Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

4k7

Neodpustím si tu blbou poznámku, ale začátek filmu stylem - starý pán se vrací do mladých let a s nadšením vypráví svůj dojemný příběh... bába z Titanicu a Forrest Gump mají zřejmě novýho kámoše. Water for Elephants je snímek, který se vetře do divákovy přízně především líbivým a příjemným zpracováním, přičemž jednodušší příběh o zakázané lásce po sobě pocit něčeho neobvyklého určitě nezanechá. Použití cirkusového prostředí 30. let minulého století je ale dobrý nápad, stejně jako obsazení Christoph Waltze, který do role krutého šéfa cirkusu dokonale zapadl ()

Ajka1

Pod vším tím pozlátkem a nádhernou výpravou se skrývá další hollywoodský patos. Snímek se až příliš zaměřuje na ústřední trojici a vše okolo nechává tak nějak ladem. Pattinsona opravdu nemusím, tady mi ale nijak nevadil, Reese byla rozkošná a Waltz si vystřihl dalšího démonického magora. Snad více než hlavní charaktery mi ovšem byli sympatičtí řadoví cirkusáci, kteří se (bohužel) objevili ve filmu jen letmo . Barevná romance bez větší hloubky s typickým pro-epilogem, který s oblibou označuji jako "klišé pohádek ovčí babičky". Celkově dávám neutrálních 70%. ()

Astinas

Film, který je romantický a vypráví příběh z prostředí cirkusu. U cirkusu jsem nebyl a nevím, jak to tam chodí, ale tipoval bych, že Francis vystihl na výbornou štěstí i neduhy cirkusového života. Vše je příjemně líbivé, scénář, výprava i kamera...i zvířata. Trojice Robert, Reese a Chris šlape velice dobře, nemám pocit, že se postavy třískají o lepší výkon a kdo má větší charisma, jednoduše se krásně doplňují a každý ze zmíněných hraje svoji roli také perfektně. Doopravdy není nic, co bych vytýkal, takže pokud člověk má náladu na příjemný film s dobrým koncem, myslím, že by udělal chybu, kdyby se nepodíval na tento film. ()

gicous

Cirkusy jsem neměl nikdy moc v lásce a Voda pro slony tenhle můj názor nezměnil. Příběh se zpočátku slušně rozjíždí, Jacob má silný důvod, proč odejít z domova a prvotní okouzlení cirkusem je natočené celkem pěkně. Čekal jsem, že se tvůrci více zaměří na zázemí cirkusu. To se ale nekonalo a film se smrsknul pouze na popis milostného trojuhelníku mezi Pattinsonem, Witherspoon a Waltzem. Nejlépe z nich, z mého pohledu vyšel Pattinson. Věřil jsem mu veškeré jeho pocity a pohnutky, které ho hnaly k jeho činům. Witherspoon jsem neměl nikdy moc v lásce, a tak mě tady moc neokouzlila. Waltz mi v roli principála a podváděného manžela typově nesedl. Hlavní dějová linie se mi tedy moc nelíbila. Když si to odečtete, moc toho co pochvalit, už tamto filmu není. A na zavěr ještě jedno bouchnutí do tvůrcu. Nelíbila se mi taky celková atmosféra filmu, která je až moc uhlazená, bezproblémová a jako z pohádky. Vzhledem k tomu, že se film odehrává za doby Velké krize, kdy lidé zaživali těžké časy, tak mi tohle vadilo asi nejvíce. ()

habertek

Krásnej film, ale měl jsem skoro po celou dobu filmu nutkání ho srovnávat s Titanikem:D Možná je to trochu vtipný, ale když si to tak vezmete...Ona z ,,lepší" společnosti on ,,vandrák", ve slabé chvilce se do sebe zamilují, jejich lásce není přáno, ona má žárlivého manžela co nemá k facce daleko...akorát, že to dopadne dobře, ale stejně jako jde obrovská slavná loď ke dnu jde ke dnu krásný slavný obrovský cirkus...Skvěle ztrávené 2 hodiny:) ()

boombang

Standardní romance se zbytečným rámcovým vypravěčem, s barbínoidní Reese a sterilně správňáckým Robertem, co zrovna utekl ze Zatmění. A jako přídavek Herr Waltz a slonice - ti jsou ale dost dobří. Prostě cirkus, no. Aspoň, že to dobře dopadlo, žejo. ()

JK77

nato ako som sa obaval obsadenia hlavne v postave Patizóna, tak som bol prijemne prekvapeny, ze som sa pri tom nenudil a dalo sa nato pozerat. Typicka odychovka, ktoru tiez obca treba! ()

DUBINARO

Skvělý příběh, skvěle natočený a zasazený do skvělé doby. Kamera mi trochu pripomela film tenkrát v americe, filmy zasazené do této doby mě baví. Christoph Waltz se dostavá mezi mé oblíbence! ()

