V Dublinu 19. století žije Albert Nobbs, excentrický muž středního věku. Pracuje jako číšník v Hotelu Morrison, který řídí nekompromisní Marge Bakerová. Albert pracuje tvrdě a šetří peníze aby si jednoho dne mohl koupit trafiku a žít vlastní život. Nemá na světě nikoho, kromě svých spolupracovníků. Albert (Glenn Close) je totiž žena, která více než třicet let předstírá, že je mužem. Je mužem, který má své tajemství a ženou, která má svůj sen. Jednoho dne najala paní Bakerová malíře jménem Hubert Page (Janet McTeer), aby vymaloval jeden z pokojů v hotelu. Přinutí ho, aby na jednu noc, dokud nedokončí práci, sdílel Albertovu postel.  Hubert zjistí důvod, proč s ním Albert nechtěl sdílet pokoj. Odhalí mu vlastní- stejné tajemství. Skrývá se v mužském převleku před svým tyranským manželem. Oba jsou uvězněni ve vlastní pasti... (TV JOJ)

iamek

Glenn Close v roli muže byla fantastická a kdybych nevěděl o čem film je tak ani nepoznám, že to je žena. Skvělou práci odvedl i tým co se staral o její vzhled. Námět je zajímavý a docela jsem zíral jak se v tehdejší době chovali k ženám. V roli Helen byla skvělá Mia Wasikowska, která letos měla hodně zajímavý rok a nebude trvat dlouho a nějakého Oscara získá. Roste ve velkou hvězdu. ()

dopitak

Skvělý příběh, šokující. Glenn Close má asi smůlu, že se tohle točilo v roce Železné lady či životopisného filmu o Marilyn Monroe, jinak by si asi sošku plešatce potěžkala. Líbila se mi Mia Wasikowska, jejíž postava nebyla zlá ani hloupá, byla prostě lidská. Protože hlavní pointu jsem znal dopředu, šok se povedl jen Janet McTeer, a stál za to. Možná kdyby se víc zdůraznila kritická sociální situace té doby, Albert Nobbs mohl být svům dopadem ještě silnější. ()

Flego

Emočne chladné ako dublinské počasie. Bol to zámer alebo je to nezvládnutá práca ? Pravda je možno kdesi uprostred. Na prvý pohľad by sa zdalo, že príbeh čašníka Alberta Nobbsa, ktorý je vlastne ženou, nepotrebuje emočný náboj, avšak vzhľadom k druhej polovici filmu bol jednoducho potrebný. Prečo vyzdvihujem práve emócie ? Lebo film nie je len o bezútešnom živote slúžky v hotely, ale hlavne o túžbach vymaniť sa z nespravodlivého sveta, o túžbach prežiť svoj sen o malom obchodíku, o prirodzených túžbach zrelej ženy. A tu si želalo trochu pritlačiť na city diváka. Inak je film natočený s dokonalou presnosťou, všetky zložky fungujú ako vo veľkom orchestri. 3+ ()

hansel97

Milý film, který mohl ale ze své látky asi dostat více. Myslím, že v sobě měl skrytý potenciál, ale ve výsledku je takový nijaký, přestože dobrý. Alespoň výkon Glenn jsem si užíval. ()

Necrotongue

Nikdy jsem se netajil svou podivnou slabostí pro filmy a seriály z prostředí britských panských sídel, v nichž se jejich obyvatelé dělí na lidi nad a pod schody. V tomto snímku šlo sice o prostředí dublinského hotelu, ale ostatní parametry se tvůrcům podařilo hravě naplnit. Celou problematiku vlastně ještě vylepšili o další svéráz té doby a obě výrazné "mužské" role obsadili tak dokonale, že pan Paige v ženských šatech vypadal jako skutečný zvrhlík. Mnozí diváci by mohli kafrat nad líným tempem příběhu a nedostatkem akce, ale já se jistě shodnu s ostatními znalci tohoto subžánru na tom, že tento typ snímků není o akci ani o spěchu, tohle jsou záležitosti o nelehkém životě. A ať už jsou podány s červenoknihovní naivitou nebo jako sociální drama, mě prostě baví. Glenn Close a hlavně Janet McTeer byly skvělé, Mia Wasikowska se rozhodně neztratila a já jsem našel pod podlahou jednu hvězdičku navíc. / Poučení: Snít je krásné, ale realita je svině. ()

