movie

John Hilcoat pomalu stoupá na vrchol kultovního režiséra. Po PROPOSITION a THE ROAD zasadil zatím svůj největší monument. LAWLESS už před koncem zaří (pro mě) celkem jasně rozhodnul o filmu roku 2012. Já si to fakt zamiloval, hrozně sem si oblíbil Toma Hardyho (takže ke konci tekly i slzičky), Guy Pearce je naprosto odpornej (!!!!) a Gary Oldman v několika krátkých momentkách = totální osvícení! Vidět a zemřít!!! Chtěl bych aby John Hilcoat jednoho dne zfilmoval kompletní dílo Cormaca McCarthyho, myslím že by to nikdo nezvládnul líp! ()

RHK

"Není to násilí, co člověka odliší od druhých. Je to míra, kam až je schopen zajít." Přímočará gangsterka z období americké prohibice v nejmokřejším okrese Franklin, kde vlhkost v lesích dělá načerno pálená whisky a světel z palíren je tam víc, než je svíček na vánočním stromečku. Měsíční whisku pálí i rodina drsných bratrů Bondurantů, proti nim stojí zkorumpovaná policie v čele z jedním z největších buzerantů, slizkým zvláštním zmocněncem Rakesem. Snad jen SS plukovník Landa bravurně hraný Christophem Waltzem v Hanebných panchartech by ho mohl ve slizkosti trumfnout... A začíná takřka westernový boj kdo z koho. Dost dobrý film, ale ke konci poněkud ztrácí body díky scénáři s trochou rzi z destilačních trubek. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=DFE7jVqLBns ()

pan Hnědý

John Hillcoat může být nový Scorsese. Pokud dostane v Hollywoodu více prostoru, dostatek peněz a skvělé scénáře není o čem. Jeho svižná režie a výborná práce s herci funguje perfektně (zejména záporák – Guy Pearce, mladý bratr LaBeouf v doplnění něžné romantické vlnky v podání Jessic Chastainové). Jeho atmosféra se přibližuje do Scorseseho optiky. LAWLESS mi připomněl krásné vzpomínky na Leoneho filmařský uskutečněný sen TENKRÁT V AMERICE, má charakteristické postavy, krásnou výpravu, výbornou atmosféru a skvělý obsah. Až Tarantino skončí s režií a bude psát filmové scénáře, doufám, že jeho scénář s gangsterovým obsahem svěří Hillcoatovi. P. S. Hillcoat zobrazil postavu Forresta ve skvělém podání Toma Hardyho. Jako nikým nevyužitelné zbrani. ()

Jara.Cimrman.jr

"My jsme ti, co přežívají. Ovládáme strach. Bez strachu bychom byli mrtví." Stojím vždy na straně zákona, takže jsem v tomto filmu zůstal naprosto osamocen. Rychle jsem se však zorientoval a přidal jsem se na stranu bratrůa Bondurantových, protože jejich chlapáctví fakt mělo koule. Zlověstně klidnej Forrest s šíleným Howardem to prostě rozjeli tak přesvědčivě, že se jim budu v civilním životě raději vyhýbat. Co se týká jejich vizionářskýho brášky Jacka, tak tomu jsem zase přál každou nakládačku, kterou dostal, protože namyšlenejm nezodpovědnejm pitomcům je třeba dopřát nějakou tu životní zkušenost. Obvykle se mi nestává, že bych si to nějak zvlášť užíval v gangsterský společnosti, ale tentokrát tomu tak bylo. Takže Forreste nalej, ať trošku popojedem. ()

H34D

John Hillcoat vykresluje nemilosrdné a nehostinné prostředí podobně jako v Proposition, stejným způsobem se zaměřuje i na drsné a svým minimalistickým projevem charismatické chlapy, kteří musí zákonitě skončit v sobě (ehm) a zanechat na podlaze nemalé louže krve. Mezi herci se mi jako nejlepší jeví překvapivě Shia LaBeouf, jehož charakter je oproti ostatním vícerozměrný a uvěřitelnější, a tudíž mu poskytuje prostor pro variabilnější projev. Naturalistické a surové scény jsou působivé, akce je spíš pomalejšího rázu a to ji přidává na vážnosti, problém však spatřuji ve scénáři. Příběh je jakoby odfláknutý, béčkový, sám o sobě málo zajímavý, zkrátka hraje druhé housle, a proto není divu, že kousky typu Untouchables zůstávají neochvějně na trůnu filmů o prohibici... 7/10 ()

xxmartinxx

Schematický upachtěný nesmysl. Když se na plátně objevila Mia s kolouškem v náručí, už mi to nepřišlo ani vtipné. Tohle je sotva na tři hvězdy (a po uležení kašlu i na ně). Shiovy psí oči iritují po pěti minutách a Hardymu jeho roli žeru, jen pokud jde o záměrnou parodii Banea. Tahle přeplácaná a přitom nudná gangsterka si nezaslouží větší pozornost. ()

