Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

moviesfan

Na film jsem se těšil asi 2 měsíce díky vydařenému traileru. Naštěstí se má očekávání vesměs naplnila. Herecky to bylo milé, sice R. Witherspoon nepovažuji za kdovíjakou herečku, ale neurazila. Obsazení Waltze je jedině kladem. Cirkusové prostředí se mi velmi líbilo, stejně tak příběhové drama. Závěr jsem očekával trochu jiný, ale jako celek je to dobrý film. ()

Beznoh

No bylo to daleko lepší než jsem čekal, Skoro jsem dal i pět, ale tak dobrý to zase není. Sice je to lehce nesmyslný, ale děj je vážně hezky udělaný, poutavý a lehce romantický. Taková oddechovka co určitě stojí za shlédnutí. ()

m.krudenc

Vynikající a nádherně smutný film. Není lásky bez nenávisti a koho nenávidíme, pro toho máme místo v srdci i pro lásku. Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla. Roberta Pattisona osobně moc nemusím, ale jeho obsazení v roli Jacoba na mě udělal velký dojem. Reese Witherspoon mám moc rád a byla naprosto ohromující, ostatně tak jako vždy. Příběh byl dechberoucí, nejen díky hereckému obsazení, ale i díky tomu, že mají diváci možnost podívat se do skutečného života cirkusáků a na smutný osud zvířat, který jej obývají spolu s nimi. Vynikající film - Bravo. ()

JohnCZ

K mému překvapení to není sterilní kýčovitá hollywoodská dojímačka, ale dost příjemné mírně romantické drama, které nikde netlačí příliš na pilu a ani nepůsobí prvoplánově. I přes obrazovou líbivost nezapomněli tvůrci na budování napětí a i přes poměrně klasický příběh zakázané lásky dokáží budovat pocit jakési nejistoty a vzbudit v divákovi emoce, které spíše vyplynou z příběhu, než že by byly vyloženě vynuceny scénami (a že ta zvířata k tomu vybízela mnohem více). Pro mě fajn zjištění. Robert Pattinson mě opět utvrdil v tom, že je to velmi schopný a charismatický herec (škoda, že mu stále a pořád zůstává ta nálepka naleštěného upíra) a Christopher Waltz je... prostě Christopher Waltz. ()

Skrk

Mám slabost pro tento žánr, očekával jsem od toho hodně a jsem rád, že to nedopadlo jak s jinými filmy, kde očekávání bylo stejné a potom film nic moc. Krásný film, který mě dostal svým barevným prostředím, pěknou kamerou, výborným soundtrackem Jamese Newtona Howarda a mimo jiné i hlavním triem. (Witherspoon, Waltz (po Landovi jeho nejlepší výkon (týrání slonice Rosie byla nejhnusnější scéna)) a Pattinson, který mě doposud nikdy příliš nepřesvědčil o herectví) Francis Lawrence má na svém kontě další vynikající snímek. ()

Ajinka126

Musím se přiznat, že mi na chvíli zamotali hlavu a já jsem přemýšlela nad 2 možnými konci příběhu.. To bylo milé, když u slaďáku člověk hned neví, co bude. Trochu mi ale vadilo to malé jiskření mezi Robertem a Reese. Zejména od Reese jsem nic necítila. Robert měl aspoň ty jeho "smyslné" pohledy. Možná to byl úmysl, ale mě to tam chybělo. Jinak krásná slonice, a i přesto, že jsem sama zvířátka nikdy nezkoumala, tak se mi nelíbí, že filmaři neustále dávají zvířatům ten jejich rádoby 6. smysl. Podle nich zvířata hned vědí, co dělat v různých situacích, na které nejsou cvičeni nebo z přírody připravení. Pak se najde plno hloupých lidí, a tím se nechci nikoho dotknout!!, kteří si pak myslí, že jim i jejich pes nebo kočka rozumí a mluví s ním jako s člověkem a diví se, že zvěř "zlobí". No to jsem zase odbočila. Takže verdikt zní, že 4 hvězdy jsou naprosto výmluvné. ()

F.man

Když já se tak těšil, jak se tomuhle Hollywoodskému spektáklu v komentáři vysměju. Cirkusáci, sloni, Pattison v romanci s Whiterspoonovou, no ten film měl snad všechny předpoklady na to, aby se stal mou noční můrou. Bohužel jediný do koho si můžu rejpnout je Pattison a jeho úžasný talent pro ne-herectví. Jinak mě ale Voda pro slony docela pozitvně překvapila. Nevím jestli za to může krásná výprava, nebo skvělý Waltz, a nakonec i ta Reese a "její" slonice, ale já se celé dvě hodiny poměrně bavil a jsem tak spokojený. Spokojené tři hvězdy, které u mě pro tenhle film znamenají veliký úspěch. I'm not running away, I'm coming home. ()