Beastmaster4

Podivné pocity, chladný závěr a nakonec zůstaly jen chvilkové nepříjemné myšlenky. Gesta a pohledy žen, které za maskou mužů hráli své životy mi vysloveně nesedly. To, co mi bylo jasné z počátku se postupem nijak neměnilo, nic dalšího nepřišlo, až na ponurý konec, který však pro mě nepřinesl žádnou pointu. Glenn Close sice herecky dokonalá, ale dokonalost v tomto snímku nemá u mě šanci na žádný úžas a určitě netoužím ho vidět někdy znovu. I tak s menší zaujatostí nemohu ohodnotit za méně, než tři hvězdy, jelikož jsem si určitých kvalit snímku a herců jasně vědom. ()

Chickenka

Musím uznat, že Glenn Close mě přesvědčila o tom, že umí zahrát mužskou postavu. Ale to je tak všechno. Jinak celkově film má velmi jednoduchý příběh a prosté hlavní postavy, o kterých toho moc nevíme, netušíme, co se jim honí hlavou.Hosté Mirrisonova hotelu mi jsou nesympatičtí, namyšlená, zbohatlá buržoazie. Film je natočen s nadhledem, citem a hlavně disponuje jednoduchostí, díky tomu jsou necelé dvě hodiny ke zhlédnutí filmu přijatelné. ()

jhrasko

Poznámka č.1: páni Akademici, čo takto dať naháča Glenn Close za originálnu pieseň Lay your head down? Poznámka č.2: SPECIAL THANKS TO: Orlando Bloom, Stephen Frears, Amanda Seyfried i Istvan Szabo???!!! Iná skupina:-)))) ()

5150

Hodně zajímavé téma. Velká škoda, že filmu až na jeden silný moment chybí větší dramatická gradace, protože herecké výkony jsou opravdu mistrovské. // Febiofest 2012 ()

Avalon820

Glenn Close coby Albert Nobbs... Nemohu si pomoci, ale toto byl podle mě výkon hodný Oscara. Docela dobře chápu, že většina diváků od tohoto filmu očekává něco ve stylu "cesta do hlubin transvestitovi duše à la 19.století," ale nejsem si jist, zda něčím takovým tento snímek skutečně je. García se k tématu postavil se značným odstupem a rezervovaností a výsledkem je překvapivě naprosto skvělá, působivá podívaná bez (dnes už takřka nezbytné) umělé emoční kotvy, která by nás táhla na dno moře laciného sentimentu. Zároveň však věřím, že většiny lidí se příběh Alberta Nobbse alespoň trochu dotkne. I bez této berličky. ()

joehot

Albert Nobbs funguje pouze ve dvou ohledech - v obou případech jde o herecké výkony, v obou případech o role žen hrající muže. Glenn Close je (dle očekávání) vynikající, zastiňuje ji však Janet McTeer, která je uvěřitelnější jako chlap, a přesto má zřetelné a citlivé ženské jádro. V ostatních směrech Nobbs zůstává velice daleko za očekáváním. ()

corpsy

V mnohých ohľadoch až komediálny prednes, dáva tomuto melancholickému snímku nádych punc atypičnosti. Historické drama, ktoré ukazuje tienisté stránky svojej doby v polohe, akú som nečakal, ale rozhodne nieje nezvyčajná. Pani Close, klobúk dole. ()

