Londýn 1888. Ve čtvrti Whitechapel je zavražděna prostitutka a Scotland Yard vysílá inspektora Freda Abberlinea. S ním přijíždí vyšetřovat i seržant George Godley. Na místě se setkávají s novinářem Batesem, který předpokládá, že místní policie na vraždu nestačí, a proto byl povolán Scotland Yard. Abberline s Godleym se informují u místního soudního lékaře Llewellyna na výsledky pitvy. Prostitutka byla téměř odborně rozřezaná a byly jí odstraněny některé orgány. Abberline proto chce mít do rána na stole seznam všech lékařů, veterinářů i řezníků. Další den se koná soudní slyšení. Předsedající vyslechne Llewellynovu lékařskou zprávu a na žádost Godleye slyšení odročí Za Abberlinem přichází jasnovidec Lees, který se těší velké královnině přízni, a říká Abberlinemu o své vizi. Viděl jednoho muže se dvěma tvářemi. Abberline mu nevěří, ale Lees mu popíše detail, který nebyl nikde uveden, a to ulomený podpatek z boty mrtvé. Lees se setkává v kavárně s Batesem a kreslířkou Emmou Prentissovou, která podle Leesova popisu vytvoří portrét muže, kterého viděl ve své vizi, a Emma zjistí, že je to podoba jednoho amerického herce Richarda Mansfielda. Ten právě hraje ve městě v divadelní hře Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Leese pozvou na večerní představení s tímto hercem, ten má nějaké vidění, udělá se mu špatně a z divadla odejde. Lees o tom pak vypráví Abberlineovi, který se jde na představení sám podívat. Poté se sejde s Masfieldem v jeho šatně, kde najde i Emmu, kterou velmi dobře zná. Mansfield je zavede do domu s prostitutkami, kde se setkal s mužem, jehož podobu použil pro svou jevištní proměnu. Ráno je nalezena mrtvá další prostitutka (oficiálny text distribútora)

Anderton

Na televízny film síce veľmi slušné, ale nepodarilo sa, čo sa týka temnej atmosféry dosiahnuť maximum. Stále je to pochopiteľne z hľadiska výpravy niekde inde, ako dnešné české/slovenské historické filmy určené pre kiná. Obom dielom dominujú Caine a Assante, z londýnskeho panoptika prostitútok potom Lysette Anthony. Chcelo to trochu viac tajomnosti, možno viac krvi, viac scén v nočných londýnskych uliciach a celkovo to mohlo tiahnuť viac do hororovej detektívky. Kriminalisti prichádzajú na veci, ktoré sú viac menej už dlhšie pochopiteľné akosi neskoro a bohvie prečo záverečný krok k dopadnutiu páchateľa neurobili skôr. 70% ()

gudaulin

Dvoudílní televizní thriller o nejslavnějším kriminálním případu vyšetřovaném na území Velké Británie vznikl u příležitosti stého výročí série útoků tajuplného Jacka Rozparovače. Z dnešního pohledu, kdy ambiciózní projekty quality TV výpravou drží krok s filmovou tvorbou, to už tak nevynikne, ale v druhé polovině 80. let šlo o štědře financovaný projekt, který měl být důstojnou připomínkou této události. Je patrná snaha uchopit látku pokud možno seriózně a zároveň natočit atmosférickou žánrovku se sociálně kritickým podtextem. Ten, kdo se kdy kauzou londýnského sériového vraha zabýval, nebude volbou pachatele příliš překvapen, jeho jméno vždycky patřilo v kauze k těm diskutovaným a v literární podobě se jím zabývá např. úspěšný komiksový román Alana Mooreho Z pekla. Televizní film sice ani zdaleka není tak mnohavrstevný, není to dílo, které by se snažilo být celistvou výpovědí o společnosti viktoriánské Anglie, ale jako netradiční detektivka v historických kulisách s nekonformním hrdinou převyšujícím schopnostmi své okolí to obstojí víc než slušně - určitě i díky obsazení Michaela Caina v hlavní roli, protože ten hrát špatně ani neumí. Celkový dojem: 80 %. ()

Žralok

Film inspirovaný skutečnými událostmi o řádění nejznámějšího masového vraha všech dob. A také pravděpodobně prvního vraha svého druhu v dějinách. Na to že se jedná o TV film je dobová Anglie vyobrazena skutečně skvěle. Postavy mají svůj vývoj a brzy budete podezírat skutečně téměř každého. Že právě on je bestiální Jack Rozparovač. Jehož totožnost ve skutečnosti nebyla dodnes odhalena. Skvěle gradované napětí a herecké obsazení v čele s výborným Michaelem Cainem (Temný rytíř). Kdo má rád temné thrillery, tak tento film by jistě neměl vynechat. ()

rikitiki

Trochu už zaprášené tv drama s někdy legračními úhly pohledu a střihem, který se snaží o dramatičnost, připomíná však spíše ročníkovou práci na střihačské škole. Nejvíc mi však vadilo hrubé osočení údajného pachatele, konkrétní historické osoby, který však ve skutečnosti žádné vraždy nespáchal – viz nedávné odhalení na základě DNA. OK, to v roce 88, kdy film natáčeli, vědět nemohli, ale stejně, tahle záležitost už patří do archivu nebo kabinetu kuriozit. Pozitivum vidím ve zobrazení vyburcovaného a nemyslícího davu, který chce najít viníka okamžitě a bez jakýchkoli důkazů ho nejlépe oběsit na první lucerně. Jo, tak v tomhle se nic nezměnilo. Stejně jako postoj bulvárního tisku, kterému jde o senzaci a zvýšení prodeje, bez ohledu na to, jaký dopad budou mít vylhané články na vyděšené a tudíž ke všemu ochotné obyvatelstvo. SHRNUTÍ: Kterak vyšetřit vraždu, když jste mezi mlýnskými kameny a na krk vám dýchá rozlícený dav v ulici i nedotknutelná královna v paláci. ()

marhoul

Jdu do plných, ačkoli se jedná o záležitost televizní, s levnou produkcí, také s maličko přepálenou stopáží a ano, jedná se o záležitost mírně zastaralou, nicméně atmosféra a skvělé herecké výkony zajisté dokáží potěšit diváka, který čas od času nepohrdne tradiční anglickou detektivkou. Dílko jako takové mi mimořádně dobře padlo v den, kdy o třeskutých Hromnicích v krbu hořel oheň, z hrnku s pečeným čajem se linula vůně ovoce se skořicí, k tomu se podával poctivý švestkový koláč a z obrazovky na nás dýchla temná rozlada bezradného Londýna, strach a napínavé vyšetřování... Michael Cain mě baví! ()

• Poslední film Harryho Andrewse. (Chatterer)
  • Když se veřejnost dozvěděla, že v tomto TV filmu bude hrát Michael Caine, tak akcie Thames TV stouply o pět liber. (Chatterer)