Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

jigsaw44

Detektívka, ktorá vychádza z Poeho vymyslených temných poviedok. Dej sa točí okolo toho, že niekto unesie Poeho (Cusack) priatelku a postupne sa začnú množit vraždy, ktoré kedysi tak detailne popísal vo svojich horrorových článkoch. Čas sa kráti a jeho zúfalstvo narastá. Podarí sa mu aj s detektivom vyriešit tento prípad a tým i zachránit svoju milovanú, skor než bude neskoro? A odpoved znie: podarí, ale za cenu svojho života. Potemnené prostredie a gradujúci dej sa snažia o napínavost - a miestami to aj funguje, teda až na to suché spracovanie konca a pravdaže prevzatého nápadu zo Saw 5. ()

nadrin

Miluju mysteriózní thrillery. I ty z doby dávno minulé, které mají specifickou atmosféru. Navíc E.A. Poe v podání Cusacka bylo pro mne obří lákadlo. Tak proč mám pocit, že šlo z filmu vytěžit mnohem, mnohem víc?? Budu muset nad tím ještě popřemýšlet. Asi jsem od jeho postavy čekala něco zajímavějšího, než pohled na otravnýho notora. Ale výprava byla pěkná a ráda jsem si připomněla známé povídky. Kdybych mohla, dám 2 a půl *, ale přikláním se ke třem, protože vím, že kdyby mě neprudil ten dabing, na tři by to bylo. ()

Spike86

Film nabitý atmosférou Poeovy prózy a jeho verši. Zápletka je fiktivní a kombinuje různé části Poeových povídek. Jako celek mě to bavilo jednak z napínavého a mrazivého úhlu pohledu a jednak jsem se i dozvěděl něco z jeho postojů, myšlenek a tvorby. 75% ()

Naby

Zajimvy, mysteriozni drama s prvkem neceho neotreleho. Nektere sceny byly celkem dost drsne, ale do filmu se to hodilo. Osobne jsem byl mile prekvapen a minimalne na jedno zhlednuti doporucuju kazdemu, kdo ma rad neotrele zahady a nevadi mu trochu drsne sceny. Celkem cista 4* ()

lubica1995

Pozrieť si film na základe unáhlených recenzií je na škodu. Doporučujem, najprv pozrieť, potom pozrieť hodnotenia, názory. Príbeh je filmovo spracovaný výborne. Hlavná postava je vierohodná aj pátranie po vrahovi nieje jednoduché. Páčilo sa mi to. ()

Pythonator

Kriminálka poskládaná z ničeho. Čekal jsem, že to bude horší, ale doufal jsem, že i lepší. Výsledkem je průměr. A to mi Cusack nijak nevadí. Spíše mi tam sedl. Ta postava měla být výstřední a její pohled měl vypadat jako pohled vyorané myši, takže Cusack byl skvělá volba. ()

P@\/EL

Rozhodně se jedná o velmi zajímavou a zdařilou adaptaci povídkového díla Edgara Allana Poea. Několik jeho povídek jsem četl, takže o to více mi byl příběh, zápletkou vystavený právě na tomto díle, bližší. Ponurá a temná atmosféra byla vskutku úchvatná, rovněž se mi líbilo, že se tvůrci nebáli uplatnění pořádně krvavých scén. Děj je poměrně dostatečně napínavý, ačkoliv tu trochu postrádám větší závěrečnou gradaci s komplikovanějším rozuzlením. ()

Feacher

Myslím, že o filmu nejvíce odpovídá to, že jsem si ho pustil s nadšením, ale po 10 minutách mi to začalo připadat podvědomé. Asi v půlce filmu mi došlo, že jsem si ho pustil asi před rokem a vůbec si to nepamatuju. Zápletka zajímavá, ale film není natolik dobrý, abych si ho zapamatoval. Navíc nápad dobrý, ale přijde mi to trochu nevhodné, takhle překrucovat historii. Snad každý pochopí, že to byla fikce.. nebo že by ne? 😏 ()

Nataniel73

Havran je v mnohých ohľadoch zaujímavý a vizuálne pôsobivý film. Už len samotná zápletka o tom, ako vraha inšpiroval básnik je ojedinelá. John Cusak aj Luke Evans sú vo svojich rolách presvedčivý, Alice Eve vizuálne aj charakterovo ideálna. Mám rád filmy odohrávajúce sa v pochmúrnom devätnástom storočí, detektívky pri ktorých divák háda kto je vrah a rovnako tak aj netradične poňaté vraždy. Prostredie, strih, kamera aj hudba sú v tomto filme na vysokej úrovni a film má aj toľko potrebný spád. U Havrana mám dokonca pocit, že je poňatý tak trochu z rýchlika a dlhšia stopáž by mu skôr pomohla. Taktiež mám výhrady k samotnému vrahovi, ktorý v tomto filme pôsobí ako superman. Denne chodí do práce, popri tom stíha vraždiť, ďalej musí strážiť uväznenú Emily, a zhodou okolností sa vždy časovo zosúladí so svojimi prenasledovateľmi detektívom a básnikom. A aby toho nebolo málo, má aj dopredu pripravený plán ako a kde zanechať odkaz svojim prenasledovateľom. Trochu nerealistické by som povedal. Taktiež jedom oslabený Edgar Allan Poe má stále dosť síl na to aby vyhľadal a oslobodil polomŕtvu Emily, ktorá by to celé najskôr neprežila. Viacej sa mi páči prvá polovica filmu a celkovo klady výrazne prevyšujú zápory. Výborný český dabing aj neortodoxné vystupovanie svojrázneho básnika filmu len pomohli. Za mňa 4 hviezdy a 85%. ()

mb.3

Tři hvězdy, ale pěkné tři. Ke čtyřem chybělo celkem málo. Hlavní postava, celkem sympatický herec, po většinu filmu výborný, chvílemi jsem mu to ale prostě "nevěřil. Přiznám se, že povídky E. A. Poea jsem nečetl, film mě ale slušně nakopnul k jejich přečtení. Atmosféra, celkem dobrá po celou dobu filmu, jakési napětí tam bylo, přesto nálepku horror bych si schoval jinam. Zajímavý konec a krásná Alice Eve. Tolik k shrnutí několika větami. ()

