Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna ... až doteraz. Na scéne je nový kriminalistický mozog - profesor Moriarty (Jared Harris), ktorý sa intelektuálne Holmesovi nielen vyrovná, ale jeho cit pre zlo spolu s absolútne chýbajúcim pocitom svedomia mu vlastne môže pomôcť slávneho detektíva predstihnúť. Keď nájdu rakúskeho korunného princa mŕtveho, podľa dôkazov, ako ich interpretuje inšpektor Lestrade (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Ale Sherlock Holmes usudzuje, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je naviac iba kúskom väčšej a ďaleko a zlovestnejšej záhady, ktorú skonštruoval profesor Moriarty. Pri výkone služby spojenej so zábavou Holmes nájde stopu v podzemnom pánskom klube, kde Holmes spolu so svojim bratom Mycroft Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc slobody Dr. Watsona. Práve tu sa Holmes zoznámi so Sim (Noomi Rapace), cigánskou kartárkou, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú na starý kontinent. Prefíkaný Moriarty je stále o krok napred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý, ak vyjde, zmení celé dejiny. (TV Markíza)

FrajerTom

Jak už to u pokračování bývá, dvojka je slabší než první díl.. Jasně chybí moment překvapení, že Sherlock není páprda s legrační čapkou, ale geniální rocková hvězda své doby. Hra stínu je sice dějově daleko prázdnější než jednička, postrádá jakoukoli závažnější zápletku, ale co naplat když se na to pořád příjemně kouká!!! Ve stylu dieslového motoru se to navíc po pomalejším startu ke konci pěkně rozjede. Chemie mezi ústřední dvojcí je úžasná a bratrské haštěření se jen tak neokouká. Když se to doplní o skvělou akci (les a vlak) funguje to jako popcorn zábava výborně. Věřím, že se Guy Ritchie poučí, naváže na dynamickou akci dvojky, vrátí víc Holmesovských trademarků z jedničky a připraví bombastickou trojku! ()

Kosmik 1

Elegancí a vtipem nabité pokračování, které mě hodně překvapilo, jelikož jsem od něj příliš nečekal. Dokonce už jsem přišel na chuť i samotnému Sherlockovi, což se mi v jedničce nepovedlo. Tady však válí a jeho kousky mě skvěle bavily. 75% ()

mcleod

Proč si nepřiznat, že Sherlock Holmes je klasický příběh, který prostě většině západní populace dnes již nesedne a který je pro většinu z nich až příliš náročný a až příliš nezáživný? Opravdu se musí i toto téma přizpůsobovat tím, že příběh a Holmesovy úvahy zjednodušíme na minimum nutné pro to, aby šlo slavného detektiva ještě považovat za chytrého a aspoň trochu výjimečného? Dále tím, že z ne příliš klidného detektiva uděláme akčního hrdinu, který spíše připomíná postavu z Matrixu? A ke všemu se musí příběh pozměnit tak, aby obsahoval témata, která více sedí dnešnímu kýčovitému západnímu světu? Dobrá, i klasické příběhy o Sherlocku Holmesovi byly ve své době ne moc hlubokým mainstreemem (ale úžasně atmosférickým!), ale opravdu z něj někdo musí za každou cenu udělat moderní plochý mainstreem bez náznaku zajímavější atmosféry? A nemohl by to alespoň udělat někdo talentovaný? Aby toho nebylo málo, tak scénář napsal scénárista, který nedokáže vyplodit zajímavější větu a který fantazie také moc nepobral, a natočil režisér, který nedokáže do filmu dodat nic výjimečného, a tak vznikl jen další film, na který je záhodno raději brzy zapomenout. ()

Autogram

Nie každý film by mal mať dovolené označiť sa názvom Sherlock. Najmä nie niečo také ako tento Seagal v Pirátoch z Karibiku. To je presne kombinácia, ktorá mi po celý čas behala po hlave a nebolo to nič príjemné. Čo sa tam malo detektívne riešiť mi zostalo záhadou, ale svetový mier zachránili. Akurát niektoré scény v kombinácii Holmes - Watson boli dobré, napríklad tá záverečná. ()

Jaro.Krafcik

Slabšie ako prvý film. Downey sa ale veľmi dobrý Holmes. Škoda že celkový dojem z filmu tak dobrý nebol. Nuda a nuda, nechápem načo tam pchali Nemcov a tanky. Aj tak ale záverečne rozuzlenie v detektivkach vždy prekvapí a páčil sa aj tu, aj keď pomenej. 3* ()

earl hickey

Tohle není vůbec špatný.Typický Guy Ritchie. Zpomalené záběry,dobří herci,nastříhané jako videoklip.....,to všechno se mi libí.Pět hvězdiček nedávám,jen kvůli toho,že jsem se občas ztrácel v ději. ()

greath

Páčilo sa mi to viac ako jednotka, hlavne ten záver bol naozaj dobrý. Výborný R.Downey Jr. a Jude Law tiež. Niet čo dodať, čakám minimálne na ešte jeden diel. ()

shabazza

Po nudném a nezáživném prvním dílu nám Guy Ritchie naservíroval tuhletu lahůdku. 2 hodinky pečlivě naplánované zábavy, film který nemá jediné hluché místo a ano, dokonce jsou tam i ony slavné vodopády :-) Co se mne týče, tak já se v kině výborně bavil a šok jsem měl jedině snad když jedna země (nebudu říkat její jméno, ale mluví tam německy) nasadila do hry Jeníčka :-D ()

