Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

SelfishMan

Docela paradox, že pokud chcete tady tento film o 100% ním využívání mozku a jeho neuvěřitelných schopnostech zvládnout, musíte naopak ten svůj mozek snad totálně vypnout (nebo ho využívat tak max na 1%). Základní myšlenka o droze není vůbec špatná, ale jinak je celý ten příběh děsný. Gangsteři z východu, další zdrogovaný businessman co touží po své magické pilulce a posílá svojeho zabijáka ji obstarat... jednoduché, nevtipné (aji Seagal by to napsal podobně a ještě by přidal nějaké svoje "bojové umění"). Bradley Cooper je rozhodně kladnou stránkou filmu (ale těžko s tím něco víc zmůže) a Abbie Cornish mi trochu připomíná Charlize Theron (takže taky dobrý). //Poslední věcí je, že bych to označil spíše za takovou oslavu klasického amerického konzumního života a úspěchu v korporátním světě ( ne, že bych s tím nějak souhlasil, dalo by se to využít daleko líp než jen čistě pro vlastní prospěch, ale co taky jiného na Manhattanu čekat) ale rozhodně ne bankovního sektoru (o bance tam snad nebyla ani řeč jiná než v souvislosti s výběrem z konta) o byznysu ano (burzovní brokeři, energie, farmaceutika...) ale chápu, že to i tak může být nezkousnutelné pro určitou závistivější, či méně úspěšnou část populace // A uvítal bych, kdyby se NZT začalo podávat masově a povinně v malých dávkách, aby začala i ta méně inteligentní většinová část populace na Zemi trochu myslet a nežila dobrovolně v bordelu. // 55% ()

vlastimil.ferko

Být bezchybný, všechno vědět a ze všeho mít tzv. prdel - tak nějak bych to chtěl umět taky. Naneštěstí mi chybí dost toho fetu a tak musím jen slintat nad tímhle bezvadným sci-fi odreahováním, které mi přineslo jedno velmi pěkné odpoledne. Pan Cooper to má v hlavě srovnané skvěle, hraje brilantně a právě on dokáže zastínit i vynikajícího R. De Nira. Pokud patříte mezi ty, jež už omrzeli blbiny typu Spiderman, sáhněte po tomhle, protože právě tohle vás dokáže rozproudit a vzpružit. NZT vede! Zajímavý komentář - choze ()

RomaS

Nápad. To je to, co je na celém filmu nejzajímavější. Myšlenka, že by mohla existovat látka, která aktivuje poněkud zabržděný lidský mozek na plné obrátky a pro každého se stane nemožné skutečností je ohromně poutavá už jenom kvůli tomu, že by nemohla být nedosažitelná. Tahle možnost nabízí spoustu nevyřčených otázek, které bohužel ve filmu nezazněly. Super nápad zde ale přebyl i tak výbornou realizaci. Svěží drajv, spolu s kamerovými vychytávkami (street superzoom) a pro mě nečekaným (dobrým) koncem dávají jistotu, že jsem Limitless neviděl naposled. ()

Ghostcz

Krásně natočený filmek. Bradley Cooper je opravdu herec, protože celý film stojí a padá právě na jeho výkonu. Zahrál to všemocně :D :D Palec nahoru :) Ani chvilku jsem se nestačil nudit. Rozhodně stojí za to si tento filmek pustit :) ()

Honzad007

Nemůžu si vynachválit ten pocit, když se na některý film tolik těším a on je pak opravdu výborný. Ohromná spousta nápadů, ať už ve scénáři nebo kameře, úchvatné herecké představení Bradleyho Coopra, skvělé zpracování příběhů, vyšperkované načasování, dialogy i prostředí a výsledných 115 minut, během kterých jsem zapomněl na všechno ostatní a jen si sledování Limitless užíval. V konečném důsledku úplně zapomenu, že jsem ze začátku nechápal, proč se scénáristi rozhodli zrovna pro burzovní a bussines prostředí a že si závěrečná část (před flashforwardem) zasloužila o pár minut méně. Tohle je prostě moderní film současného stylu, který odpovídá novým trendům a může přinášet jen pozitivní a inovátorské momenty. Skvěle! ()

Carlos.Meo

Promarněný potenciál. První polovina až dvě třetiny filmu šlapou výborně, ale ke konci ztrácí dech a obsah se stává tuctovějším. Škoda. Ovšem kdo by nechtěl být alespoň na chvíli všemocným, že. Ale za jakou cenu? ()

