Poslední vyhlídka

všetky plagáty
Česko, 2010, 6 min

Réžia:

Karel Ondrka

Dva muži sedí na vyhlídce, pozorují západ slunce a vedou dialog o vlivu ženského elementu na život muže. 1. praktické cvičení 2. ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Zadání: Reálný rozhovor 6 - 8 minut se 2 - 3 postavami. (Skejpr)

Psema

Ondrka zraje a pod tlakem okolností řadí vyšší stupeň poloprofesionální filmařiny. Mám sice problémy se střihem (minimálně do půlky rozhovoru) a příšerností dialogů (celou dobu), ale dávkování informací je konečně solidní, snaha o filosofii víc než ucházející a příběh přes klišovitou pointu funguje! 7/10 s pochvalou za (ne)úmyslný odkaz na Krvavý diamant. ;) ()

Aluska88

Velmi poutavý námět, hezké a působivé zpracování i viditelná atmosféra. Jen je strašně velká škoda, že tuto precizně zvládnutou stránku filmu, nedotváří obdobně i část druhá. Tou jsou herecké výkony. Ty jsou až neúnosně amatérské a nevěrohodné. Přitom jen stačilo, aby pan rejža trochu jemně zatlačil na pilu, a (ne)herce postrčil k těm správným výkonům. Pak by to bylo perfektní. ()

Botič

Neprůstřelné pro toho, kdo do celku nevidí a komu chybí potřebné informace k tomu poskládat si tuhle skládačku dohromady, na druhou stranu zas otevírající dveře pro různorodou interpretaci. V dialogové části se toho dalo vytřískat mnohem ,mnohem víc, ale jak už zde bylo zmíněno, tuhle stránku zachraňuje zejména vizuál, kamera, střih a ze začátku hlavně hudba vše dávkováno ve správném poměru a ve výsledku působící opravdu profesionálně. Snad tu žížalu bych nahradil jiným zvířátkem. Citace Fontány ke konci velice potěšila.7/10 ()

kulyk

Kluci nejsou dostatečné přirození. Pardon, nejsou dostatečně při rození. Po troše mučivé snahy lze vysledovat lepší momenty, ale proč se s tím mordovat, že jo. Nápad by byl, sáčko mamča vybrala pěkné, prostor dostal i jakýsi Schop end Hauer, takže je vidno, že akademča v Píčku plodí milce gdaňského skeptika, či alespoň jedince, schopné gůglit kytáty slavných. Díru do globusku tím zatím nikdo nenadělá, ale nechme se překvapit lepším příštím. ()

LION-MR.T odpad!

Téma znělo. Reálný rozhovor. Takhle někdo mluví,možná ano,každý jsme jiný,ale Ondrko,kam tvoje kariéra jen spěje? Tedy "kariéra". Film je pouze prototypem dnešního hodně šedého českého filmu. Nereálný rozhovor,příliš uhlazené a obyčejnost jde stranou. A AngelAngie,ty aby jsi to neshodila,když to není od tebe,tak to není dobré viď? A dialogy ve tvých filmech jsou JEŠTĚ HORŠÍ. Promiň,ne dialogy,ale sračky co jsi napsala. ()

GodComplex

Do tepla graficky vyfiltrovany vizual je zatim to nejhezci v ramci tvorby tohoto rezisera. Hudba prevazne sice silne slehackova, ale ke konci a v credits se pekne rozjede. Tim konci pozitiva, protoze obsahove se to blizi nule. Nudny, az prilis citelne predabovany dialog o nicem, sice chapu, ze zde bylo omezeni skolnim zadanim, ale stejne zamrzi, ze tak pekny graficky potencial mohl byt vyuzit k necemu mnohonasobne zajimavejsimu. Az tenhle reziser dostane do ruky poradny scenar a kvalitni herce, mohlo by z toho byt solidni zradlo. 4/10 ()

SallyZen

Je pravdou, že to bylo dost nepřirozené, ale nebylo to tak špatný. Ten jeden týpek zahrál docela dobře. Ten druhej už moc ne. 45% ()

Vignette

Přes vcelku příznivé komentáře a hodnocení a skvělou kameru, vizuální stránku a působivou hudbu si nemůžu pomoct, ale zdá se mi, že příběh pořád ještě není odvyprávěn tak, jak by měl. Nejen, že osobní podtext nedovoluje nezasvěceným úplné pochopení snímku (což např. dokazuje Botičův komentář- kdo má ksakru vědět, že červ není tak úplně červ, nemluvě o tom, proč ho tam tvůrci vlastně nastrčili), ale jako by ho celý ovládal (možná to byl záměr, ale i tak- nebo možná právě proto- se mi to nelíbí). Myslím, že snímek by si rozhodně zasloužil delší stopáž (všechno je tam tak nějak na rychlo, chtělo by to pořádný úvod- než jsem třeba pochopila, kde se rozhovor asi odehrává, celkem mi to trvalo- a prostor, aby přechod mezi tématy nepůsobil tak násilně) a ještě si trochu pohrát s dialogy. Lepší 2* ()

SeanLSD odpad!

Po tých viacerých filmoch, rokoch a štúdiách by som už z diváckeho pohľadu očakával od filmu viac, ako iba perfektné zladenie a výber hudby. ()

Estrellita

Výborný nápad s mezistanicí cesty "dál", bohužel ten rozhovor mi připadal trochu-hodně připitomělý (s prominutím) a taky oběma pánům jejich roli nedokážu věřit.. ať chci sebevíc. Trošku škoda... ()

Lyžař

Myšlenka je skvělá a hudba mě hodně pozitivně překvapila. Druhá a zcela opačná strana mince je ale rozcukaná kamera v místech kde to dle mého není potřeba, herci neherci a dabing, který všechno posílá ale hodně, hodně daleko pod zem. Každopádně jako krátkometrážní filmek studentstva to není vůbec špatné. Držím palce, ať tohle nejsou jenom záblesky toho dobrého. Vytřídit plevel se ale ještě musí. ()

bakeero

David Marek v hlavní roli evokuje Edwarda Nortona z Kultu hákového kříže. Samozřejmě po svém návratu z krimu; s vlasy a pár stehy. ()

psycho.ta

První cca polovina špatná..ten dialog mi zní hrozně uměle, kluk vlevo mi to tam kazí. Druhá cca polovina je dobrá, ale pořád mi to tam kazí svým projevem ten stejný člověk..jo a kde vzal proboha ten popelník v tom lese?:-P 3*** ()