Marsik

HBO HD - Pěkně natočená a zahraná oddechovka, která nás zavádí do světa cirkusu. Ano, děj je prostý, ale kamera, hudba a to všechno okolo dělá z tohoto dramatu líbivý filmový zážitek. Roberta Pattinsona v podstatě neznám, vím jen, že zejména mladé slečny ho milují kvůli úpířím ságám, což mě nechává naprosto chladným. Ale objektivně můžu říct, že mi tento herec nevadí, zde zahrál svou roli obstojně. To samé můžeme říci a ještě pochvalu přidat v případě pana Christopha Walze, který je naprosto výborný herec. No a co se týče Reese Witherspoon, jedině mě utvrdila v tom, že jí mám právem mezi TOP10 oblíbených hereček. HD rozlišení díky HBO dopomohlo k mé velké spokojenosti a na CZ dabing si také rozhodně nestěžuji. Takže...80%. ()

DEXTER099

Voda pro slony mi po celou dobu co jsem tento film sledoval v hlavě připomínal náš český Cirkus Humberto :-).Jinak prostředí cirkusu působí opravdu dobře a to nejsem přívrženec cirkusu jako takového a jeho zacházení se zvířaty,ale vědomím toho,že je to přeci jen film se mi na to koukalo dobře a myslím si,že například Robert Pattinson má v sobě docela potenciál nejen na romantické role.Další co mě zaujalo je Christopher Waltz,který opravdu mistrně využil příležitosti a v USA se uchytil zjevně už natrvalo a na to,že před pár roky jsem si ho pamatoval hlavně jako herce co hrál v jedné epizodě komisaře rexe záporáka,který měl rád panenky tak teď už má kariéru někde úplně jinde.Za mě celkově 70% a čtyři hvězdy. ()

hous.enka

Tak trochu jiný cirkus Humberto :) Ze všech hrdinů mi byla nejsympatičtější Rosie. Robert P. je všude stejný; jen někde má navíc tesáky a třpytivou pleť. Srdceryvný pohledy ale hází v každém ze svých filmů. Reese se filmem jen tak nějak vznáší, což asi pro její roli stačí. Nejlepší na celém filmu je atmosféra amerického cirkusu třicátých let. Právě ta zvedá celý film z průměru. Styl vyprávění je příjemný a rychle utíká, ačkoli stopáž filmu mohla být klidně o půl hodiny kratší. ()

JimWayne

Tak toto je presne ono čo očakávam od romantickej drámy 21.storočia.Filmov z prostredia cirkusu je málo ale tento bude patriť medzi špičku.Skvelý Pattinson nádherná Reese Witherspoon jednoducho krása ,ktorá ma dostala všetkými desiatimi a tá Rosie nádhera.90% ()

Krissty

Podle plakátu i prostředí filmu jsem čekala jeden velký kýč.. Ovšem zdání klame.. Nakonec jsem se dočkala fantastického romantického dramatu s nádechem zloby a hlavně se spoustou reality! Film se ani vzdáleně neblížil kýči a Robert Pattinson mě dokázal velmi mile překvapit. Lepší ale byla Reese Witherspoon, která je prostě nádherná a takovéhle role jí sedí. Ten nejlepší byl pro mě ale jednoznačně Christoph Waltz a není to jen tím, že jsem vždy měla větší slabost pro filmové záporáky.. On je prostě super, rozený zloduch! :) A ještě nesmím zapomenout vychválit kameru, ta tomu všemu dodávala takový lehce pohádkový nádech stejně jako krásná hudba.. Pro romantické duše je tohle to pravé.. :) ()

Greg

"Who's the woman who works with the horses? - That ain't no woman, that's the boss' wife and she don't talk to nobody and you don't talk to her." V cirkuse jsem byl ve svém životě zatím jednou a od té doby jsem do něho nevstoupil. Přesto jsem si tento film nemohl nechat ujít, a to hlavně kvůli části obsazení. Těšil jsem se na dobré a trochu netradiční „historické“ drama a po skončení filmu jsem nebyl vůbec zklamaný. K hereckým výkonům se vyjádřím později, ale co kromě nich drží film na vysoké úrovni. Určitě výborná režie, Francis Lawrence neměl zřejmě práci s tak rozsáhlým štábem vůbec jednoduchou, ale podle mě ji zvládl se ctí. Ani ostatní členové štábu neodvedli špatnou práci, ale extra výkony nečekejte. Scénář je slušně napsaný a hlavně skvěle vygradovaný. Napětí se stupňuje postupně a hlavně konec filmu a závěrečné scény jsou velice svižně natočené i zahrané, že prakticky dokonale uzavírají celý filmový zážitek. Výborně vybraný je i soundtrack, ale pouze jeho instrumentální část. Ta neinstrumentální se mi moc nelíbila, ale to bude tím, že tak starou hudbu už neposlouchám. To ale není problém filmu… Speciální kapitolu pak tvoří herecké výkony hlavních hrdinů, protože ty byly až na jednu výjimku téměř dokonalé. Bezpochyby nejlépe zahrál Christoph Waltz, který by si roli Augusta Rosenblutha mohl připsat do své biografie jako další bezchybně zahranou postavu. Skoro pouze mrknutím oka střídá dvě tváře Augusta a jeho trochu schizofrenní zobrazení postavy nemá chybu. Svým výkonem za ním skoro vůbec nezaostává Reese Witherspoon, u které ale mé hodnocení není prostě objektivní. Ale hraje také skvěle, hodně emotivně, a pokud neměla dublérku (což myslím, že neměla), tak jí patří velká pochvala za gymnastické i herecké výkony. Od ní ale jiný, než výborný výkon ani poslední dobou nečekám. Z ústřední trojice pak nejslabší výkon podal opět trochu prkenný Robert Pattinson. Fakt proti němu nic nemám, ale na Christopha a Reese nemá ani zdaleka. Nehraje špatně, ale místy jsem mu to nevěřil. Zvláštní zmínku bych taky chtěl věnovat slonici Tai, která "zahrála" velmi dobře a hlavně spolupráce s Reese a Robertem jí svědčila. Pokud máte rádi někoho z představitelů ústřední trojice, určitě film nesmíte vynechat. Ani vám, co máte rádi historická a kostýmní dramata, by neměl film uniknout. Ostatní se můžete na film podívat, ale nic velkého od něho nečekejte. ()

