Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

balcazar

"Všemocný" ako film mi príde iný ako ostatné. Štýl, akým je robený, mi príde odlišný od všetkých ostatných. Ale pozeral sa výborne: viac než zaujímavé scény, akcia šľapala dobre, rozprávanie samotného hlavného hrdinu ma vôbec neruší, práve naopak...Jediné, čo mi chýba k plnému hodnoteniu, je lepší záver, tam prišlo mierne sklamanie. ()

PetrH.

Zábavné, zase trochu něco jiného, napínavé...nicméně měl ten film nějakou myšlenku ? Trochu jsem čekal, že se na závěr stane něco šokujícího, co mě přinutí o filmu přemýšlet ještě před spaním....to se nestalo, kdyby ano - *****!!! ()

Sykon

Pokud chcete být mladý, krásný a úspěšný, nezbývá vám nic jiného, než začít brát drogy. Jen si musíte umět vybrat ty správné... Zajímavý nápad o "chytré" droze je poměrně zajímavě natočen, ale popravdě řečeno mě tenhle trip až tak nenadchl. Velkou zásluhu na tom především hlavní postava Eddieho, který - ač slušně zahraný - mi prostě byl od začátku do konce nesympatický. Díky tomu prostě nemám chuť se na tento film podívat znovu, a tak tentokrát jen slušné 3*. ()

greigor

Film, který určitě neurazí. Dobrá myšlenka a zpracování je jen místy zkaleno trochu nelogickými reakcemi nebo postupy, což je jeden z důvodů, proč dávám jen 4*, přestože mě Všemocný nadchnul. Rozhodně ale stojí za zhlédnutí. ()

Meriat

Ačkoli Bradleyho Coopera nějak zvlášť nemusím, film byl výborný! Nápad a vizuální stránka (například rozdíl, kdy je člověk na droze a kdy ne) super. Co mi ale zkazilo celkový dojem, byla část s mafií. Člověk, který má možnost plně využívat mozek, udělá snad nejhloupější rozhodnutí a půjčí si peníze od mafie? Zbytečná a tuctová zápletka, bez které by se film velice jednoduše obešel, protože svým prvotním nápadem měl na mnohem víc. ()

Fightluki

Skvělý film, který má zajímavý námět a určitě ve vás vyvolá otázku, jaké by to bylo, si to zkusit také. Cooper hraje znamenitě, stejně jako De Niro. Hodnocení je tedy 83%. ()

Mouchal

Předlohu jsem nečetl, ale už jen myšlenka, že je spisovatel, který píše o jiným spisovateli bez inspirace je trochu na zamyšlení. To vymyslet chtělo asi hodně... inspirace. No nic, každopádně knihu hodnotit nemůžu, film ano. Už ze začátku na mě velice pozitivně zapůsobila působivá stylizace, kdy se obraz přizpůsoboval podle toho, zda v sobě Eddie momentálně má "šikovnej" prášek či ne. Světlé, svítivé barvičky pro užívání a šedivé, ošklivé pro chvíle bez "magické" látky v krvi. Další stylovou vychytávkou byly rychlé průjezdy městem (tleskám) a i to, jak si filmaři vyhráli s Eddieho bloumáním po městě. Bradley byl trefou do černého, svou roli zvládl více než dobře a neměl jinou možnost, protože to byla takřka jeho one-man show. Ostatní postavy byli spíše než podrobně vykresleny, jen načrtnuty a moc prostoru nedostali. Což je škoda hlavně u Roberta, který ale i tak potěšil. Oblíbenou scénou se pro mě určitě stane souboj v Eddieho bytě, kde jsme se mohli přesvědčit, že ani akční stránka tvůrcům není cizí. Když pominu toho ruského chlápka s jeho bandou, která mi tam moc neseděla a takový divný celkový zakončení, vyjde mi z toho skvělá jednohubka. 80% ()

mira.l

81%?? Za co?? Nene, tohle nebyl můj šálek kávičky. Pro mě fantasmagorická nereálná pitomost. Dávám jednu * ze soucitu, že jsem to dokoukal. Ani sám nevím proč, ale místy mi to dost připomínalo Birdmana, asi tou kamerou, střihem?? Nezaujalo mě ani herecké obsazení, z herců si vybavím Abbie Cornish z velmi zajímavé role ve filmu W.E., který se mi narozdíl od tohohle průjmu líbil mnohem víc. ()

Simomon

SUPERTIP: Bradley Cooper se dostane k droze, diky ktere dokaze vyuzivat mozek na 100%. Skvelej namet, vyborna kamera, cool atmosfera. Must see film, 5/5* ()

Likan7

Podobně svěží vítr jako udělali svého času Podfukáři. Všemocný je tak oddechovou chutnou jednohubkou o hloupým Honzovi, co k bohatství přišel jako slepý k houslím. Pokud se nebudete zbytečně šťourat v logických nesmyslech, užijete si fajn béčko s příjemnými herci. Jen škoda, že tu je tak v popředí ten vážnější příběh a Cooperovo hraní si s nově nabitými schopnostmi tu je jen jako pětiminutová koláž. PS - Asi jako všichni jsem čekal vážný uťáplý konec o tom, jak se Honza stal rozumným a skvělým člověkem, získal princeznu a místo hradu domeček, kde byl spokojený až do konce, ale naštěstí je konec stejně sympatický, jako zbytek filmu. ()

dustur

Zaujímavý je to film,z dobrým hereckým obsadením.....,aj námet filmu sa mi páčil ,a samozrejme aj scenár filmu.. Bradley Cooper je vo svojej úlohe veľmi dobrý..,takže mojou povinnosťou bude si pozrieť ešte ostatné filmy ktoré som s ním ešte nevidel...., Robert De Niro ma veľmi potešil vo svojej úlohe a samozrejme ako inak aj v tomto filme je skvelý ,,a aj keď krátko tu je" by som povedal... A Abbie Cornish je premňa ešte neznáma herečka ,,ale musím povedať že je dobrá a veľmi sympatická,a hlavne veľmi krásna žena"..., takže dúfam že ju ešte v niakom filme uvidím... Ale moje hodnotenie filmu ,je.: 4 / 5... Film si ešte určite pozriem.. ()

Inozuka

Napoprvé jsem z Všemocného byl paf, napodruhé jsem už trochu střízlivější. Nicméně pořád zůstává výrazně pozitivní dojem. Faustovské téma výměny požitků za duši a život navlečené do nápaditého moderního hávu. Aneb rozšiřte si kapacitu svého mozku, dokažte vše, co si přejte ale taky riskujte, že to přepálíte a skončíte pár inchů pod zemí. Nevím to jistě, ale asi bych také neváhal a začal zobat ... ()

boni

Scénaristické fauly na divákovu logiku byly minimálně na žlutou, což mi nedovoluje dát lepší hodnocení než tři hvězdy. Ze začátku mě to bavilo, originální nápad, který byl zajímavě rozjížděn, ale když jste cca po půlce objevily všechny mechanismy, kterými se umně maskovala bezradnost scénáře, tak se začnete nudit. Ve výsledku nám tedy vyjde zajímavý námět, úchvatná kamera, práce se střihem, hudba, herecké výkony, ale naprosto zabitý potenciál. Asi by se to muselo celé koncepčně přepracovat, aby to mohlo v některém z žánrů atakovat špičku, ale když už nic, tak si aspoň tvůrci mohli odpustit naprosto trapnou výplň s ruským vymahačem, která by neuspěla ani v Návratu komisaře Rexe, a měli se držet více De Nira a politiky. ()

PF 2017

PF 2017