26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

maar

Danny, zase si to pohrotil a zase ti to klaplo :D Mně se ten filmeček líbí. Trošku mi to připomíná Into the wild, takovej free life a to se mi kua líbí. Jen tak dál. ()

Luczynkaaa

Skoro po celý film jsem měla husí kůži. Scéna, kdy si začal řezat ruku - no na to jsem se koukat nemohla:D Hlavní role výborná. James Franco ji ztvárnil opravdu dobře. I přesto mi v tom filmu ale něco chybělo. 4* ()

Stíba

Někdo si řekne, že Danny Boyle režíroval praticky jasnou věc, ale to co filmu zručně dodal bylo hodně důležité. Úvod filmu byl ódou na radost člověka z krás přírody, na to, jak vzdálen civilizaci dokáže vypnout od denních zmatků a čistě si užívat. Hlavní část, kdy Aron s rukou přimáčklou ke stěně bojuje o svůj život byl zas krásnou emoční kombinací mnoho prvků od obbčasné zoufalosti, zvláštního typu euforie z důsledku naprostého vyčerpání, ironického nadhledu, chuti žít nebo třeba ochoty si i v takovéhle situaci dál užívat krásy přírody. Možná, že právě jen drobnost jako přelet ptáka nad trhlinou nebo desetiminutový svit slunce na kousek nohy mu pomohl přežít. Každopádně nechci tu opěvovat mladého nadšence z přírody jako nějakého hrdinu. V podstatě si díky své nezodpovědnosti dost zavařil, nicméně tenhle přístup k přírodě mi často připomínal Útěk do divočiny, který mám hodně rád a filmy jako tyhle dva mě vždycky zasáhnou na tom pravém místě. ()

emdvojka

Nerozumiem ako môže niekto dať tomuto filmu tak vysoké hodnotenie. Určite je zaujímavé, že niekto dokáže na pokraji síl urobiť všetko preto, aby sa zachránil, ale ja neviem, bolo to podané tak strašne nezáživne, že ani chvílky napätia mi nezmenili názor. ()

kuces

James Franco to uhrál skvěle a není divu, že je tento film nominován na oskara. Osobně tipuju, že ho dostane za střih. ;-) ()

Kaucuk

Skvěle natočený dobrodružný film o nešťastné náhodě jednoho příliš sebevědomýho týpka, Danny Boyle hold točit umí. Naneštěstí jsem ale pár dnů před tím viděl Královu Řeč, která mě chytila za srdce mocněji než 127 hodin, jakkoliv se jedná o skvělej snímek. Co se mi na filmu líbilo? spousta věcí: oranžová krajina, James Franco, záběry a scénky s kamerou, místy až černé vtípky, autenticita, Clémence, hudba (hlavně Sigur Rós mě potěšej v každym filmu) a pěknej střih. Co se mi naopak nelíbilo? Někdy bylo tý autenticity až moc, některé rozvleklé pasáže....a to je asi vše. Letos budou mít pánové a dámy z akademie těžkej výběr jestli C.Firth či J.Franco, nezávidím jim to. ()

ZackSawyer

Tak jako Aron prožívá svou beznaděj a hlavně bezmocnost, tak já prožíval tu mnohdy nudnou podívanou plnou nelogických kroků. Na to jak byl zkušený a zapálený horolezec, tak udělal několik zásadních chyb! Ty se mu staly osudné. Musí se nechat, že východ a příchod slunečních paprsků je pěkný i skaliska, ale to je tak vše... Hlavní je že to dopadlo tak jak to dopadlo a je to hlavně ponaučení pro ostatní nadšence.. ()

candy_daze

Silný zážitek a rozhodně jeden z filmů, na které se vyplatí jít do kina (rada pro ty, co filmy stahují.....já do kina chodím ráda a celkem často). Skvostná One man show Jamese Franca, který si pomalu ale jistě vyšlapává cestičku do herecké elity a toho Oscara mu strašně přeju. Celkově ohromně napínavá podívaná. Kolikrát jsem od ostatních lidí slyšela, že konec jakž takž čekáte a kazí to celkový zážitek. Není to pravda! 127 hodin je tak sugestivní snímek, že pořád věříte a cítíte s hlavním hrdinou. Nějak nemáte čas přemýšlet nad tím, co se bude dít. Z kina jsem odcházela jako by mě praštili šutrem po hlavě ()

Mimo83

Kráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááásny zážitok ()

foundation

K tomu aby som natočil výbornú one man show s prakticky nulovým nosným dejom potrebujem vynikajúcu réžiu a herca ktorý ju bude schopný naplno využiť. Ale moment veď to všetko mám, povedal si Danny Boyle a natočil 127 hodín. Franco exceluje a aj keď to nebolo úplne do extrému podarilo sa mu utiahnuť veľkú časť filmu. O všetko ostatné sa postaral chlapík na režisérskej stoličke. Tam kde by James sám nestačil a dochádzali mu sily , Dannymu iba stačilo hodiť mu menšiu pomocnú ruku a rozbehol sa znova. Výsledok je 90 minút TAKMER bez hluchého miesta, čo je na podobný film absolútne skvelé. A náskor ktorý si urobil nedávny podobný Buried vďaka výbornej stiesnenej a dusnej atmosfére, Boyle dokonale vymazáva svojimi réžijnými kvalitami. Pravdu povediac som od toho čakal tentokrát menej takže ma Danny tak trochu prekvapil. 80 percent a veľmi dobrý zážitok. Posledných 5 minút to celé iba nádherne podčiarklo. ()

Tryman

Tak tenhle film mě naprosto odzbrojil, z toho všeho, co jsem z letošních nominací na Oscara za nejlepší film 2010 viděl, si to snad právě 127 hodin v mém srdci zaslouží nejvíc. Budu držet palce ! ()

