Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (viac)
všetky plagáty

Koncept snímky je postavený na motívoch videohry Dante's Inferno vyvíjanej spoločnosťou EA Games. Vývojári sa nechali inšpirovať svetoznámym klasickým spisovateľom a básnikom Dantem Alighierim a jeho dielom Božská komédia - konkrétne časťou Peklo (ang. Inferno).
Hlavný hrdina Dante Alighieri sa musí prebojovať všetkými deviatimi kruhmi Pekla a čeliť samotnému Luciferovi, aby mohol byť opäť spolu so svojou "láskou" Beatrice. Satan ju pomocou intríg a klamstiev stiahol do samotných útrob svojho kráľovstva, aby ju mohol spraviť svojou nevestou. Skutočnou výzvou však pre Danteho bude postaviť sa vlastným démonom a hriechom, ktoré spáchal ako fanatický križiak počas života na Zemi. (SaNiGU)

Helo

O knize nevím nic, než její hrubé nastínění děje a hru jsem nehrál. I přesto to byla vskutku dobrá podívaná s několika dobrými hláškami, spoustou krve, sem tam nějaká ta humusárna. Mylím, že na animovaný film vcelku povedené. ()

m@rz

Pohled na jeden z nejslavnějších literárních děl z trochu jiného pohledu - trochu krvavého, temného, animovaného. ()

AlistairMir

Sice Dante, ale zklamu Vás nejde o cool hláškujícího frajera s bílejma vlasama co je polodémon, kdepak jen shoda jmen. Takže tenhle Dante je čistej jak křišťál a vrací se domů ze svaté války. Dorazí domů a tam jsou všichni taky doražení a lebeděj si ve vlastní krvi. Jeho vyvolená mu dodýchá v náručí a aby toho nebylo málo zjeví se Lucifer a sebere její duši a alou do pekla. A Dante za ním. Jak film běží, zjišťujeme, že Dante zas takovej křišťál nebude vlastně bude spíše trochu do hněda a maličko smrdět. To mu ale nebrání v tom, aby kosil démony a bosácké démony v touze zase obejmout svou Gvendolínu eee teda Beatrice. Slušná zábava a rozhodně ne pohádka pro malé děti...i když ty dneska snesou všechno tak jim to klidně pusťte :-) ()

Dexter1

Ďalší ultimátny mäsiar ukazuje čo v ňom je. Dej ide strašne rýchlo a nie vždy sa vyjadrí potrebné. Ale tu nejde o kvalitné rozprávanie príbehu ale o akciu a sem tam o dáku tu myšlienku z Božskej komédie. V prvom rade tu však ide o skvelý marketingový ťah ako predstaviť novú počítačovú hru, ktorú si chce zahrať asi každý kto toto uvidí. Žeriem to aj ako reklamu a aj ako film. Slušné 4*. ()

fmash

Závislost filmu a jeho spádu na videohře je až příliš patrná, takže je to slušná rubačka, ale ničím nepřekvapí. Docela zajímavý je nápad svěřit různé epizody různým výtvarníkům, což děj ozvláštní mimo jiné tím, že divák čeká, jakým způsobem se další kreslíř vypořádá se ztvárněním nahé Beatrice. Dívá se na to hezky, ale trochu nuda. Mírně jsem byl překvapen, že na rozdíl od popisků na bookletu mého originálního DVD šly pouze zapnout či vypnout anglické titulky, na možnost českého překladu jsem nenarazil. Ale jelikož se nic moc komplikovaného neřešilo, tak to ničemu nevadilo… ()

Nifgai

Zajímavý snímek. Mám ráda takovéhle antické prostředí z bájí jako je převozník a duše trpící za svoje hříchy, ale z toho dle zpracování nejsem nijak moc nadšená. Nelíbilo se mi jak se v každém pekle totálně změnil styl a vzhled všech hrdinů. Když jsem si už na styl zvykla hned se změnil a hrdina vypadal neuvěřitelně směšně.. ()

Pugo

Slušná animovaná rúbačka, ktorá toho celkom veľa vyťažila z konceptu literárnej predlohy. Príbeh bol pre mňa osobne zaujímavý a pútavý, vykreslenie Danteho a jeho tragické činy sú super. Pri tomto snímku môžem fakt napísať, že dej sa nezastaví ani na chvíľu a stále sa niečo deje, väčšinou sa trhá na kusy, odrezáva, prepicháva atď. Animácia mi pripomenula tiež nedávny film na motív hry a tiež od EA Games a to Dead Space: Downfall. Dabing je celkom slušný, ohúril ma ale najviac hlas Grahama McTavisha, ktorý daboval Danteho. Ten by sa so svojim revom a krikom nestratil ani pri kráľovi Leonidasovi. A potešil aj Mark Hamill v role Danteho otca. Dúfam, že sa nikedy dočkáme aj sfilmovania, či už hraného alebo animovaného, typovo podobnej hry a to God of War, ktorá ma neskutočne blízko k tomuto filmu. ()