MartinezZ

Příběh z doby, kdy ještě cirkusy měly nějaký ten smysl. A to mám na cirkusy dost nelichotivý názor. ~~~ Zase další předvídatelný příběh. Majitel cirkusu je vůl, když si "do bytu" tahá mladýho kluka a přitom má pěknou ženu, tak co čekal? Nakonec to nebyl úplně špatný nápad, jen ničím nepřekvapující a bez náboje. A způsob vyprávění mi, proč asi, hodně připomínal Titanic :) ~~~ Dost to ovšem kazil hodně, ale hodně nesympatický "po-Stmívání-chci-ukázat-že-jsem-fakt-herec-ale-moc-mi-to-teda-nejde" Robert.Pattinson. Nevěřil jsem mu ani slovo, ani výraz, který měl furt stejný. S tím výrazem by mohl z fleku hrát veterináře, honáka, vojáka, hlídače nebo anální teploměr. Ve všem by měl stále stejný výraz. ~~~ Bohužel ani lehce rozplyzlá a umečená Reese mě o svém umění nepřesvědčila a tak je mi až Christopha líto, že se dostal k filmu tak poničeném výběrem hlavních herců. Jediný Christoph Waltz tu totiž hrál a byl k něčemu. A ještě tedy dědula vypravěč. Kromě nich byl celý zbytek filmu opomenutelný. ()

SaNcHeZ_cz

Voda pro slony je stylovou dobovou podívanou z prostředí cirkusové manéže, na které se na pozadí jedné z největších cirkusových katastrof odehrává zhoubný milostný trojúhelník. Francis Lawrence natočil lehce nadprůměrný snímek který řemeslně funguje na výbornou, je podkreslen vydařenou hudbou ze pera Jamese Newtona Howarda nicméně selhává v hlavním prvku snímku, nepřesvědčivé milostné dvojici. Co naplat, že Christoph Waltz je ve své roli sadistického principála skvělý, když strhne na sebe celý film a zbytek tak působí jen jako pozadí jeho pádu. ()

Paxxx.cz

Začátek vypadal hodně nadějně a já se těšil na výborně podaný příběh ala Forrest Gump. Bohužel jsem úplně nedostal to co jsem čekal- prostě se tu našlo až moc hluchých a nudných míst. Upřímně Pattisona zrovna 2x nemusím, ale tady mi fakt výjimečně nevadil...6/10 ()

Vxxx

Kdo by byl řekl, že to bude mít tak pohádkový konec? Čekala bych spíše úmrtí Marlene během nějaké bitky a Jacoba ve vězení, nebo tak něco. Ale proč ne. Dříve jsem měla opravdu špatný názor na retrospektivní filmy. Opravdu jsem nesnášela, když příběh začínal koncem, ale asi si už zvykám. Dobrý film. I ten Pattinson se dal vystát. Ale Reese Wintherspoon mě zklamala. Mám ji jako herečku ráda, ale tuhle roli jsem jí moc nevěřila. No... 4* ()

Tayen

Slaďárna po všech stránkách, tohle film je a nic než tohle o sobě netvrdí. Knihu jsem četla a můžu potvrdit, že se drží atmosféry i předlohy, pokud pominu vynechání některých pasáží, zkrácení, natáhnutí a přizpůsobení děje, tak aby se to dalo stlačit do jednoho celovečeráku. Christoph Waltz je bezkonkurenční, Robert Pattison mě mile překvapil (nejsem fanouškem Stmívání, ale odmítám kydat hnůj na všechny jeho tvůrce), role mu padla, a Reese je oproti předloze asi o patnáct let starší, a když ji tak dáte dohromady s kloučkem Pattisonem, jen to díkybohu ubere na prvoplánové ideálnosti hlavní dvojice. Rozhodně by neuškodilo si více pohrát s atmosférou cirkusu a přidat trochu na osudovosti, on ten děda se slzou v oku nestačí. Děj předvídatelný od začátku do konce, ale proč ne. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)