LojZza

Zajimavy film. Zacatek byl velice zajimavy a hodne mne navnadil. S prostredni pasazi ale moje nadseni rychle opadlo. Dost mi vadily ty prostrihy do minulosti/blouzniciho stavu. Nejsem Boyluv fanda a Milionare povazuju za nejprehypovanejsi film poslednich let. Nicmene poslednich 20 minut, //SPOILER - pocinaje amputaci ruky - SPOLIER\\ (kde jsem byl vazne zarazeny do kresla), az do zaveru moje hodnoceni rapidne stouplo. Konec byl vazne suprove zpracovany. ()

phoenixer

Bohužel jsem předem už věděl na co se vlastně budu koukat, ale stejně mě to neodradilo. Je to v podstatě taková příjemná podívaná na zápas mezi lidskou bolestí a pudem sebezáchovy. Film by měl v lidech zřejmě zanechat pocit, že život je to nejcenější co mají a každý by si měl vážit i maličkostí... ()

Yancl

Senzační ukázka spojení perfektní režie s úchvatným herectvím, která bourá veškeré základy podobným filmům a ukazuje, 'jak se to dělá'. O to víc, když je příběh založen na skutečných událostech a dává možnost prožívat ty extremní pocity společně s hlavním představitem. Atmosféra celého filmu je naprosto jedinečná, napínavá a nasáklá brutální reálností, až z toho jde mráz po zádech. Neuvěřitelný (a překvapivý) výkon J. Franca, na kterém je celé drama postaveno, je naprosto bezchybný. Každý pohled, známka strachu, smíření se smrtí nbo "magoření" z nepřiznivé situace, každá tato situace je uvěřitelná a nedá oddechnout. [92%] Podobné filmy : Buried // Frozen ()

Torgal

Dannymu Boylovi sa týmto počinom podarilo upliesť z hovna bič - námet je dejovo veľmi chudobný a v podstate by sa celý príbeh aj so záverom dal prerozprávať v jednom súvetí, no v Boylovom podaní je to 90 minútová vizuálne príťažlivá jazda s neuveriteľne silným finále. To sa u mňa okamžite zaradilo na špicu rebríčka filmových scén, ktoré samotným sledovaním vyvolávajú priam fyzickú bolesť a utrpenie. Hlavnú zásluhu na tom má úžasný James Franco v hlavnej úlohe, ale bez rovnako skvelej kamery, hudby a réžie by to tiež nebolo ono. Lepšie sa to natočiť nedalo, ale potenciál tohto námetu nemá na prekročenie 4*. 8/10 ()

mi-ib

Myslím si, že je neuvěřitelně těžké udělat dobrý film, který je vlastně postavený jen na jedné postavě, resp. na jednom herci. Zde se to kupodivu celkem povedlo. Další nevýhodou snímku je, že je vlastně celý převyprávěn už v obsahu, a tak jde jen o to, jak se tvůrcom povede tuto linku obalit. A to se podle mě povedlo velmi dobře - především nádhernými přírodními scenériemi, a dále pak Aronovými sny a představami, kterých jsem se popravdě obával, ale naštěstí jsou zde vyvedeny velmi střízlivě. Co bych ovšem nejvíce ocenil, že vatou nebylo vycpáváno víc než je nutné, takže stopáž je tak akorát. v Přesto důvodem proč nedávám plné hodnocení je to, že Aronovo čekání na smrt je nejen tragické a v jeho podání i trochu humorné, ale bohužel bylo občas i trochu nudné. Každopádně jde o velmi pěkný film s nádhernou přírodou, z něhož se možná někdo poučí a třeba i změní svůj pohled na život. ()

Zoidlord

SPOILER. Tak zaprvé jsem byl překvapenej, jak rychle režisér nechal hlavního hrdinu se zaklínit (ani ne čtvrt hodiny). Takže děj Boyle nenatahoval nějakym dlouhym úvodem nebo koncem, ale zato si občas dost okatě pomáhal jinak. Snad z obavy, že bude film nudit někdy používal dost extravagantní záběry. Jsem možná divnej, ale bez omáčky by to snad bylo ještě lepší. Každopádně dávám 5 - hlavně proto, že když si hlavní hrdina zlomil druhou kost, fakt jsem sebou dost cuknul - jednoznačnej jůů efekt - hlavně, když na konci Aaron řiká "Potřebuju pomoc" - to mi málem vyhrkly slzy. Parádní film. ()

darkreider

Prvú reakciu na zaklínenú hnátu si predstavujem ako polhodinovú ódu na hysterický hukot spojený s výčtom všetkých sprostých slov a ich kombinácií. Francova reakcia bol až moc v kľude. Ale čo ja viem o nervovom systéme. Kamera výborná, veľmi dobre volená hudba, luxusný Franco a precízna réžia. Hovorte si, čo chcete, tento snímok je výborne natočený. Ťažko sa laikovi verí, že je človek niečoho takého schopný, ale rád sa prenesiem a uverím v ľudské odhodlanie. ()

nikushaa

Úžasný film o vôli človeka prežiť. Najprv som si nemyslela, že ma tento film zaujme, ale opak je pravdou. Úplne ma pohltil a čím viac sa blížil ku koncu a ja som sledovala Arona bojovať s bolesťou, ale aj samým sebou, tým viac som sa nemohla odtrhnúť o filmu. Posledné minúty som už snáď ani nedýchala. K tomu všetkému ešte prirátam krásne zábery, výbornú hudbu a skvelý herecký výkon Jamesa Franca a nemôžem inak, len hodnotiť za 5*. Skvelé. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)