Nach

Předlohu jsem nečetl, ale film samotný se mi velice páčil. Sice nějaké výhrady mám, ale to jsou maličkosti. Skutečný akční skvost - pohádka pro dospělé s úžasnou pekelnou atmosférou. Čtyři hvězdičky - 80% si určitě zaslouží. ()

MrPierc

Nevadilo mi, že starý námět pojali tvůrci v novém a drsnějším stylu. Líbil se mi vzhled pekla i monster, ale to je asi tak všechno. Během příběhu se 4x změní grafický styl animace a na konci je přímo odpudivá. Na konci už Dante opět nemá krk a brnění bylo vytvořeno spíše pro slona, než pro člověka. Na začátku příběhu vypadal jako normální smrtelník - na konci už funí jako kulturista zasypaný steroidy. Místo příběhu a poučení je zde primární pouze sekání hlav a říkat u toho drsné kecy. Na konci to už dokonce vypadá jako Naruto ve středověku. Anglický dabing je neposlouchatelný a působí nevěrohodně. Hnus a narychlo spíchnutá prasečina. ()

C0r0ner

Když jsem psal, že Mononoke je asi maximum, co pro mě může rákosnická animace znamenat, tak jsem zapomněl na Dantovské peklo. Brutální masakr (ne)skutečných nepřátel a především totální destrukce lidské psychiky dělají z tohohle filmu dost nedoceněný skvost. 100% ()

Martrix

Dante si to špacíruje Peklem a po cestě kosí každého, kdo mu brání v cestě za Beatricí, kterou unesl sám pan Satan. Pokud jste při výuce na střední, kde se probírali renesanční básníci zrovna nehráli piškvorky, tak asi zbystříte. Co? To jako fakt? Tak to je škoda, že jsem si to nepřečetl. A někteří se zamyslí...no jo, vždyť vo tom byl ten film Se7en, vo těch smrtelných hříších... . A jiní si odfrknou...ty vole, to není podle žádnýho italodeath básníka, ale podle videohry... . V originále si v Božské komedii Alighieri vyřizuje účty (i skládá hold) s některými osobami nejen současnými, ale i historickými, trochu rýpe do církve a současně ze sebe zvrací v té době populární moudra. Snaží se o kritický pohled, malinko moralizuje a především se vypisuje ze své lásky. Tzn. v kontextu doby vcelku zajímavá věc...a mimochodem je to zveršované...poezie se tomu říká. A střih...o nějakých 700 let později, se domluví parta podivných týpků, že to vylepší a pošlou Danteho sejmout polovinu zaměstnanců Pekla...vono by to jinak nikoho nebavilo, že? Videohru neznám, ale řekl bych, že cílovka pro Dantovské peklo budou právě její pařani, případně všichni další hltači anime-fantasy. Mě to "přepracování" do fantasy ani neuráží, ale moc mě to nebavilo. Byla to dost povrchní a nezáživná exkurze do míst, která nabízí podstatně zajímavější zpracování. A navíc...postava jak ji tvůrci pojmuli, mi byla dost nesympatická svým pokrytectvím. ()

campix

Nevím jestli by byl Dante Alighieri s touto konverzí spokojen spíš si myslím, že pokud má nějaké to místečko kolem v hrobě tak se obrací ostošest. Sice je to občas velmi slušná rubačka,ale to je tak asi všechno. Přišlo mi to jak nějaké lineární hra na nejlehčí úroveň, typu a tak tu je další level zabít ta otravy kolem a šup na bosse, který taky není žádný oříšek a šup na dalšího bosse a za pár dní už ani nevíte jak se to jmenuje. ()

dr.fish

Na animované filmy moc nečučím, tohle jsem si dal. Nebylo to špatné, život mi to nezměnilo, nic nového jsem se nedozvěděl. Takže jsem se trochu podíval na peklo, vadil mi neustálý řev Danteho a příšerně velký prsa Beatrice, která vypadá jak Pamela Anderson a ne jemná dívka. Jinak vcelku slušná podívaná. Konec byl jaksi rychlý a zmatený, ale za vidění to stálo. 70% ()