Styxos

Chemie mezi Watsonem a Sherlockem fungovala opět skvěle, u Downeyho jsem měl pocit, že nedivám jen na Iron Mana o několik století dříve, atmosféra parádní, ale za ten příběh by si někdo zasloužil 50 ran holí. A vážně musel být Moriarty tak nemastný a neslaný? ()

Andrew78

Ač mi to trhá srdce, víc jak tři hvězdičky filmu dát nemůžu. Druhý Sherlock nemá žádnou atmosféru, chemie mezi Robertem a Judem už hodně skřípe, hudba od Zimmera je spíš recyklací prvního soundtracku a celkově je to takové nijaké. Kdyby se zběsile (a zbytečně) necestovalo po Evropě, ale film se zasadil pouze do jedné oblasti jako v jedničce, věřím, že by snímek získal svou duši, která tu prostě chybí. Hodně potěšili Fry s McAdams, naopak Rapace je sice krásná, ale jako postava naprosto zbytečná a poměrně i nesympatická. Nejhorší je, že film nám nedá onen pocit geniality, který dělal prvního Sherlocka Sherlockem. Dějí se tu pouze obyčejné věci, které vysvětlení nepotřebují. Zkrátka žádné záhady, které by Vám celou stopáž vrtaly hlavou a zapadly jako puzzle do úžasné skládačky až těsně před koncem. A co mě překvapilo možná nejvíc, jednička byla mnohem akčnější. Holmes ve svém druhém filmu zkrátka připomíná křížence Bonda a Sparrowa. A to jsme rozhodně nechtěli. ()

latvar

Cca po 15ti letech jsem navštívil Velké kino ve Zlíně a vybral jsem si tento film. Po velmi vydařené jedničce jsem byl plný očekávání, co nám přinese dvojka. Bohužel musím konstatovat, že to zas tak velký boom nebyl. Nezapomenutelný je úsek v lese, kde jsou zpomalené záběry a jde zde vidět propracovanost grafiky, to hodnotím jako jeden z nej záběrů, co jsem kdy viděl. Jinak o zbytku se raději nebudu bavit. 65% ()

Molir

První vysokorozpočtový slashový fanfilm, jehož jedinou slabinou jsou občasné pokusy o dějovou linku, které odvádějí pozornost od ústřední dvojice :)) ()

Wbcko

Za estetickou stránku věci a ústřední herecké duo tři hvězdy. Jinak mám stejně jako u prvního dílu problém, že vlastně nevím o čem film byl. Není to tím, že by děj byl nějak komplikovaný, nebo snad tím, že bych byl takový imbecil. Všechno je jen hrozně zbrklé a tak chaoticky natočené-sestříhané, že jsem během pár chvil naprosto ztratil nit. Po pár minutách mi to přestalo vadit, rezignoval jsem na děj a jen tupě zíral. A bylo to celkem fajn. ()

Ludivitto

Větší, bombastičtější, akčnější. Prázdnější, schématičtější, horší. Takový komediální Bond. Je to zábava, chemie mezi Sherlockem a Watsonem funguje, ale v průběhu jsem tou onanující videoklipovitostí trpěl. Downey se upsal ďáblu: začíná být podobnou karikaturou jako Depp v "Pirátech". ()

Hollohlaway

Je mi známo, že dvojky jsou prostě slabší. Ale tady se tomu Ritchie klidně mohl vyhnout, kdyby nebyl nucen zkoncentrovat věci z prvního dílu, a nacpat nám je do ksichtu děj se co děj, tatata! Takže ano, vtip, humor, kostýmy a neotřelé dialogy mezi bláznivým Holmesem a Watsonem. Ale také hromada zbytečných vraceček, prostřihů, zpomalených záběrů a vúbec podivný klipovitý střih matoucí diváka bažícího po orientaci. Vizuelně mě styl filmu v několika pasážích opravdu otrávil, a přičteme-li zdlouhavý závěr, málo uvěřitelně působící zápletku a slabou gradaci děje, jsem zklamán. Ano, lituji peněz za kino. ()

BuryGol

Onehdá jsme byli s přítelkyní na Andělu a jen tak nás napadlo jít do kina. A jediný, co by za něco stálo, bylo tohle. S jedničkou to naštěstí nemělo spojenej děj, tak jsme si to užili oba. Zábavný, akční a smysluplný. Sice bych byl radši, kdyby Sherlocka točili Angláni než Amíci, ale R.D. mi nějak jako Holmes přirost k srdci (když pominu, že s původní postavou toho má společnýho jako trakař s Lamborghini). Jen se děsim, aby nebyl i trojka, protože to by už asi hrozilo průšvihem. Skončit se má v nejlepším. ()

zolo23

Počas väčšiny filmu som sa nehorázne nudil. Príbeh až priveľmi obyčajný a i tak v niektorých fázach zbytočne prekombinovateľný. Nebyť kvalitnej kamery, strihu a hudby neviem neviem kam by smeroval tento "Šerlok". Tretie pokračovanie (ak k nemu dôjde) asi len pre najväčších fanúšikov. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (viac)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011