Dexter666

Cooper sa nám vytiahol... Už nesekunduje Carreymu, ani Wilsonovi, ale dokonca sa mu stáva (samozrejme vynikajúcim) sekundatom sám veľký Robert de Niro... A určite to nebude len dobre zvládnutým scenárom a réžiou... Veľmi dobrý počin, ktorý ešte vystupňoval krásne zvládnutý koniec (myslím ten, s objednávaním čínskeho jedla ;-) ()

taupobraf

Vynikajúca vec, výborná oddychovka, ktorú určite nebude mať nik problém dopozerať do konca. Z môjho pohľadu inovátorský nápad. Krásna Abbie a De Niro nesklamali. Cooper exceluje vo veľmi zaujímavej role. 80% ()

Scaevola

Vizuálně zajímavé zpracování efektní drogy, ale mám s tímhle filmem jeden problém: Jestli jsem to dobře pochopil, tak pro vlastní úspěch můžu (podobně jako hrdina) zabít kohokoli, zneužít cokoli a nadopovat se čímkoli? Jistě, všechno bych byl schopen omluvit, kdyby se B. Cooper alespoň jednou zatvářil tak, že mu nejde jen o užívání života, vydělávání velkého balíku a balení modelek... kdyby hrdinovi šlo o nějaké - jakékoli - vyšší dobro, leč on se chce dostat nahoru, jen protože ví, že může. Muž se může stát nadčlověkem, ale chce to i nadlidskou morálku. ()

Coolidge

Takový film tu dlouho nebyl, dokáže překvapit novou myšlenkou, rychlým spádem, který vás nenechá vstát od židle a stále se rozvíjející záplekou. Nejde jen o to co člověk zažije když si dá piliku, která mu umožní využívat téměř veškerou jeho kapacitu mozku, ale jak využije tento potenciál. 92% ()

Stranger#

Zázračně stvořená kamera v pasážích kdy je Bradley Cooper v chřtánech NZT a vše zahrál parádně. proměna od začátku ke konci je dobře zvládnuta. Film je něco podobného jako Crank, ale je více zaměřen na mluvenou stránku. Co se mi nelíbí, že je NZT někdy až moc přehnané i když člověku mohl mozek pracovat na 100%, tak i tak byl často překročen jeho potenciál a nebraly se v potaz jiné faktory. 5* by bylo příliš, ale o zábavu není nouze. ()

david666

no nevím, námět je výborný ale to zpracování mě zas tak nevzalo. Čekal jsem nápaditější a prokreslenější zápletku. Možná je to ale i tím, že mě kromě R.De Nira herecky nikdo nebavil. ()

Flamik

Nápad super.. a podle toho vypadá i úvod filmu. Po první půlhodince sem docela věřil že sem našel Forresta v 21. století. Druhá půlka ale bohužel nepřináší hluboký zážitek a o konci nemá cenu ani něco psát. .bohužel. ()

veverysiak

Furt keď mi tam začalo niečo vadiť ako nedomyslené a nedovarené, chlapi z toho zdarne vykľučkovali a posunuli to na iný level, a to je asi najlepšia reklama filmu o najbystrejšom maníkovi na svete, ktorý si so všetkým hravo poradí, snáď jediná vec mu ušla, a to zaplatiť načas úžerníkovi, lenže to by bolo o jednu rozvetvenú zápletku menej, inak ako zábava prípadne futuristická vízia to celkom ušlo, a aj keď to určite bude zvádzať na pokračovanie, lebo prvý muž najsilnejšej mocnosti sveta, ktorý hlce pirule múdrosti, to už je teda riadne dráždidlo pre producentov, skôr by som zastával názor stopnúť to tak, ako to skončilo, lebo ani tu nie sme svedkami žiadnych pozoruhodných originalít, ale tá sviežosť a posuny v deji si zaslúžia nadpriemerné hodnotenie, čo v Dvojke vôbec nemusí stačiť, takže 75%. ()

Ondrew

Skvela filmova jednohubka :). Nic prilis komplikovane, ale o to viac rozumne a efektne natocene, takze pri sledovani som sa ani chvilku nenudil. Limitless je tak trochu nenapadna snimka, ktora vsak o to viac dokaze prekvapit. 80%. ()

PF 2017

PF 2017