hous.enka

Vcelku průměrný film o transgenderové problematice 19. století, odehrávající se v jednom dublinském hotelu. Myslím, že se jak z tématu, tak z herců dalo vyždímat ještě o trochu víc. Glen Close je samozřejmě dobrá herečka, ale jako Albert Nobbs mě zkrátka nepřesvědčila. O to větší překvapení pro mě byla Janet McTeer. Scéna, ve které ukáže pravou tvář mě fakt překvapila. Nečekala jsem to. Nejen že se jí skvěle daří hrát sympatického malíře, ale i v citlivých momentech je její hraní opravdové a bez přetvářky. ()

EastWicka

Podivný, citlivě podaný smutný příběh. Někdo jej sice může brát jako pouhý příspěvek do sbírky kuriozit z oblasti gender identity, maškarní po dublinsku, ať si - jeho jádro je nesmírně silné a dojemné. Ne jednoduše přístupné. Glenn má mou hlubokou poklonu. ()

kobejn

Konečně zase nějakej pořádnej film a silnej materiál, kdepak, se třema hvězdama ani s modrou barvou mě neošálíte, toto bylo opravdu něco, a Glenn Close vytvořila postavu, která se jen tak nevidí, a jestli ani za toto nedostane Oscara, tak to bude hodně velká smůla. Obávám se ale, že ho nedostane, nikoliv proto, že by její výkon byl slabší, méně pozoruhodný než u M.Streep v Iron Lady, ale proto, že tento film je typicky antikomerční a antioscarový outsider, o to víc je doopravdy kvalitní a silný. Výborná je i Janet McTeer. V podobném typu filmů většinou bodují spíše vedlejší role. Zde bych ale rád viděl oceněné obě herečky, protože předvedly něco mimořádného. ()

Lamiczka

Něco k tomu, aby to byl dokonalý snímek, chybělo. Tou ingrediencí je dle mého nedotažený scénář. Z daného tématu, chladného Dublinu a snobské doby, by určitě šlo vyždímat mnohem více. Vyzdvihovaná Glenn Close svůj part zahrála na výbornou, ale daleko více se mi líbila, a to svou přirozeností, ležérností a nadhledem, Janet McTeer. Svou vedlejší roli pana Page, malíře, všechny doslova válcuje. ()

Makky

Budem tentoraz prísny. Byť lepšie vykreslenie postáv a ich motívov, byť viac scén typu rozhovor dvoch mužožien alebo na pláži, bol by som spokojnejší. Nedostal som nič navyše, než som zistil z traileru. Chýbal moment prekvapenia, emočné strhnutie, škoda. ()

togaf

Výborný námět, ale postava Alberta Nobbse mě nedojímala, spíš mě postupem času začala pěkně štvát. Ty unylé zasněné pohledy...výborná byla postava Janet McTeer, i když "velké překvapení" jsem odhadla předem. A posledních deset mitut bylo taky moc fajn. ()

Aleee89

(viděno 6. 1. 2012) Zase jeden z těch snímků, který jsem chtěla vidět, abych byla v obraze na nadcházejících udělování filmových cen. Herecky výborné, Glenn Close si pravděpodobně odnese oscarovou nominaci, ale myslím, že na samotného Oscara to ani tentokrát není. Film sám je na tom hůře. Pro mě naprosto chladný, odtažitý a bez emocí. Jenom kolem vás propluje a za pár týdnů si na něj pravděpodobně ani nevzpomenete. Škoda, že Albert Nobbs je takový nedotažený a nepropracovaný, protože námět je to slibný a určitě z něj šlo vytřískat více. ()

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

Glenn Close je chlap a chce za to Oscara

20.03.2010

O tom, že je Glenn Close vynikající herečka, se nemusíme dohadovat. Přestože by měla sbírat nominace a Oscary s frekvencí Meryl Streep (neříkejte mi, že jste si je nikdy nespletli), má na kontě jen 5… (viac)