Polnoc v Paríži

• Česko Půlnoc v Paříži (viac)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiálny text distribútora)

LadyCroft

Nejslabší Woodyho film. Není to vtipné, nemá to děj, vleklo se to jak žvejkačka na botě. Radši vtipkování o smrti nebo perfektně okoukané partnerské etudy, než jen "atmosféra". Defilé umělců jak na oroloji jde do prázdna. ()

Bragi66

Docela dobrá konverzační rozehrávka na téma: "Kdy byl zlatý věk". Dobré momenty, ale příběh neukecáš. Párkrát pobaví také vyovykouzlení dobových celebrit, ale ani na těch příběh neupádluješ. ()

UjoLenin

Typická Allenova zápletka (ten človek musel mať naozaj strašné vzťahy..), tentoraz zasadená do rozprávkovejšieho prostredia. Prekvapivo hneď na začiatku zanecháva reálny svet, kde tak vyniká v partnerských hádkach a ponára sa do fiktívneho klišé (súdim, že zámerne) dvadsiatych rokov. Známe kultúrne ikony tých rokov sú tu napchaté na jednom mieste a najmä Hemingway vyniká svojimi pseudointelektuálnymi chlapskými radami. Film je samozrejme vtipný, no najlepšie ho charakterizuje výraz príjemný. Celý čas mi z tváre nezmizol úsmev, ktorý z časti spôsobovali typické Allenove vtípky, no najmä atmosféra, ktorú majú na starosti aj krásne nasvietenie scény, podkladané nevtieravými melódiami od Cola Portera. Celý čas ostanete v strehu a budete sa snažiť identifikovať, niekedy aj dobre skryté, kultúrne osobnosti tej doby. A práve tu môžeme nájsť kameň úrazu, na ktorom sa potkne nejeden divák. Celý film je prakticky vtipný iba vtedy, keď máte dobrý kultúrny prehľad a viete KTO sa na scéne vôbec nachádza. Viem si predstaviť, že veľké množstvo ľudí bude iba meravo hľadieť do prázdna a čudovať sa, čomu sa ostatní toľko smejú (pár krát sa to žiaľ stalo i mne). Jednoducho povedané, Woody stavil na nebezpečnú kartu a divákom sa to vôbec nesnaží uľahčiť. Pokiaľ však máte potrebné predpoklady, strávite pri tomto filme veľmi príjemný večer. Čím bližšie k polnoci, tým lepšie :) ()

effulka_kebulka

Tentokrát nám Allen nabízí lepší kousek než je VCB. Krásná Paříž výborně celý snímek doplňuje. Rachel McAdams hraje neuveřitelně přesvědčivou mršku a Owen Wilson je prostě bezkonkurenční a předčil mé představy. ()

Epics

Nejlepsi Allen to neni ale je urcite nejvic o Parizi! A urcite mi ze vsech Allenovych asi nejvice zmenil zivot! Detaily nebudu plytvat ale Pariz je Pariz a Woody mi ji dokazal zprostredkovat takovym zpusobem, ze jsem atmosferu filmu hltal jako crème brulee a lehky nenarocny dej vychutnaval jako dobre ulezely Morbier. Chutnalo a zanechalo dojem.. a zivotni nasledky! ()

madline24

Krásná allenovská pocitovka, kterou jsem ocenila o to víc, že mám ráda atmosféru Paříže. Výběr Owena Wilsona je taky celkem jasný, prostě hraje typickou allenovskou postavičku tam, kde už to režisér díky věku zahrát nemůže- v některých scénách jsem se bavila tím, jak měl Wilson úplně stejná gesta jako Allen ve svých starších filmech. A z ostatních herců mě velmi bavila postava Michaela Sheena, kterého oceňuji čím dál tím víc. Přestože je film celkem předvídatelný, je zároveň krásně poetický a určitě ho řadím mezi snímky, které chci vidět víc než jednou. ()

DJ Laky

Film Půlnoc v Paříží se mi hodne líbil. Zápletka taky. Do toho jak zabudoval to fantasy to se mi líbio. Jak vždycky večer jse šel procházet. Podle mě od Woody Alena hodně podařenej kousek. A hrálo zde hodně známých herců jako např Andrien Brody, který je můj oblibenej herec a další známý herci. A několik vtipnej hlášek. A dostal mě ten konec, jak skončí ten vyšetřovatel u dvora to nemělo chybu. Celkově na mě zapůsobil film kladně. Dávám za film 80%. ()

