Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

VanTom

Pokus o staromilskou romanci v nešizeném stylu úplně nestrhnul, přestože všechny propriety naaranžoval líbivě: pohledné herce, melodramatické smyčce Jamese Newtona Howarda či atraktivní, barvité prostředí cirkusu (ne úplně využité). Nakonec nejvíc utkvěly artistické (drezurní) schopnosti bezprostřední slonice Rosie. ()

D28

Dobová atmosféra a zákulisie cirkusu Benzini Bros ma veľmi bavilo.Potešilo ma i to, že zvieratá vo filme nešaškovali,ale boli prirodzené.A hoci príbeh bol menej romantický než mal, musím sa zastať hercov.Jasné, zloduch sa vždy hrá ľahšie a Waltz je super, ale čo si počať s mladým superkladným idealistickým hrdinom?Pattinson to nemal ľahké a myslím, že Rosie i mne sa páčil rovnako.Mne aj bez whisky.A Reese bola správne elegantná i nerozhodná.Mne celkový dojem najviac pokazil zbytočne sentimentálny úvod a záver.V takomto type filmu mi vyslovene vadia násilné časové skoky "pred i po".Dôležité je len "teraz" a treba do toho dať "všetko".A súhlasím s tým, že najspektakulárnejšou "šou" je život. ()

blackJag

Červená knihovna jak vyšitá. Od začátku do konce. Sledovat se dá, řemeslo nabízí solidní, soukromě jsem v tom ale čekal trochu více vzruchu (sami herci ještě hodně zachraňují). Jako příměr bych použil onu cirkusovou šelmu, na pohled dobrodružně nebezpečnou, ve výsledku ale smutně bezzubou. 60% ()

zajda404

Možná, že je Voda pro slony pouze příjemná vizuální podívaná s tuctovým dějem, z nezajímavého prostředí a lehce předvídatelnými postavami, ale já své hodnocení níž rozhodně nedám. Tenhle film má pro mě jednoduše kouzlo... hudba, kamera, všechno to do sebe příjemně zapadá. Christoph Waltz obstarává vynikající herecký výkon, Witherspoon je tam (ne)jen na okrasu a Pattinson už není takový slizoun. A pak je tam samozřejmě Rosie! Film se rozhodně může hrdě přihlásit ke své předloze, která byla stejně vynikající ;) ()

svobik

Ani mi tolik nevadí podivné motivace jednotlivých postav ze začátku filmu, díky kterým celá expozice působí dost podivně a poslepovaně, jako spíš fakt, že to mezi ústřední dvojicí téměř nejiskří. Nějakou chemii jsem cítil snad z jednoho záběru, jinak ale jedna velká šeď... a značné zklamání, které u historické romance bolí dvakrát tolik. Lawrence mě bohužel zle překvapil, to co se při jeho tvůrčích schopnostech zdálo u traileru jako úplná hračka, je nakonec zásadní problém. Voda pro slony sice dokáže být na několika místech opravdu kouzelná, Christoph v ní navíc všechny kolem sebe úspěšně waltzuje, ale po ne nízkých očekáváních se neubráním zklamání. Kvalitní počin určitě, ovšem démonickou lovestory opravdu opulentních rozměrů Lawrence (narozdíl od Camerona) stvořit nedokázal. 6/10 ()

ghatos

Pattinson je takový vřed, který kazí celkově až nečekaně dobrý dojem. Jeho herecký výkon vyznívá ve srovnání s Waltzem směšně. Pěkná dobová atmosféra a hudba....64%. ()

MNTB

Ve své podstatě se ničím neliší od ostatních dobovek. Divácké oko potěší nejen hezoun Pattison, který už v Nezapomeň nn mě dokázal, že překročil teen hranici twilight, ale i překrásný slon, který miluje whisky. Jinak je to ale neslané nemastné a filmový svět může bez tohoto díla klidně dýchat. ()

Puyi

Dobrý děj, příjemný, romantický...krásné prostředí. Na film jsem byl dlouho zvědavý a vlastně mě nezklamal, i když jsem tajně doufal v něco víc. :) Vadil mi Pattinson (a kvůli němu jsem i shlédnutí filmu nějaký čas odkládal :D), ale nakonec jsem ho nějak skousl, i když to chvílemi bylo těžké, teda chvílemi, pořád - hrůza prostě... :D Reese byla skvělá, příjemná, role jí seděla, Christoph Waltz byl výborný, ale to on je vždycky, na něj je radost pohledět, z jeho strany excelentní. Celkově mám z filmu velmi dobrý pocit, proto za 4*. :) ()

Myrreczech

Krásná podívaná s jako vždy výborným elegantním záporákem Waltzem a okouzlující artistkou Reese. A dokonce i na to upírský pako se dalo koukat. Nádherný závěr a výborné cirkusové choreografie dělají z Vody pro slony nadprůměrný snímek, který pobaví. Ale jednou vidět je tak akorát. ()

Guzo

Velmi milé překvapení. Water for Elephants i přes delší stopáž (i když v rámci žánru zase tolik ne) ani chvíli nenudí, dokáže vykreslit postavy a zaujmout skvělým příběhem. Na takový cirkus bych se šel i podívat, ty dnešní náhražky jsou jen slabé odvary. PS: A Reese Witherspoon bych skoro nepoznal.. ()

