Polnoc v Paríži

• Česko Půlnoc v Paříži (viac)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiálny text distribútora)

uuuuups

Nebýt nádherné Paříže dala bych odpad už v deváté minutě tohoto blivajzu.Když řeknu, že jsem po cestě za koncem tohoto dílka umírala, nebudu lhát.Myslím že Woody původně natočil reklamu pro cestovku na zájezdy do Paříže, ale později mu asi nějaký chytrák poradil dát tomu duši.......Allene, Allene......naštěstí film trval jen 90min., protože jinak bych fakt zdechla. ()

enzo_cz

Tento snímek se povedl. Ne každému to sedne, to je jasné. Já jsem dost profrancouzský a Paříž miluju, takže i to hraje svoji úlohu, proč dávám krásných pět. Magický film ve městě magie. Obrazová lahůdka. Jasná volba pro letní dny, kdy venku přestává pršet a vykukuje duha. ()

j1981

Otřesný herecký výkon hlavního představitele a jeho výraz ala kapr.Vytřeštěný oči a našpulená pusa.Zachraňuje to prostředí Paříže a herecké výkony představitelů z doby minulé. ()

Lestatova

Mám rada dážď a hemingwaya a picassa a rovné šaty strihané nad kolená. A vždy som chcela vlastniť držátko na cigaretu a tancovať swing. Možno keď zistíme, kde je to miesto pod parážskym polnočný zvoncom, pojdeme tam, bude tam stáť ďalších 100+1 ľudí. Hoc po nás (možno) žiadne auto na kolesách ako od bicykla nepríde, vieme, že tam stoja tí, čo chcú to isté čo my. Presne takú moc má Půlnoc v Paríži. A ja som zas o niečo bohatšia, Allen mojej farebnej fantázii postavil novú trať, po ktorej sa vydáva. ()

Alvin

Na začátku to vypadalo jako další typicky ukecaný Allenovský film, ale nakonec je to pro mě zatím jeho nejlepší film vůbec. Nejenže docela vtipně oživil na plátně tolik slavných jmen, ale z toho filmu navíc sálá dobrá nálada a hlavně okouzlení, ať už krásným městem, půvabnou ženou nebo minulými časy. ()

Allein4

Velmi povedený snímek, který rozhodně nepatří do mého vyhledávaného žánru, ale kterému jsem vzhledem k recenzím, hereckému obsazení a režii dal šanci a udělal jsem jen a jen dobře. Tento styl humoru je mi blízký, i když ne asi každého (zejména neznalé) neokouzlí. K pochopení mnoha a mnoha narážek je potřeba se opravdu dobře orientovat a pamatovat si učivo základních a středních škol. Pak to ale dává opravdu smysl a zábava je na světě. ()

2sistem

Ač mám Franci rád, tenhle filmek mě moc nevtáhl do děje. To bude nejspíš tou pro mě nesympatickou hudbou staré Francie a ta mě příliš nelahodí. Ale příběh se mi líbil, a bylo zřejmý jak to dopadne a Gil si půjde za svým snem, než aby se vrátil domů se ženou kterou si moc nerozumí. Neviděl jsem na tom páru nic pozitivního co by ho nutilo s Inez zůstat. Umělci jsou prostě cáklý snílci a pro to je uznávám. ()

TommyLee

já jsem snad ještě neviděl nudnější film, vydržel jsem 60minut pak jsem to utnul, zkrátka nuda nuda nuda, jednu hvězdu dávám za půlnoční Paříž ()

skepticka

Dávam 4 hviezdy pre originalitu a námet,krásna predstava stretnúť pár legiend osobne,vrátiť sa do ich doby a mať možnosť zistiť, akí boli ako ľudia, eventuálne s nimi prepiť noc:-)) môj neuskutočniteľný sen! ()

Nikole

Žádný film mě dlouho nevytáčel jako tenhle!! Wilson jako intelektuál, který je jinak dost hloupý a Paříž jako místo, kam Američané jezdí poznat život - už zase?? ()

salokin

Ellenova nostalgická, až skoro poetická óda na krásu Paříže a její zářivou minulost. Shlédnout tenhle film je ekvivalent posedávání v příjemném křesle za doprvodu muziky z ohrané gramofonové desky, zatímco vzpomínáte na staré časy. Je to příjemné a neobejde se to bez velké dávky naivity, kterou ale s klidným svědomím přehlédnete, protože bez ní by to jaksi nešlo. Moc příjemný zážitek. ()

štěpule

Hezký film s krásnou hudbou a výbornou atmosférou přebíjí hrozně nesympatický hlavní hrdina. Nemohla jsem ho vystát od první minuty.. Jinak by to mohl být jeden z mých oblíbených filmů, takto budu ráda, když na něj rychle zapomenu. Škoda. ()

Epco

Owen bol neslaný nemastný, Rachelinu postavu by som niekam nakopal, ale vedlajsie postavičky mi poskytli dostatočný zdroj humoru takze ako celok sa to dalo. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

31.12.2011

46. ročník MFF Karlovy Vary

46. ročník MFF Karlovy Vary

19.06.2011

Od 1.7. do 9.7. se v Karlových Varech uskuteční nejvýznamnější filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě. Festival představí 178 celovečerních filmů, převážná většina z nich bude mít… (viac)