gudaulin

K žánru jsem měl vždycky blízko a pohled na sestavu, která se na Zemi bez zákona podílela, mě uklidňoval. Nevarovaly mě ani některé kritické reakce mých oblíbených uživatelů. Vždyť jen výjimečně bývají filmy přijaté jednomyslně. Po zhlédnutí se ale přidávám k největším škarohlídům. Snaha štábu natočit něco velkého se nedá přehlédnout, ale bez výhrady lze přijmout pouze výpravu. Casting se změnil v katastrofu, Shia LaBeouf je nevýrazný a svým dobráckým obličejem zároveň neuvěřitelně otravný. V příslušném žánru představuje bezkonkurenčně nejprotivnějšího představitele hlavní role, jakého si dokážu vybavit. Tom Hardy je v žánrové kinematografii zavedený jako představitel tvrdých chlapů, ke kterým patří i úspornost projevu. Tady si ale po celou dobu vystačí s jediným výrazem a svůj výkon tak posunuje někam k hranicím karikatury. Guy Pearce v roli hlavního padoucha svým příšerným přehráváním onu hranici po mém soudu už překračuje. Ostatní herci už jen naplňují představy, jaké o typových figurkách z doby prohibice máme. Jessica Chastain vypadá nádherně zkaženě a Mia Wasikowska je čistá duše, obě potěší aspoň mužskou část publika. Film má ospalé tempo, kdy diváka z letargie sem tam vyruší drastická scéna. Westernové schéma, které se John Hillcoat snaží na svůj snímek naroubovat, působí nepatřičně a ústí ve WTF scény typu krvavé zúčtování za pasivního přihlížení celého policejního sboru. Když to shrnu, první půle nudí, druhá leze na nervy. Celkový dojem: 40 %. ()

choze

"NENÍ TO NÁSILÍ, CO DĚLÁ CHLAPA CHLAPEM, ALE TO, KAM AŽ JE PŘIPRAVENEJ ZAJÍT. JSME TI, CO VŽDYCKY PŘEŽIJOU. OVLÁDÁME STRACH. A BEZE STRACHU JSME STEJNĚ DOBRÝ JAKO SMRT." Solidní gangsterka se silným castem a hereckými výkony - na ubručeného Toma Hardyho a ultraslizského Guy Pierce coby jednorozměrného záporáka je radost pohledět. ()

Sarkastic

Zpočátku mě to moc bavilo. Stylová gangsterka, 3 bráchové co se toho nebojí a stojí proti přesile, správně slizký a brutální záporák, fungující romantická linka (záměrně píšu jednotné číslo, myslím totiž tu Jackem a Berthou, ta druhá byla umělá až hanba) a největší zabiják ztvárněný Oldmanem. Ale postupně se to začlo kazit. Z posledního zmíněného se stal hodný strýček od vedle se slabostí pro mladá a neschopná ucha, zlosyn se změnil na trapnou a absolutně nezvládnutou karikaturu (co sakra měla znamenat ta plačící černoška na pokoji?!), Hardyho Forrest se proměnil na nesmrtelné monstrum, které může ze sebe nechat vylít kolik krve se mu zachce, schytat kulek dle libosti, ze všeho se však vylíže (to, že přežil španělskou chřipku, z něj ještě automaticky nedělá nadčlověka) a vše spěje do vcelku jasně čitelného konce. A závěr by byl za těchto okolností ještě snesitelný, kdyby z něj tvůrci neudělali pohádku pro děti (co takhle jít s tím americkým snem do háje?) a tím ho celý zmršili. Ve výsledku bohužel pouze lepší průměr, snaha zavděčit se mainstreamovému divákovi a dát mu to co očekává, nemusí být v některých případech (jako je třeba tento) k užitku, ale spíš ke škodě. ()

Segrestor

Je to jako pohádka o třech bratří. Jeden blbej, druhej chytrej a třetí jen částečně blbej, ale hlavně strašně tvrdej. Společně tvoří dokonalý tým, ve kterém si navzájem vychytávají své slabé stránky (chytrej je zbabělej, blbej je ještě navíc nespolehlivej a ten silnej zas nemá obchodního ducha). Naprostým nedopatřením je stihne ta nehoda, že pálí jednu flašku za druhou a tak si na ně posvítí státní ouředník. Kluci do sebe nechají pumpovat olovo, ale nikdy nepadnou. Jsou drsní až za Yukon, tak povstanou a ouřadovi rozsekaj prdel, až mu z ní budou cáry lítat. Dosti řečí, všechno hezký jednou končí a filmu pereme pětihvězdy, neboť si to setsakramentsky zaslouží. ()