Kurikmoon

Nebolo to zlé. Romantika v inom prostredí s dobrým pocitom. S neodškriepiteľne presvedčivým Waltzom. Avšak stále film na jeden krát. Film, ktorý sa v oceáne filmov po jednom vyšpliechnutí stratí. Aspoň pre mňa. ()

Autogram

Upír z Tvajlajtu sa premiestnil do cirkusového prostredia a naskočil na vlak vysať jednu krásnu princeznú od koní. Sčasti je to aj netradičná road-movie, štvrtinu času filmu vlak niekam vezie celé osadenstvo filmu. Po zvyšný čas zostáva len romantický cajdák s neskutočne vykonštruovaným príbehom, kde najslabšou súčasťou je hlavná postava, aspoňže to vynahradzuje principál s manželkou. Na priemernú známku film vyťahuje jedine záverečná masakrovacia scéna, kde sa uplatnili nielen efekty, ale príbeh dostal aspoň nejaký spád. ()

TheRoller

"I'm not running away. I'm coming home." Tak tomuto filmu som sa dlho vyhýbal kvôli jednému menu - Robert Pattinson. A vôbec to nebolo bezdôvodne... Až pri jeho "výkone" som si uvedomil, že to populárne "Stop making stupid people famous." až tak neplatí. Pokojne nech sú hlúpi, len pre boha akéhokoľvek nezmyselného náboženstva nech majú aspoň štipku talentu v tom, čo robia. Herecké výkony išli v poradí bravúrny Waltz > dobrá Reese > zvyšok vedľajšieho obsadenia > slon > ostatné zvieratá > komparz > vlak > šapitó > všetko ostatné čo sa pohlo > Patizón. A na to, aký je zlý a až neuveriteľne neherecký vzhľadom na to, že hrá hlavnú úlohu a má uniesť celý film, je to veľký prúser. Asi najväčšia chyba v kastingu akú som doteraz vo filme videl, pretože ak by tam bol nejaký schopný herec, resp. aspoň herec, tak to mohol byť úplne iný zážitok. S jedným permanentným výrazom "aha ako dobre vyzerám" sa možno dá zbaliť akákoľvek baba s nižšou frekvenciou, ale nedá sa utiahnuť poriadne ani scéna, nieto celý film. Ale kvôli dvojke Christoph - Reese a príbehu, ktorý celkom ušiel a mne sa dosť páčil mi príde nespravodlivé ísť nižšie len kvôli jednému nehercovi. Najlepší moment: Waltz núti Patizóna, aby nakŕmil leva. ()

Killda

Pattisonův xicht nemůžu vystát, Reese Witherspoon potom není o nic lepší herečka, než on. Takže to tam táhne zase a opět Waltz. Příběh je tisícekrát ohranej romantickej archetyp s jednou velkou šikovností - neokoukané prostředí. Waltz, slon a cirkus u mě bodují. Ty dvě hrdličky by potřebovali přeobsadit, ale budiž... ()

JustMeeKatie

Jako bývalé milovnici Roberta Pattinsona (ano, kdysi jsem "Twilight" fakt žrala) jsem samozřejmě tenhle film musela vidět. Dokonce jsem si pořídila i knížku - z duelu kniha vs. film mi tu vítězně vychází spíše film (ačkoliv z knížky už si toho moc nepamatuju, jen útržky). Myslím si, že "Voda pro slony" je jedním z mála hraných filmů, kde mají velkou roli i zvířata a to mě jako milovnici zvířat těší, až teda na scény s bitím, které jsem prostě musela přeskočit - klidně mi můžete pustit scénu z "Kill Billa", kde Nevěsta usekává lidem končetiny, ale týrání zvířat já prostě nestrpím. Obsazení je vskutku hvězdné, ačkoliv určitě nebudu sama, kdo řekne, že jsem zde Christopha Waltze bytostně nesnášel. Film je opravdu pěkný, ale na mě trošičku přeslazenější, než by musel být. Ale určitě neuškodí, když se na něj člověk jednou za čas podívá. PS: Jedna z hvězdiček určitě patří i slonici Rosie. ()

Hruzi

Docela pomalý film, který ovšem nabídne spoustu akce. Herci jsou bezvadný. Robert Pattison vše s přehledem "zmákl."Zahrál to s mrazivým klidem a to se musí ocenit. Christopher Waltz je prostě génius! Naprosto úžasně (s ledovým smíchem :-) ) si pohrál se zápornou rolí. A jako vždy EXCELUJE REESE WITHERSPOON! Nejdříve z pohledu zamlčené paní, která se s nikým jen tak nebaví, ale to brzy přejde, když nechá své city vyplout na povrch. Tyto výborné výkony doprovází skvělá hudba. ()

Lenulinka

Věřím, že knížka může být krásná, ale film je o ničem. Pattinson mě nepřesvědčil, že umí hrát, Reese k němu chyběla ta pověstná chemie a Waltz sice záporné postavy umí dokonale, ale být vdaná za takového blázna, taky se zamiluju do prvního, který mi zkříží cestu. Film byl první hodinu nudný a tu druhou až příliš průhledný. Víc, než průměr, si nezasloužíte, milí zlatí. Čekala jsem mnohem víc. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)