturgess je pro mě naprostou novinkou a musím říct, že tento velmi charismatický a ,co si budeme nalhávat, pohledný herec by se mohl začít objevovat častěji. Snímek mě okouzlil, ano je to tak, smáčela jsem několik kapesníků (asi jako každá normální dívka), jindy se zase smála, přesně tento typ filmů mám moc ráda. A navíc jsem se dozvěděla že 15. červenec je den sv. Swithina. No nechápu, jak jsem bez toho doteď mohla žít. :P Určitě se tento film zařadil mezi ty, jež si budu ráda jednou ročně pouštět... možná právě 15. 7. Edit 31. 12. 2023: Tak bohužel jsem nedodržela mé předsevzetí a film si nepouštím každý rok. Naopak dnes jsem jej viděla podruhé, ale o to jsem jej ocenila ještě více. I po více než 10 letech mě dojal a odrovnal naprosto stejně, ne-li ještě více vzhledem k nabytým deseti letům života... No, bulela jsem jak malá holka. Naprosto boží film. 10 z 10*. ()

blackrain

Hlavní dvojice baly velmi dobře vybraná a to myslím je ze všeho nedůležitější. V takových filmech jako je právě tento si musí dva herci sednout, aby to mezi nimi mohlo náležitě zajiskřit. Tady jiskří perfektně. Takové zajímavé listování v knize života dvou lidí. Trošku mi to připomínalo jednu divadelní hru se skvělou Veronikou Freimanovou a ne méně skvělým Zdeňkem Žákem. Ovšem, ta byla mnohem více komediální. ()

kaylin

Film zaujme především svým pojetím. Zaměřuje se pouze na jeden den v roce. Konkrétně se jedná o 15. července. Začíná se v roce 1988 a pokračuje se pěkně po jednom dál do budoucnosti. V roce 1988 se Emma (Anne Hathaway) a Dexter (Jim Sturgess) seznamují, když se spolu vyspí poté, co dokončí školu. Když říkám vyspí, myslím doslova vyspí, nemluvím tu o metafoře, která označuje sex. Mají k tomu sice nakročeno, ale pak spolu prostě usnou. Oba jsou docela opilí, on víc, a tak k ničemu nedojde. Je to ale jejich první společný 15. červenec. Není ale poslední, i když rozhodně nejsou každého 15. července spolu. Je to příběh o lásce, ale i příběh o tom, jak si ji člověk nechá unikat celý život, až je možná někdy prostě pozdě. Film stojí na skvělých výkonech Anne Hathaway - přiznám se, že moje slabost pro ni je tímto filmem naprosto potvrzena, ale ona je skvělá - a Jima Sturgess, který je i přes svůj klukovský vzhled hotovým hercem. Od "Across the Univers" urazil pěkný kus cesty a podařilo se mu zahrát si ve skvělých filmech ("Králova přízeň", "Útěk ze Sibiře"). Film trochu ztrácí na tom, že se před závěrem snaží být až příliš dramatický, chce udělat až příliš rázný předěl, jenž je bohužel očekávaný a bohužel je zde jenom proto, aby diváka donutil k slzám. Věřím, že tak v původní předloze zamýšlen nebyl a vyznívá na papíře mnohem lépe, tady je film ke konci prostě trochu laciný. Ale dvojice hlavních představitelů hodně zachraňuje, protože se k sobě prostě hodí. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/jeden-den-jak-porodit-oliver-twist-wall.html ()

Alementina

Objektivně 4*, ale protože jsem ženská, romantická a snílek, strašný snílek, co věří, že happy ending má mnoho podob, tak nemůže jinak, než subjektivně dát 5* ()

gojackill

Ústřední dvojice je nezajímavá a ze samotného příběhu jsem nedokázal vyextrahovat jedinou zajímavější myšlenku. Šeď a nuda bez emocí, to už raději pohádku jménem Pretty women. ()

rt12

Film mě absolutně nesedl. Není nic horšího, než když vkládáte hercům do úst repliky a oni to vzápětí opakují. To mě dokonale otrávilo. Dny tam lítaly jak šílené, ale posun hlavních hrdinů a změna v ději se vlekla jako šnek.Podle mne dobrý námět (knihu jsem nečetla), ale špatné , zdlouhavé až kýčovité zpracování, které zabilo celý film. ()

salalala

Trošku zklamání z nevyužitého potenciálu. Variace na něco, co už tu párkrát bylo, šla podle mě určitě udělat trošku líp. Vzhledem ke zvolenému stylu působí film hodně epizodicky a při sobě moc nedrží. Celé je to spíš nahodilý sled událostí, které se stanou vždy v určitý den v roce. Strašně moc tu chybí překvapení a něco, co by zkrátka zkušenějšího diváka nadchlo. Celé to jede v zaběhnutých kolejích a vy už jen čekáte, kdy se stane to, co se stát musí. Někdy se až zbytečně ždímou emoce a vyznívá to trošku lacině. Jednoznačným plusem jsou ale rozhodně Hathaway a Sturgess, mezi kterými to solidně jiskří, a jejichž výkony jsou skvělé a drží film hodně nad vodou. Postavy dokáží uchopit s celou hloubkou a ty tak ve výsledku nejsou vůbec ploché. Bodíky přidává taky vtipné tvoření a umisťování data do filmu. Pro mě ale průměrná "romanťárna", která neurazí, zároveň ale nenadchne. 50% ()

kovi55

Film má všechno, od neskutečného užívání Dextera až po jeho pád na dno. Proměnou také prošla hlavní hrdinka Emm, kdy se dostala ze všedního stereotypu k šťastnému životu. Na konci nechybí ani servírovaná dávka emocí. Přesto vše mi na tom něco chybí, jakýsi nádech toho skutečného reálného světa. Jinak určitě zajímavý film, ale ty 4* prostě dát nemůžu. 70% ()

FilmFan24

Ona z něho udělala lepšího člověka a on ji zase učinil šťastnou. Sice to trvalo let, ale...Obyčejný příběh na jehož počátku bylo setkání Emmy a Dextera po jejich společné promoci 15. července 1988. které vyústilo v hluboké přátelství. Pro tyhle romaňtárny jsou důležití herečtí představitelé. Tady se to v případě Anne Hathaway a Jima Sturgesse povedlo dokonale. Těm dvěma to prostě věříte... ()