Goodlike

Připomíná vám film Saw ? Ano, je to příběhově to samé, akorát jsme se přesunuli do 19. století a inspiraci vrah bere v povídkách tehdejšího spisovatele E. A. Poe. Jako hororový thriller bych to nezařadil, spíše historický thriller, který zjednodušeně ukazuje tvorbu E. A. Poe a aby to nebylo tak nudné trošku to okořenili. Pokud jste fanouškem série Saw, je to pro vás něco nového a dokonce i příjemně zvládnutého. Kostýmy jsou perfektně zvládnuté akorát grafická úprava některých záběrů (kterých není mnoho) celkem pokulhává a kazí dojem. Lepší průměr, ale jenom malinko. ()

eMarka

Tento snímek je moc pěkný kousek. Samozřejmě jsou tu jisté maličkosti, které by chtěli vyladit, ať už se týkají filmu nebo otřesných závěrečných titulek, které jakoby si odskočili z jiného filmu. Možná z bondovky. Myslím si, že by se do role Poa výborně hodil Alan Rickman. Dodal by filmu tu jednu hvězdičku. Opravdu jsem ho tam v mnoha okamžicích viděla. Myslím si, že točit takovéhle filmy je dobré, už jen z hlediska kolik diváků může opět přivést ke klasikům. Možná to nebudou hordy, které si po shlédnutí vyhledají něco od Poa, ale jsem si jistá, že jich bude dost. A to je velmi dobré v době, kdy se od čtení tolik upouští. ()

KeefRichards

Námět a provedení skvělé. Cussackovi role excentrického Poea sedla jako zadek na hrnec (včetně typického výrazu wtf s otevřenými ústy). Atmosféra, barvy, muzika výborná. Občas zdlouhavé, místy ne zcela logické návaznosti. Obecně film z těch docela mála dobrých, které nám distributoři v poslední době hrnou do kin. ()

luke1

Tenhle film si zaslouzi lepsi hodnoceni nez je tady. Kvalitni napinavy pribeh ktery dokonce ani manzelce nedovolil usnout a vyborny cusack zahral Poa vyborne. Jednu hvezdicku dolu za par nudnejsich pazasi, nicmene vyborny film za posledni dobu! ()

oleg121

Havran je pekne plynúci, atmosférický a zaujímavý film, ktorému ale chýba akákoľvek emocionálna línia. McTeigue sa snaží rýchlo "uhnúť" zakaždým, keď sa má v snímke objaviť nejaký prejav emócií. Namiesto toho divákovi neustále podsúva nové a nové indície a nápovedy a zameria sa čisto iba na dej. Na jednej strane je to dobré, lebo vo filme skoro niet hluchých miest, ale na strane druhej chýba akákoľvek odľahčená scéna, takže sa divák musí celú dobu sústrediť na dej. ()

mskarabeus

Nechápu proč film je tak špatné hodnocený od pisatelů s dvěmi hvězdami viz níže,je to vcelku povedená hororová dedektivka na dnešní poměry, já jsem se nenudil , pěkná výprava, temná atmosféra, kvalitní herecké obsazení, i námět nebyl špatný, komu se líbil moderní Sherlock Holmes nebo Ospalá díra tak si myslím že se mu bude líbit i tento film . Já byl spokojený hodně..... ()

dogzila

Čo má spoločný havran a dej tothoto filmu? Nič, ale napriek tomu sa táto thrillerová vec dala pozerať. Keby E.A.P. bol excentrickejší, zlosyn by dostal viac priestoru a neskončilo to všetko happy endom tak by to mohla byť slušná zábava. Bohužiaľ , ale všetko zostalo nemastné neslané takže 2+3/4* ()

RISOvonVODKA

Dlho som rozmýšľal nad finálnym hodnotením. Hútal som a nevedel sa rozhodnúť. Nakoniec som išiel po troch hviedzach, pretože film predsa len mal svoje muchy (a bolo ich dosť), no napriek tomu to bolo viac než slušné. Edgar Allan Poe ako hlavná postava? Božské! Nehovoriac o tom ako strašne mám rád poéziu. Romantický autor Edgar Allan Poe bol génius, napriek tomu, že to bol ožran a feťak. Nejde o samotné hodnotenie kriminálnej zápletky, tá bola slabá. Ide o filmové znázornenie pochmúrnej doby, skvelé zachytenie Poa , ktorý bol na pokraji mentálneho a fyzického krachu, to bolo impozantné. Navyše zakomponovanie poetickej vsuvky do filmu, na to mám veľkú slabosť. Každý jeden, kto tu o zlomkrky nadáva, chodte si dať radšej pivo, keď neviete oceniť dobrý film ;) ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (viac)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (viac)