Pre jedenásťročného Grega Heffleya (Zachary Gordon) je stredná škola tým najhlúpejším nápadom, aký kedy niekto vôbec vymyslel. Má pred sebou neľahkú úlohu – musí prežiť šiestu triedu základnej školy, kde si hneď v prvý deň pripadá kvôli svojej starostlivej matke ako najväčší hlupák pod slnkom. Prežiť nebude vonkoncom jednoduché, ak vezmeme do úvahy, že ho čaká množstvo sociálnych nástrah v podobe zarastených pehavých hlupákov, zákerných surovcov, plesnivého syra v jedálni a jadrových vší! Našťastie si čoskoro nájde kamarátov, s ktorých pomocou by sa mu sen o bohatstve a sláve mohol zase o kus priblížiť. Na to je však stále dosť času a Greg má pred sebou veľa dní plných neplechy, trapasov a kamarátskych rozbrojov, bez ktorých by detstvo nebolo detstvom... (TV JOJ)

Voorhees

Můžu s hrdostí říct a to se nestává často, ČETL JSEM KNIU, juu. A můžu taky říct, že film a kniha maj společnýho hlavního hrdinu, pár lidí ze školy a trošku děje, jinak nic. Ale jelikož jsem velikým zastáncem toho, že srovnávat knihy a film je hloupý, nijak to neovlivní moje hodnocení. A co je na filmu lepší než na knize? Chloe Grace Moretz :3 asi začnu stalkovat všechny její filmy. ()

zdenny

Film o dvanáctiletém klukovi, který není zlý, ale který se neustále hledá. Chtěl by být ve škole velice oblíbeným, ale nachází si takové cesty, které jej na pomyslné stupnici oblíbenosti shazují stále níž a níž. Má o sobě přemrštěné mínění a když už nás film nasměruje na tu správnou cestu - a tou je poznání, že nejlepší je být sám sebou - promění zpívajícího chlapce ve strom. To jsem opravdu nepochopil. Místo toho, aby film dětem ukázal, aby v sobě hledaly skryté talenty, zpacká to tím, že jakmile v sobě chlapec skryté vlohy najde, režie mu je nedovolí rozvinout. Pak už jsem pomalu usínal. Nebavilo mě to. A myslím, že ani dvanáctiletým dětem se to moc líbit nemusí. ()

sidzej

Trochu mi to pripominalo serial Wonder Years zasadeny do sucasnej doby. Ten bol vsak neporovnatelne lepsi. Technicky je to zvladnute pomerne dobre, Zachary Gordon a Chloe Moretz nedostatkom charizmy rozhodne netrpia ale vo vysledku sa jedna len o klasicky otrepanu pribehovu sablonu so striedanim vkusnych a menej vkusnych scen. Taky neskodny rodinny priemer ktory vylozene nenastve, ale ani nicim neprekvapi. Film na jedno pozretie. 50% ()

Hal_Moore

Nejsem obeznámen s předlohou a ani fakt, že podobné dětské komedie příliš nemusím filmu také moc nepomůže. Kdyby byly epizody ze života hlavního hrdiny alespoň vtipné, neřeknu ani slovo. V pokračování tak snad tvůrci tento fakt napraví. Ještě že se na obrazovce párkrát objevila Chloe Moretz, díky které nemusím v hodnocení sahat pro nejnižší mety. Když Diary of a Wimpy Kid přeskočíte, žádnou větší chybu neuděláte. Film nestojí ani za delší komentář. ()

Dharter

Tvůrci mají opravdu štěstí, že si do filmu natáhli moji oblíbenou Chloe, jinak bych totiž tenhle film nikdy dobrovolně neviděl. Samozřejmě, že se nejedná o silně primitivní film, ale prostě jsou v ději fragmenty, se kterými nejsem spokojen. Chloe to tedy zachraňuje. Co vůbec měl znázorňovat ten plesnivý sýr? (jenom taková soukromá otázka, na kterou nečekám odpověď); Prezervativ? ❌ ()

• Knižná séria "Denník odvážneho bojka" bola vo februári 2019 dvanástou najpredávanejšou knižnou sériou na svete. (megajalec)
  • Mezi původní literární předlohou a snímkem je možné zaznamenat několik rozdílů. Například postava Angie Steadman (Chloë Grace Moretz) se v knize vůbec neobjevuje. (stepnicka)
  • Trvalo hodinu a pol sfilmovať scénu, kde Colin prinesie Rowleymu zmrzlinu. V telocvični bolo také teplo, že sa zmrzlina rýchlo topila. (megajalec)