26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Asdas

Oslava života part 2 , Boyle sa zbavuje gýčovitých scén z oscarového Milionára a nahradzuje ich amputovanou rukou , záverečnou vyslobodzovacou scénou a životným tvrdením , že človek sa musí nachádzať na pokraji smrti aby si dokázal všímať aj maličkosti .90 % .. Po projekcii v kine jeden z troch najlepších filmov minulého roka. ()

ratpile

Jak je u Boylea zvykem, dokonalé propojení krásných obrázků a hudby. Obrázků nádherných, rozhodně ne však prázdných; aneb - řeč filmu, nikoli úst. A to nemluvím o intenzivním a fyzickém vyprošťování pracky z pod kamene. Závěrečná katarze pak díky tomuto protikladu byla opravdu velkým uvolněním. Odvážný počin, natočit snímek o 127 hodinách pod kamenem, Boyle to zvládl s velkou přidanou hodnotou. A co teprve Francova one man show! Úžasný lidský i filmový příběh. ()

miki68cz

Sólo pro Jamese Franca, jenž se jej zhostil s nebývalou silou a odpovědným přístupem. Tento film se u mne zapsal poměrně silným písmem do mého záznamníku jako dílko skromné stopáží ale o to povedenější co do pojetí obrazového ale i režijního. Dokonale popsané zoufalství zdánlivě umírajícího člověka střídá síla a vůle přežít jako i krásně vykreslená příroda jako živel a jednoznačný pán nad našimi holými životy. Vřele DOPORUČUJI ()

FortKnox

Šel jsem do toho, že to bude další Útěk do divočiny, mýlil jsem se. Drtivá většina filmu je podprůměrná. Štěstí, že film má jen 90 minut, byt to delší nejspíš se nedodívám. Hlavní hrdina mi byl nesympatický a už v půlce filmu jsem si přál ať už konečně umře. Překvapil mě konec, který byl pro mě neočekávaný a trochu zvedl můj zážitek. ()

transbeskyd

Dramatická one man show na téma boj o přežití se šťastným koncem opět dokazuje, že náhoda, když se jí navíc trochu pomůže, je někdy fakt blbec..Skvěle odvyprávěný skutečný příběh kluka co kvůli adrenalinu zapomněl na zadní vrátka, má grády a hodně silné momenty. Zoufalé upižlání vlastní uvízlé ruky třícentimetrovým nožíkem je pak očekávaným nicméně zatraceně hutnou třešničkou na dortu, který se nezapíjel šampaňským, ale vlastní močí. Danny Boyle zase ti to vyšlo! ()

ozzman111

Napriek jednoduchému príbehu a prostrediu, kde sa takmer celý dej filmu odohráva, Danny Boyle svoju neľahkú úlohu zvládol majstrovsky. Aj keď bude veľa divákov očakávať nudu, tá sa na prekvapenie dostaví minimálne a film Vám uplynie pomerne rýchlo. Medzi výrazné plusy patrí samozrejme výkon Jamesa Franca, ktorý svoju úlohu žije a skvelá hudba. Scéna s odrezaním ruky je len pre silné povahy. ()

Dashiella

Kladnou stránkou Aronovho príbehu je, že je silný (ľudsky)... tou zápornou je to, že je slabý (filmovo)... Franco je skvelý herec, najmä keď nerozpráva (vždy sa mi zdá, že priveľmi štylizuje svoju reč), takže toto mu sadlo. Je tam zopár veľmi pekných filmárskych "fínt" a to, že sme uväznení v jednom prostredí až tak nevadilo, len sa v tom príbehu toho akosi nedeje "dosť". Flashbacky u mňa fungovali, bohužiaľ, minimálne. ()

Bigwave

Ukázkový příklad toho, kdy z ničeho uděláte velmi fascinující snímek. Když je Boyl v režisérském křesle, není pochyb o kvalitní podívané. Velmi svérázný střih, který na mě působil přesně jak měl. Místy psychedelická kamera, plná nekvalitních záběrů, třesoucí se obraz, dokonale nevoděná atmosféra naprosté beznaděje, chřadnutí mysli a halucinačních stavů. Jednou výtku mám k hudbě, která místy nepůsobila jak by měla(drobnost). Doporučuji si najít další dokumenty ze života Arona Ralstona. PS: Stát se to Gryllsovi nebo MacGyverovi, tak i z obyčejného čínského nožíku ve slevě, postaví jeřáb a problém brávůrdně vyřeší:D:D ()