Lexis

Když se vyhnu klišé, že mě Pattinson přesvědčil o tom, že hrát umí - což se dalo poznat už v Remember me, tak mi tu zbývá takový zvláštní výkon Waltze - dle mého dokáže cholerického manžela zahrát každý druhý chlap, proto si myslím, že mu ta role prostě nesedla. V některých chvílích jsem mu to hraní prostě nevěřila. Prostředí cirkusu v kontextu doby je příjemné, čas přiměřený a ačkoli je závěr předvídatelný nemůžu hodnotit jinak než za poctivé 3* ()

vinc_vega

Najväčšie pozitívum tohto filmu je, že počas pozerania vyvolá pocit radosti. Že raz predsa len skončí. Cirkus považujem za otrokáreň a žalár pre zvieratá, nech sa už o ne starajú akokoľvek blahosklonní a dobrí ľudia. Je to zverstvo. A film Voda pre slony má jednoduchý príbeh lásky, nič viac. Cirkusové kulisy filmu dodávajú štipku originality, s pomedzi toho balastu, ktorý je v kinách. Nad hladinou pozerateľnosi ho však drží výborný Waltz a Witherspoon. Naopak, pod ňu ho veselo a s vyslovene debilný úsmevom ťahá Patizón. Možno mu v Twilighte stačil nechápavý pohľad do kamery, tu rozhodne nie. Jeho trápna, otravná a doslova stupidná mimika tváre ma dvíhala z kresla. Ten "herec" nepochopil snáď ani jednu scénku, v ktorej mal hrať, preto náhodne skúšal všetky pózy, ktoré vedel. Netrafil sa však ani v jednej. Po čase jeho prítomnosť vo filme bola vtipná, skôr smiešna a tak som sa aspoň trochu bavil. Na ňom. Čo však asi nebola pointa tohoto filmu. Alebo...? ()

kubilov

I přes to, že hned první jméno na seznamu herců mě dostatečně odradilo, jsem se na film podíval. A ne díky tomu, že bych zbožňoval romantické filmy, Pravou Blondýnku nebo nedej bože Twilight, ale pouze díky jednomu jménu. Christoph Waltz, tento muž si díky spolupráci s absolutní režisérskou špičkou Quentinem Tarantinem zajistil už teď nesmrtelnost. Na druhou stranu Pattinson opět předvedl, že umí asi tak 1,5 výrazů, ale s tím si zřejmě vystačí, no nic. Reese mě příjemně překvapila, protože hrála moc pěkně a role jí sedla. A nakonec, Christoph Waltz, v tuto chvíli dvojnásobný držitel Oscara, nepředvedl svou genialitu, kterou můžeme vidět při spolupráci s Tarantinem, ale i tak je to jeho nejlepší výkon, když nepočítám Pancharty a Djanga. Scény bez Waltze jsou totiž příliš nezajímavé a něco tam přebývá (že by Pattinson?). Co se týče hereckých výkonů zvířat, obávám se, že nejsem kompetentní hodnotit. ()

BardDeLune

Příjemný film, který neurazí. Naopak, krásný soundtrack i výprava nadchne za scénářem, který žádné překvapení nepřipraví. Předvídatelný konec zkrášlují dobré herecké výkony všech obsazených. Ten soundtrack ovšem - krása. ()

subic

S bodováním se tentokrát připojím ke kleopatře. Sterilní, nevýrazný, prostě nijaký Robert trapný upír Pattinson, tentokrát i nijaká Reese Witherspoon, za to Christoph Waltz jako vždy exceluje, ale stačí to? Ani snad ne, příště si to radši nechám ujít. Prostředí cirkusu, natož ze 30. let 20. století mě moc neoslovuje a vztah krasojezdkyně a cirkusového veterináře jako to hlavní, to jednoho spíš nudí. 45% ()

kaapaa

...ať se na mě nikdo nezlobí, dělám to nerad, žena se bude zlobit (teplá večeře a vlídná náruč budou na chvíli passé), ale to už fakt ani jinak nejde, i trpělivost má své meze - přidávám se do klubu Robert Pattinson a Zlatá malina 4 ever!... ()

l.enik.c

Od tohoto filmu jsem příliš neočekávala, ale o to více mě mile překvapil. Zakázaná láska, která nepůsobí tak sladce, kvůli drsným podmínkám panujícím v cirkuse a především Marlena nepodlehne Jacobovi při první vhodné příležitosti (je jedno, jestli kvůli loajalitě ke svému manželovi nebo ze strachu z něj). Jak už jsem se zmínila, vyhazování lidí z vlaku či bodání hlava nehlava do chudáka polského slona, který jen prostě nerozumí anglicky, na mě působilo hodně silně. Téměř dvě hodiny filmu utekly velmi rychle, což bych od "cirkusového" filmu nečekala. Robert Pattinson... nevím, co proti němu neustále všichni mají, tak se proslavil Twilight ságou, která nemá mezi "dospělým" publikem dobré ohlasy, ale že by byl tak špatný?! Mně ve Vodě pro slony vůbec nevadil, Reese Witherspoon v roli Marleny taky ok a Christophu Waltzovi bych dala pěstí mezi oči nejraději sama, takže taky dobré. 75% ()

Pavlunka

1.Nemám ráda cirkus, takže to je jeden důvod mého hodnocení. 2. Doba ve které se film odehrává. 3.Nemám ráda týrání zvířat a to se v cirkusech bohužel děje i v dnešních dobách. 4. Robert Pattinson není moc dobrý herec. ()

Kimkong

Na rovinu. Pattinsona vůbec nemusím. Film je však koukatelnej, ačkoli romantickej, Klasický příběh zakázané lásky v neklasickém prostředí cirkusu. Kde si nicka získává důvěru nejen personálu cirkusu, ale také jeho majitele a mladičké ženy. ()

PlysovyMacko

Robert pride o vsetko a nahodou natrafi na cirkus, ktoreho sa stane sucastou. Vladne mu kruty principal, ktory ma krasnu zenu.  Je tu romantika, ale film si kradne pre seba rozkosna slonica. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)