Caprica

Kanada / USA, (2009–2010), 13 h 57 min (Minutáž: 43–92 min)

Hudba:

Bear McCreary

Eric Stoltz, Esai Morales, Paula Malcomson, Alessandra Torresani, Magda Apanowicz, Brian Markinson, Genevieve Buechner, Polly Walker, Panou, Scott Porter (viac)

Děj se točí kolem rodiny Graystonových a Adamsových, kteří žijí na mírumilovné planetě zvané Caprica. Brzy dojde k průlomu ve vědeckém vývoji a světlo světa spatří první robot s umělou inteligencí - Cylon. Nikdo nemá ani tušení, že by vše mohlo vyústit v nepředvídatelné následky, které mohou ohrozit celé lidstvo. Caprica je spin-offem seriálu Battlestar Galactica a představuje nám dění před 58 lety, než nastal "Pád dvanácti kolonií". (Fallen_One)

stuj

Promrhaný potenciál. Jako uvedení do BSG světa dobré, jenže díly za čas klesly k seriálové nudě připomínající seriály pro puberťáky. Ze zvědavosti jsem pak drtivou většinu dílů přehrál na dvojnásobné (a větší) zrychlení. Poslední díl OK, ale bez toho zrychlování bych to všechno nedal. ()

Rhaegar

Pamatoval jsem si, že ten seriál má něco do sebe, ale pamatoval jsem si to špatně. Je to neskutečně pomalé a únavné. Celý seriál se skládá pouze z vaty a nikam se neposouvá kromě posledních pár dílů kde už tvůrcům muselo být jasné, že seriál je zrušen a chtěli naznačit kuduy se chtěli v seriálu vydat. A každá filozofická myšlenka je podána tak neskutečně mělce, že se mi v hlavě usídlila konspirační teorie že to musí být a autorský záměr. Je přece tolik lidí od, kterých si vypůjčit názory na náboženství, technologii, politiku a filozofie, ale tady seriál nenabízí nic. ()

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (viac)