Kleopatr

Dobrý film, chvílemi trochu zdlouhavý, ale tomu se asi s takovým minimalistickým scénářem nedá ubránit. Každopádně výpověďi skutečného Arona Ralstona jsou na 5* ()

plo koon

V hlavní roli je tu nejen Franco, ale přdevším pan Boyle. Nechápu, že dokázal natočit hodinu a půl dlouhý film, ve kterém se 90% času díváme, jak si chce chlap vyndat ruku zpod šutru. Čekal jsem, že nás Boyle zaplaví flashbacky a historka s kamenem bude celý film jen rámovat, ale nestalo se, je jich minimálně a většinu času tak trávíme sami s Francem. Ale takovým způsobem, že jsem se nenudil ani chvilku. Ano, scéna na kterou všichni čekaj je fakt nechutná, ale spíš je to také zásluha režiséra a hudby, která opět hraje velkou úlohu. Pro mě jako horolezce je hlavní poselství jasné, když už někam deš sám, dej o tom kurva někomu vědět. ()

4k7

Skutečný příběh jsem doposud neznal a ani ho nebudu hodnotit. Když beru v potaz samotný film, měl kvalitní rozjezd, ale jakmile se Aron Ralston potkal s kámošem balvanem, šlo to do háje. Postava na mě působí od začátku nesympaticky, takže mi bylo úplně jedno jak to dopadne, empatie se nekonala... A ty jeho rozmluvy se sebou samotným, halucinace, flashbacky a video poselství mě rovněž nebralo. Navíc mám pocit, že kdyby si neufikl nakonec ruku, nedojal by ten příběh už vůbec nikoho. Na tom chce Danny Boyle stavět celý film? Kladně hodnotím pouze začátek filmu, kvalitní záběry a vynikající vykreslení národního parku Canyonlands ()

Solverino

Čekal jsem nudu (čím se dá vyplnit +/- 90 minut filmu, když jde jen o řezání ruky?), ale příjemně překvapilo. Vlmi dobrý film, co rozhodně stojí za kouknutí. Doporučeníhodné! ()

Kellerman

Film s takovým námětem,tedy "mladík s rukou skřípnutou pod kamenem v nějaké prohlubni v Utahu",se sakra těžko převádí do hraného celovečeráku.Tahle výzva se zalíbila čerstvě oscarovému Dannymu Boyleovi a já byl sakra zvědavý,jak si s ní tenhle britský šikula poradí.No co si budeme povídat,zvládnul to na jedničku,i když si rozhodně myslím,že v jeho filmografii člověk bez problémů objeví jiné,výraznější vrcholy.To je ovšem dáno spíše tématem a mnoha úskalími,jež v sobě skrývá,než nějakými režijními nedostatky.Boyle obdařil film veskrze moderním a výrazným vizuálem,který v sobě nese mnohé z oblíbených trendů doby.Tedy záběry ruční kamery,dělení obrazu,střídání detailů s celky a další vychytávky,které zajišťují,že film vypadá zatraceně dobře a právě díky nim se divák nenudí ani ve chvílích,kde by to jinak rozhodně hrozilo.Skvělý herecký výkon Jamese Franca tím trochu trpí,protože Boyleovo exhibování na sebe do značné míry strhává pozornost,ale bez něj by byl film chudší.Problém filmu je hlavně v jeho diskutabilní stopáži.Nenudí ani minutu,to rozhodně ne,ale když tak člověk film sleduje,neubrání se dojmu,že bez různých (jakkoli efektních) odboček a leckdy zbytečných halucinací by film klidně mohl trvat necelou hodinku.Pod dojmem skvělého soundtracku,neskutečné nálože emocí a spousty dalších kladů se ale každá taková výtka bez problému ztratí a přestože jsem od Boylea viděl lepší filmy i 127 hodin si zaslouží uznalé pokývání hlavou za režijní mistrovství,které je patrné z každého záběru. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)