Gilmour93

Další balada pro bandity od dua Hillcoat / Cave, tentokrát z americké éry, kdy se do zavařovacích sklenic moc zavařeniny nedávaly.. Snaha vyhnout se klišé jde cítit na sto honů, ale Lawless zoufale chybí vnitřní život probouzející emoce a kvůli nepříliš šťastně napsaným postavám (z nichž některé budí dojem až žánrových karikatur) působí všechno to poeticko-násilné chlapáctví nepřirozeně, vzhledem k námětu dalo by se říct až pančovaně. Chyběl perfekcionismus Public Enemies, chyběla v dobrém slova smyslu tupost Last Man Standing. Co se týká obsazení, mrčící minimalista Hardy, u něhož nejvíce "hraje" svrašťující se kůže na býčím zátylku, nezklamal, stejně tak křehká Mia, ovšem využití dalšího ansámblu přineslo mírné rozčarování. Co ten Bumblebeeho šofér? Vždyť jelítko Shia už z principu nemůže hrát postavy z minulého století a už vůbec ne venkovany - na jeho místě by se jistě lépe vyjímal ne tak vystylovaný M.Shannon. Na Pearcovi, který dal svému speciálnímu zástupci až klaunský rozměr, byla zajímavá snad jen ta pěšinka, po které by vši mohly jezdit závody dragsterů a to mrhání Oldmanem? Trestuhodné.. Má očekávání byla zrazena, esprit vyprchal, zrak postupně slábnul. Jako bych pil vodku z ostřikovače.. ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Kvalitná poctivá filmarina výsledkom ktorej je tvrdý autentický western, ktorý má všetko čo potrebuje k tomu, aby sa stal jedným z najlepších filmov roka. Hardy, Pearce, Oldman ... čo meno to výkon hodný Oskara. Odporný zaporák, puto rodiny, whisky, krv a brutalita, strach a krása v dokonalo vyváženom mixe s kľudným pomalým tempom, ktoré nie je vôbec na škodu. Výborná a netradičná gangsterka. [4 a pol *] I'm a Bondurant. We don't lay down for nobody. ()

somnar

Za ty živelné a živoucí herecké výkony (LaBeouf, Hardy, Chastain, Pearce) nemůžete s hvězdama šetřit. Prohibiční pecka, na kterou letošní KVIFF čekal. Sedlo jak nic! 85% ()

TeeAge

|| Scenár: Nick Cave / Predloha: The Wettest Country in the World by Matt Bondurant | Hudba: Nick Cave, Warren Ellis | Produkcia: Lucy Fisher, Douglas Wick, Megan Ellison, Michael Benaroya | Distribúcia: The Weinstein Company | Štúdio: Filmnation Entertainment | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 53,676,580 $ || Oprávnenosť brutality je otázna. Keď sa na to ale človek pozerá bez pochybností o tom, že je to samoúčelnosť, trhá to za dušu a upevňuje divákov súcit alebo nenávisť k postavám. Mne sa našťastie podarilo padnúť do druhej kategórie, a užil som si tak prohibičnú drámu s western nábojom, natuningovaný LaBeoufovskou eleganciou a Hardyovskou tvrdosťou. ()

genetique

Od poslednej kvalitnej gangsterky ubehol už nejaký ten čas, čo si asi uvedomil aj John Hillcoat a jeho najnovší počin sa radí medzi absolútnu špičku v žánri. Jeho umiernená réžia s veľkým citom pre budovanie napätia ma priklincovala ku kreslu na celé dve hodiny. Neskutočne znepokojivá atmosféra ticha pred búrkou je priam nervy-drásajúca, k tomu vytiahol z rukáva herecké esá ako Hardy a LaBeouf, ktorí predvádzajú asi nejkomplexnejšie herecké výkony svojej kariéry a ďalším tromfom je Pearcov záporák. Tempo filmu je pomalé, atmosféra temná, i keď sa nájde pár zábavných momentov, v zápätí príde scéna plná násilia, s ktorým vie Hillcoat neskutočne účelne pracovať tak, aby nevyznelo povrchne a zbytočne. Podľa mňa bude toto Hillcoatov osobný masterpiece - ak nie, tak sa máme na čo tešiť. 95%. ()

Botič

Když nad tím tak přemýšlím, tak Lawless mají teď v ČR zřejmě nejoriginálnější propagaci vůbec. Kdy jindy vyrazit do kina na film o prohibici, než v době skutečné prohibice. ()

3DD!3

Právě dnes v republice skočila ta směšná náhražka takzvané prohibice. A podle mě není lepší film, kterým tuhle slavnou kapitolu uzavřít. Pálenka v zavařovačkách od bratří Bodurantů vás mohla oslepit už tehdy. Hardy je zase jednou až legendárně boží ("Hmh..."), Shia kráčí v kariéře co nejdál od velkých robotů a nebojím se říct, že tím nejlepším možným směrem, Guy Pearce je nechutně slizká svině, Oldman po čertech stylový a Jessica Chastain okouzlující. Hillcoat skvěle vrství příběh i dobovou atmosféru a dává do toho tu správnou syrovost. Boxer se oficiálně stává nejoblíbenější zbraní letošního roku. Cave doručil parádní scénář i výbornou hudbu... prostě film který zahřeje u srdíčka. ()

hellstruck

Skvělý kino zážitek. Rozjezd pomalý a nudný, ale pak to stálo za to. Krvavé scény jednoznačně nejlepší, přízvuk úsměvný (obzvlášť mluva Hardyho) a celkové obsazení bez chybičky. Do plného počtu něco chybí, ale i tak film překonal veškerá má očekávání. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)