Kitty_Kat

Dokonalý filmový zážitek! Woody Allen je BŮH! :) Romantická atmosféra Paříže, jedinečná hudba a jeden romantický snílek s fantazií tak barevnou jako jsou samy obrazy od Moneta. Owen Wilson geniálně napodobuje herecký um Woodyho a s kouzelným nadšením cestuje v čase, potkává velké osobnosti (Adrien Brody coby Salvador Dalí neuvěřitelně pobavil celé kino), prochází se podél Seiny a poukazuje na fakt, že v dešti je Paříž nejkrásnější - tak, jako je tento film mezi ostatními, které letos vyšly. 100% !!! ()

lee68

Tak si přemyšlím a říkám, co napsat po zkouknutí tohoto filmu. Chtěl bych se bezstarostně a bezcílně toulat uličkami Paříže. Po jejích památkách, nábřeží nebo nasávat atmosféru všech těch pouličních kavárniček a podniků. Chci zase do Paříže a potkat krásnou ženu, která mi řekne "mám ráda Paříž, když prší". ()

EnnyBerry

Hra na "spot the star" dříve než ve filmu vysloví její/jeho celé jméno....když se řekne Amedeo, člověk si okamžitě doplní Modigliani. Když se řekne Luis, může to být jedině Buñuel. Přijdete na večírek a vidíte vlnit se Josephine Baker...to pobaví :-). Film pohladil na duši, pět hvězdiček nedostal za triviální a předvídatelný konec, posledních 15 minut bylo á-la Hollywood a to byla škoda, happy-end za každou cenu. Ale co si budem povídat, už jen pozorovat Adriena Brodyho jako Dalího stálo za to :-). ()

Dodge-I

Mam rad Pariz - toz tento film je povinny. Nemluve o historickych souvislostech - at uz si¨vyberete zanr malirsky, filmovy, ci inspirace spisovatelu. Je dobre o nich neco vedet - pak si to uziva divak o to vic... A ten dest v Parizi - to je teda neco, tak lepkave kapky, ktere se umi dobre dostat az na kuzi nejsou nikde. Jsem rad, ze vim, kde si muzu zkusit priste pockat na starou pezotku.... ()

robbiesek

Krásně se mi snilo u tohoto filmu. Líbila se mi atmosféra i kontrasty, které Woody Allen dokázal vytvořit. A Owen Wilson, který se pohyboval stejně roztomile toporně jako sám velký Woody, to se musí vidět. Paříž mám moc rád, i proto tolik hvězd, uznávám. ()

Montmorency

Tak jsem trochu na vážkách s hodnocením - no není to zrovna to nejlepší z Woodyho, ale zase na druhou stranu samozdřejmě příjemná atmosféra noční Paříže, výstupy všech kulturních mamutů té doby, to vše vtipně míchané se součastností.....ale joooo, za Daliho a jeho Nosorožce přihodím jednu navíc:-)) ()

JohnJa

Oblíbit si atmosféru nějakého města je velmi jednoduché a hodně lidí s tím má určitě svou zkušenost. Touha žít v něm přichází skoro automaticky, rozhodnout se a správně si to zdůvodnit už bývá složitější... Půlnoc v Paříži jsem zatím viděl jen jednou, ale věřím, že právě na tenhle film bych se dokázal podívat i několikrát bezprostředně za sebou a pokaždé se pobavit. Owen Wilson je ve své roli vtipný a přesný, velmi zaujmou i Rachel McAdams či Kahy Bates. No a Adrien Brody spíše v cameo roli S. Dalího rozesměje snad opravdu každého... Film s propracovaným a milým příběh, plný humoru, nostalgie i životní filozofie. Na druhou stranu se patrně najde i dost diváků, kteří o hodně z těchto umělců nikdy neslyšeli a těžko říct, jak bude film působit na ně. ()

Dusan-Be

Pořád jsem si říkal, co je na tom to čisté správné ponaučení, potlačování materialismu a odkrývání pravého životního štěstí. Až pak jsem se kouknul, že to režíruje Woody Allen. ()

Daniela._._.

Ze začátku jsem ani nečekala(nepřečetla si),že film je i fantasy žánr.Bylo to pro mě překvapení a dá se říci,že i milé.Scény z minulosti a přechod do jiných časů byl kouzelný a zajímavý.Když se ale vrátíme zpět do reality, příběh muže a ženy co se hodlají vzít a vlastně se ani nemilují,neznají a nezajímají?Jako filmový námět možná dostatečné,ale tak,jak to bylo pojato ve filmu,to bylo na mě až moc. Takže suma-sumarum,3,5* za pěkné obsazení,Paříž a fantasy část.. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

31.12.2011

46. ročník MFF Karlovy Vary

46. ročník MFF Karlovy Vary

19.06.2011

Od 1.7. do 9.7. se v Karlových Varech uskuteční nejvýznamnější filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě. Festival představí 178 celovečerních filmů, převážná většina z nich bude mít… (viac)